Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως βγήκε ΟΤΑ.

Είχα δει που είχε βγει για άλλες χώρες και βαριόμουν να την κατεβάσω ολόκληρη, αλλά τώρα περνάω την ΟΤΑ. Θα σας πω αν δω διαφορά σε κάτι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις την πέρασα. Με πρώτη ματιά χωρίς πολύ ψαχουλεμα δεν είδα κάτι. Ας λυθεί το θέμα της μπαταρίας και μου αρκεί...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε σχέση με την πρώτη δεκάρα που βγάλανε είναι πολύ καλύτερη. 864486ddbdfaae552403014c7210b379.jpg

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διπλα στο 4G υπηρχε τo plus?

Η εγω το ειδα τωρα?b4e736dfa45f1baa54e359eb7b4f280f.jpg

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλλον ήρθε στην περιοχή σου.

4g+ σημαίνει ότι ενώνει το σήμα από πολλές κεραίες (το α70 μέχρι 3) για να έχεις καλύτερες ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

A ok τωρα το παρατηρησα

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα εγώ και σίγουρα βελτιώθηκε είναι η αναγνώριση του δακτυλικου αποτυπώματος .... Edited by ffox4
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ η μπαταρια πρεπει βελτιωθηκε λιγο

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά την προχθεσινή ενημέρωση βλέπω κι εγώ βελτίωση στον σαρωτή. Έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων μετά την ενημέρωση και πέρασα πολύ πιο εύκολα και τα τρία αποτυπώματα. Αν και είναι λίγο νωρίς ακόμα (3η μέρα με την ενημέρωση) αλλά μου φαίνεται καλύτερα και η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν είδα διαφορά αλλά κρατάω επιφύλαξη γιατί δεν έκανα πλήρη φόρτιση (το έβαλα λίγο σήμερα το πρωί). Θα κάνω και θα σας πω.

Το δαχτυλικο δεν το πέρασα ξανά (το είχα περάσει μετά από reset στην δεκάρα) αλλά δεν βλέπω διαφορά, ήδη είχε βελτιωθεί πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω ένα θεματάκι με το κινητό.

Τώρα τελευταία τα μηνύματα απο μερικές εφαρμογές που παρουσιάζονται με μαύρο φόντο στο κάτω μέρος της συσκευής (π.χ όταν ανοίγω την εφαρμογή της Πειραιώς και παίρνω την ειδοποίηση : Caution Accecibilitty services are enabled ) το μήνυμα παραμένει στην οθόνη του κινητού για αρκετή ώρα πράγμα ενοχλητικό.

Δεν θυμάμαι να πείραξα κάποια ρύθμιση .

Χρησιμοποιώ το Microsoft launcher απο πέρυσι που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το popup έρχεται από εφαρμογή, φταίει η εφαρμογή. Αυτή ορίζει τη διάρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το popup έρχεται από εφαρμογή, φταίει η εφαρμογή. Αυτή ορίζει τη διάρκεια.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτό γίνεται απόλες τις εφαρμογές που στέλνουν αυτά τα popup ακόμα και του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεματάκι με το κινητό.

 

Τώρα τελευταία τα μηνύματα απο μερικές εφαρμογές που παρουσιάζονται με μαύρο φόντο στο κάτω μέρος της συσκευής (π.χ όταν ανοίγω την εφαρμογή της Πειραιώς και παίρνω την ειδοποίηση : Caution Accecibilitty services are enabled ) το μήνυμα παραμένει στην οθόνη του κινητού για αρκετή ώρα πράγμα ενοχλητικό.

 

Δεν θυμάμαι να πείραξα κάποια ρύθμιση .

 

Χρησιμοποιώ το Microsoft launcher απο πέρυσι που το αγόρασα.

Κραταει 1,5 δευτερολεπτο αυτο που λες

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον 5 ωρες οθονη,η μπαταρια ουτε στα μισα (61%),με 4G και δυο καρτες με μετριο σημα,νομιζω δεν ειναι και ασχημα81969076fde26374185dd194020c8711.jpg

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω ένα θεματάκι όταν χρησιμοποιώ το κινητό ως hotspot, προκειμένου να συνδεθώ με το laptop.

Κάθε φορά που με καλούν, η σύνδεση διακόπτεται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δουλέψω.

Δε γίνεται να μιλάω και να δουλεύω ταυτόχρονα;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα θεματάκι όταν χρησιμοποιώ το κινητό ως hotspot, προκειμένου να συνδεθώ με το laptop.

Κάθε φορά που με καλούν, η σύνδεση διακόπτεται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δουλέψω.

Δε γίνεται να μιλάω και να δουλεύω ταυτόχρονα;

 

Ευχαριστώ.

Για να έχεις ΚΑΙ ομιλία ΚΑΙ data ταυτόχρονα θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το VoLTE.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις ΚΑΙ ομιλία ΚΑΙ data ταυτόχρονα θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το VoLTE.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Άκου να δεις τι γίνεται.

Κι εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου.

Το volte το εχω ενεργοποιημένο.

Όταν όμως με καλούν, αν πάω να στις ρυθμίσεις, δείχνει απενεργοποιημένο και είναι γκριζαρισμενο. Δε μου δίνει δηλαδή τη δυνατότητα να το επιλέξω.

Με το που τερματίσω την κλήση, δείχνει ενεργοποιημένο και η επιλογή είναι και πάλι διαθέσιμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι πάροχο έχεις; Θα έπρεπε να διατηρεί τα δεδομένα.

Στείλε ξανα το μήνυμα ενεργοποίησης στον πάροχο και κανε μια επανεκκίνηση τη συσκευή σου.

 

Επίσης δεν χρειάζεται το volte για δεδομένα, αν η κλήση γίνεται μέσω 3G τότε τα δεδομένα μένουν ανοιχτά σε 3G για όσο διαρκεί η κλήση. Το volte επιτρέπει τα 4G δεδομένα σε κλήση.

Link to comment
Share on other sites

 

Στείλε ξανα το μήνυμα ενεργοποίησης στον πάροχο και κανε μια επανεκκίνηση τη συσκευή σου.

 

Όλα καλά. Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα θεματάκι όταν χρησιμοποιώ το κινητό ως hotspot, προκειμένου να συνδεθώ με το laptop.

Κάθε φορά που με καλούν, η σύνδεση διακόπτεται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δουλέψω.

Δε γίνεται να μιλάω και να δουλεύω ταυτόχρονα;

 

Ευχαριστώ.

 

Πας -ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας και ενεργοποιεις το- χρηση δεδομενων κινητης στις κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν το πήρατε πρέφα αλλά η Samsung έκανε μια χαρμόσυνη ανακοίνωση προχθές.

 

Πλέων θα ακολουθεί 3ετη πολιτική αναβαθμίσεων Android στις Mid και Hi range συσκευές της, ενώ πριν ήταν 2 χρόνια. Οπότε, μια νέα συσκευή (που ανήκει σε αυτές τις κατηγορίες) και πρωτοκυκλοφόρησε με Android 9 πχ, θα πάρει 10, 11, και 12.

 

Δυστυχώς το A70 μας δεν συμπεριλαμβάνεται παρότι ανήκει στην κατηγορία Mid range. Θα ξεκινήσει με τα A51, Α71 κλπ. Θλίψη:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το πήρατε πρέφα αλλά η Samsung έκανε μια χαρμόσυνη ανακοίνωση προχθές.

 

Πλέων θα ακολουθεί 3ετη πολιτική αναβαθμίσεων Android στις Mid και Hi range συσκευές της, ενώ πριν ήταν 2 χρόνια. Οπότε, μια νέα συσκευή (που ανήκει σε αυτές τις κατηγορίες) και πρωτοκυκλοφόρησε με Android 9 πχ, θα πάρει 10, 11, και 12.

 

Δυστυχώς το A70 μας δεν συμπεριλαμβάνεται παρότι ανήκει στην κατηγορία Mid range. Θα ξεκινήσει με τα A51, Α71 κλπ. Θλίψη:(

 

Δεν νομίζω πως είναι σίγουρο αυτό. Η ανακοίνωση λέει "Galaxy A series: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G και επιλεγμένα μοντέλα της σειράς Galaxy A"......

Ποια είναι τα επιλεγμένα μοντέλα της σειράς Α??? Θεωρώ πως είναι πολύ πιθανό να είναι και το Α70. Θα δούμε (αν και προσωπικά το έχω δώσει)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι σίγουρο αυτό. Η ανακοίνωση λέει "Galaxy A series: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G και επιλεγμένα μοντέλα της σειράς Galaxy A"......

 

Ποια είναι τα επιλεγμένα μοντέλα της σειράς Α??? Θεωρώ πως είναι πολύ πιθανό να είναι και το Α70. Θα δούμε (αν και προσωπικά το έχω δώσει)

 

 

 

Επιλεγμένα μοντέλα της επερχόμενης σειράς Α λέει η ανακοίνωση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...