Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω μεχρι την αναβαθμιση μπορουσες να δεις απο την προηγουμενη φορτιση ποσο σου διαρκουσε η μπαταρια,με τα τωρα δεδομενα μετα την αναβαθμιση δεν το δειχνει πουθενα.

Μπορει καποιος να με βοηθησει?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εαν εννοεις στο android 10 η καταναλωση ξεκινα καθε 12 την νυχτα δεν φαινεται πλεον απο την στιγμη που το βγαζεις απο το φορτιστη πρεπει να βαλεις τριτη εφαρμογη απο το play για να το δεις οπως παλια.
Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις στο android 10 η καταναλωση ξεκινα καθε 12 την νυχτα δεν φαινεται πλεον απο την στιγμη που το βγαζεις απο το φορτιστη πρεπει να βαλεις τριτη εφαρμογη απο το play για να το δεις οπως παλια.

 

 

Εννοω οτι στο 10 δεν φαινεται οπως στο 9 οτι η μπαταρια κρατησε απο την προηγουμενη φορτιση, 1 μερα,2 μερες πχ!

Και οπως καταλαβαινω και το εψαξα προχειρα,δεν προβλεπεται!:(

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις το nicelock και την εφαρμογή Samsung Battery Tracker και να βλέπεις αναλυτικά την κατανάλωση μπαταρίας. Screenshot-20200409-203752-Battery-Tracker.png
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα σας δουλεύει η αργή και η πολύ αργή κίνηση? Με Android 10 είμαι και δεν αποθηκεύει τα βίντεο. Σε εσάς το κάνει αυτό? Edited by potamia
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κάνει εγγραφή αλλά δεν τα αποθηκεύει. Έκανα και εκκαθάριση μνήμης και δεδομένων της κάμερας αλλά πάλι το ίδιο κάνει.

Τελικά μετά από επανεκκίνηση του τηλ. λειτουργεί σωστά.

Edited by potamia
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις το nicelock και την εφαρμογή Samsung Battery Tracker και να βλέπεις αναλυτικά την κατανάλωση μπαταρίας. Screenshot-20200409-203752-Battery-Tracker.png

 

 

Ευχαριστω πολυ,θα κατεβασω ενα απο τα 2!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο πρέπει να κατεβάσεις, το nicelock είναι ο "launcher" για να ανοίγεις την εφαρμογή της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καταγράφει σε βίντεο αυτό που δείχνει η οθόνη σου. Είναι ένα screenshot αλλά αντί για φωτογραφία τραβάει βίντεο και ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Καταγράφει σε βίντεο αυτό που δείχνει η οθόνη σου. Είναι ένα screenshot αλλά αντί για φωτογραφία τραβάει βίντεο και ήχο.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο πρέπει να κατεβάσεις, το nicelock είναι ο "launcher" για να ανοίγεις την εφαρμογή της μπαταρίας.

 

Ευχαριστω πολυ,γιατι δεν το ηξερα!:O:shifty:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Όποιος εχει θεμα με το δακτυλικό ας δοκιμάσει αυτα απο εδώ :https://youtu.be/r9v3H1dOyQc.

Κυρίως το τελευταίο που λέει. Σε εμένα απο όταν το έκανα το αναγνωρίζει παντα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατάλαβαν πώς η αναβάθμιση σε Android 10 για Α70 έχει αρκετά bugs και την έχουν αποσύρει απο το Sammobile...

https://www.sammobile.com/news/galaxy-a70-android-10-update-hardware-breaking-bug

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gakis1976
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!

 

Ειδικά το θέμα της μπαταρίας που αναφέρει εξηγεί και το γεγονός ότι σε άλλες εφαρμογές δουλεύει σωστά ενώ στο να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο αργεί και θέλει επανάληψη.

 

Παρόλο που δεν αντιμετώπιζα σοβαρό θέμα με το ξεκλείδωμα, αλλάζοντας την ρύθμιση για την μπαταρία όντως το αναγνωρίζει αισθητά πιο γρήγορα.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο 10 μερες σε android 10 και τη κακη διαχειριση μπαταριας δεν αντεξα και γυρισα πισω στην 9 με odin.

Στο samobile εχει firmware για greece cosmote και greece γενικο. Περασα αυτο της cosmote...

 

Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο Γερμανο οποτε φανταζομαι θα εχει το firmware της cosmote ?

Καποιο παιδι με τη συκεκυη απο Γερμανο που δεν εχει αναβαθμισει σε 10 να μου πει αν το λογισμικο ειναι το σωστο ?

εδω ειναι ενα screenshot απο το δικο μου.

https://drive.google.com/file/d/1-cDx2yFKZD-YJrP19jGJPDSGROAUL35V/view

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, από τον Γερμανό έχει COS. Πάντως δεν θα έχεις θέμα με εγγύηση ακόμα και αν βάλεις το Ελληνικό (EUR).
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, από τον Γερμανό έχει COS. Πάντως δεν θα έχεις θέμα με εγγύηση ακόμα και αν βάλεις το Ελληνικό (EUR).

 

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση, στην αρχη εβαλα το EUR, αλλά μολις ανοιξε το τηλεφωνο ηταν ολα κινεζικα.... (εννοω με κινεζικες γραμματοσειρες)..

δοκιμασα και της cosmote και ξεκινησε στα γερμανικα (αν και θυμαμαι οταν το ειχα αγορασει ειχε ξεκινησει στα Ελληνικα).

Στα 2 firmware αλλαζει μονο το CSC_OMC_ODX_A705FNODX5ASL4 αρχειο, το οποιο στη cosmote ειναι 250ΜΒ και στη EUR ειναι 500ΜΒ, λιγοτερο bloat?

 

Εφοσον ειναι ΟΚ με εγγυηση και αφου ειναι αυτο που ηρθε η συσκευη δε με πειραζει.

 

Πληροφοριακα επειδη κανω ελαχιστη χρηση του κινητου (κυριως browsing το βραδυ πριν πεσω για υπνο), με τη 10 εβγαζε το πολυ 4 μερες μπαταρια με 4-4.30 ωρες οθονη, πριν εβγαζε 5-6 μερες με 6-7 ωρες οθονη, ενω εαν τις λιγες φορες που το πιεζα εβγαζε 9-10 ωρες οθονη με 2 μερες αναμονη.

 

Επισης για καποιο λογο η φορτιση με την 10 ηταν αρκετα πιο αργη, θα ελεγα +50% παραπανω χρονο.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Η EUR ανήκει στο ΟΧΜ, πχ αρκετοί από εμάς βάλαμε την έκδοση της Ουκρανίας που επίσης ανήκει στο ΟΧΜ αλλά δεν χάσαμε το EUR. Για αυτό και η EUR είναι μεγαλύτερη επειδή "κρυβει" τα προφίλ για περισσότερες χώρες.
Link to comment
Share on other sites

Η EUR ανήκει στο ΟΧΜ, πχ αρκετοί από εμάς βάλαμε την έκδοση της Ουκρανίας που επίσης ανήκει στο ΟΧΜ αλλά δεν χάσαμε το EUR. Για αυτό και η EUR είναι μεγαλύτερη επειδή "κρυβει" τα προφίλ για περισσότερες χώρες.

 

Eυχαριστω και παλι πολυ για τις διευκρινίσεις !

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε όλα τα παιδιά είναι δυνατόν και αν ναι πως να βλέπω την ταχύτητα δικτύου στη πάνω μπάρα???
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε όλα τα παιδιά είναι δυνατόν και αν ναι πως να βλέπω την ταχύτητα δικτύου στη πάνω μπάρα???
Οχι, εκτός αν κατεβάσεις εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά αδέλφια.

 

Εμένα το Α70 μου είναι αγορασμένο από Κωτσόβολο. Μετά την αναβάθμιση σε 10 δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία γενικότερα. Όλα είναι όπως πριν.

Σε αυτό όμως που έχω την αίσθηση ότι άλλαξε κάτι -και θέλω να μου το επιβεβαιώσετε- είναι η κάμερα. Έχουν βελτιωθεί οι φώτος; Όχι μόνο το πως απεικονίζονται στην οθόνη αλλά και στο PC όταν κατέβουν δείχνουν πιο ποιοτικές στα μάτια μου. Θέλω οφθαλμίατρο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...