Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βλέπω ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην τιμή στο Voyager Edge το πρώτο κατάστημα από τα υπόλοιπα.

Να το επιχειρήσω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην τιμή στο Voyager Edge το πρώτο κατάστημα από τα υπόλοιπα.

Να το επιχειρήσω;

Το είδα και μου έκανε εντύπωση. Λέει μέσα ότι δεν έχει τη θήκη, άρα ή είναι η ειδική έκδοση του Edge που είχε βγάλει κάποια στιγμή η Plantronics, ή είναι μεταχειρισμένο το ακουστικό. Αν το επιχειρήσεις κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα αν πρόκειται για καινούργιο σφραγισμένο ή μεταχειρισμένο ακουστικό. Αν είναι καινούργιο, ακόμα και χωρίς τη θήκη, προφανώς και είναι ευκαιρία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και μου έκανε εντύπωση. Λέει μέσα ότι δεν έχει τη θήκη, άρα ή είναι η ειδική έκδοση του Edge που είχε βγάλει κάποια στιγμή η Plantronics, ή είναι μεταχειρισμένο το ακουστικό. Αν το επιχειρήσεις κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα αν πρόκειται για καινούργιο σφραγισμένο ή μεταχειρισμένο ακουστικό. Αν είναι καινούργιο, ακόμα και χωρίς τη θήκη, προφανώς και είναι ευκαιρία.

 

 

Αν μπείτε στο site της electohilic και πατήστε χαρακτηρηστηκα λέει συσκευασία φουσκάλα. Τώρα τι να πω δεν ξέρω. Απλα πρωτη φορά ακούω συσκευασία φουσκάλα σε καινούργιο ακουστικό.Ισως μπορουν να μας διαφωτισουν τα παιδια που το εχουν αγορασει.

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο site της electohilic και πατήστε χαρακτηρίστηκα λέει συσκευασία φουσκάλα. Τώρα τι να πω δεν ξέρω. Απλήρωτη φορά ακούω συσκευασία φουσκάλα σε καινούργιο ακουστικό. Ισως μπορουν να μας διαφωτισουν τα παιδια που το εχουν αγορασει.

 

Άρα σχεδόν σίγουρα μεταχειρισμένο. Το βλέπει κάποιος, νομίζει ότι πέτυχε ευκαιρία, π.χ. έκπτωση black friday κλπ, αλλά είναι απλά μεταχειρισμένο. :wacko:

Εννοείται ότι το Edge ερχόταν σε πολυτελέστατη συσκευασία, ούτε καν σε συσκευασία φουσκάλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άρα σχεδόν σίγουρα μεταχειρισμένο. Το βλέπει κάποιος, νομίζει ότι πέτυχε ευκαιρία, π.χ. έκπτωση black friday κλπ, αλλά είναι απλά μεταχειρισμένο. :wacko:

Εννοείται ότι το Edge ερχόταν σε πολυτελέστατη συσκευασία, ούτε καν σε συσκευασία φουσκάλα.

 

Δεν ξερω αν μπορει καποιος υποψηφιος αγοραστής μεσω ενος serial number να ελέγξει αν ειναι καινουργιο η οχι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή το παρακολουθώ το ακουστικό στο skroutz, οι περισσότεροι έγραφαν ότι δεν περιλαμβάνει θήκη. Όμως ξεκινούσε από τα 57 ή τα 59. Τώρα οι άλλοι δύο που το έχουν, το πουλάνε πάνω από 100 ευρώ. Πολύ περίεργοι συσχετισμοί, μπαίνοντας πλέον στη Black Friday.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγο τηλεφωνο στην electroholyc και ρωτησα για την συσκευασια που γραφει φουσκαλες.Μου επιβεβαίωσαν οτι ειναι φουσκαλα.Επισης οτι εχει εγγυηση ενα χρονο και οτι το προιον ειναι καινουργιο.Τωρα τι να πω εγω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγο τηλεφωνο στην electroholyc και ρωτησα για την συσκευασια που γραφει φουσκαλες.Μου επιβεβαίωσαν οτι ειναι φουσκαλα.Επισης οτι εχει εγγυηση ενα χρονο και οτι το προιον ειναι καινουργιο.Τωρα τι να πω εγω.

Εξαρτάται τί εννοείτε φουσκάλες. Η (retail) συσκευασία του είναι η κλασική από σκληρό διάφανο πλαστικό, που καταχρηστικά ίσως κάποιος μπορεί να το πει φουσκάλα (blister).

Σε κάθε περίπτωση, εάν είναι καινούργιο, με εγγύηση και έχει διαθεσιμότητα, είναι καλή προφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τί εννοείτε φουσκάλες. Η (retail) συσκευασία του είναι η κλασική από σκληρό διάφανο πλαστικό, που καταχρηστικά ίσως κάποιος μπορεί να το πει φουσκάλα (blister).

Σε κάθε περίπτωση, εάν είναι καινούργιο, με εγγύηση και έχει διαθεσιμότητα, είναι καλή προφορά.

 

Μου ειπανε το κλασικό πλαστικο με τις φουσκάλες που ξερουμε ολοι .Οτι μου ειπανε μεταφερω και εγω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπανε το κλασικό πλαστικο με τις φουσκάλες που ξερουμε ολοι .Οτι μου ειπανε μεταφερω και εγω

Φωτογραφία δεν έχουν στη σελίδα ε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία δεν έχουν στη σελίδα ε;

 

Αν εννοείς συσκευασμενο οχι .Μονο φωτο του ακουστικου σκετο εχει.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς συσκευασμενο οχι .Μονο φωτο του ακουστικου σκετο εχει.

Αυτό το είδα, απλά σκέφτηκα μήπως και το είχαν ή το έστειλαν με φώτο λόγω των διευκρινιστικών ερωτήσεων που τους έγιναν

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδα, απλά σκέφτηκα μήπως και το είχαν ή το έστειλαν με φώτο λόγω των διευκρινιστικών ερωτήσεων που τους έγιναν

 

Οχι ουτε φωτο ουτε τιποτα.Μόνο αυτα που ανεφερα στο προηγούμενο post.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. τα airpods 2 στα 122€ που έχουν φτάσει στο skroutz αξίζουν; Παλιά θυμάμαι 120 τα έβρισκα μεταχειρισμένα. Όταν λέω παλια το πριν καλά 2μηνο. Θέλω ακουστικά Bluetooth που να μην είναι in ear γιατι τα εχω βαρεθεί τόσα χρόνια. Ήθελα κάτι πιο βολικό και άνετο χωρίς να γεμίζουν και τα αυτιά κερί.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορτίσεις μπορεί να "δώσει" η βάση στα ακουστικά μετά από μια φουλ φόρτιση αυτής;
Κανείς; :(

 

Επίσης να πω με την ευκαιρία πως μιλάμε value for money bluetooth ακουστικά τα Xiaomi Redmi AirDots.

Πολύ καθαρός και δυνατός ήχος με πολύ καλό μπάσο αλλά και ψιλά.

Τα ακουστικά "κάθονται" ικανοποιητικά στα αυτί.

Δεν χάνουν το σήμα παρότι συνδεδεμένα σε Sandisk mp3 και όχι σε συσκευή της Xiaomi.

Γρήγορη φόρτισης της βάσης και των ίδιων των ακουστικών με αρκετή αυτονομία.

Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορούν να ζηλέψουν από ακουστικά bluetooth των 50 ακόμα και 100 ευρώ.

Να αναφέρω όμως πως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει για ομιλία και δεν ξέρω εκεί "τι ψάρια πιάνουν".

Στο κομμάτι της μουσικής πάντως που και για αυτό τα πήρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; :(

 

Επίσης να πω με την ευκαιρία πως μιλάμε value for money bluetooth ακουστικά τα Xiaomi Redmi AirDots.

Πολύ καθαρός και δυνατός ήχος με πολύ καλό μπάσο αλλά και ψιλά.

Τα ακουστικά "κάθονται" ικανοποιητικά στα αυτί.

Δεν χάνουν το σήμα παρότι συνδεδεμένα σε Sandisk mp3 και όχι σε συσκευή της Xiaomi.

Γρήγορη φόρτισης της βάσης και των ίδιων των ακουστικών με αρκετή αυτονομία.

Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορούν να ζηλέψουν από ακουστικά bluetooth των 50 ακόμα και 100 ευρώ.

Να αναφέρω όμως πως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει για ομιλία και δεν ξέρω εκεί "τι ψάρια πιάνουν".

Στο κομμάτι της μουσικής πάντως που και για αυτό τα πήρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Εκεί έχουν θέμα. Ο άλλος σε ακούει λες και είσαι σε πηγάδι. Εχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά από διαφορετικά μαγαζιά. Όλα το έχουν το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο site της electohilic και πατήστε χαρακτηρηστηκα λέει συσκευασία φουσκάλα. Τώρα τι να πω δεν ξέρω. Απλα πρωτη φορά ακούω συσκευασία φουσκάλα σε καινούργιο ακουστικό.Ισως μπορουν να μας διαφωτισουν τα παιδια που το εχουν αγορασει.

Πήγα σήμερα και το αγόρασα. Το ακουστικό ειναι σε κανονική σφραγισμένη θήκη και ειναι ολοκαίνουργιο. Απλά ειναι η συσκευασία χωρίς τη θήκη φόρτισης αλλά με τον φορτιστή αυτοκινήτου που μέχρι πρότινος πουλιόταν 59€. Αν κάποιος (οπως εγώ) έχει θήκη φόρτισης από προηγούμενο, τότε είναι πραγματική ευκαιρία η τιμή για αυτό το συγκεκριμένο ακουστικό!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και το αγόρασα. Το ακουστικό ειναι σε κανονική σφραγισμένη θήκη και ειναι ολοκαίνουργιο. Απλά ειναι η συσκευασία χωρίς τη θήκη φόρτισης αλλά με τον φορτιστή αυτοκινήτου που μέχρι πρότινος πουλιόταν 59€. Αν κάποιος (οπως εγώ) έχει θήκη φόρτισης από προηγούμενο, τότε είναι πραγματική ευκαιρία η τιμή για αυτό το συγκεκριμένο ακουστικό!

Με απλό καλώδιο usb δεν φορτίζει κανονικά για μας που δεν έχουμε βάση;

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορτίσεις μπορεί να "δώσει" η βάση στα ακουστικά μετά από μια φουλ φόρτιση αυτής;

Νομιζω 3 η 4 φορες δεν τα εχω βαλει ποτε απο τελειως αδεια εγω τα βαζω οταν φτασουν στο 20-30 %.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα ,για τα XIAOMI REDMI AIRDOTS μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

ειδικα για τον ηχο τους αφου βρεις το στήσιμο στο αυτι σου και το σωστο σιλικονακι.

Συνήθως δουλευω το ενα για ραδιο και ομηλια με οχι με την καλύτερη ακουστικη στην ομιλία αλλα κανενας δεν μου ειπε οτι δεν με ακουει δεν με καταλαβαινει εκτος απο την πολυ φασαρια πχ κεντρικος δρομος που θα ακουσει πιο εντονα και την φασαρια αλλα ποτε οτι εχει πρόβλημα να με ακουσει.

Στην μουσικη ειναι μια χαρα, ετσι και αλλιως στο δρομο δεν θα ακουσεις και την τελεια μουσικη εκτος του οτι δεν μπορω την τοση απομονωση και να μην ακουω τι μου γινεται γυρω μου.

Link to comment
Share on other sites

Με απλό καλώδιο usb δεν φορτίζει κανονικά για μας που δεν έχουμε βάση;

 

Τελικά το τσιμπήσα και εγω.Εντυπώσεις τις επόμενες μέρες που θα το δοκιμασω.Επιβαιβαιωνω και εγω οτι ειναι καινουργιο και σφραγισμένη συσκευασία. Η κοπέλα που είχα μιλήσει τηλεφωνικά έκανε λάθος για τις φουσκαλες. Η συσκευασία περιλαμβάνει διάφορα μεγέθη σιλικόνης για όλους τους τύπους αυτιών καθώς και καλωδιο φόρτισης.(Για τον φιλο που είπε οτι δεν έχει βάση. Ούτε εχω εχω και το φορτισα μια χαρα)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...