Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό θα ήταν να έχουμε κάποιο review για την συσκευή μια και είσαι ο πρώτος της κάτοχος. Πίστεψε με θα βοηθούσε πολύ καλά κόσμο. Εγώ για παράδειγμα είμαι μεταξύ αυτού και του mi 9 Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια βδομαδα με τη συσκευη -αυριο ξεκλειδωνω bootloader- παραθετω τα εξης :

 

Στα 437 ευρω σφραγισμενο απο honorbuy δεν εχει αντιπαλο,23 euro τα μεταφορικα.

Κινεζικη εκδοση με playstore προεγκαταστημενο.Εκδοση 6/128 μπλε.

 

Oθονη εξαιρετικη κ με ευκολια θεασης κατω απο τον ηλιο, ελαφρως πιο φωτεινη κ απο mix3 κ απο mi9.

Ομορφη κατασκευη ποιοτικη ,χωρις νοτς κ εξαιρετικο στο χερι.

Δυνατο ηχειο κ στις κλησεις κ στη μουσικη χωρις να παραμορφωνει στο φουλ.

Καθαρο το ακουστικο του ακουω καλα κ με ακουνε επισης στις κλησεις.

Ταχυτατο σε ολα του ,δε ζοριζεται οσο κ να το φορτωσω εφαρμογες.

Μπαταρια ,εχοντας κ το P30 PRO, ειναι ισαξια ,αρα καταλαβαινετε οτι ειναι το δυνατο σημειο της συσκευης.

Μενω Τριπολη κ δεν ειχα ποτε προβλημα με 4g.Εχω vodafone κ δεν ειχα θεμα Στουπα, Καλαματα που πηγα Σ/Κ.

Δακτυλικο στην οθονη πολυ γρηγορο.Wifi ,gps αριστα.

 

Γενικα πολυ ευχαριστημενος-ειναι σε ολα του ποιοτικο.Καμερα μη με ρωτησετε δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα καθως ειναι το τελευταιο που μ

ενδιαφερει σε ενα κινητο.Καλη φαινεται ,αξιοπρεπης ,αλλα οταν τραβαω φωτογραφιες εχω επαγγελματικη καμερα κ δεν μπορω εκφερω γνωμη.

Α, εχει κ 3.5mm audio jack για οσους ενδιαφερονται -στα συν κ αυτο.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ η ερώτηση μου είναι η εξής...περασε από τελωνείο? Δεν έχω αγοράσει ποτέ από honor buy. Είναι έμπιστο? Βλέπω ευρωπαϊκή αποθήκη άρα θεωρητικά δεν περνάει... Αλλά ξέρεις... Πρέπει να είμαι καλυμμένος...

Και μια γενική ερώτηση... Η διαφορά σε global και κινεζική έκδοση είναι ΜΌΝΟ η μπάντα B20?

Αν αφού ξεκλειδώσω bootloader περάσω global rom θα είναι σα να είχα πάρει την global έκδοση μαμά απλά χωρίς την b20?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται χωρις τελωνειο.Εχουν ευρωπαικη αποθηκη ,ηρθε σε 4 εργασιμες Τριπολη.Εχω αγορασει 3 φορες απο εκει χωρις προβλημα.

Ναι πιστευω πως δεν εχουν αλλες ουσιωδεις διαφορες.Εγγυηση ομως εδω δεν εχουν.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι είναι με Global rom, αλλά όχι Global version.

Δεν είμαι σίγουρος τι από τα δύο σε ενδιαφέρει

 

Το Global version με ενδιαφέρει οπότε άκυρο.Παμε για το Μi9

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά ρε παιδιά του Mi 9 με το K 20 pro;

 

Ίδια χαρακτηριστικά δεν έχουμε και ίδια κάμερα;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Τι μπέρδεμα είναι αυτο ρε παιδιά? Πώς θα βρω ποιο κινητό είναι το σωστό για Ελλάδα? Πώς πρέπει να λέγετε? Πρέπει να είναι global έκδοση η version? Ένας χαμός γίνετε? Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση ότι θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Global Version (με την 800αρα μπάντα δεν υπάρχει), η global rom είναι η κινεζική έκδοση με περασμένο global Miui. Φυσικά χωρίς την μπάντα της Ευρώπης.
Link to comment
Share on other sites

πάντως, αν και σίγουρα θα διαφέρει στις λεπτομέρεις, στα βασικά χαρακτηριστικά βλέπω μόνο στη μπαταρία να διαφέρει από το Μ9 σκέτο (αφού έχει 4000 αντί για 3300 mAh)
Link to comment
Share on other sites

πάντως, αν και σίγουρα θα διαφέρει στις λεπτομέρεις, στα βασικά χαρακτηριστικά βλέπω μόνο στη μπαταρία να διαφέρει από το Μ9 σκέτο (αφού έχει 4000 αντί για 3300 mAh)
Και ότι δεν έχει ir blaster
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και στον επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες αν μπορειτε να μου βοηθησετε.

 

1. Θα βγει με android 9. Απο την εμπειρια σας με αυτη την μαρκα, θα παρει αλλες δυο ενημερωσεις δηλαδη την 10 και την 11 οπως σε ολα σχεδον τα android phones?

2. Υπαρχει υποστηριξη οπως στα Samsung για αλλες ROM ?

3. Γνωριζουμε ποτε θα ερθει το pro με την μπαντα 20, και σε ποιες περιοχες ΔΕΝ υπαρχει αυτη η μπαντα στην Ελλαδα?

4. Αν δεν υπαρχει η μπαντα 20, θα εχω σημα 3G αντι για 4G?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Και στον επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

νομίζω ο ίδιος είναι ο επεξεργαστής, snapdragon 855 στα 2.84

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες αν μπορειτε να μου βοηθησετε.

 

1. Θα βγει με android 9. Απο την εμπειρια σας με αυτη την μαρκα, θα παρει αλλες δυο ενημερωσεις δηλαδη την 10 και την 11 οπως σε ολα σχεδον τα android phones?

2. Υπαρχει υποστηριξη οπως στα Samsung για αλλες ROM ?

3. Γνωριζουμε ποτε θα ερθει το pro με την μπαντα 20, και σε ποιες περιοχες ΔΕΝ υπαρχει αυτη η μπαντα στην Ελλαδα?

4. Αν δεν υπαρχει η μπαντα 20, θα εχω σημα 3G αντι για 4G?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

1. Ρωτάς κάτι αόριστο κάτι που μπορεί να αλλάξει από την μία μέρα στην άλλη. Η xiaomi έχει δείξει ότι αναβαθμίζει τα κινητά της.

2. Προς το παρόν είναι πολύ νωρίς ακόμα. Καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει το mi9t πόσο μάλλον για το Pro μοντέλο. Αν γίνει ο χαμός στις πουλήσεις όπως το pocophone f1 τότε θα υπάρχει και υποστήριξη για άλλες ρομ. Και αυτό είναι αόριστο ακόμα.

3. Όχι. Η μπάντα 20 υπάρχει παντού και αν κάπου δεν έχει μπει ακόμα σύντομα θα την προσθέσουν οπότε καλό είναι να πάρεις κινητό που να την υποστηρίζει.

4. Θα έχεις σήμα 4g κανονικά. Σε δύσκολα σημεία όμως δεν θα έχεις καλό σήμα 4g με αποτέλεσμα να ρουφάει την μπαταρία, είτε θα πέφτεις σε 3g πιο εύκολα από κινητό που υποστηρίζει την μπάντα 20.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ο ίδιος είναι ο επεξεργαστής, snapdragon 855 στα 2.84
Ναι έχεις δίκιο νόμιζα ότι αναφέρεσαι στο 9t

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

1. Ρωτάς κάτι αόριστο κάτι που μπορεί να αλλάξει από την μία μέρα στην άλλη. Η xiaomi έχει δείξει ότι αναβαθμίζει τα κινητά της.

2. Προς το παρόν είναι πολύ νωρίς ακόμα. Καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει το mi9t πόσο μάλλον για το Pro μοντέλο. Αν γίνει ο χαμός στις πουλήσεις όπως το pocophone f1 τότε θα υπάρχει και υποστήριξη για άλλες ρομ. Και αυτό είναι αόριστο ακόμα.

3. Όχι. Η μπάντα 20 υπάρχει παντού και αν κάπου δεν έχει μπει ακόμα σύντομα θα την προσθέσουν οπότε καλό είναι να πάρεις κινητό που να την υποστηρίζει.

4. Θα έχεις σήμα 4g κανονικά. Σε δύσκολα σημεία όμως δεν θα έχεις καλό σήμα 4g με αποτέλεσμα να ρουφάει την μπαταρία, είτε θα πέφτεις σε 3g πιο εύκολα από κινητό που υποστηρίζει την μπάντα 20.

 

Οσον αφορα την δευτερη απορια μου, θελω να πω πως τα note και s οσα χρονια και να τα εχεις θα βρεις ενα σωρο roms που θα σου δινοιυν ακομα και εκδοση λειτουργικου που δεν την δινει ουτε η επισημη αντιπροσωπεια, κατι τετοιο ιχυει για το redmi σαν εταιρια μεχρι τωρα? Αυτο θα ηθελα να μαθω, αν γινετε φυσικα. Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την δευτερη απορια μου, θελω να πω πως τα note και s οσα χρονια και να τα εχεις θα βρεις ενα σωρο roms που θα σου δινοιυν ακομα και εκδοση λειτουργικου που δεν την δινει ουτε η επισημη αντιπροσωπεια, κατι τετοιο ιχυει για το redmi σαν εταιρια μεχρι τωρα? Αυτο θα ηθελα να μαθω, αν γινετε φυσικα. Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε μου.

Έχουν και τα xiaomi ανάλογη υποστήριξη από xda. Τα note της Samsung είναι αθάνατα εκτός το 4αρι. Άλλης πάστας κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση ότι θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Global Version (με την 800αρα μπάντα δεν υπάρχει), η global rom είναι η κινεζική έκδοση με περασμένο global Miui. Φυσικά χωρίς την μπάντα της Ευρώπης.

ξεκλειδωσαν bootloader με μπαγαμποντια και την πέρασαν λες ? φλασαραν και τα gapps μαζι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ υψηλό σαρ δεν έχει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...