Jump to content

Samsung Galaxy A40


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέος κάτοχος ενός Α40 κ εγώ κ μου έβγαλε να κάνω ενημέρωση. Αξίζει να την κάνω?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέος κάτοχος ενός Α40 κ εγώ κ μου έβγαλε να κάνω ενημέρωση. Αξίζει να την κάνω?

Φυσικα και θα κανεις την ενημερωση. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα και ολοι νομιζω με την τελευταια εκδοση ειμαστε.

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως φοβάμαι λίγο τις ενημερώσεις μήπως φτιάχνοντας κάτι χαλάει κάτι άλλο.

Από ότι είδα βέβαια γράφει για βελτιώσεις στην κάμερα κ ενδεχόμενος διάφορα άλλα bugs.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικα σου βγάζει την ενημέρωση επιπέδου ασφαλείας Μαΐου 2019 την οποία έχουμε οι περισσότεροι νομίζω
Link to comment
Share on other sites

Ναι του Μάιου γράφει αν θυμάμαι καλά. Οπότε θα προχωρήσω. Ευχαριστω
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα η βασικη η 16mp πώς ειναι?

Το κοιταζω αυτες τις μερες σε διαφορα μαγαζια και μου φαινεται ότι ο φακος δυσκολευεται λιγο και μου κανει εντυπωση...

Βεβαια επειδη εχουν αυτο το καλωδιο αντικλεπτικο απο πίσω δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα μιας και περιοριζεται η συνολική κίνησή του κινητου κια συνεπώς και του φακού...

Γενικά η αποδοση της βασικής κυριως καμερας ειναι κατι που με ενδιαφερει να μαθω στο συγκεκριμενο κινητο για να καταληξω οριστικά σε αυτο...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει μερικα δειγματα που προλαβα πριν δωσω το κινητο. Μια χαρα βγαζει,οχι σε επιπεδο ναυαρχιδας και οπως ολα τα samsung λιγο λιγοτερη λεπτομερια.Στις ακρες των αντικειμενων τον αντιλαμβανεσαι.Βεβαια μειωνεται και ο κοκκος ετσι σε δυσκολες σκοτεινες καταστασεις.

Ποιες ειναι οι αναγκες σου στο θεμα φωτογραφιας?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει μερικα δειγματα που προλαβα πριν δωσω το κινητο. Μια χαρα βγαζει,οχι σε επιπεδο ναυαρχιδας και οπως ολα τα samsung λιγο λιγοτερη λεπτομερια.Στις ακρες των αντικειμενων τον αντιλαμβανεσαι.Βεβαια μειωνεται και ο κοκκος ετσι σε δυσκολες σκοτεινες καταστασεις.

Ποιες ειναι οι αναγκες σου στο θεμα φωτογραφιας?

 

"Οχι σε επιπεδο ναυαρχιδας και όπως όλα τα samsung λίγο λιγοτερη λεπτομερεια".

Το δευτερο σκέλος της απάντησης δεν το πολυκαταλαβα αλήθεια ειναι (και όπως όλα τα samsung .......)

Όσον αφορα τις απαιτησεις μου θέλω να ειναι σε ενα αρκετα καλό επίπεδο καλυτερο απο του j5 2017 που εχω σημερα ας πουμε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν την ευκρινεια που εχουν αλλες εταιριες που θεωρουνται οι δυνατοτερες στο θεμα φωτογραφιας.Σαν να λειπει λιγη οξυτητα Παντως ειναι πολυ καλες φωτογραφιες σε κάθε περιπτωση και με ισορροπημενα χρωματα. Θα εισαι πολυ πιο ευχαριστημενος απο το τωρινο κινητο σου σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που παρατηρησα οτι δηλαδη δυσκολευεται να εστιασει το λεει και στο παρακτω review το μονο που κυκλοφορει στα ελληνικα (8-9λεπτο)...

Κανεις άλλος που το χρησιμοποιει να πει τη γνωμη του??

Ειναι ιδεα μου ή ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολια σε εστίαση είδα μόνο σε πολύ κοντινή λήψη 5-10 εκατοστων αλλα και αλλα τηλεφωνα το παθαιναν και αυτό
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ φιλε μου για τις απαντησεις...

Καμιά αλλη γνώμη για τη βασική κυρίως καμερα από αυτούς που το εχουν??

Όσες περισσοτερες απόψεις τοσο το καλύτερο πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μετά το update, η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω πριν το update?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το τελευταίο update έχει "χαλάσει" την λειτουργία στο σήμα... πχ σε σημείο που είχα σήμα 4g τώρα βγάζει H αλλά και οι μεταβάσεις είναι πολύ πιο αργές...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα ενημέρωση με security Ιουλίου.

Από νέα χαρακτηριστικά μόνο το Samsung pay και αυτό όχι για Ελλάδα.

Αριθμός κατασκευής : A405FNXXU2ASG1

 

Έκδοση Android : Pie(Android 9)

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας : 2019-07-18

 

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας : 2019-07-01

 

· Προστέθηκε νέα δυνατότητα - Samsung Pay (Σουηδία, Ελβετία, Ισπανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Μεγάλη Βρετανία και Βόρειος Ιρλανδία)

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπεις σε μια τέτοια διαδικασία??? Μόνο στα update που αλλάζουν έκδοση android χρειάζεται να κάνεις factory reset...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Για να εαναφερω την μπαταρια οπως πριν.

 

Λοιπόν μου έβγαλε πάλι νέα ενημέρωση την οποία όταν το είδα είχε ξεκινήσει να την κατεβάζει (Αυτό Που γράφεις πιο πανω). Η μόνη επιλογή που δίνει είναι να κάνω παύση της ληψης. Όχι ακύρωση. Συν ότι έχει μείνει το εικονίδιο στην γραμμή εργασιών για παύση της λήψης. Υπάρχει τρόπος να διαγραφεί ότι κατέβασε κ να σβήσει το εικονίδιο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να εαναφερω την μπαταρια οπως πριν.

 

Λοιπόν μου έβγαλε πάλι νέα ενημέρωση την οποία όταν το είδα είχε ξεκινήσει να την κατεβάζει (Αυτό Που γράφεις πιο πανω). Η μόνη επιλογή που δίνει είναι να κάνω παύση της ληψης. Όχι ακύρωση. Συν ότι έχει μείνει το εικονίδιο στην γραμμή εργασιών για παύση της λήψης. Υπάρχει τρόπος να διαγραφεί ότι κατέβασε κ να σβήσει το εικονίδιο?

 

Όταν ανοιξες το κινητο για πρωτη φορα λογικά κάποια στιγμη σου ζητησε αν θα κανει ενημερωσεις αυτοματα ή θα ζηταει την εγκριση σου και εσυ εχεις πατησει αυτοματα.Πηγαινε στις ρυθμισεις και αλλαξε την επιλογή..

 

Εγω δεν εχω αγορασει ακόμα το α40 αλλα στα 2 samsung που εχω αγορασει μεχρι στιγμής αυτό εκανα...

Με αλλα λόγια δεν ενημερωνα το λογισμικό με το φοβο μην αρχισει και κολλαει..Εκτός και αν θες απαραίτητα τις ενημερωσεις οπότε πάσο..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες το παρέλαβα. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος αλλά η οθόνη του δίπλα στο P20 lite, με την ίδια φωτεινότητα, είναι πιο μουντη στο λευκό χρώμα.

 

Το θέμα μου είναι το led notification. Έχετε βγάλει άκρη; μια εφαρμογή π έβαλα (always on) κοιμήθηκα με 90% μπαταρία κ ξυπνησα με 48%.

 

Με ενδιαφέρει ενημέρωση γ viber, whatsapp, κ κλησεις

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι όταν έρχεται κάτι από τα παραπάνω κ η οθόνη είναι κλειστή να ανάβει ένα φωτάκι γύρω από notch που έτσι κ αλλιώς το κάνει σε άλλες λειτουργίες. Τόσο δύσκολο ήταν να το έχουν προβλέψει αυτό???

Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλω να το πάρω για τη γυναίκα η οποία έχει τώρα Α3 (2017).

Επειδή θέλει μαξ 6'' κινητό δεν βλέπω κάποια άλλη επιλογή (ίσως και το P30 Lite)....

 

Έχω δύο όμως θεματάκια...

 

1. Το θέμα με το led notification πώς το λύνουμε...?

2. Για tempered glass τι έχετε να προτείνετε? Έχει curved οθόνη όπως το S9...?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θέλω να το πάρω για τη γυναίκα η οποία έχει τώρα Α3 (2017).

Επειδή θέλει μαξ 6'' κινητό δεν βλέπω κάποια άλλη επιλογή (ίσως και το P30 Lite)....

 

Έχω δύο όμως θεματάκια...

 

1. Το θέμα με το led notification πώς το λύνουμε...?

2. Για tempered glass τι έχετε να προτείνετε? Έχει curved οθόνη όπως το S9...?

 

το οτι δεν εχει λεντ σε κανει να χασεις καποιες ειδοποιησεις εαν εχεις το κινητο στο αθορυβο.. αν οχι τοτε ακους την ειδοποιηση και το κοιτας.. αν τωρα εχεις το κινητο αλλου οπου δεν ακουγεται και το δεις πιο μετα απλα ανοιγεις την οθονη και βλεπεις.. για εμενα δεν ειναι καν θεμα αυτο.. εαν το θεωρεις τοσο πολυ υπαρχουν εφαρμογες που χρησιμοποιουν καποια πιξελ της οθονης μονο σαν λεντ ή αλλες για always on display αλλα ολες τρωνε την μπαταρια πολυ γρηγορα απο οσο εχω διαβασει.. δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε.. ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A40

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...