Jump to content

Samsung Galaxy A40


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε η 10 με το UI2... άντε να δούμε αν διόρθωσαν τίποτα...

 

Βάρυνε; Έχει και αργό επεξεργαστή.

Edit: Το έβαλα να κατεβαίνει. 1,5giga.

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το Update. Άλλαξε λίγο αλλά δεν βαριέσαι. Πλέον όμως δεν αναγνωρίζει την micro sd card μάρκας samsung που είχα πάνω και είχε 3000 mp3 και flac και φυσικά όλες της φωτογραφίες. Να κάνω format λέει. Θα την βγάλω και θα την βάλω στον υπολογιστή να δούμε εκεί.

 

 

Update again: Έβγαλα την κάρτα για να την κάνω backup την έκανα και όταν την έβαλα πάλι πάνω την αναγνώρισε κανονικά.

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το έκανε, αλλά αν έκανες επανεκκίνηση θα α ερψοτανε στα ίσια του

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα μπας και φέρει το always on display στο a40 το android 10 αλλά τελικά τίποτα... Μου άρεσε πολύ που το είχαν παλαιότερα Sammy που είχα...
Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζει μόνο ανάβει η οθόνη και δείχνει το ποσοστό σε κίτρινο.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ γω την αναβαθμιση σε 10.

 

Ηλπιζα να εκαναν κατι ωστε να αναβε καποιο φως περιμετρικα του notch για κλησεις και μνμ που δεν εχεις διαβασει μιας που δεν έχει led notification....αλλα τπτ.

 

Εμένα μ βγάζει θολές φωτογραφίες. Σαν να μη μπορεί να κάνει focus. Το έχετε παρατηρήσει κ εσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ γω την αναβαθμιση σε 10.

 

Ηλπιζα να εκαναν κατι ωστε να αναβε καποιο φως περιμετρικα του notch για κλησεις και μνμ που δεν εχεις διαβασει μιας που δεν έχει led notification....αλλα τπτ.

 

Εμένα μ βγάζει θολές φωτογραφίες. Σαν να μη μπορεί να κάνει focus. Το έχετε παρατηρήσει κ εσεις;;;

 

Πριν απο λίγο καιρό το έκανε και την κόρης μου, από όσο μου είπε το έκανε εδώ και λίγο καιρό, από τον Φεβρουάριο. Έκανα ένα clear cache/data και συνήλθε, μετά από μερικές ημέρες το ξαναέκανε. Μετά την τελευταία αναβάθμιση 1-2 εβδομάδες πριν, δεν το ξαναέκανε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω μετά από τόσο καιρό που έχετε το κινητό αν υπάρχουν ακόμα τα προβλήματα που διάβασα περί προβλήματος στο σήμα και απώλεια κλήσεων. Είναι πολύ πιθανό να το αγοράσω μέσα στο μήνα για τη σύζυγό.η χρήση που κάνει είναι απλή, κλήσεις αρκετές, fb,insta, candy crash. Ήταν να πάρουμε το s10e αλλά πλέον δεν υπάρχει περίπτωση λόγω οικονομικών. Θέλει οπωσδήποτε μαζεμένη συσκευή οπότε δεν υπάρχει άλλη επιλογή.Εγω έχω τους ενδοιασμούς μου καθώς ξέρω ότι με τα χρήματα που κοστίζει βρίσκεις συσκευές πολύ καλύτερες σε επεξεργαστή και ραμ αλλά το μέγεθος είναι το ζήτημα μας .οπότε θέλω να ξέρω αν υπάρχουν τα συγκεκριμένα θέματα ακόμα...Να σημειώσω ότι θα την κρατήσει τη συσκευή για καιρό. Τωρα έχει το a5 2016 εδώ και 3 χρόνια που άρχισε να μας αφήνει χρόνους....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχοντας 2 σιμ στο κινητο απο οταν το πρωτοπηρα πριν σχεδον 11 μηνες δεν ειχα ποτε θεμα με απωλεια κλησεων ή σημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω μετά από τόσο καιρό που έχετε το κινητό αν υπάρχουν ακόμα τα προβλήματα που διάβασα περί προβλήματος στο σήμα και απώλεια κλήσεων. Είναι πολύ πιθανό να το αγοράσω μέσα στο μήνα για τη σύζυγό.η χρήση που κάνει είναι απλή, κλήσεις αρκετές, fb,insta, candy crash. Ήταν να πάρουμε το s10e αλλά πλέον δεν υπάρχει περίπτωση λόγω οικονομικών. Θέλει οπωσδήποτε μαζεμένη συσκευή οπότε δεν υπάρχει άλλη επιλογή.Εγω έχω τους ενδοιασμούς μου καθώς ξέρω ότι με τα χρήματα που κοστίζει βρίσκεις συσκευές πολύ καλύτερες σε επεξεργαστή και ραμ αλλά το μέγεθος είναι το ζήτημα μας .οπότε θέλω να ξέρω αν υπάρχουν τα συγκεκριμένα θέματα ακόμα...Να σημειώσω ότι θα την κρατήσει τη συσκευή για καιρό. Τωρα έχει το a5 2016 εδώ και 3 χρόνια που άρχισε να μας αφήνει χρόνους....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα χρόνο σχεδόν με το Α40 δεν είχα θέματα με κλήσεις και σήμα. Για αυτά που περιγράφεις είναι μια χαρά, με μόνη σημείωση τη διάρκεια της μπαταρίας όπου με 3-4 ώρες ανοιχτή οθόνη θέλει σχεδόν κάθε μέρα φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Οσον αφορά τη μπαταρία αν κρατάει από το πρωί μεχρι το βράδυ με τη χρήση που περιέγραψα είναι μια χαρά....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες και Χριστός Ανέστη, έχω μία απορία, υπάρχει ρύθμιση που να μην απενεργοποιεί την οθόνη; Βλέπω κλείνει μετά από 10 λεπτά, κάτι που δεν βολεύει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες και Χριστός Ανέστη, έχω μία απορία, υπάρχει ρύθμιση που να μην απενεργοποιεί την οθόνη; Βλέπω κλείνει μετά από 10 λεπτά, κάτι που δεν βολεύει
Καλημέρα.

 

Πας στις ρυθμίσεις, εμφάνιση, λήξη χρονικού ορίου οθόνης. Εκεί ρυθμίζεις σε πόση ώρα σβήνει η οθόνη. Επίσης, στις ρυθμίσεις, εμφάνιση έλεγξε εάν έχει ενεργοποιηθεί η προφύλαξη οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχει πάνω από 10 λεπτά.

 

Βγήκε αναβάθμιση Security patch level 2020-03-01. 116,54MB.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου έχει φίλε, αλλά αν έχεις μια εφαρμογή πχ με μουσική ανοιχτή και δεν έχεις ενεργοποιημένη την προφύλαξη οθόνης τότε αυτήν δεν θα κλείσει, κάτι που ήθελα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ γω την αναβαθμιση σε 10.

 

Ηλπιζα να εκαναν κατι ωστε να αναβε καποιο φως περιμετρικα του notch για κλησεις και μνμ που δεν εχεις διαβασει μιας που δεν έχει led notification....αλλα τπτ.

 

Εμένα μ βγάζει θολές φωτογραφίες. Σαν να μη μπορεί να κάνει focus. Το έχετε παρατηρήσει κ εσεις;;;

 

 

Τελικά έχω θέμα καθώς και μετά από εργοστασιακη επαναφορά κάνει τα ίδια... συνεπώς θα πάει smartec με την εγγύηση. Ελπίζω να μην έχω θεματα

 

Κάτι άσχετο τώρα... Υπάρχει δυνατότητα να κατεβάσουμε την ανάλυση της οθόνης για περισσότερη μπαταρία;; δλδ πχ να πάει στα 720p????

Link to comment
Share on other sites

μετέφερα την ώρα απο αριστερά στα δεξιά της οθόνης με το nice lock. To goodlock της samsung δεν ειναι διαθεσιμο στην κυπρο. Υπάρχει και μια επιλογή edge lighting την οποια δεν καταφερα να δω τι κανει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Α40,εδώ και λίγες ημέρες, έχω να πω,ότι για τα χρήματά του είναι αρκετά καλό.Έχει εύχρηστο μικρό μέγεθος,πολύ καλή οθόνη και με τη γνήσια θήκη,είναι τέλειο.Προερχόμενος από το Α8 του 2018, βέβαια λείπουν αρκετά πράγματα,αλλά είπαμε για τηλέφωνο samsung,κάτω από 200 ευρώ,προσωπικά το βρίσκω τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα

Στο Α40 της γυναίκας το τελευταίο καιρό το gmail δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις για τα μαιλ που έρχονται...

Έχω δοκιμάσει clear cache/data...κάτι πήγε να γίνει...άλλα πάλι τα ίδια...δεν έρχονται ειδοποιήσεις...καμία ιδέα...?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο Α40 της γυναίκας το τελευταίο καιρό το gmail δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις για τα μαιλ που έρχονται...

Έχω δοκιμάσει clear cache/data...κάτι πήγε να γίνει...άλλα πάλι τα ίδια...δεν έρχονται ειδοποιήσεις...καμία ιδέα...?

Δοκίμασε να το αποκλείσεις από την "Βελτιστοποίηση" : Πάς στις πληροφορίες της εφαρμογής - Μπαταρία και από εκεί το βγάζεις εκτός βελτιστοποίησης.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A40

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...