Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα το update, επιλογή γραμματοσειράς έχει το μενού.

Με την εφαρμογή zfont, προσπαθώ να αλλάξω την γραμματοσειρά, και στο chrome,, όπως εάν είναι root, και δεν μπορώ.

Το έχει κάποιος πετύχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αρνητικές οι πρώτες εντυπώσεις ...:rolleyes:

 

Για πες, τι σε χάλασε;

 

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται, τουλάχιστον μέχρι στιγμής, χωρίς φυσικά να υπάρχει κάτι ΟυΑου που να βγάζει μάτι. Λειτουργικά είναι το ίδιο αποτελεσματικό όπως ήταν και πριν. Ούτε πιο γρήγορο, ούτε πιο αργό με περίπου την ίδια απόκριση και αίσθηση που συνήθως την αποκαλούμε "εμπειρία χρήσης". Οι μικρές αισθητικές αλλαγές, αν και πρόκειται για γούστα, εμένα προς το ευχάριστο μου κάνουν.

 

Φυσικά δεν βελτιώθηκε η ποιότητα των φωτογραφικών λήψεων της πίσω κάμερας που για μένα είναι το μεγάλο του μειονέκτημα. Είναι θέμα hardware και δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ. Μάλλον δεν βελτιώθηκε (θέλει αρκετή χρήση αυτό ακόμη) ούτε η απόκριση (ακρίβεια) κατα την πληκτρολόγηση κείμενου. Συνεχίζει να γράφει οτι να' ναι μερικές φορές. Το χω συνηθίσει όμως και δεν με χαλάει όσο στην αρχή. Αντιθέτως νομίζω πως βελτιώθηκε η ακρίβεια και η απόκριση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, αν και σοβαρό θέμα δεν είχα ποτέ.

 

Θα έχει ενδιαφέρον να μας πουν και οι υπόλοιποι πως το ζουν όταν το χαϊδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειχατε προβλημα με το δαχτυλικο αποτυπωμα,αφιερωστε 1 λεπτο και ξαναπεραστε το .

Το κινητο μαλλον σκρολαρει πιο ομαλα και εχει καλυτερη αισθηση.

Για την μπαταρια,οπως αναφερει το info της αναβαθμισης νομιζω ειναι λιγο νωρις.

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

kalhspera stin parea emena meta apo tin anaba8misei den mou bgazi tis fuskes otan mou stelnoun mhnhmata sto meseger apla kanei mono to hxo kserh kapios pos na mou pei pws ta ksana bgazo kamia rh8misi

 

Νομίζω πως τα Greeklish (ευτυχώς) απαγορεύονται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μετά από την αναβάθμιση δεν μου βγάζει τις φούσκες όταν μου στέλνουν μηνύματα στο Messenger, απλά κάνει μόνο τον ήχο

 

Από την αρχική του messenger πάτα στη προφίλ σου πάνω αριστερά, και ενεργοποίησε τις εικόνες συνομιλητών.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το αποτύπωμα, και δουλεύει,, και με έκανε εντύπωση. Είχε χαλάσει πριν 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, υπαρχει σημαντικη βελτιωση στο scaning του δακτυλου. Μετα τους δυο αντιχειρες, προσθεσα και ενα τριτο δακτυλο (τον δεικτη) και δουλευει εξαιρετικα καλα. Κριμα και περιεργο που δεν εχει δυνατοτητα για 4ο να εβαζα και του αλλου χεριου.

 

Δυστυχως δεν βελτιωθηκε καθολου η ακριβεια κατα την πληκτρολογηση και ειναι επισης κριμα γιατι προκειται για θεμα software και θα μπορουσε να φτιαχτει. Συνεχιζει να γραφει οτι να ναι στα κειμενα αφου πατιουνται ευκολα διπλανοι χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung Keyboard ή με όλα τα πληκτρολόγια το κάνει αυτό; Δεν το έχω παρατηρήσει τόσο έντονα με το gboard.
Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung Keyboard ή με όλα τα πληκτρολόγια το κάνει αυτό; Δεν το έχω παρατηρήσει τόσο έντονα με το gboard.

 

Ναι, με το Samsung. Δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι όταν έχω μια αναπάντητη κλήση δεν μου την εμφανίζει στην AOD

 

Ωχ, έχεις δίκιο δεν το είχα προσέξει. Ούτε στην AOD, ούτε στην οθόνη κλειδώματος δείχνει αναπάντητες. Πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις και μετά αν ξανακλειδώσει τότε φαίνονται.

Μεγάλη μ@λ@κι@ έχουν κάνει και το αστείο είναι πως όταν λάβαμε το Android 11 αναβαθμίστηκε και η εφαρμογή AOD στην τελευταία βερσιόν. Μια ματιά που έριξα στις ρυθμίσεις δεν είδα κάτι λάθος. Έκανα και εκκαθάριση cache στην AOD και μετά επανεκκίνηση, αλλά δεν διορθώθηκε. Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει σε όλους μετά την 11.

 

Ας ελπίσουμε οτι θα το φτιάξουν γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Με ρύθμιση "Icon only" στο notifications της Lock Screen μου εμφανίζει κανονικά το εικονίδιο της αναπάντησης και στην οθόνη κλειδώματος και στην AOD είτε με always on είτε με tap to show.
Link to comment
Share on other sites

Με ρύθμιση "Icon only" στο notifications της Lock Screen μου εμφανίζει κανονικά το εικονίδιο της αναπάντησης και στην οθόνη κλειδώματος και στην AOD είτε με always on είτε με tap to show.

 

Το δοκίμασα αλλά ούτε έτσι φαίνονται!!

Δεν πειράζει θα το συνηθίσουμε κι αυτό!!!!:p:p

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά ούτε έτσι φαίνονται!!

Δεν πειράζει θα το συνηθίσουμε κι αυτό!!!!:p:p

 

Στο δικό μου, κοιτώντας προσεκτικά στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων και του AOD, είναι σίγουρα όλα σωστά, αλλά κάποιες φορές -όχι πάντα- συνεχίζει να μην μου δείχνει τις αναπάντητες.

Παίζοντας και ψάχνοντας να βρω μια λύση, έκανα το εξής "τρικ": ανοιγόκλεισα όλους τους διακόπτες στις ανάλογες ρυθμίσεις του AOD και των ειδοποιήσεων και -για λίγο- δούλεψε. Μετά πάλι το ίδιο. Μόνο αν ξεκλειδώσω τη συσκευή θα δω άμεσα οτι έχω αναπάντητη :mad:

Χθες μου έκανα μια αναπάντητη, δεν είδα τίποτα στην AOD και το άφησα ακίνητο χωρίς να έρθει τίποτα στη συσκευή. Μετά απο 3 λεπτά περίπου μου την εμφάνισε :O Δοκιμάστε το...

 

Δυστυχώς έχω δει και άλλες δυσλειτουργίες...

-Αργούν μερικά λεπτά οι αναφορές παράδοσης των SMS, ενώ στο android 10 έρχονταν άμεσα.

-Κάτι παίζει με το bluetooth... Όταν στριμάρω μουσική απο το A70 στο στερεοφωνικό μου και με πάρει κάποιος αλλά δεν το σηκώσω, σταματά φυσικά την μουσική, μου καταγράφει την αναπάντητη (τότε την βλέπω πάντα στην AOD) αλλά μετά δεν συνεχίζει η μουσική γιατί πλέον δεν μπορεί να επανασυνδεθεί στο στερεοφωνικό, ενώ πριν το έκανε μια χαρά.

 

Έχει θέματα η τελευταία αναβάθμιση και ελπίζω να τα φτιάξουν γρήγορα. Σημειωτέων οτι έχω κάνει Wipe Cache απο το system menu μετά την αναβάθμιση και δεν το ψήνω με τίποτα να κάνω επαναφορά γιατί βαριέμαι τρελά το στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι εγώ έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων!!! :wacko::wacko::wacko:

 

Μάλλον το Bug με τις αναπάντητες που δεν εμφανίζονται (άμεσα) στην AOD, είναι πρόβλημα της ίδιας της εφαρμογής και όχι του Android 11 (η του One UI) γι' αυτό και δεν έστρωσε μετά την επαναφορά που έκανες.

 

Αν θυμάσαι, μετά την εγκατάσταση του Android 11 ενημερώθηκε η εφαρμογή AOD στην τελευταία βερσιόν (απο 5.x.xx.x πήγε σε 6.2.30.6) . Μετά την επαναφορά, απλά ξανατράβηξες απ' το Store την μάλλον προβληματική. Ας ελπίσουμε οτι θα την ενημερώσουν γρήγορα γιατί είναι σημαντικό. Αν βρω χρόνο, ίσως τους γαργαλίσω λίγο μέσω του Samsung Members τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Χρειάζεται παιδιά η επαναφορά ρυθμίσεων μετά την αναβαθμιση? Ισχύει ότι και παλιότερα μετά την αλλαγή βασικής έκδοσης του λειτουργικού να πρέπει να κάνουμε το φορματ?

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο, αλλά μια επαναφορά εργοστασιακών λύνει μικροπροβληματάκια που προκύπτουν από την αναβάθμιση και τα οποία συνήθως σχετίζονται με τη μπαταρία. Αν δεν έχεις ιδιαίτερα θέματα, μη μπαίνεις στον κόπο :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από την αναβάθμιση σε android 11 δεν μπορώ να βάλω στα sms δικό μου ήχο.

Καμιά ιδέα;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε android 11 δεν μπορώ να βάλω στα sms δικό μου ήχο.

 

Καμιά ιδέα;

Μηνύματα, ρυθμίσεις...

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

0ac8d3b054a7a5f8828a058caeca4bef.jpg34644782100c14be2d414f78255369f7.jpg04d90ecf04247a01ea6d909e4d0e2a9f.jpg3cba957ce162082d18f24d6213373591.jpg

Edited by siberiantiger
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Προχθές πήρα μια νέα ενημέρωση.

Στην περιγραφή αναφέρει για προσθήκη του 360 audio. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι είναι διαρκώς στο notification bar η ένδειξη του Location.. Ακόμα και αν κάνω location off! Τι γίνεται?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...