Jump to content

Samsung Galaxy A40


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Ευχαριστώ πολύ.

 

Μια ερώτηση ακόμα. Έχοντας την δυνατότητα για παράλληλες εφαρμογές (πολύ καλο) το εφαρμοσα στο βαιπερ. Ενώ στην καρτέλα εφαρμογών βλέπω κανονικά 2 ξεχωριστές εφαρμογές έχοντας διαφορετικό λογαριασμό στην κάθε μία, όταν τις βάζω στην αρχική οθόνη η δεύτερη ανοίγει τον λογαριασμό της πρώτης. Στην ουσία δεν μπορώ να κάνω συντόμευση στην αρχική οθόνη τον 2ο λογαριασμό. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό και να έχω και τους 2 λογαριασμούς στην αρχική οθόνη;

Εχω Nova prime αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρητικά αφού στο βγάζει στο μενού εφαρμογών μπορείς να το συρεις στην αρχικη, έτσι γίνεται σίγουρα στο one ui launcher. Αλλιώς μάλλον θέμα του nova ειναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια κάτοχος και εγω του κινητου πλέον...

Όλα καλά μια σημαντική ερώτηση...

Είχα διαβάσει για την μπαταρία ότι είναι κάπως αδύναμη αλλά από τότε που το πήρα παρατηρώ ότι έχει drain ακόμα και αν είναι με κλειστή την οθόνη και δεν το χρησιμοποιώ...

Γενικά το θέμα της μπαταρίας με προβληματίζει αρκετά γιατί αν τώρα που είναι καινουργιο τα κάνει αυτά όταν περάσει ο χρόνος η μπαταρία θα τελειώενει χωρίς να το καταλαβαίνεις...

 

Όποιος έχει κάνει κανα κόλπο και έχει δει βελτίωση ή έχει να προτεινει κάτι θα βοηθούσε πολύ...

 

Υ.Γ:Έρχομαι απο j5 2017 που ήταν κτήνο1 ως προς την μπαταρία και μου έχει πραγματικά κακοφανεί τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κάτοχος και εγω του κινητου πλέον...

 

Όλα καλά μια σημαντική ερώτηση...

 

Είχα διαβάσει για την μπαταρία ότι είναι κάπως αδύναμη αλλά από τότε που το πήρα παρατηρώ ότι έχει drain ακόμα και αν είναι με κλειστή την οθόνη και δεν το χρησιμοποιώ...

 

Γενικά το θέμα της μπαταρίας με προβληματίζει αρκετά γιατί αν τώρα που είναι καινουργιο τα κάνει αυτά όταν περάσει ο χρόνος η μπαταρία θα τελειώενει χωρίς να το καταλαβαίνεις...

 

 

 

Όποιος έχει κάνει κανα κόλπο και έχει δει βελτίωση ή έχει να προτεινει κάτι θα βοηθούσε πολύ...

 

 

 

Υ.Γ:Έρχομαι απο j5 2017 που ήταν κτήνο1 ως προς την μπαταρία και μου έχει πραγματικά κακοφανεί τώρα...

Όταν το φορτίζεις να το βάζεις σε λειτουργία πτήσης.Αν έχει εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποίησε την.Ρυθμισε το φωτισμό της οθόνης και Βαλ το στον αυτόματο φωτισμό.Επισης μην αφήνεις να εξαντλείται φόρτισε την όταν φτάσει στο 15%.

 

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κάτοχος και εγω του κινητου πλέον...

Όλα καλά μια σημαντική ερώτηση...

Είχα διαβάσει για την μπαταρία ότι είναι κάπως αδύναμη αλλά από τότε που το πήρα παρατηρώ ότι έχει drain ακόμα και αν είναι με κλειστή την οθόνη και δεν το χρησιμοποιώ...

Γενικά το θέμα της μπαταρίας με προβληματίζει αρκετά γιατί αν τώρα που είναι καινουργιο τα κάνει αυτά όταν περάσει ο χρόνος η μπαταρία θα τελειώενει χωρίς να το καταλαβαίνεις...

 

Όποιος έχει κάνει κανα κόλπο και έχει δει βελτίωση ή έχει να προτεινει κάτι θα βοηθούσε πολύ...

 

Υ.Γ:Έρχομαι απο j5 2017 που ήταν κτήνο1 ως προς την μπαταρία και μου έχει πραγματικά κακοφανεί τώρα...

 

Κανε μερικα tips απο το πρωτο ποστ .Μετα πηγαινε στην τελευταια σελιδα του συγκεκριμενου νηματος και διαβασε αναποδα για τα τελευταια tips----->>>> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια για τις απαντησεις...Έχω δει βελτιωση με την πολύτιμη βοήθεια σας..

Άλλη μια ερωτηση...

Στο google chrome οταν παταω ανοιγμα νεας καρτελας σε καποιους ιστοτοπους μου βγαζει ένα μπλε εικονιδιο πανω αριστερα που απο οτι ειδα ειναι αντιγραφο εκτος συνδεσης..

Πρέπει να το εχω πατησει καταλάθος και δεν ξερω πώς να το σβήσω/απενεργοποιήσω..

Όποιος μπορει να βοηθησει θα ηταν πολύ χρήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημερα στην παρεα, τοσο χαλια ειναι η μπαταρια του παιδια; πολλα παραπονα ακουω, με νορμαλ χρηση την βγαζω την μερα ; σκεφτομαι για αγορα , μετανιωσατε που το αγορασατε;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι είχα ακούσει αλλά τελικά μια χαρά την βγάζει την μέρα. Περίπου 5 πάρα κάτι sot βγάζει οπότε είναι στο μέσο όρο. Αυτό που με ξενέρωσε βαριά μιας και το πήρα και εγώ είναι ο ήχος του ηχείου. Πρέπει να είναι ο χειρότερος από όσες συσκευές είχα.

Ερώτηση. Μπορώ να βάλω δόνηση στα κουμπιά του hone button? Δεν βρίσκω πουθενά την ρύθμιση

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση έχω την αίσθηση πως βελτιώθηκε η αυτονομία της μπαταρίας. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?2578e18e9fee5af8489cc815e5807d22.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι είχα ακούσει αλλά τελικά μια χαρά την βγάζει την μέρα. Περίπου 5 πάρα κάτι sot βγάζει οπότε είναι στο μέσο όρο. Αυτό που με ξενέρωσε βαριά μιας και το πήρα και εγώ είναι ο ήχος του ηχείου. Πρέπει να είναι ο χειρότερος από όσες συσκευές είχα.

Ερώτηση. Μπορώ να βάλω δόνηση στα κουμπιά του hone button? Δεν βρίσκω πουθενά την ρύθμιση

 

με το app es task manager, δεν θυμαμαι ακριβως πως το εκανα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ναι ισχυει με την τελευταια ενημερωση η αυτονομια της μπαταριας βελτιωθηκε..

By the way, σχεδον 6 μηνων το κινητο και απολυτως κανενα παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν πας να πάρεις τηλέφωνο ή όταν σε περνούν δεν υπάρχει καθυστέρηση???
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

οταν με παιρνουν οχι δεν υπαρχει καμια καθυστερηση.. οταν παω να παρω εγω με το που πατας το πρασινο τηλεφωνο εκει ναι υπαρχει μια καθυστερηση πολυ μικρη αλλα αρκετη για να θεωρησεις οτι "ψιλοκολλησε" για ενα δευτερολεπτο.. αλλα καθε φορα κανει τον ιδιο χρονο.. ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο οποτε δεν με ενοχλει σχεδον καθολου.. σε εσενα δε ξερω τι καθυστερηση εχει
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό με 0% μπαταρία, ήταν σφραγισμένο, υπάρχει λογική πάνω σ αυτό;

Edit το πήρα από σκρουτζομαγαζο και βλέπω 10 αναπάντητες από έναν συγκεκριμένο αριθμό του εξωτερικού , μάλιστα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει, είναι χρησιμοποιημένο, αν οπτικά είναι όλα καλά, κάνε επαναφορά η hard reset, και σεταρετο ξανά...

 

Στάλθηκε από το SM-A405FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπτικός μια χαρά είναι, αν δεν το κάνω reset θα έχω θέμα;

Edit υπάρχει τρόπος να δω πότε βγήκε στην αγορά το κινητό και πότε ενεργοποιηθηκε;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που είχα Samsung στα χέρια μου ήταν το μακρινό 2015 με το Galaxy S5 Neo. Ψάχνοντας τώρα τηλέφωνο μικρό για το χέρι καθώς "κουράστηκα" πλέον με τα υπερμεγέθη πλακάκια, βολιδοσκοπώ εδώ και μια εβδομάδα αυτό. Διαβάζοντας όμως και τις 15 σελίδες εδώ αλλά και πολλές κριτικές του στο Σκρουτζ, αναρωτιέμαι αν πέρασαν 4 χρόνια ή όχι. Απ' αυτά που βλέπω, πάσχει απ τα ίδια θέματα που έπασχε και το S5 Neo. Υπερθέρμανση, drain στη μπαταρία, πρόβλημα στις εναλλαγές δικτύων... Τα ίδια ακριβώς. Το S5 όταν έπεφτα το βράδυ για ύπνο, με κλειστή οθόνη, σε flight mode και χωρίς WiFi έπεφτε ως και 10% η μπαταρία μέσα στο 6ωρο - 7ωρο. Αν το έκλεινα δε και το άνοιγα, μέχρι να διαβάσει την κάρτα μνήμης ζεμάταγε και έπεφτε και ενα 15αρι% η μπαταρία πάλι. Πέρασαν 4 χρόνια και διαβάζω πάλι σχεδόν τα ίδια. Πείτε καμιά καλή κουβέντα εσείς που το έχετε ρε παιδιά να πάρω τα πάνω μου γιατί το θέλω πολύ αλλά ξενερώνω να "τρώω" στη μάπα και τα ίδια θέματα που είχαμε χρόνια πριν... :D

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό με 0% μπαταρία, ήταν σφραγισμένο, υπάρχει λογική πάνω σ αυτό;

Edit το πήρα από σκρουτζομαγαζο και βλέπω 10 αναπάντητες από έναν συγκεκριμένο αριθμό του εξωτερικού , μάλιστα

 

Πως είναι σφραγισμένο και παρολα αυτα του έβαλαν σιμ για να έχει δεχτεί κλήσεις;

Φυσικά και θα κάνεις reset ,δεν ξέρεις τι μπορεί να έχουν περάσει γιατι το κινητό έχει δουλευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω φίλε, η ταινία ασφαλείας κολλά και ξεκολλάει πολύ εύκολα, δεν είναι δηλαδή μιας χρήσεως, δεν πήρα ακόμη στο κατάστημα τηλέφωνο, Δευτέρα θα τους πάρω, αλλά και τι θα γίνει; τσάμπα χρόνο θα χάσω, μ αρέσει που στον σκρουτζακο έχει φουλ θετικές
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που είχα Samsung στα χέρια μου ήταν το μακρινό 2015 με το Galaxy S5 Neo. Ψάχνοντας τώρα τηλέφωνο μικρό για το χέρι καθώς "κουράστηκα" πλέον με τα υπερμεγέθη πλακάκια, βολιδοσκοπώ εδώ και μια εβδομάδα αυτό. Διαβάζοντας όμως και τις 15 σελίδες εδώ αλλά και πολλές κριτικές του στο Σκρουτζ, αναρωτιέμαι αν πέρασαν 4 χρόνια ή όχι. Απ' αυτά που βλέπω, πάσχει απ τα ίδια θέματα που έπασχε και το S5 Neo. Υπερθέρμανση, drain στη μπαταρία, πρόβλημα στις εναλλαγές δικτύων... Τα ίδια ακριβώς. Το S5 όταν έπεφτα το βράδυ για ύπνο, με κλειστή οθόνη, σε flight mode και χωρίς WiFi έπεφτε ως και 10% η μπαταρία μέσα στο 6ωρο - 7ωρο. Αν το έκλεινα δε και το άνοιγα, μέχρι να διαβάσει την κάρτα μνήμης ζεμάταγε και έπεφτε και ενα 15αρι% η μπαταρία πάλι. Πέρασαν 4 χρόνια και διαβάζω πάλι σχεδόν τα ίδια. Πείτε καμιά καλή κουβέντα εσείς που το έχετε ρε παιδιά να πάρω τα πάνω μου γιατί το θέλω πολύ αλλά ξενερώνω να "τρώω" στη μάπα και τα ίδια θέματα που είχαμε χρόνια πριν... :D

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω τη συσκευή αλλά ψάχνω μια τέτοια για τη γυναίκα μου , που θέλει οπωσδήποτε συσκευή μικρή σε μέγεθος.ψαχντοντας λοιπόν τα πάντα βρήκα μόνο αυτή τη συσκευή και το s10e, που είναι μάλιστα και ελάχιστα μικρότερο.νταξ άλλο το ένα κινητό άλλο το άλλο καμία σχέση.η διαφορές τους φαίνονται με μια ματιά. οπότε αν έχεις τα λεφτά δες και εκείνο....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή αλλά ψάχνω μια τέτοια για τη γυναίκα μου , που θέλει οπωσδήποτε συσκευή μικρή σε μέγεθος.ψαχντοντας λοιπόν τα πάντα βρήκα μόνο αυτή τη συσκευή και το s10e, που είναι μάλιστα και ελάχιστα μικρότερο.νταξ άλλο το ένα κινητό άλλο το άλλο καμία σχέση.η διαφορές τους φαίνονται με μια ματιά. οπότε αν έχεις τα λεφτά δες και εκείνο....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τσέκαρα και το S10e και φαίνεται πολύ καλό και με εξαιρετικό επεξεργαστή. Στα 430€ όμως που ξεκινά στο Σκρουτζ κιόλας που δεν το πολυεμπιστευομαι ...είναι πολύ για εμένα. Για αυτό και κοιτάω το Α40. Απλά επειδή το τελευταίο Samsung που είχα ήταν το 2015 το S5 Neo, μου εκανε εντύπωση που 4 χρόνια μετά έχουν τα κινητά της τέτοια θέματα ακόμη. Πραγματικά, διαβάζεις το thread εδώ και τις κριτικές και νομίζεις ότι είσαι πίσω στο 2010 και τα πρώτα χρόνια του Android ξέρω γω... Πίστευα θα είχαν κάνει κάποια βήματα εμπρός οι mid range Exynos και τα hardware/software της Samsung αλλά μάλλον, δεν...

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A40

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...