Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αγόρασα τελικά τα freebuds 5.
Ποια εφαρμογή κατεβάζω;
Υπόψιν έχω oneplus.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Αγόρασα τελικά τα freebuds 5.
Ποια εφαρμογή κατεβάζω;
Υπόψιν έχω oneplus.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

AI LIFE από το huawei app gallery

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/6/2023 at 10:29 ΠΜ, Nagata said:

Huawei Freebuds 5i, vfm πρόταση για TWS.

+δυνατός και καθαρός ήχος
+ πολύ καλή ποιότητα κλήσεων για τον συνομιλητή ακόμα και σε περιβάλλον με θόρυβο

+ εύκολη εξοικείωση ρύθμισης ήχου μέσω swipe στο ακουστικό

Αν επιλέξεις για εγκατάσταση και το AI life, ρυθμίζεις τα πάντα στα μέτρα σου! 

Σε αυτά έχω καταλήξει και εγώ για αγορά, firmware update μόνο μέσα από την εφαρμογή AI Life; 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Λοιπόν,τελικά για μένα πήρα τα freebuds 5 και για τον μικρό τα freebuds 5i.
Εξαιρετικά απλά.
Καμία αποσύνδεση.
Εξαιρετική ποιότητα συνομιλίας είτε με anc open είτε όχι.
Στον ήχο επίσης πολύ καλά τα 5.
Ομορφο μπάσο και ήχος κρύσταλλο.δοκιμασμένα με υψηλής ποιότητας μουσική και όχι απλά mp3 καρασυμπιεσμενα.πλούσια η πληροφορία του ήχου.
Και από μπαταρία αψογα.
Επίσης πάρα μα πάρα πολύ βολικά τα 5άρια.
Και τα 5i δεν είναι άσχημα απλά σίγουρα προτιμώ τα 5.
Και πολύ premium αίσθηση.
Προτείνονται.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας για τα 5, εντυπώσεις απο μπαταρία όταν έχεις καλή εικόνα.
Είμαι ανάμεσα σε αυτά και τα Anker Liberty 4.


Στάλθηκε από το V2219 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 2/7/2023 at 4:02 ΠΜ, ταξιδιωτης22 said:

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Λοιπόν,τελικά για μένα πήρα τα freebuds 5 και για τον μικρό τα freebuds 5i.
Εξαιρετικά απλά.
Καμία αποσύνδεση.
Εξαιρετική ποιότητα συνομιλίας είτε με anc open είτε όχι.
Στον ήχο επίσης πολύ καλά τα 5.
Ομορφο μπάσο και ήχος κρύσταλλο.δοκιμασμένα με υψηλής ποιότητας μουσική και όχι απλά mp3 καρασυμπιεσμενα.πλούσια η πληροφορία του ήχου.
Και από μπαταρία αψογα.
Επίσης πάρα μα πάρα πολύ βολικά τα 5άρια.
Και τα 5i δεν είναι άσχημα απλά σίγουρα προτιμώ τα 5.
Και πολύ premium αίσθηση.
Προτείνονται.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ζαχαρώνω και εγώ τα 5αρια. Εδώ και καιρό έχω τα 4 και είμαι πολύ ικανοποιημένος μπορώ να πω αλλά θέλω το κάτι παραπάνω σε ένταση. Είναι δυνατά σε αυτόν τον τομέα; Η πηγή μου είναι το Spotify οπότε δεν έχω απαιτήσεις αλλά μου αρέσει να ακούω δυνατά τη μουσική. 

Επίσης, πες μας λίγο για τα gestures. Υπάρχει δυνατότητα να έχεις ταυτόχρονα next, previous και start/stop; Στα 4αρια έπρεπε να διαλέξεις ανάμεσα σε διπλό tap για εμπρός ή για πίσω και σε διπλό tap για pause. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

γίνεται όταν έχουμε συνδεδεμένα ακουστικά bt αλλά απαντήσουμε από ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ να μιλήσουμε ΑΠΌ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ; γιατί μέχρι τώρα και από το κινητό να απαντήσω η κλήση πάει στο bt! είναι θέμα ακουστικού bt; θέμα τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ilka71 said:

γίνεται όταν έχουμε συνδεδεμένα ακουστικά bt αλλά απαντήσουμε από ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ να μιλήσουμε ΑΠΌ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ; γιατί μέχρι τώρα και από το κινητό να απαντήσω η κλήση πάει στο bt! είναι θέμα ακουστικού bt; θέμα τηλεφώνου;

Μετά που θα απαντήσεις, μπορείς να επιλέξεις από την εφαρμογή κλήσεων τη συσκευή ήχου: Ακουστικό τηλεφώνου, μεγάφωνο τηλεφώνου ή ακουστικό BT.

Επίσης υπάρχουν ακουστικά BT όπως το αγαπημένο μου plantronics voyager edge, τα οποία ανιχνεύουν εάν δεν τα φοράς, και επιστρέφουν αυτόματα την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά που θα απαντήσεις, μπορείς να επιλέξεις από την εφαρμογή κλήσεων τη συσκευή ήχου: Ακουστικό τηλεφώνου, μεγάφωνο τηλεφώνου ή ακουστικό BT.
Επίσης υπάρχουν ακουστικά BT όπως το αγαπημένο μου plantronics voyager edge, τα οποία ανιχνεύουν εάν δεν τα φοράς, και επιστρέφουν αυτόματα την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου.
μετά εάν απαντησω το ξέρω. έλεγα να καταλαβαίνει ότι αφού απαντώ από το κινητό θέλω και να μιλήσω με το κινητό τόσο δύσκολο είναι; εκτός από το Plantronics που η εταιρεία έχει κλήσει νομίζω, άλλη μάρκα που να κάνει αυτό που λες;
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ilka71 said:

μετά εάν απαντησω το ξέρω. έλεγα να καταλαβαίνει ότι αφού απαντώ από το κινητό θέλω και να μιλήσω με το κινητό τόσο δύσκολο είναι; εκτός από το Plantronics που η εταιρεία έχει κλήσει νομίζω, άλλη μάρκα που να κάνει αυτό που λες;

Η Plantronics έχει αγοραστεί από την Poly και μετά από την HP. Συνεχίζει να βγάζει κάποια μοντέλα, αλλά έχει καταργήσει πολλά και καλά. Το Voyager 5200 κάνει αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε ολους
Εχω τα  Huawei AM61 για  το  τρεξιμο.Εχω παρατηρησει  οτι  τελευταια  εχουν  αρχισει  και  παθαινουν  φρικες,και  σιγα σιγα εχω  την  εντυπωση  οτι  πεθαινουν.Το κακο  ειναι  οτι  δεν  ειναι  πλεον  διαθεσιμα και  δεν  πουλιούνται,οποτε ψαχνω κατι  αντιστοιχο  και  σε ποιοτητα,και  σε ποιοτητα ηχου.
Υπαρχει κατι  αναλογο  στην αγορά;Περιμένω  τι  προτάσεις  σας.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

για προτείνετε κάποιο bt που να είναι σαν αυτό( οχι in ear δηλαδή) ΚΑΙ να έχει επανακληση εκτός από απάντηση, απόρριψη, αυξομείωση έντασης. σε τιμή λογική... cb0150754fe04ff0c3000febc04766ae.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πολλά ακουστικά, κανένα δεν είχε επανάκληση με εξαίρεση όλα τα Samsung που ειχαν επιλογή μέσω του App (εποχές Galaxy Buds 1). Αν δεν έχει κ κάποιος άλλος πρόταση, ένα voice assistant δεν θα σε εξυπηρετούσε; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πολλά ακουστικά, κανένα δεν είχε επανάκληση με εξαίρεση όλα τα Samsung που ειχαν επιλογή μέσω του App (εποχές Galaxy Buds 1). Αν δεν έχει κ κάποιος άλλος πρόταση, ένα voice assistant δεν θα σε εξυπηρετούσε; 
αυτό που έχω τώρα στην φώτο ένα no name από το Hartorama το πήρα το κατάστημα με χαρτικά, έχει voice assistant εάν πατήσω ταυτόχρονα τα 2 ακουστικά. πράγμα και αδύνατον όταν οδηγώ πχ και ανέφικτο γιατί εγώ χρησιμοποιώ 99%από το ένα μόνο ακουστικό!
εν τω μεταξύ είναι λίγο σπαστικό ότι όταν το πιάνω να το βάλω στο αυτί πατάω κατά λάθος το σημείο του ακουστικού που απαντάει η κλείνει την κλήση και γίνεται ένας χαμός.
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να ενεργοποιήσεις τον assistant με φωνητική εντολή; Πχ hey google 

Πάντως αυτό με το κουμπί είναι θέμα, και εγώ είχα θέμα με τέτοιου στυλ ακουστικά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους
Εχω τα  Huawei AM61 για  το  τρεξιμο.Εχω παρατηρησει  οτι  τελευταια  εχουν  αρχισει  και  παθαινουν  φρικες,και  σιγα σιγα εχω  την  εντυπωση  οτι  πεθαινουν.Το κακο  ειναι  οτι  δεν  ειναι  πλεον  διαθεσιμα και  δεν  πουλιούνται,οποτε ψαχνω κατι  αντιστοιχο  και  σε ποιοτητα,και  σε ποιοτητα ηχου.
Υπαρχει κατι  αναλογο  στην αγορά;Περιμένω  τι  προτάσεις  σας.
Τα είχα παλιά και πήγα κατευθείαν στα Samsung buds και η διαφορά ήταν τεράστια.
Για μένα τουλάχιστον.
Και όσον αφορά την ποιότητα του ήχου αλλά και στη σταθερότητα.
Μέρα με τη νύχτα, παρότι και τα Samsung δεν είναι και τα καλύτερα για τρέξιμο γιατί όταν ιδρώνει το αυτί έχουν ψιλοθέμα και υπάρχουν αλλά που είναι πολύ πιο σταθερά στο αυτί.
Αλλά σε σχέση με τα AM61 τεράστια διαφορά.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει τα Huawei freebuds 5i και θέλω μια βοήθεια. Για να μιλάω με αυτά και το κυριότερο να με ακούει ο συνομιλητής μου παίζουν ρόλο:
1 αν φοράω μόνο το ένα ακουστικό?
2 το active noise canceling?
3 κάποια άλλη ρύθμιση?

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ακουστικά όχι in ear αλλά τα άλλα έχετε καμία πρόταση με καλή μπαταρία; τύπου air pods κλπ και με δυνατό ήχο. δοκίμασα του γιου τα airpods 1ης γενιάς πολύ δυνατό ήχο αλλά η μπαταρία μόνο 2 ώρες

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 12:38 ΠΜ, ilka71 said:

ακουστικά όχι in ear αλλά τα άλλα έχετε καμία πρόταση με καλή μπαταρία; τύπου air pods κλπ και με δυνατό ήχο. δοκίμασα του γιου τα airpods 1ης γενιάς πολύ δυνατό ήχο αλλά η μπαταρία μόνο 2 ώρες
 

Freebuds 5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας να βρω ακουστικά Bluetooth earbuds ( όχι in-ear) και τα θέλω μόνο για κλήσεις. Όσα έχω αλλάξει μέχρι τώρα, οι συνομιλητές μου ακούν περισσότερο τους γύρω ήχους ή τον αέρα, παρά εμένα. Δεν με νοιάζει η μάρκα αλλά να είναι όσο το δυνατόν φθηνότερα.... ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω πάρει τα Huawei freebuds 5i και θέλω μια βοήθεια. Για να μιλάω με αυτά και το κυριότερο να με ακούει ο συνομιλητής μου παίζουν ρόλο:
1 αν φοράω μόνο το ένα ακουστικό?
2 το active noise canceling?
3 κάποια άλλη ρύθμιση?

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οχι.δουλεύουν αυτόνομα.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει τα soundpeats air 3. ήθελα οικονομικά ακουστικά αλλά με δυνατό ήχο, μπασακι αλλά όχι in ear. αυτά τελικά είναι πολύ καλά. πήγα γήπεδο τραγουδούσαν οι φανατικοί απέναντι τα μεγάφωνα είχαν μουσική αλλά εγώ άκουγα ραδιόφωνο και σχεδόν δεν τους άκουγα! πολύ δυνατά. απλά έχω παρατηρήσει ενώ στην μουσική το έχω στην μέση και είναι δυνατά στις κλήσεις το έχω τέρμα, ακούω μια χαρά αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω. έχει το Android κάποιον περιορισμό στην ένταση στις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2023 at 5:19 ΜΜ, ilka71 said:

έχω αγοράσει τα soundpeats air 3. ήθελα οικονομικά ακουστικά αλλά με δυνατό ήχο, μπασακι αλλά όχι in ear. αυτά τελικά είναι πολύ καλά. πήγα γήπεδο τραγουδούσαν οι φανατικοί απέναντι τα μεγάφωνα είχαν μουσική αλλά εγώ άκουγα ραδιόφωνο και σχεδόν δεν τους άκουγα! πολύ δυνατά. απλά έχω παρατηρήσει ενώ στην μουσική το έχω στην μέση και είναι δυνατά στις κλήσεις το έχω τέρμα, ακούω μια χαρά αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω. έχει το Android κάποιον περιορισμό στην ένταση στις κλήσεις;

Δεν έχω τα συγκεκριμένα αλλά μπήκα και είδα αξιολογήσεις skroutz και κάποιος γράφει ότι μετά από update έπεσε ο ήχος στης κλήσεις χωρίς εξήγηση. Οπότε μάλλον είναι θέμα software των ακουστικών

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τα συγκεκριμένα αλλά μπήκα και είδα αξιολογήσεις skroutz και κάποιος γράφει ότι μετά από update έπεσε ο ήχος στης κλήσεις χωρίς εξήγηση. Οπότε μάλλον είναι θέμα software των ακουστικών
ναι το διάβασα. έστειλα μήνυμα στην εταιρεία και μου απάντησαν αναλυτικά πως κάνω downgrade και τώρα πάλι ο ήχος και στις κλήσεις είναι πολύ δυνατός όπως στα media! πολύ καλά ακουστικά! απλά έφταιγε η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η πολυπόθητη αναβάθμιση στα Freebuds 5 και πλέον μπορεί ο χρήστης στα gestures να χρησιμοποιήσει triple tap στα δύο ακουστικά για εναλλαγή τραγουδιών εμπρός και πίσω.

Μέχρι τώρα δεν υπήρχει gesture για pause/resume και ταυτόχρονα για skip/back της αναπαραγωγής. Έπρεπε να διαλέξει πχ αν το double tap θα κάνει skip ή pause...

Αυτό το "πρόβλημα" έχουν και τα Freebuds 4 και ελπίζω να πήραν και αυτά αναβάθμιση που να υποστηρίζει triple tap.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...