Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχει κανείς τα Oppo Enco Buds να μου πει αν στις κλήσεις σε ακούν κανονικά χωρίς να φωνάζεις και παράλληλα εάν υπάρχει noise cancellation; Ενημερωτικά, τα έχει το Public με 19,90 , ευχαριστώ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Edifier W320TN ANC Grey

Τα έχει κανείς; το ζαχαρώνω με ενδιαφέρει η ομιλία και η συμβατότητα για iphone 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

«Μανταλάκι» από Aliexpress  με καλή αυτονομία και ήχο. Δοκιμάστηκε και λειτουργεί όπως αναφέρουν τα χαρακτηριστικά του. Ίσως για κάποιους είναι λίγο μεγάλο. Εμένα δεν με ενοχλεί.

Μετά την εξαφάνιση των Plantronics και τα πανάκριβα Jabra οι επιλογές είναι περιορισμένες. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vox said:

«Μανταλάκι» από Aliexpress  με καλή αυτονομία και ήχο. Δοκιμάστηκε και λειτουργεί όπως αναφέρουν τα χαρακτηριστικά του. Ίσως για κάποιους είναι λίγο μεγάλο. Εμένα δεν με ενοχλεί.

Μετά την εξαφάνιση των Plantronics και τα πανάκριβα Jabra οι επιλογές είναι περιορισμένες. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν βλέπω να έχει λειτουργία ειδοποίησης με ήχο. Επειδή δεν θέλω να έχω κάποιο bt μόνιμα στο αυτί μου, ψάχνω κάποιο που να ειδοποιεί με ήχο (εξωτερικό) σε περίπτωση κλήσης ώστε να το βάζω τότε. Προς το παρόν έχω ένα ipro που έχει δόνηση αλλά πολλές φορές δεν το καταλαβαίνω και χάνω κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, truckman_reload said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν βλέπω να έχει λειτουργία ειδοποίησης με ήχο. Επειδή δεν θέλω να έχω κάποιο bt μόνιμα στο αυτί μου, ψάχνω κάποιο που να ειδοποιεί με ήχο (εξωτερικό) σε περίπτωση κλήσης ώστε να το βάζω τότε. Προς το παρόν έχω ένα ipro που έχει δόνηση αλλά πολλές φορές δεν το καταλαβαίνω και χάνω κλήσεις.

Η απάντηση ήταν γενική και δεν απευθυνόταν αποκλειστικά σε σένα. Όσο για αυτό που λες. Το μόνο που έχω συναντήσει είναι BT με οπτική ένδειξη, λαμπάκι δηλαδή. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχετε να προτείνετε ακουστικά κοντά στα 50€ κυρίως για δουλειά και calls, ώστε να μην ακούγονται όλοι όσοι μιλάνε τριγύρω στο teams;

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες? Μια ερώτηση για Bluetooth ακουστικά 

Το ANC  είναι το χαρακτηριστικό για να απομονωθούν οι εξωτερικοί ήχοι όταν ακούς μουσική.... σωστά?

Όταν θέλω όμως στις κλήσεις τηλεφώνου...οι συνομιλητές μου, να ακούν καθαρά εμένα και όχι τους γύρω ήχους, αέρα κτλ.....ποιο χαρακτηριστικό πρέπει να έχει?

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ANC Audio Noise Cancellation αλλά τους Κινέζους μην τους πολύ πιστεύεις.

Μόνο στα ακριβά μοντέλα ακουστικών είναι πραγματικά  λειτουργικό 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Machete_ said:

Παίδες? Μια ερώτηση για Bluetooth ακουστικά 

Το ANC  είναι το χαρακτηριστικό για να απομονωθούν οι εξωτερικοί ήχοι όταν ακούς μουσική.... σωστά?

Όταν θέλω όμως στις κλήσεις τηλεφώνου...οι συνομιλητές μου, να ακούν καθαρά εμένα και όχι τους γύρω ήχους, αέρα κτλ.....ποιο χαρακτηριστικό πρέπει να έχει?

Noise cancelling/suppressing microphones. Βοηθάει και ο αριθμός των μικροφώνων.
@Vox το ANC σημαίνει Active Noise Cancelling, επειδή τα ακουστικά ακυρώνουν τον θόρυβο παίζοντας τον "αντίθετο" ήχο, σε αντιδιαστολή με το Passive Noise Cancelling, που απλά έχουν καλή ηχομόνωση για να μην ακούς το περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, minast said:

Noise cancelling/suppressing microphones. Βοηθάει και ο αριθμός των μικροφώνων.
@Vox το ANC σημαίνει Active Noise Cancelling, επειδή τα ακουστικά ακυρώνουν τον θόρυβο παίζοντας τον "αντίθετο" ήχο, σε αντιδιαστολή με το Passive Noise Cancelling, που απλά έχουν καλή ηχομόνωση για να μην ακούς το περιβάλλον.

Σωστά. Δαίμων του τυπογραφείου. Γνωρίζω πολύ καλά. Ευχαριστώ για την διόρθωση 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω τα earphones 2pro.Επειδη κάτι έπαθε το αριστερό ακουστικό και δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου,σκέφτομαι να τα αλλάξω.Εχει να προτείνει κάποιος μέχρι 70-80ευρω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω τα earphones 2pro.Επειδη κάτι έπαθε το αριστερό ακουστικό και δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου,σκέφτομαι να τα αλλάξω.Εχει να προτείνει κάποιος μέχρι 70-80ευρω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Galaxy buds 2. Φοβερά ακουστικά σε όλα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς τα live; κάθονται καλά στα αυτιά; τώρα έχω τύπου pods όχι in ear και μου είναι μια χαρά αλλά δεν είναι samsung. τα live είναι σαν τα pods που απλά κάθονται στο αυτί;

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς τα live; κάθονται καλά στα αυτιά; τώρα έχω τύπου pods όχι in ear και μου είναι μια χαρά αλλά δεν είναι samsung. τα live είναι σαν τα pods που απλά κάθονται στο αυτί;
Πολύ καλά τα live, καλή εφαρμογή ωραίος ήχος. Τα έχει η γυναίκα μου πολλά χρόνια.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,ενδιαφερομαι για ακουστικα για ταινιες,games και μουσικη.Με ενδιαφερει το μπασο,η ενταση και η καθαροτητα και οχι τοσο η ποιοτητα στις κλησεις.Τι μου προτεινετε μεχρι 60-70 ευρω,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,
Αποφάσισα να αγοράσω μόνος μου ασύρματα ακουστικά drop (όπως Air Pods, Samsung Pods κ.λπ.) και δεν ξέρω ποια να διαλέξω. Το θέμα της τιμής δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικό, αλλά, φυσικά, δεν θέλετε να πληρώσετε υπερβολικά για ακουστικά
Γενικά έχω ακουστικά on-ear. Είμαι ευχαριστημένος με αυτά, αλλά το καλοκαίρι είναι ζεστά, είναι άβολο να τρέχω μέσα τους και όταν ακούω για περισσότερα από 40 λεπτά, τα αυτιά μου γίνονται άβολα.
Είναι τόσο καλά τα AirPods ή έχουν κανονικούς ανταγωνιστές;

ηλεκτρονικά είδη ευρείας κατανάλωσης

globy.com

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2024 at 8:49 ΜΜ, anegefalos said:

Καλησπερα,ενδιαφερομαι για ακουστικα για ταινιες,games και μουσικη.Με ενδιαφερει το μπασο,η ενταση και η καθαροτητα και οχι τοσο η ποιοτητα στις κλησεις.Τι μου προτεινετε μεχρι 60-70 ευρω,ευχαριστω

Soundcore Liberty 4 NC, νομίζω πως είναι τα πιο ιδανικά σε αυτό που θες.

Βγαίνουν σε προσφορά και στο αλί αλλά και στο amazon όπως και στην επίσημη ιστοσελίδα της soundcore σε αυτά τα χρήματα.

16 minutes ago, Mich_ said:

Γεια σε όλους,
Αποφάσισα να αγοράσω μόνος μου ασύρματα ακουστικά drop (όπως Air Pods, Samsung Pods κ.λπ.) και δεν ξέρω ποια να διαλέξω. Το θέμα της τιμής δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικό, αλλά, φυσικά, δεν θέλετε να πληρώσετε υπερβολικά για ακουστικά
Γενικά έχω ακουστικά on-ear. Είμαι ευχαριστημένος με αυτά, αλλά το καλοκαίρι είναι ζεστά, είναι άβολο να τρέχω μέσα τους και όταν ακούω για περισσότερα από 40 λεπτά, τα αυτιά μου γίνονται άβολα.
Είναι τόσο καλά τα AirPods ή έχουν κανονικούς ανταγωνιστές;

Επειδή λες ότι τα θες για τρέξιμο, θες να έχουν και transprency mode για να ακούς τα αυτοκίνητα και άλλους θορύβους;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Jabra elite 4 active και θέλω λίγο τη βοήθεια σας. Είναι φυσιολογικό που μόλις κουνήσω λίγο το κεφάλι ή κάνω οποιαδήποτε έκφραση, τύπου γελάσω κλπ, έχω την αίσθηση ότι μπλοκάρω τον ήχο; Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται άλλα  eartips; Γενικά έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με τέτοια ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Έχω τα Jabra elite 4 active και θέλω λίγο τη βοήθεια σας. Είναι φυσιολογικό που μόλις κουνήσω λίγο το κεφάλι ή κάνω οποιαδήποτε έκφραση, τύπου γελάσω κλπ, έχω την αίσθηση ότι μπλοκάρω τον ήχο; Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται άλλα  eartips; Γενικά έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με τέτοια ακουστικά;

Μου έχει συμβεί σε διάφορα, συνήθως απλά τα βγάζω και τα βάζω πάλι. Έχω την εντύπωση πως απλά είναι αέρας που κάπως μαζεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρώτη φορά μου συμβαίνει τόσο έντονα και το θέμα είναι ότι έχω χάσει τα υπόλοιπα eartips που είχε το κουτί, μήπως είναι μικρά αυτά που έχει πάνω και γι αυτό συμβαίνει αυτό.

Μέχρι 30-40€ τι προτείνετε για ακουστικά; Όχι τύπου buds όμως. Τύπου airpods καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 10:09 ΠΜ, Arinos said:

Soundcore Liberty 4 NC, νομίζω πως είναι τα πιο ιδανικά σε αυτό που θες.

Βγαίνουν σε προσφορά και στο αλί αλλά και στο amazon όπως και στην επίσημη ιστοσελίδα της soundcore σε αυτά τα χρήματα.

Επειδή λες ότι τα θες για τρέξιμο, θες να έχουν και transprency mode για να ακούς τα αυτοκίνητα και άλλους θορύβους;

Θα ήθελα, αλλά δεν είναι απαραίτητο

ηλεκτρονικά είδη ευρείας κατανάλωσης

globy.com

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mich_ said:

Θα ήθελα, αλλά δεν είναι απαραίτητο

Ίσως τα EarFun Air 2, 35€ με κουπόνι (έχω 1 αν θες στείλε μου pm) λόγω IPX7. Κυκλοφόρησαν αυτές τις μέρες.

Άλλες επιλογές τα QCY HT05 από aliexpress πάνε περίπου 28€ ή πιο κάτω ανάλογα την περίοδο, e-shop.gr 33€-34€

Από φθηνές επιλογές, soundcore p2i, soundcore a20i, περίπου 20€ αρκετά συχνά από amazon ή aliexpress. Τα a20i δεν έχουν καλό μικρόφωνο όμως, επίσης κανένα από αυτά τα 2 δεν έχει transparency mode.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετά την αναβάθμιση του s21 fe σε Android 14 και στα soundpeats air 3 και στα soundcore R50i όταν με καλούν και είναι κλειδωμένο το τηλ δεν μπορώ να απαντήσω με το διπλό ταπ που είναι για απάντηση κλήσης! ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; δεν έχουν συμβατότητα με το Android 14; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...