Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

?????e20eae5392ce4eefc5a2a0c1a7f989bd.jpg

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις χτύπησε την πόρτα στο Α70 μου το OneUI 2.5 :D

 

Με 1,4 γίγαντες (που ήταν η ενημέρωση) προστέθηκαν διάφορες βελτιώσεις (κατά την περιγραφή της Samsung) οι οποίες για μένα δεν είναι και τόσο σημαντικές.

Ψάχνοντας όμως, ανακάλυψα μια όχι και τόσο εμφανή προσθήκη, την "Οθόνη Edge" που για άγνωστους λόγους δεν αναφέρεται καθόλου στην περιγραφή και για μένα είναι η σπουδαιότερη. Φαίνεται πως η πλατφόρμα Good Lock που έδινε πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης σε επίπεδο ρυθμίσεων στα κινητά Samsung και υπήρχε στο Galaxy Store μόνο 5 χωρών, ενσωματώθηκε σε αυτό το update!!

 

Παρότι δεν έχω εξαντλήσει την εξερεύνηση, αυτό το νέο χαρακτηριστικό αφορά ένα πτυσσόμενο πάνελ που είναι κρυμμένο στα άκρα της οθόνης (δεξιά) και αναδύεται με σύρσιμο. Εκεί μπορεί κανείς να προσθέσει εφαρμογές και συντομεύσεις για άμεση πρόσβαση απο παντού. Το πιο ενδιαφέρον όμως βρίσκεται στις ρυθμίσεις της οθόνης Edge και συγκεκριμένα στην παραμετροποίηση των ειδοποιήσεων και του φωτισμού της.

 

Δεν θα πω περισσότερα, άλλωστε κι εγώ ακόμη το ψάχνω. Καλύτερα να τo ανακαλύψετε οι ίδιοι...:rolleyes:

 

 

Πολυ χρησιμη η οθονη Edge,εχω βαλει ενα σωρο εφαρμογες εκει!;):up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μερικές διαπιστώσεις μετά την έλευση του One UI 2.5 και διορθώστε με αν κάνω λάθος...

 

-Φαίνεται να διορθώθηκε το bug με το εικονίδιο του σήματος wi-fi που τρεμόπαιζε. Τώρα δείχνει πιο σταθερό.

-Διορθώθηκε το bug που όταν πλησίαζες τη συσκευή στο αυτί για ομιλία, δεν έσβηνε πάντα η οθόνη. Τώρα σβήνει.

-Νομίζω ( ; ) πως βελτιώθηκε η απόκριση του πληκτρολογίου κατά τη στόχευση χαρακτήρων. Τώρα δείχνει να είναι πιο ακριβές.

-Η ευαισθησία του αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων μάλλον βελτιώθηκε λίγο.

-Συνολικά η συσκευή δίνει μια πιο smooth εμπειρία.

 

Εξαιρετική προσθήκη η οθόνη Edge με ξεχωριστή κατηγορία widgets στο Samsung Store. Το μόνο που με χάλασε είναι ο Edge φωτισμός της οθόνης όταν έρχονται ειδοποιήσεις. Ενώ έχει πολλές ρυθμίσεις (απο διακριτικές μέχρι καγκουράτες) λείπει η δυνατότητα επανάληψής τους, όπως θα έκανε το ιδιαίτερα χρήσιμο notification led. Θα τις δεις μόνο μια φορά και μόνο όταν έρθει η εκάστοτε ειδοποίηση. Εκτός κι αν θέλει να απενεργοποιήσω την Always On λειτουργία. Αυτό δεν το δοκίμασα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

?????e20eae5392ce4eefc5a2a0c1a7f989bd.jpg

 

OptoStyle

 

Συνεχιζει να μην δουλευει η εφαρμογη του καιρου σε εμενα .Δεν μπορω να καταλαβω γιατι

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να μην δουλευει η εφαρμογη του καιρου σε εμενα .Δεν μπορω να καταλαβω γιατι

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες.

 

Πριν δούλευε κανονικά και σταμάτησε μετά το update ?

Πατάς το εικονίδιο η το widget και δεν ανοίγει καν;

Έχεις επιτρέψει ότι δικαιώματα σου έχει ζητήσει;

Έχεις ανοιχτή την τοποθεσία;

 

Πήγαινε: Ρυθμίσεις--> Εφαρμογές--> Καιρός--> Αποθήκευση και πάτα πρώτα εκκαθάριση μνήμης cache και μετά εκκαθάριση δεδομένων (θα σβηστούν όλες οι ρυθμίσεις που είχες κάνει αρχικά για τον καιρό). Μετά κανε μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες.

 

Πριν δούλευε κανονικά και σταμάτησε μετά το update ?

Πατάς το εικονίδιο η το widget και δεν ανοίγει καν;

Έχεις επιτρέψει ότι δικαιώματα σου έχει ζητήσει;

Έχεις ανοιχτή την τοποθεσία;

 

Πήγαινε: Ρυθμίσεις--> Εφαρμογές--> Καιρός--> Αποθήκευση και πάτα πρώτα εκκαθάριση μνήμης cache και μετά εκκαθάριση δεδομένων (θα σβηστούν όλες οι ρυθμίσεις που είχες κάνει αρχικά για τον καιρό). Μετά κανε μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε.

 

Σε ευχαριστω πολυ εκανα τα βηματα που εγραψες και δουλεψε ξανα οκ:D

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Το γραφω εδω εαν μπορει καποιος να με βοηθησει!

Πηρα το a21s για την γυναικα μου και θελω να ενεργοποιω την οθονη με διπλο ταπ,αλλα δεν βρισκω πως μπορω να το κανω στο συγκεκριμενο τηλ οπως το εχουμε στα δικα μας!

Μπορει καποιος να με βοηθησει!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Το γραφω εδω εαν μπορει καποιος να με βοηθησει!

 

Πηρα το a21s για την γυναικα μου και θελω να ενεργοποιω την οθονη με διπλο ταπ,αλλα δεν βρισκω πως μπορω να το κανω στο συγκεκριμενο τηλ οπως το εχουμε στα δικα μας!

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει!

Το δοκίμασες εδώ; 1a0ba7ca8d137ee0108ab503276fd9fa.jpgd2c13f9c29bdd95f454de78313a8f9b9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εψαξα και εκει,και δεν γραφει πουθενα διπλο πατημα για ενεργοποιηση ενω γραφει ολα τα αλλα!:(
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εψαξα και εκει,και δεν γραφει πουθενα διπλο πατημα για ενεργοποιηση ενω γραφει ολα τα αλλα!:(
Τότε μάλλον δεν το έχει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον δεν το έχει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ετσι δειχνει!:(

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ετσι δειχνει!:(
Τι έκδοση Android φοράει και ποια έκδοση OneUI;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν όλα τα κινητά double tap to wake, όπως και δεν υποστηρίζουν όλα aod (ενώ έχουν amoled) ή οθόνη edge (που την προσθέσανε τώρα στο Α70).
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εψαξα και εκει,και δεν γραφει πουθενα διπλο πατημα για ενεργοποιηση ενω γραφει ολα τα αλλα!:(

 

Πρώτα τσέκαρε μήπως έχεις κάποιο update που δεν το έκανες. Στη χειρότερη θα χρειαστείς επαναφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υποστηρίζουν όλα τα κινητά double tap to wake, όπως και δεν υποστηρίζουν όλα aod (ενώ έχουν amoled) ή οθόνη edge (που την προσθέσανε τώρα στο Α70).

 

Όλα τα Α70 υποστηρίζουν και τα δύο που αναφέρεις οπότε αυτό που συμβαίνει στον φίλο δεν στέκει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα τσέκαρε μήπως έχεις κάποιο update που δεν το έκανες. Στη χειρότερη θα χρειαστείς επαναφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Όλα τα Α70 υποστηρίζουν και τα δύο που αναφέρεις οπότε αυτό που συμβαίνει στον φίλο δεν στέκει.

Δεν μιλάει για το A70 αλλά για το Α21s

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει για το A70 αλλά για το Α21s

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α, οκ. Μπερδεύτηκα.

Σημείωση. Το A21s δεν έχει amoled.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση Android φοράει και ποια έκδοση OneUI;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Android 10 με One ui core 2.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτα τσέκαρε μήπως έχεις κάποιο update που δεν το έκανες. Στη χειρότερη θα χρειαστείς επαναφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όλα τα Α70 υποστηρίζουν και τα δύο που αναφέρεις οπότε αυτό που συμβαίνει στον φίλο δεν στέκει.

 

 

Ολες τις ενημερωσεις τις εχω κανει,μεχρι στιγμης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδα εχθες στο youtube τροπους ενεργοποιησης της συγκεκριμενης δυνατοτητας η οποια με εχει βολεψει αφανταστα στο Α70,για το Α21S κι ενω δειχνουν το πως την συγκεκριμενη ενδειξη/λειτουργια δεν μου δινει την δυνατοτητα να την ενεργοποιησω!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μαιος του 2021 η Αναβαθμιση σε Android 11 για την συσκευη μας

 

 

Πιο νωρις την περιμενα!:(

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανενας προβλημα οταν μιλαει στο τηλεφωνο να ΜΗΝ σβηνει η οθονη?

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας προβλημα οταν μιλαει στο τηλεφωνο να ΜΗΝ σβηνει η οθονη?

 

optoStyle

 

Αυτό είναι ένα γνωστό bug που συνέβαινε αρκετά συχνά και στο δικό μου. Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε One UI 2.5 φαίνεται πως ο αισθητήρας εγγύτητας λειτουργεί πλέον σωστά και σβήνει πάντα την οθόνη όταν πλησιάσει στο αυτί. Τουλάχιστον σε εμένα που το παρακολουθώ.

 

Έχεις κάνει την αναβάθμιση; Υπάρχει κανείς άλλος που μετά την αναβάθμιση συνεχίζει αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την τελευταια αλλα δεν σβηνει.το εκανα και restart αλλα μπα..

Μηπως θελει καμμια ρυθμιση?

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν εχω βαλει τιποτα

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω την τελευταια αλλα δεν σβηνει.το εκανα και restart αλλα μπα..

Μηπως θελει καμμια ρυθμιση?

 

optoStyle

 

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει ρύθμιση γι' αυτό. Αν δεν σου σβήνει ποτέ όταν το πλησιάζεις στο αυτί, μάλλον έχει πρόβλημα ο αισθητήρας εγγύτητας. Αν δεν είναι χαλασμένος ολοκληρωτικά, πιθανόν να στρώσει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Ποτέ δεν σου σβήνει την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...