Jump to content

Samsung Galaxy Buds


StavrosSant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχω ήδη στείλει για επισκευή μια φορά και εμένα μου άλλαξαν τα ακουστικά, όχι την θήκη.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Και ξέρεις τι είναι το πιο κουλό στο να στα αλλάξουν, ότι μπορεί να μην έχεις θέμα με το μικρόφωνο και απλά να μην κρατάει μπαταρία η θήκη, ενώ μετά την αλλαγή να αποκτήσει πρόβλημα στις κλήσεις και να καταριέσαι την ώρα και την στιγμή που το πήγες :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα που σταμάτησε να παίζει το δεξί μου τα άλλαξαν άμεσα, μόνο η θήκη έμεινε ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Το ambient mode σας δουλευει; γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω την παραμικρή διαφορά. Και ακούγοντας μουσική και χωρίς να ακούω τίποτα.. αμα εχω ενεργοποίηση το ambientet mobe δεν κάνει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα ακουστικά δεν επιδέχονται επισκευή και απλα τα αλλάζουν με άλλα... έτσι και αλλιώς η smartec στέλνει τα δεδομένα στην Samsung και αυτή αποφασίζει. Εγώ πιστεύω ότι δεν ειναι ελαττωματικα ακουστικά... αλλα ότι έχουν άλλες παρτίδες στα μικρόφωνα και δεν κάνουν καλή απομόνωση του ήχου. Στο εργαστήριο δεν μπορεί να το τεστάρει κάνεις αυτό αφού δεν έχει θόρυβο και δεύτερον δεν νομίζω να έχουν λογισμικό που να κάνει check τα buds όπως τα κινητά/ταμπλετ κλπ. Είναι αναλογα την διάθεση της Samsung, ανάλογα την απόδειξη αγοράς... και φυσικά αμα κάνει θόρυβο στο μικρόφωνο και σε κλειστό χώρο τότε δεν μπορούν να μην τα αλλάξουν. Όλα υποθέσεις αλλά... κατι μου λέει ότι δε θα πέφτω πολύ έξω όμως.!!!

Μαλλον κατι τετοιο παιζει γιατι εχω ακουσει απο πολλους παραπονα στο διαδικτυο αποτι φαινεται ειμαι απο τους τυχερους που εχω την παρτιδα με τα καλα μικροφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι τετοιο παιζει γιατι εχω ακουσει απο πολλους παραπονα στο διαδικτυο αποτι φαινεται ειμαι απο τους τυχερους που εχω την παρτιδα με τα καλα μικροφωνα.

 

Και εμένα δεν μου έχουν κάνει παράπονο για θόρυβο ή ότι δεν με ακούνε... απλα δεν ξέρω ακριβώς αν η αυτονομία της θηκης είναι όσο θα έπρεπε. Πρέπει να το τεστάρω μια αν μπορεί να γεμησει τα buds από το μηδέν.

 

Ενημέρωση!!! Σήμερα το τσέκαρα και 100% έχω θέμα στην θήκη, θα το πάω smartec. Έβαλα τα ακουστικά να φορτησουν στο 90% και η θήκη ήταν σχεδόν στο γεμάτη φουλ...μετά από 5 ωρες είχε πάει στο κόκκινο. Έχασε 80% χωρίς να φορτίσει τίποτα.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο.. το ambient mode δουλεύει σε εσάς;... βοηθάει στο να ακούτε τους άλλους όταν φοράτε τα ακουστικά ή τίποτα απολύτως;
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει δοκιμάσει το ambient mode να πας πει τι διαφορά βλέπει η όχι??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δουλεύει. Και βοηθάει πολύ. Απλά απενεργοποιείται με κάθε αλλαγή και πρέπει να το τσεκάρεις πάλι όταν τα βγάζεις και τα βάζεις πάλι στα αυτιά σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω δεν είχα την παραμικρή αλλαγή οταν ενεργοποιουσα το mode... το ίδιο και το αυτο... τα πήγα σήμερα smartec για θήκη και ambient mode.

Θα τα ελέγξουν και θα μου που είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν ξέρω αν έχει ήδη συζητηθεί, αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν κατά τη χρήση των buds υπάρχει lag στον ήχο των βίντεο.

Δηλαδή να αργεί για κλάσματα ο ήχος στα ακουστικά σε σύγκριση με το βίντεο και να μην συγχρονίζονται.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν ξέρω αν έχει ήδη συζητηθεί, αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν κατά τη χρήση των buds υπάρχει lag στον ήχο των βίντεο.

Δηλαδή να αργεί για κλάσματα ο ήχος στα ακουστικά σε σύγκριση με το βίντεο και να μην συγχρονίζονται.

Εγώ έχω παρατηρήσει μια μικρή καθυστέρηση στον ήχο όταν βλέπω otetv go. Στο YouTube μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τόσες ενημερώσεις μα το πρόβλημα παραμένει και αναφέρομαι φυσικά στο γεγονός ότι δεν με ακούει καθαρά όποιος με παίρνει τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά στο service όσες φορές και να τα πας σου λένε ότι λειτουργούν σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή. Έχω ετοιμάσει καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη/καταναλωτή και για αυτά (buds) και για το galaxy watch.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω παρατηρήσει μια μικρή καθυστέρηση στον ήχο όταν βλέπω otetv go. Στο YouTube μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα τα συνδέεις με Samsung κινητό, λόγο scalable codec έχουν μηδενικό lag

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά στο service όσες φορές και να τα πας σου λένε ότι λειτουργούν σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή. Έχω ετοιμάσει καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη/καταναλωτή και για αυτά (buds) και για το galaxy watch.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα τα συνδέεις με Samsung κινητό, λόγο scalable codec έχουν μηδενικό lag

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Με s10+ τα έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχουν εγγύηση όσοι τα πήραν δώρο με το S10; Απο το ενα ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος απο χθες. Εχω κανει 2 φορές επανεκκίνηση αλλα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχουν εγγύηση όσοι τα πήραν δώρο με το S10; Απο το ενα ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος απο χθες. Εχω κανει 2 φορές επανεκκίνηση αλλα τίποτα.

 

 

 

Έχεις κανονικά εγγύηση....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχουν εγγύηση όσοι τα πήραν δώρο με το S10; Απο το ενα ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος απο χθες. Εχω κανει 2 φορές επανεκκίνηση αλλα τίποτα.

 

Έχεις εγγύηση με το serial number από το κουτί των ακουστικών... ημερομηνία παραγωγής δλδ.

Αυτό το βλέπουν στο service.. εσύ θα το πας εκεί με τα ακουστικά την θήκη και το κουτί και θα σου τα αλλάξουν με καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Τα έστειλα σήμερα το πρωί. Λογικά θα τα αλλάξουν. Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν τα Plus; :p

 

Ναι απλα πρέπει να επιλέξεις το επιθυμητό χρώμα! :p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Τα έστειλα σήμερα το πρωί. Λογικά θα τα αλλάξουν. Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν τα Plus; :p

 

Όσες πιθανότητες έχουμε να μην μείνουμε σε καραντίνα μέχρι το καλοκαίρι xd

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αντικατεστησαν το ενα που ειχε προβλημα. Αλλα τωρα κανενα απο τα 2 δεν μπορει να συνδεθει με το κινητο. Μπαινω στην εφαρμογη και δεν μπορει να κανει συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αντικατεστησαν το ενα που ειχε προβλημα. Αλλα τωρα κανενα απο τα 2 δεν μπορει να συνδεθει με το κινητο. Μπαινω στην εφαρμογη και δεν μπορει να κανει συνδεση.

 

Φόρεσε και τα δύο ακουστικά και κράτα πατημένο το touch και τα δύο μέχρι να ακούσεις έναν ήχο κρατάει γύρω στα 4-5 δευτερόλεπτα. μετά πατα να κάνεις καινούργια σύνδεση με το κινητό. σβήσε την παλιά σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Φόρεσε και τα δύο ακουστικά και κράτα πατημένο το touch και τα δύο μέχρι να ακούσεις έναν ήχο κρατάει γύρω στα 4-5 δευτερόλεπτα. μετά πατα να κάνεις καινούργια σύνδεση με το κινητό. σβήσε την παλιά σύνδεση.

 

Σε ευχαριστώ, τελικά είχες δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα μόνο το ένα αντικατέστησαν; Εμένα και τα 2, μόνο η θήκη έμεινε ίδια. Φαντάστηκα ότι τα άλλαξαν και τα 2 γιατί δεν συγχρονίζουν μεταξύ τους..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, τελικά είχες δίκιο.

 

Δεν κάνει τίποτα.. καλή καραντίνα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα.. καλή καραντίνα χαχα

 

Παιδιά ο Θάνος είναι παλιός στο κουρμπέτι και ειδικός αντικαταστολόγος οπότε να τον ακούτε !! :p:lol::p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Buds

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...