Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι εξωτερικό το notification led και φαίνεται και όταν η κάμερα είναι κατεβασμένη,(φαινεται σε μερικά βιντεακια στο YouTube) βέβαια κοιτάζει προς τα πάνω οπότε δεν θα φαίνεται και πολύ αν δεν κρατάς το κινητό στα χέρια σου.....
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξωτερικό το notification led και φαίνεται και όταν η κάμερα είναι κατεβασμένη,(φαινεται σε μερικά βιντεακια στο YouTube) βέβαια κοιτάζει προς τα πάνω οπότε δεν θα φαίνεται και πολύ αν δεν κρατάς το κινητό στα χέρια σου.....

 

Και εάν το έχει πάνω στο γραφείο σου παίζει και να μην το δεις ποτέ. Κάτι θα έχουν κάνει γι αυτό. Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω το παραπανω.

 

Κλασσικο Xiaomi κινητο.

 

Κορυφαιο hardware με διαφορα για τα λεφτα του αλλα στο software μια συνεχομενη απογοητευση και συνεχεια να εισαι στο περιμενε για updates να φτιαξουν την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι αν αξίζει στη διαφορά της τιμής με Oneplus 7 Pro. Γιατί με αυτό το Miui όσο καλό και να είναι το Hardware πάντα έχεις κάποια θέματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας ανάλογα το προτοφολι του αλλά οκ μιλάμε για κάνα 250-300ρι διαφορά το 8/256.

 

Ε χίλια σόρρυ αλλά τι να λέμε τώρα. Τα ίδια έλεγα και στο 1+7προ το τοπικ. Η εταιρεία 1+ χρεώνει το οξυτζεν 200+.

 

Εγώ πώς και πώς περιμένω σοβαρά μαγαζιά στην Ευρώπη να φέρουν γκλομπαλ αλλά μου φαίνεται καλό Αύγουστο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας ανάλογα το προτοφολι του αλλά οκ μιλάμε για κάνα 250-300ρι διαφορά το 8/256.

 

Ε χίλια σόρρυ αλλά τι να λέμε τώρα. Τα ίδια έλεγα και στο 1+7προ το τοπικ. Η εταιρεία 1+ χρεώνει το οξυτζεν 200+.

 

Εγώ πώς και πώς περιμένω σοβαρά μαγαζιά στην Ευρώπη να φέρουν γκλομπαλ αλλά μου φαίνεται καλό Αύγουστο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Σε κάνα μήνα θα το έχουν banggood και gearbest σε clobal οπότε το χτυπάμε από εκεί ασφαλέστατα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής, καλητερη κάμερα.. Καλύτερο λειτουργικό και 2 χρόνια σοβαρή εγγύηση.. + εξαιρετικό ήχο και μια οθόνη πραγματικά κρύσταλλο αυτά αξίζουν σίγουρα την παραπάνω διαφορά..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα μετράει ο καθένας. Διαφωνώ κάθετα σε όλα αυτά:

 

Αδιάφορος ο ήχος

Κάι τα δύο gcam θα χτυπηθούν

Για την εγγύηση ούτως η άλλως και το 1+7 από Ιαπωνία/Κίνα η Αμερική μόνο οπότε δε ξέρω τι παίζει.

Για τη κατασκευή απορώ που το γράφεις.

Η οθόνη όσο εξαιρετική και να ήταν ας ήταν 200€ κατω και ας ήταν απλά καλή.

 

Αλλά και πάλι ολα αυτά για μένα ούτε 40-45 παραπάνω $ κόστος και απλά φτάνουν στον καταναλωτής με +200. Ντροπή/πάντα σε σχέση με τα μότο της συγκεκριμένης εταιρείας (φαίνεται εξάλλου τα περισσότερα πόστ έχουν γίνει από τα ίδια παιδιά και δεν έχουν σχέση με προηγούμενα κινητά της εταιρείας). Οπότε και είναι ο λόγος που μάλλον έχω αποφασίσει να απαρνηθώ 1+. Σίγουρα άλλοι το μετράνε αλλιώς αλλά ξαναλέω μόνο το λειτουργικό πραγματικά μετράει.

 

Αλλά ας μη το κάνουμε vs. Τα δύο παραπάνω κινεζομαγαζιά θα το φέρουν ίσως Ιούλιο αλλά και ο χρόνος να φύγουν οι πρώτες παρτίδες και ο χρόνος να φτάσει εδώ θα πάει Αύγουστο. Γι'αυτό έλεγα μακάρι να ξεκίναγαν/είχαν ξεκινήσει τώρα να φευγε το πρώτο κύμα και εκεί πρός τέλη Ιουνίου να παραγγείλεις να το έχεις μέσα-τελη Ιουλίου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα μετράει ο καθένας. Διαφωνώ κάθετα σε όλα αυτά:

 

Αδιάφορος ο ήχος

Κάι τα δύο gcam θα χτυπηθούν

Για την εγγύηση ούτως η άλλως και το 1+7 από Ιαπωνία/Κίνα η Αμερική μόνο οπότε δε ξέρω τι παίζει.

Για τη κατασκευή απορώ που το γράφεις.

Η οθόνη όσο εξαιρετική και να ήταν ας ήταν 200€ κατω και ας ήταν απλά καλή.

 

Αλλά και πάλι ολα αυτά για μένα ούτε 40-45 παραπάνω $ κόστος και απλά φτάνουν στον καταναλωτής με +200. Ντροπή/πάντα σε σχέση με τα μότο της συγκεκριμένης εταιρείας (φαίνεται εξάλλου τα περισσότερα πόστ έχουν γίνει από τα ίδια παιδιά και δεν έχουν σχέση με προηγούμενα κινητά της εταιρείας). Οπότε και είναι ο λόγος που μάλλον έχω αποφασίσει να απαρνηθώ 1+. Σίγουρα άλλοι το μετράνε αλλιώς αλλά ξαναλέω μόνο το λειτουργικό πραγματικά μετράει.

 

Αλλά ας μη το κάνουμε vs. Τα δύο παραπάνω κινεζομαγαζιά θα το φέρουν ίσως Ιούλιο αλλά και ο χρόνος να φύγουν οι πρώτες παρτίδες και ο χρόνος να φτάσει εδώ θα πάει Αύγουστο. Γι'αυτό έλεγα μακάρι να ξεκίναγαν/είχαν ξεκινήσει τώρα να φευγε το πρώτο κύμα και εκεί πρός τέλη Ιουνίου να παραγγείλεις να το έχεις μέσα-τελη Ιουλίου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μια ερωτιση γιατί το one plus μόνο από την Κίνα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτιση γιατί το one plus μόνο από την Κίνα κλπ?

προφανώς για το θέμα τιμής του

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η ίδια η εταιρεία δε μας σέβεστε. Δε μπορείς να έχεις τους πελάτες σου α,β&γ κατηγορία και να απαιτείς να σε βλέπουν το ίδιο.

 

Εγώ μένω υκ. Για να πάρω από εδώ τιμή το 1+7προ να είναι 1.5 φορά πάνω. Τρελό. Ακόμα και σε € να αποφάσιζα να χτυπήσω πάλι το ίδιο θα ήταν. Η εταιρεία με την νομισματική πολιτική της εμένα εδώ και τον Ευρωπαίο τον έχουν ριγμένο σε σχέση με τον αμερικανό.

 

Ε είναι προσωπικό αυτό αλλά εγώ δε το δέχομαι. Όπως δε δέχομαι και ότι κάποια πράγματα που όντως μπορεί να βελτιωσε όπως είπε ο συμφορουμιτης από πάνω εμένα για τη τιμή που τα δίνει...μου μοιάζουν αστεία. Δε συμβαδίζει τέτοια αύξηση. Αλλά αυτό το μετράει είπαμε ο καθένας διαφορετικά. Σε κάποιον φαίνεται και λίγα,σε κάποιον βφμ σε κάποιον η αύξηση τιμής φαίνεται πολύ.

 

Δεν είναι κακό.

 

Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ Χιαο (θα μείνω τώρα για λίγο καιρό με Μ1Α1 γιατί μετά από 3 χρόνια η μπαταρία του 1+3 τα έχει παίξει) εκτός και αν βρω το 1+7προ σε εξαιρετική τιμή από Κίνα η αν βρω τρόπο να μου το στείλει φίλος από Αμερική.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανώς για το θέμα τιμής του

 

α οκ νόμιζα κατι σοβαρό είναι και ρώτησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω η ίδια η εταιρεία δε μας σέβεστε. Δε μπορείς να έχεις τους πελάτες σου α,β&γ κατηγορία και να απαιτείς να σε βλέπουν το ίδιο.

 

Εγώ μένω υκ. Για να πάρω από εδώ τιμή το 1+7προ να είναι 1.5 φορά πάνω. Τρελό. Ακόμα και σε € να αποφάσιζα να χτυπήσω πάλι το ίδιο θα ήταν. Η εταιρεία με την νομισματική πολιτική της εμένα εδώ και τον Ευρωπαίο τον έχουν ριγμένο σε σχέση με τον αμερικανό.

 

Ε είναι προσωπικό αυτό αλλά εγώ δε το δέχομαι. Όπως δε δέχομαι και ότι κάποια πράγματα που όντως μπορεί να βελτιωσε όπως είπε ο συμφορουμιτης από πάνω εμένα για τη τιμή που τα δίνει...μου μοιάζουν αστεία. Δε συμβαδίζει τέτοια αύξηση. Αλλά αυτό το μετράει είπαμε ο καθένας διαφορετικά. Σε κάποιον φαίνεται και λίγα,σε κάποιον βφμ σε κάποιον η αύξηση τιμής φαίνεται πολύ.

 

Δεν είναι κακό.

 

Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ Χιαο (θα μείνω τώρα για λίγο καιρό με Μ1Α1 γιατί μετά από 3 χρόνια η μπαταρία του 1+3 τα έχει παίξει) εκτός και αν βρω το 1+7προ σε εξαιρετική τιμή από Κίνα η αν βρω τρόπο να μου το στείλει φίλος από Αμερική.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

φορολογία λέγεται :)

Link to comment
Share on other sites

Τεκαν. Άλλη φορολογία έχει η Σουηδία(εκτός Ez) και άλλη η Ελλάδα η η Γερμανία και η Ολλανδία. Καλά για το uk τι να πω...Ενιγουει φεαρ αν το πίστευεις. Έχω άλλη άποψη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι αυτη την στιγμη μεχρι να ερθει το εν λογω κινητο προς εδω μερια,ηδη το S10+ εχει πεσει στα 670 και φυσικα υπαρχει για οσους θελουν να γλυτωσουν και αλλα χρηματα το S10e στα 450.

 

Που στα χρηματα του απο νεες ναυαρχιδες,αλλο κινητο με Amoled οθονη,στερεο ηχεια,ασυρματη φορτιση,αδιαβροχοποιηση,sd καρτα μνημης(+το πολυ καλο service για πολλους),κορυφαια καμερα(περαν των νυχτερινων)δεν υπαρχει.

 

Στην ουσια το S10E εβγαλε knock out το Mi9 για οσους το κοιτουσαν για αγορα απο Ελλαδα με εγγυηση Info quest σε αυτη την τιμη.

 

Νομιζω οτι η καλυτερη φετινη προταση για flagship killer εγινε απο την Asus που δυστηχως την χαντακωσε η οθονη που επρεπε να ειναι Amoled.

 

Πραγματικα δηλαδη ειναι τραγικο να μιλαμε για ναυαρχιδα του 2019 οπως το Redmi K20pro με snapdragon 855 και να μην εχει Face Unlock διαθεσιμο day one out of the box αλλα να περιμενεις update για αυτο που βγαινει τωρα

https://www.gsmarena.com/redmi_k20_pro_miui_10_face_unlock-news-37425.php

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά σε μερικά σύμφωνο και εγώ, αλλά μιλάμε για περσινά μοντέλα επίσης για το άθλιο σκιν της Samsung με ότι blotware έρχεται μαζί του που σου κάνει την ζωή δύσκολη και το χειρότερο από όλα με επεξεργαστές exynos που όλοι γνωρίζουμε ότι είναι κατώτεροι από τους Snapdragon να τα λέμε όλα και να είμαστε αντικειμενικοί. Οπότε ο κάθε ένας μας τα ζυγίζει και κάνει την επιλογή του ανάλογα με τις ανάγκες του και το μπάτζετ μου έχει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι παιδιά το τι θες.. εγώ κινητό με εχυνος δε θα πρότεινα ούτε στον εχθρό μου. Δε πα να είναι απροβληματιστο.

 

Ούτε η κάμερα νομίζω θα είναι καλύτερη του μικρού σ10. Επίσης προτιμάω να έχω ένα πιο σμουθ κινητό future proof στη θεωρία παρά το κινητό της Σαμμυ. Το οποίο δε θα έπρεπε να συγκρίνεται πχ με το ακριβό κ20προ αλλά με το φθηνό των 6gb. Τεράστιες διαφορές στα μάτια μου.

 

Αλλά παιδιά γιατί να το συζητάμε τόσο πολύ. Είναι τοοοοσες πολλές οι διαφορές του τι ζητάει κάποιος.

 

Άλλοι ζητάνε ir οπωσδήποτε.

Άλλοι ζητάνε απλά σπεκς.

Άλλοι οθόνη.

Άλλοι ζητάνε sd.

Άλλοι stereo speakers.

Άλλοι μόνο amoled.

Άλλοι με τπτ amoled.

Άλλοι δε κοιτάνε κινητό χωρίς αδιαβροχοποιηση.

Άλλοι βρίσκουν deal breaker το fp μπροστά/μέσα στην οθόνη. Άλλοι πίσω.

Άλλοι χωρίς θύρα ακουστικών δε κοιτάνε κινητό.

 

Ο καθένας έχει ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΌ καλύτερο κινητό.

 

Για μένα πχ μακράν του δεύτερου το καλύτερο κινητό είναι το 1+7. Δε θέλω να δώσω απλά τα 700+. Μου φαίνονται δούλεμα. Αν βρω το κινητό σε καλή τιμή από Κίνα ίσως το χτυπήσω. Δεύτερη μου επιλογή που αυτόματα γίνεται πρώτη λόγω του ότι θεωρώ πιο βαλιου είναι το κ20προ. Προφανώς δε σημαίνει ότι είμαι σωστός για όλους αλλά σίγουρα είναι για εμένα. Η οθόνη πχ η η κατασκευή μπορεί να είναι χειρότερη από s10e. Ίσως δε το ξέρω. Αλλά αν είναι έτσι αν εμένα καλύπτει το μίνιμουμ που έχω θέσει;

 

Για αυτό βρίσκω παντελώς άκυρα τα vs. Σίγουρα κάποια πράγματα μετριούνται και είναι καλύτερα (πχ αντουτου) αλλά ο καθένας την εμπειρία χρήσης τη μετράει διαφορετικά. Και αυτό στο τέλος είναι που μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 9T Pro Geekbench listing confirm it is rebranded Redmi K20 Pro

https://www.gizmochina.com/2019/06/07/xiaomi-mi-9t-pro-geekbench-listing-confirm-it-is-rebranded-redmi-k20-pro/

Σε 5 ημέρες το λανσάρισμα του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το 9t και 9t pro θα έρθουν σε τιμές Mi. Δηλαδή όσο πιο ταβάνι γίνεται για Xiaomi (τουλάχιστον γι' αυτούς που θα αγοράσουν Ελλάδα).

 

Από τη άλλη μακάρι να βγει και σαν Poco F2 / F2 Pro global και να είναι πράγματι φάση VFM όπως και πέρσυ το F1. Δηλαδή σε τιμές max 400€ που είχε το F1 128gb. Άντε να πάει 450€ το 256gb...

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί σε κάθε θέμα σχεδόν να μπαίνει κάποιος και να λέει για το πόσο καλά είναι το 10+ η στη τελική το 10Ε. Ρε παιδιά εδώ είναι για το Κ20. Αν θέλαμε αυτά θα πηγαίναμε εκεί. Η θα ανοίγαμε θέμα στο vs. Έλεος πια!!

Πάρε εσύ αυτό που θέλεις κι άσε εμάς να πάρουμε αυτό που θέλουμε. Η να σκεφτόμαστε να το πάρουμε. Στη τελική συγκρίνεις τιμή από σκρουτζομαγαζα με τιμή αντιπροσωπείας.

 

Πολύ σωστά το έθεσε ο φίλος από πάνω. Το καλό το δικό σου δεν είναι καλό και για μένα. Τα θέματα εδώ ανοίγουν για να ενημερωνόμαστε για το συγκεκριμένο μοντέλο κάθε φορά. Όχι για να μπαίνει κάποιος να μας λέει πάρε κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί σε κάθε θέμα σχεδόν να μπαίνει κάποιος και να λέει για το πόσο καλά είναι το 10+ η στη τελική το 10Ε. Ρε παιδιά εδώ είναι για το Κ20. Αν θέλαμε αυτά θα πηγαίναμε εκεί. Η θα ανοίγαμε θέμα στο vs. Έλεος πια!!

 

Πάρε εσύ αυτό που θέλεις κι άσε εμάς να πάρουμε αυτό που θέλουμε. Η να σκεφτόμαστε να το πάρουμε. Στη τελική συγκρίνεις τιμή από σκρουτζομαγαζα με τιμή αντιπροσωπείας.

 

 

 

Πολύ σωστά το έθεσε ο φίλος από πάνω. Το καλό το δικό σου δεν είναι καλό και για μένα. Τα θέματα εδώ ανοίγουν για να ενημερωνόμαστε για το συγκεκριμένο μοντέλο κάθε φορά. Όχι για να μπαίνει κάποιος να μας λέει πάρε κάποιο άλλο.

Γνώμη μου καλό είναι να υπάρχει σύγκριση μεταξύ άλλον κινητών σε όλα τα θέματα ώστε να βγαίνουν και κάποια συμπεράσματα. Να γίνεται εποικοδομητική συζήτηση και ήρεμη ώστε να ακούγονται όλες οι απόψεις, καλό θα μας κάνει όλους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...