Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, δεν εννοώ το συρτάρι απο επάνω.

Εννοώ ακριβώς την φωτό που έχει βάλει ο @alextrela .

 

Σε περίπτωση πού το βρεί κάποιος αν το χάσει, να μη μπορεί να το κλείσει.

Λογικά όπως είπατε δεν είναι ακόμη δυνατό στην στοκ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει αναφορά σε OnePlus forum αλλά η OnePlus σφυρίζει αδιάφορα μη θεωρώντας το σημαντικό.

 

Εδώ με renovate που ο developer το έχει προσθέσει σαν επιλογή.

21f9139fa4491d72a6616904307942df.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά κατάλαβα,δεν υπάρχει η επιλογή στην στοκ ρομ, ευχαριστούμε παίδες ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι stock αλλά είχα βάλει παλιότερα το cerberus και είχε επιλογή για αυτό ακριβώς. Έχει βολέψει απίστευτα η αλήθεια είναι.

Αλλά όπως είπε και ο agpol07 αν ξέρει ο άλλος για το power button συν volume up button ή απλά ψάξει με ένα γρήγορο google search τελείωσε...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι αν πατήσει power και volume up κάνει κάτι όταν ειναι κλειδωμένο το τηλέφωνο?
Ναι φίλε μου κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

 

Και αν πατήσει ταυτόχρονα volume down +up +power button μπορεί να μπουταρει σε fastboot mode και από εκεί να επιλέξει είτε σε recovery είτε να κλείσει το τηλέφωνο απλά πατώντας volume button έως επιλέξει αυτό που θέλει.

 

Το συγκεκριμένο feature είναι απλά να αποτρέψει πχ μην πατηθεί powet button και κλείσει το τηλέφωνο ή να μην έχει πρόσβαση στο power menu.

 

Από την άλλη αν ο άλλος στο πάρει το κινητό σιγά μην ενδιαφερθεί για τα δεδομένα σου, απλά θα το μεταπωλησει ως ανταλλακτικά στη καλύτερη , διότι άχρηστο θα του είναι σαν τηλέφωνο αφού μπορείς να μπλοκάρεις IMEI μέσω παροχου κινητής αν το δηλώσεις ως απολεσθέντω

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Διανύοντας την πέμπτη μέρα με το κινητό να γράψω μερικές απ'τις πρώτες μου εντυπώσεις. Πρώτα απ'όλα νιώθω πέρα από ενθουσιασμένος και ευχαριστημένος φυσικά, δικαιωμένος! Σε μια πρωτόγνωρη, αβέβαιη κατάσταση τουλάχιστον για το τρέχον έτος,η αγορά έξτρα κινητού αποτελεί πέραν από ”πλεονεξία" ένα "πάθος" για ένα εργαλείο καθημερινής ως επί το πλείστον χρήσης και απόλαυσης ταυτόχρονα.Προερχόμενος από συσκευές Samsung κυρίως (s8 plus,s9 plus,note 8) και 2 Χαβάη (p20 Pro & mate 20 Pro) το oxygen τελικά είναι απολαυστικό! Όπως απολαυστική είναι και η οθόνη του. Μπαταρία μου φτάνει και μου περισσεύει κατά πολύ για μια ολόκληρη γεμάτη χρήση ημέρα. Οι κάμερες μια χαρά και το κράτημα φοβερό! Αίσθηση στο χέρι και οθόνη φανταστικά! Όλη η ουσία του πράγματος δηλαδή αφού το ελαφρύ oxygen "δένει το γλυκό". Κλήσεις επικοινωνίας άριστες δίχως διακοπές όπως και οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών. Το android 10 όπως και το πήρα έχει κάτσει σούπερ στην συσκευή. Με την 9 δεν το είχα ούτε το έχω δουλέψει. Μέχρι στιγμής κανένα αρνητικό και καμιά βασική έλλειψη για τα θέλω μου (ασύρματη φόρτιση δεν χρησιμοποιούσα και τα κινητά μου δεν τα κολυμπάω).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Διανύοντας την πέμπτη μέρα με το κινητό να γράψω μερικές απ'τις πρώτες μου εντυπώσεις. Πρώτα απ'όλα νιώθω πέρα από ενθουσιασμένος και ευχαριστημένος φυσικά, δικαιωμένος! Σε μια πρωτόγνωρη, αβέβαιη κατάσταση τουλάχιστον για το τρέχον έτος,η αγορά έξτρα κινητού αποτελεί πέραν από ”πλεονεξία" ένα "πάθος" για ένα εργαλείο καθημερινής ως επί το πλείστον χρήσης και απόλαυσης ταυτόχρονα.Προερχόμενος από συσκευές Samsung κυρίως (s8 plus,s9 plus,note 8) και 2 Χαβάη (p20 Pro & mate 20 Pro) το oxygen τελικά είναι απολαυστικό! Όπως απολαυστική είναι και η οθόνη του. Μπαταρία μου φτάνει και μου περισσεύει κατά πολύ για μια ολόκληρη γεμάτη χρήση ημέρα. Οι κάμερες μια χαρά και το κράτημα φοβερό! Αίσθηση στο χέρι και οθόνη φανταστικά! Όλη η ουσία του πράγματος δηλαδή αφού το ελαφρύ oxygen "δένει το γλυκό". Κλήσεις επικοινωνίας άριστες δίχως διακοπές όπως και οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών. Το android 10 όπως και το πήρα έχει κάτσει σούπερ στην συσκευή. Με την 9 δεν το είχα ούτε το έχω δουλέψει. Μέχρι στιγμής κανένα αρνητικό και καμιά βασική έλλειψη για τα θέλω μου (ασύρματη φόρτιση δεν χρησιμοποιούσα και τα κινητά μου δεν τα κολυμπάω).

Ευχαριστούμε για το review!!

Εγώ λόγω άλλων οικονομικών προτεραιοτήτων και λόγω οικογενείας έχω "ξεμείνει" με το (πολύ καλό κατά τ' άλλα) OnePlus 5T!

Πέραν τα λιγοστά παραπονάκια μου για την κάμερα το τηλέφωνο τρέχει αέρας!

Μετά όμως από μία πτώση απ' τη μηχανή (ευτυχώς τη γλίτωσε με ένα σπασιματάκι πάνω δεξιά και λίγες γρατσουνιές) σιγά σιγά άρχισα να σκέφτομαι την αντικατάσταση του!

Όντας πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, σκέφτομαι πάλι για oneplus (7 pro, 7Τ pro) ή για Samsung!

Μετά τις ναυαρχίδες της Samsung, πως σου φάνηκε το OnePlus;

Την κάμερα (και ειδικά στο βίντεο) πως βλέπεις το OnePlus; Γιατί τα Samsung έχουν συνήθως καλό βίντεο!

Όχι ότι είμαι γνώστης της φωτογραφίας, απλά τα παιδιά μου βγάζω φωτογραφίες και βίντεο!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

@Titarasaudi ...

Η κάμερα θα σε υπέρ υπέρ καλύψει δεν το συζητώ. Έχει οπτική σταθεροποίηση ο βασικός φακος και ο τηλεφακός και μάλιστα υπάρχει και η επιλογή για έξτρα σταθεροποίηση! Η σελφι καμερα επίσης είναι αρκετά καλή! Από όλα τα κινητά που είχα τα τελευταία χρόνια πιστεύω ότι το note 8 ήταν συνολικά πάρα πολύ καλό στον τομέα των καμερών. Το s9 plus λόγω του μεταβλητού διαφράγματος f.1.5-2.4 θεωρώ ότι στο αυτόματο κάπου το έχανε. Γι αυτό και θεωρώ το N8 πιο ξεκάθαρο στην επιλογή έχοντας βασικό φακό 1.7f σταθερού διαφράγματος συν φυσικά τον τηλεφακό. S10+ & s20 σειρά δεν έχω δοκιμάσει. Οι κάμερες γενικότερα δεν με απασχολούν ιδιαίτερα στα κινητά , μιας και επειδή είμαι απαιτητικός σε αυτόν τον τομέα ,όταν φωτογραφίζω επιλέγω dslr αναγκαστικά μιας και το μάτι είναι μαθημένο στην ποιοτική εικόνα. Έχω 6 dslr 12 φακούς και 2 super compact μηχανές. Εγώ το 1+ το επέλεξα για το oxygen ,το συγκεκριμένο και μόνο αυτό το μοντέλο λόγω της απουσίας νοτς και λοιπών τρυπών δακρύων κι άλλα... Η οθόνη του είναι χάρμα οφθαλμών φωτεινή ζωντανή χορταστική, ο ήχος επίσης παρα παρα πολύ καλός και η ποιότητα συνολικά εξαιρετική. Σε σχέση με το 5Τ θα σου φανεί όπως ανέφερε και ο alextrela το 5Τ σακαράκα μπροστά στο 7 pro .Είναι σαν να έχεις μια ναυαρχίδα της σαμμυ ή της Huawei πιστεύω. Ένα καλό μεταχειρισμένο είναι μια καλή πρόταση πιστεύω. Αν δεν θες να ξεφύγεις οικονομικά κι εφόσον δεν σε ενοχλούν οι τρύπες στις οθόνες κι εφόσον επίσης θες να δοκιμάσεις μια επιστροφή πάλι στη σαμμυ θα σου πρότεινα s10 ,s10+ και θα έχεις και την επιλογή του Audio Jack που εδώ όντως ξέχασα να αναφέρω πριν ότι είναι βασική έλλειψη για μένα πάντοτε, όμως όλες οι τωρινές ναυαρχίδες δεν έχουν Audio Jack.

Αυτά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@mula εννοείται προχώρα άφοβα...εδώ είσαι ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=477679

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατος @konakis!

Σ' ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!

Η αλήθεια είναι, ναι, ότι σκεφτόμουν για ένα καλό μεταχειρισμένο!

Θα δούμε όμως πότε θα μπορέσω να κάνω κίνηση :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω!

1. Κατά πόσο έχει βελτιωθεί η κάμερα του 7 Pro από την ημερα που βγήκε με τα διαφορα updates?

2. Η gcam κάνει κάποια ουσιαστική διαφορα?

3. Σκέφτομαι για αγορά 7 Pro, είτε 7T. Έχω Mate 20(όχι το Pro) και μπορώ να πω η κάμερα του είναι απλά εξαιρετική ακόμη και σήμερα. Θα απογοητευτώ με την κάμερα του 7 Pro?

4. Ίσως να έχω την δύναμη να δώσω λεφτά για το 8 το απλό(Κινεζικο), σε σύγκριση με το 7 Pro θα έχει καλύτερη κάμερα η είναι ίδια με το 7T? Αξίζει?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

Edited by koufos
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα φωτογραφία είναι καθαρά υποκειμενικό...είχα mate 20 pro ...ενάμιση μήνα το κράτησα ,μέχρι και η πολυδιαφημισμένη κάμερα του δεν μου άρεσε πλην του εξαιρετικού b&w φακού...gram δεν χρησιμοποιώ σε καμία συσκευή
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση. Oneplus 7pro ή oneplus 7t ? Θα ήθελα την γνώμη σας. Ευχαριστώ.
Αν ρίξεις μια ματιά σε gsmarena και συγκριτικό μεταξύ τους και θα βρεις εύκολα τις διαφορές και κρίνεις μετά.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9689&idPhone2=9816

 

Θες μεγαλύτερη οθόνη χωρίς notch, με υψηλότερη ανάλυση και curved edge πας στο pro.

 

Θες μικρότερη οθόνη, χαμηλότερη ανάλυση, και βάρος συσκευής μαζί με notch αλλά και flat οθόνη πας στο 7Τ.

 

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα,

 

Απο χθές ευτυχής κάτοχος ενός nebula blue στα 8/256. Το κινητό είναι απίστευτο σε όλα του και μέχρι τώρα είμαι απίστευτα ικανοποιημένος. Το μόνο το οποίο μου λείπει αυτή τη στιγμή είναι ένα καλό tempered glass και μια καλη θηκούλα (δε θέλω να είναι χοντρή, σίγουρα όχι διάφανη και όσο γίνεται να μην αλλοιώνει τα edges του κινητού). Έχω διαβάσει το forum αλλά αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση εννοείται καλοδεχούμενη...επίσης ψάχνω και προστασία πλάτης αν υπάρχει κάτι απο Ελλάδα καλοδεχούμενο και αυτό. Εάν κάποιο μέλος έχει κάτι απο τα παραπάνω και δε τα χρειάζεται ενδιαφέρομαι να του τα αγοράσω εγώ άμεσα γιατί τώρα με μεταφορικές κλπ. είναι ζόρικα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα απ'το μέλος giannishalde έτοιμο στημένο όπως το ψάχνεις... Στείλε του ένα μήνυμα θα σε κατατοπίσει. Διάβασε και στις αρχικές σελίδες και στα αξεσουάρ...και ο alextrela είναι γκουρού σε αυτά κι όχι μόνο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοδουλευτο... εξαιρετικό κινητό , απόλαυσε το! Μια βδομάδα το φορτίζω και με έναν 1.5Α φορτιστή και η μπαταρία έχει"φάει" σούπερ καλιμπράρισμα μου βαράει 7ωρα χαλαρά...για τέτοια μεγάλη οθόνη και 2Κ plus ανάλυσης είναι εξαιρετικη η απόδοσή της.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά!! Οκ θα μιλήσω μαζί τους. Το μόνο που δε βρίσκω εδώ Ελλάδα είναι προστασία για την πλάτη.

 

Μπορείς να αγοράσεις διάφανο ματ σκιν από slickwraps για την πλάτη ή όποιο άλλο χρώμα θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις διάφανο ματ σκιν από slickwraps για την πλάτη ή όποιο άλλο χρώμα θέλεις

 

Παρήγγειλα το tempered glass της Mocolo με την υγρή κόλλα. Ελπίζω να μη βγεί μάπα και να μη γίνει και καμια ζημιά με την τοποθέτηση. Για την πλάτη τώρα θα περιμένω λιγάκι γιατί με το χαμό που γίνεται στις μεταφορικές αποκλείεται να ξεμπερδέψω.:)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κάτι που μου φαίνεται περίεργο. Όταν φορτίζω με τον Warp Charger η μπαταρία κρατάει περισσότερο με την ίδια χρήση.

Από εποχής 5Τ τον ταχυφορτιστή τον χρησιμοποιώ όταν πραγματικά τον χρειάζομαι κυρίως για "προστασία" της μπαταρίας. Οταν είμαι σπίτι έχω εναν Motorola στα 1.2 Αmpere.

Η παραπάνω όμως συμπεριφορά μου κάνει εντύπωση.. Η γνώμη σας;

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...