Jump to content

Samsung Galaxy Buds


StavrosSant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενική εμπειρία χρήσης, για όσους σκέφτονται την αγορά τους:

Θετικά:

1. Η εφαρμογή στα αυτιά είναι άψογη. Έχω δοκιμάσει πολλά in ear ακουστικά από όλες τις μάρκες (AKG, Sennheiser, Huawei, Sony), αλλά τα συγκεκριμένα κάνουν άριστη εφαρμογή στα αυτιά μου χωρίς κίνδυνο να μου φύγουν ή να πέσουν.

2. Ο ήχος είναι αρκετά καλός. Βέβαια δεν είναι ο μπασάτος ήχος που είχα μάθει από τα τόσα AKG ακουστικά που έχω αλλάξει κατά καιρούς, αλλά είναι άκρως ικανοποιητικός.

3. Εμβέλεια. Νομίζω πως βλέπω μια καλύτερη εμβέλεια από πριν μετά από το update. Τουλάχιστον σε κλειστό χώρο. Σε ανοιχτό χώρο τα πράγματα είναι λιγάκι πιο άσχημα, αλλά όχι ενοχλητικά.

4. Εμβέλεια (Part II). Η εμβέλεια, κατά περίεργο λόγο, είναι πολύ καλύτερη σε iPod/iPhone απ'ότι με το S10 μου... Μάλλον θα περιμένω κάποιο update για να διορθωθεί κι αυτό το θέμα.

Αρνητικά:

1. Συσκευές: Ο ήχος είναι αρκετά καλός, όπως προανέφερα, όσο αναφορά τα Samsung κινητά που έχουν την δυνατότητα να διαχειρίζονται τα buds μέσω του Galaxy Wear. Στις υπόλοιπες συσκευές έχουμε θέμα:

Samsung: Ήχος τέλειος με τις παραμετροποιήσεις του Galaxy Wear.

iPod / iPhone: Δυνατός ήχος, αλλά όχι τέλειος. Μεγάλη απόδοση σε mid's και highs, αλλά από μπάσα... flat... Καλός βέβαια, αλλά όχι για να κάνεις κέφι...

Tablet: Στο lennovo που το δοκίμασα ο ήχος ήταν όπως και στο iPod/iPhone: Μέτριος. Το μεγάλο κατά όμως ήταν η ένταση... Με τίποτε δεν μπόρεσα να φτάσω τον ήχο στο max ότι κι αν έκανα. Ακόμη και στα τέρματα, ο ήχος είναι αρκετά χαμηλός (καλό για παρακολούθηση ταινιών, αλλά όχι για μουσική).

PC: Τα ίδια με το tablet... Μέτριος ήχος και αρκετά χαμηλός ακόμη και στο max της απόδοσης... Σύνδεση μόνο για να μην ενοχλείς τους γύρω σου όταν βλέπεις κάτι στο YT και μόνο. (κι αυτό με ένα μικρό latency όπως το περίμενα, εξάλλου.) Απαγορευτικό για όσους θέλουν να ασχολούνται με video editing, music composser κ.λ.π.

 

Γενική ιδέα:

Αξίζει η αγορά τους;

Αν είσαι άτομο που θα χρησιμοποιήσει το galaxy κινητό του με τα buds για να ακούς μουσική, να παίζεις παιχνίδια και να βλέπεις ταινίες:

Ναι! Αξίζει με το παραπάνω! Να τα δώσεις τα 130-150€.

Το Samsung Wear κάνει θαύματα με τα buds!

Αν θέλεις να τα χρησιμοποιήσεις για το PC ή για κάποια άλλη συσκευή που τρέχει android (οποιοδήποτε μάρκας εκτός από Samsung Galaxy)... τότε κράτα μικρό καλάθι ή ρίξε μια ματιά στον ανταγωνισμό...

 

Σύνοψη:

ΑΝ Η Samsung ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΤΟ GALAXY WEAR ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΕΣ.... ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΜΕ!

Χωρίς το Galaxy Wear στις συσκευές μας (Android / PC / iOS) τότε δεν πρόκειται να χαρούμε καθαρό, δυνατό και κρυστάλλινο ήχο... δυστυχώς.

 

EDIT: Τελικά στην SamMobile κατάφερα να βρω το apk για το Galaxy Wear και δούλεψε θαυμάσια με το tablet μου. Οπότε, όποιος έχει κάποιο android tablet ή τηλέφωνο (εκτός από Samsung Galaxy) μπορεί να κατεβάσει το apk από την SamMobile και να κάνει την δουλειά του.

Επιτέλους, ο ήχος βελτιώθηκε κατά πολύ στο Lennovo tablet μου...

Μακάρι να υπήρχε κάτι παραπλήσιο για το iOS και Windows!

 

 

Αυτά από μένα...

Αν υπάρχει κάποιος άλλος χρήστης που θέλει να προσθέσει ή να διορθώσει κάτι από τα αναγραφόμενα θα ήθελα να αφήσει το μήνυμα του μπας και βοηθηθώ κι εγώ.

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως απτό update έχει διορθώσει κατά πολύ το πως με ακούνε όλοι μ λένε τα καλύτερα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με το τελευταιο update παιζει να εχει βελτιωθει το standby οταν τα buds ειναι στην θηκη, εχουνε περασει 2 μερες που εχω να τα χρησιμοποιησω και η μπαταρια εμεινε σταθερα στο 95%.

 

Πηρα επισης και ενα xiaomi fast wireless charger αφησα τα buds κανα 10ωρω πανω τα φορτισε αλλα η θηκη δεν μπορουσε να φορτιστει πληρως μου βγαζει κιτρινο λαμπακι, εσεις τα φορτιζετε κανονικα με ασυρματο φορτιστη?

Edited by StavrosSant
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω ψιλό χαλάστει με τα ακουστικά εγω.τις περισσότερες φορές με ακούνε. Αλλά όταν είμαι σε χωρο με φασαρία εκεί έχω πρόβλημα. Πχ στο γυμναστήριο ένας φίλος με ένα iPhone δεν με ακούει καθόλου ενώ ένας φίλος με Android με ακούει από μακριά. Έχει κάποιος άλλο το ίδιο θέμα;οταν πηγαίνω βόλτα τον σκύλο και δεν έχει φασαρία είναι όλα τέλεια. Δεν βγάζω άκρη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπικη μου γνωμη/αποψη πανω σε αυτο το κομματι ειναι οτι αν γενικα θελεις bluetooth ακουστικα με πολυ καλο μικροφωνο,τοτε καλυτερα κοιταξε αλλου.

 

Ειχαν αναφερει πολλοι απο οτι βλεπω και στις προηγουμενες σελιδες οτι το μεγαλυτερο θεμα των ακουστικων που εντοπισαν,αφορουσε κυριως το μικροφωνο(τα περι μπαταριας ψιλο διορθωθηκαν).

 

Μεχρι και σε review του μεγαλυτερου τεχνολογικου καναλιου(Linustechtips),το μονο πραγμα που ανεφερε σαν μεγαλο αρνητικο ηταν κυριως το μικροφωνο των ακουστικων(γιαυτο τεινω περισσοτερο στην ιδεα οτι μαλλον ειναι πιο πολυ κατασκευαστικο το θεμα ή του ιδιου του μικροφωνου ή της θεσης αυτου).

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψιλό χαλάστει με τα ακουστικά εγω.τις περισσότερες φορές με ακούνε. Αλλά όταν είμαι σε χωρο με φασαρία εκεί έχω πρόβλημα. Πχ στο γυμναστήριο ένας φίλος με ένα iPhone δεν με ακούει καθόλου ενώ ένας φίλος με Android με ακούει από μακριά. Έχει κάποιος άλλο το ίδιο θέμα;οταν πηγαίνω βόλτα τον σκύλο και δεν έχει φασαρία είναι όλα τέλεια. Δεν βγάζω άκρη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Δες αυτόν για review σχετικά με headphones / earbuds.

 

 

Για ομιλία τα buds δεν είναι ότι καλύτερο. Είχαν πάρει update βελτιωθηκαν λίγο σε σχέση με την αρχή αλλά αν χρησιμοποιείς πολύ ομιλία, ή είναι θέμα δουλειάς πάρε κάτι άλλο καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παιδιά ευχαριστώ. Θα το ψάξω λίγο γιατί δεν έχω ιδέα τι άλλο θα έπαιζε καλή μουσική και ομιλία ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά εμένα δεν ξέρω αν ευθύνεται κάποιο update αλλα στην ομιλία Bluetooth εχουν γίνει πλέον αχρηστα αναγκαζομαι και τα αποσυνδέω μιας και δέν με ακούνε, ακούω συνεχώς παράπονα οτι με ακουνε απο πολύ μακρια, η και πολλές φορές λες και ακούγονται πριόνια μεσα στο ακουστικό.

Εχω κατι ακουστηκα των 15 ευρώ και στο επίπεδο ομιλίας είναι κλασεις ανώτερα είναι δυνατόν;;

Εχω δοκιμάσει πολλές φορές να τα κουνήσω μηπως δεν εφαπτουν καλά αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μία απο τα ίδια με ακούνε απο το υπερπέραν τα πήγα πίσω στο μαγαζί λυπάμαι πραγματικά.

 

Πραγματικά καταντούν αχρηστα, τι να κανω να τα παω στην Samsung η και τα επομενα που θα παρω θα ειναι τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά καταντούν αχρηστα, τι να κανω να τα παω στην Samsung η και τα επομενα που θα παρω θα ειναι τα ίδια;

Δυστυχώς, θα σε στεναχωρήσω...

Όσα σετ και να σου αλλάξουν το ίδιο προβληματικά θα είναι σε ομιλία και κλήσεις.

Εγώ, εν γνώση μου τα αγόρασα μόνο και μόνο για μουσική... και μάλλον μόνο αυτό μπορούν να προσφέρουν αξιοπρεπέστατα.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει 2 ζευγαρια (δυο παιδια) κανενα προβλημα στην ομιλια.

Τα έχουν δοκιμάσει σε ανοιχτό χώρο με θόρυβο;

Όλα καλά;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν δοκιμάσει σε ανοιχτό χώρο με θόρυβο;

Όλα καλά;

τα δοκιμασα εγω πρωτα,χωρις προβλημα.για αυτο πηραμε και δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, θα σε στεναχωρήσω...

Όσα σετ και να σου αλλάξουν το ίδιο προβληματικά θα είναι σε ομιλία και κλήσεις.

Εγώ, εν γνώση μου τα αγόρασα μόνο και μόνο για μουσική... και μάλλον μόνο αυτό μπορούν να προσφέρουν αξιοπρεπέστατα.

 

Εγω τα έβαλα παλι σήμερα και πάλι παράπονα μου έκαναν.

Αλλες φορες ειναι ΟΚ, αλλες φορες ακουγετε κατι σαν κομπρεσερ οταν με ακουν και αλλες λες και είμαι σε πηγάδι, και όλα αυτά σε ήσυχο περιβάλλον ουτε κάν με φασαρία.

Δεν ξέρω αν επεζε ρόλο τοσο καιρό που είχα μονο το δεξί ακουστικό αλλα σήμερα που έβαλα και τα δύο παλι τα ίδια παραπονα ειχα....

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα εγω πρωτα,χωρις προβλημα.για αυτο πηραμε και δευτερο

Από που τα έχεις πάρει? Από αλυσίδα ή σκρουτζομάγαζο?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα έχω εδώ και 3 εβδομάδες. Έχω κάνει πολλές κλήσεις και στο δρόμο και όλα καλά..

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που τα έχεις πάρει? Από αλυσίδα ή σκρουτζομάγαζο?

 

από δύο διαφορετικά σκρουτζομάγαζα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα εκφράσω την αποψή μου αν και ενδεχομένως να βγω λίγο off topic. Είχα τα Buds και όντως οπως αναφέρετε οι περισσότεροι μου κάνανε τη ζωή δύσκολη στην ομιλία. Τα πούλησα, αγόρασα τα airpods ( σε συνδυασμό με android - s10 e ) τα οποία στην ομιλία είναι αρκετά ανώτερα.. Το ίδιο θα έλεγα και στην μπαταρία. Οπότε όσοι το σκέφτεστε, τα θεωρώ πολύ καλύτερη επιλογή!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα εκφράσω την αποψή μου αν και ενδεχομένως να βγω λίγο off topic. Είχα τα Buds και όντως οπως αναφέρετε οι περισσότεροι μου κάνανε τη ζωή δύσκολη στην ομιλία. Τα πούλησα, αγόρασα τα airpods ( σε συνδυασμό με android - s10 e ) τα οποία στην ομιλία είναι αρκετά ανώτερα.. Το ίδιο θα έλεγα και στην μπαταρία. Οπότε όσοι το σκέφτεστε, τα θεωρώ πολύ καλύτερη επιλογή!
Είναι για τι χρήση τα θες ξεκάθαρα. Αν τα θες για μουσική , γυμναστική, τρέξιμο τα buds είναι πολύ καλύτερη επιλογή. Έχω βγαλει μέχρι 7 ώρες συνεχόμενο playback, χωρίς να μπουν στην θήκη καθόλου στο μεσοδιάστημα, που κάτι τέτοιο δεν νομίζω να το πετυχαίνουν τα airpods (τα είχα και αυτά) . Από την άλλη τα airpods έχουν σαφώς ανώτερη ομιλία. Εμένα σαν form factor με βολεψανε περισσότερο τα buds, για αυτό έμεινα σε αυτά. Επίσης το integration που έχουν τα buds όταν έχεις Samsung κινητό , είναι σε άλλο level +το scalable codec.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που ήθελα τα buds μόνο για μουσική... είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Για ομιλία χρησιμοποιώ διαφορετικό headset. Δεν θα μπορούσα να προτείνω τα buds σε όποιον τα θέλει μόνο και μόνο για ομιλία.

Τουλάχιστον όσο αναφορά την μουσική, τα buds τα πάνε μια χαρά.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που ήθελα τα buds μόνο για μουσική... είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Για ομιλία χρησιμοποιώ διαφορετικό headset. Δεν θα μπορούσα να προτείνω τα buds σε όποιον τα θέλει μόνο και μόνο για ομιλία.

 

Τουλάχιστον όσο αναφορά την μουσική, τα buds τα πάνε μια χαρά.

Πάντως ούτε και εγώ έχω παράπονο με την ομιλία εδώ και 6 μήνες περίπου. Πολύ ευχαριστημένος σε όλα τα επίπεδα. Χρήση με galaxy note 10+

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάφερνεις αυτό; μήπως εμένα είναι χαλασμένα; φταίνε οι παρτίδες; δεν μπορώ να καταλάβω; είχε πέσει μια φορά κάτω λες να φταίει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δεξί μου χθες παρέδωσε πνευμα, ενώ δεν το είχα χρησιμοποιήσει πρόσφατα (βάζω συνήθως το ένα από τα δύο). Για επισκευή τι κάνω; Η σμαρτεκ αναλαμβάνει όπως και στα κινητά; Από τα Public είναι αγορασμένα.
Link to comment
Share on other sites

Το δεξί μου χθες παρέδωσε πνευμα, ενώ δεν το είχα χρησιμοποιήσει πρόσφατα (βάζω συνήθως το ένα από τα δύο). Για επισκευή τι κάνω; Η σμαρτεκ αναλαμβάνει όπως και στα κινητά; Από τα Public είναι αγορασμένα.

 

Αν είναι εντός εγγύησης πήγαινε public για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Buds

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...