Jump to content

Samsung Galaxy Buds


StavrosSant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχω επιλέξει ελληνικό tts δε δουλεύει αν δεν έχεις ως κύρια γλώσσα του κινητού τα ελληνικά.
Δεν είναι και παράλογο...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι και παράλογο...

 

Εμένα κομπλέ δουλεύουν μου τα αναφωνει στα ελληνικά κ σε ευχαριστώ γιατί δεν μ κόψε να το κοιτάξω..

Στην εφαρμογή δεν καταλαβαίνω γιατί μερικές φορές δεν μπαίνει από συνδέθηκε ενώ δουλεύουν τα ακουστικά

 

Κ τις επαφές ενώ έχω γραμμένη μέσα Μαρία μπεκάτσα κ στις κλήσεις κανονικά έτσι τις βγάζεις μερικές μέσα μου τις βγάζει μετά ανάποδα μπεκάτσα Μαρία

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση μου έχει Bluetooth λέω δεν δοκιμάζω να δω αν θα συνδεθούν;; χα χα κ γιατί Ναμη συνδεθούν;;;; συνδέθηκαν σούπερ ωραίος ήχος( αφού πρώτα το έβαλα σε καθαρό ήχο γιατί στο δυναμικό κάτι δεν μ άρεσε απτον ήχο της tv είχε καποια αλλοίωση) ... Κ Δεν ενοχλώ κανένα...

Πατάω διπλό πάτημα στην αφή πάει στο επόμενο κανάλι σουπερρρ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και παράλογο...

 

Δεν είναι παράλογο ενώ έχεις επιλέξει ελληνικό tts να δουλεύει το αγγλικό;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ στην κατοχή μου από την Τετάρτη τα ακούστηκα.

Τα καλά νέα είναι ότι έχει πολύ καλό ήχο, καλή αυτονομία, και δεν πέφτουν με τίποτα.

Τα άσχημα νέα (που μάλλον ενδιαφέρουν τους περισσότερους) είναι ότι έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα με το μικρόφωνο.

Δεν με ακούνε σχεδόν καθόλου, μέχρι που νευριαζω και πέρνω το τηλέφωνο στα, χέρια μου.

Έχω κατέβει για δουλειές στην Αθήνα και σκεφτικα να πάω από το service τις Samsung στην Καλλιθέα, αλλά ούτε που το πιάσανε στα χέρια τους λέγοντας μου ότι δεν είχα την απόδειξη πληρωμής μαζί μου.

Μπορεί να είναι και έτσι.

Με την τελευταία αναβάθμιση δεν κατάλαβα καμιά διαφορά καμία βελτίωση σε αυτό τον τομέα.

Εσείς τι γίνεται δεν έχετε το ίδιο πρόβλημα ή βρήκατε κάποια λύση.

Πάντως κρίμα τόσα λεφτά πεταμένα.

Γίνεται κάπου αλλού συζήτηση για αυτό το θέμα,γιατί εδώ άκρα του τάφου σιωπή.

 

Γιώργος.

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κουβεντα περιμενεις να γινει σε θεμα bluetooth ακουστικων που εχει φτασει ηδη τις 8σελιδες και το παραπονο ολων ειναι κυριως στην ομιλια?

 

Αν τα ακουστικα τα αγορασες με βασικο σκοπο την ομιλια , ατύχησες.

 

Πηγαινε τα αν θες στο service αλλα να ξερεις οτι οσοι τα εχουν παει κυριως στο service ειναι για αυτο το λογο .

 

Και οπως ειχα αναφερει και πιο πισω,ακομα και το μεγαλυτερο τεχνολογικο καναλι στο youtube στο review του ολως τυχαιως αυτο το πραγμα τονισε στο 7:45

 

Λογικα φταιει ο σχεδιασμος των ακουστικων μιας και το μικροφωνο ειναι πολυ πιο μακρια σε σχεση με τα airpods πχ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ στην κατοχή μου από την Τετάρτη τα ακούστηκα.

Τα καλά νέα είναι ότι έχει πολύ καλό ήχο, καλή αυτονομία, και δεν πέφτουν με τίποτα.

Τα άσχημα νέα (που μάλλον ενδιαφέρουν τους περισσότερους) είναι ότι έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα με το μικρόφωνο.

Δεν με ακούνε σχεδόν καθόλου, μέχρι που νευριαζω και πέρνω το τηλέφωνο στα, χέρια μου.

Έχω κατέβει για δουλειές στην Αθήνα και σκεφτικα να πάω από το service τις Samsung στην Καλλιθέα, αλλά ούτε που το πιάσανε στα χέρια τους λέγοντας μου ότι δεν είχα την απόδειξη πληρωμής μαζί μου.

Μπορεί να είναι και έτσι.

Με την τελευταία αναβάθμιση δεν κατάλαβα καμιά διαφορά καμία βελτίωση σε αυτό τον τομέα.

Εσείς τι γίνεται δεν έχετε το ίδιο πρόβλημα ή βρήκατε κάποια λύση.

Πάντως κρίμα τόσα λεφτά πεταμένα.

Γίνεται κάπου αλλού συζήτηση για αυτό το θέμα,γιατί εδώ άκρα του τάφου σιωπή.

 

Γιώργος.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δεν ξέρω τι φταίει. Εμένα μετά το τελευταίο update με ακούνε όλοι πεντακάθαρα, δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Έχω πραγματοποιήσει κάθε είδος κλήσης (κανονική, facebook, viber κτλ) Ίσως έχει να κάνει και με προβληματική παρτίδα, δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες στα ξεκάρφωτα κ δεν το ξαναεκανε μετά δεν πρόλαβα μια κλήση και ακούστηκε απτό κινητό έχεις αναπάντητη. Που το κοιτάζω αυτό πλάκα είχε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κουβεντα περιμενεις να γινει σε θεμα bluetooth ακουστικων που εχει φτασει ηδη τις 8σελιδες και το παραπονο ολων ειναι κυριως στην ομιλια?

 

Αν τα ακουστικα τα αγορασες με βασικο σκοπο την ομιλια , ατύχησες.

 

Πηγαινε τα αν θες στο service αλλα να ξερεις οτι οσοι τα εχουν παει κυριως στο service ειναι για αυτο το λογο .

 

Και οπως ειχα αναφερει και πιο πισω,ακομα και το μεγαλυτερο τεχνολογικο καναλι στο youtube στο review του ολως τυχαιως αυτο το πραγμα τονισε στο 7:45

 

Λογικα φταιει ο σχεδιασμος των ακουστικων μιας και το μικροφωνο ειναι πολυ πιο μακρια σε σχεση με τα airpods πχ.

 

ΟΚ τα διάβασα πριν τα πάρω και είδα και το βιντεακη αλλά είπα ότι κάποια αναβάθμιση θα το φτιάξει.

Πάντως νομίζω ότι εάν δεν το βάλεις πολύ βαθειά στο αυτί σε ακούνε καλλίτερα γιατί λίγο που είδα στον καθρέφτη (ανάλογα και το αφτί) πρέπει να κλίνη την τρύπα του μικρόφωνου.

Με το αριστερό με ακούν καλλίτερα με το δεξί είναι μάλλον το πρόβλημα.

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...εδώ και μερικές ημέρες έχω ένα πρόβλημα, ενώ στην αρχή όλα λειτουργούν κανονικά, μετά από λίγη ώρα λειτουργίας το αριστερό ακουστικό έχει κατά πολύ χαμηλότερη ένταση από το δεξί. Έχει εντοπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...εδώ και μερικές ημέρες έχω ένα πρόβλημα, ενώ στην αρχή όλα λειτουργούν κανονικά, μετά από λίγη ώρα λειτουργίας το αριστερό ακουστικό έχει κατά πολύ χαμηλότερη ένταση από το δεξί. Έχει εντοπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

 

Εγώ έχω βάλει όταν κρατάω πατημένο την αφή το δεξί ακουστικό να χαμηλώνει η ένταση και αριστερά να ανεβαίνει κ μια μέρα τα είχα χαμηλώσει κ λέω τι παίχτηκε αλλά μετά το ανέβασα στο τέρμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει όταν κρατάω πατημένο την αφή το δεξί ακουστικό να χαμηλώνει η ένταση και αριστερά να ανεβαίνει κ μια μέρα τα είχα χαμηλώσει κ λέω τι παίχτηκε αλλά μετά το ανέβασα στο τέρμα

 

Το δοκίμασα όπως το λες, αλλά και πάλι μετά από λίγο πέφτει κατά πολύ η ένταση στο αριστερό ακουστικό. Αν τα αφήσω στην θήκη για αρκετή ώρα επανέρχεται, αλλά μετά πάλι τα ίδια!!! Κρίμα γιατί κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα απέκτησα εγώ και άλλοι 2 φίλοι μου. Δεν τα έχω ανοίξει ακόμα. Ο ένας φίλος που τα έβαλε τώρα, του παίζει πάρα πολύ χαμηλά η ένταση. Τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο παιδιά. Το φτιαξαμε. Όλα καλά.

Edited by tsigo21
Link to comment
Share on other sites

Τρομερη δουλεια παιδια εκανε το καινουργιο update, πριν απο αυτο ειχε ανα διαστηματα μερικα cutouts οταν ειχα στην τσεπη το κινητο για κλασματα δευτερολεπτου οχι ενοχλητικα, πλεον με το update δεν ειχα κανενα θεμα ειχα βαλει κ τα ακουστικα μεσα στο μετρο τα φοραγα με ατομα παντου τριγυρω μου ο ηχος ητανε αψογος πεντακαθαρος χωρις κοψιματα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα απέκτησα εγώ και άλλοι 2 φίλοι μου. Δεν τα έχω ανοίξει ακόμα. Ο ένας φίλος που τα έβαλε τώρα, του παίζει πάρα πολύ χαμηλά η ένταση. Τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο παιδιά. Το φτιαξαμε. Όλα καλά.

Ρυθμισεις-Συνδεσεις-blueetooth- για προχωρημένους - συγχρονισμός έντασης μεσδων στο on

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι!

Το ίδιο σχέδιο με τα icon x εχουν κ εάν δεν κάνω λάθος δεν ακούστηκε ποτέ ανάλογο πρόβλημα σε αυτά!!

Άρα ίσως φταίει κάτι άλλο στα buds!! Tα δικά μου δεν είχαν κανένα θέμα εξαρχής αλλά κ άλλων είναι οκ!! Μήπως είναι θέμα παρτίδας??

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι απο 3 συνομιλιες που εχω κανει ως τωρα με διαφορετικα ατομα/συσκευες,ολοι μου εκαναν παραπονα και απο τοτε μιλαω κανονικα μεσω κινητου.

 

Και απο την στιγμη που εχει γεμισει ο τοπος απο ποσο κοσμο που εχει το ιδιο θεμα μονο στο μικροφωνο,ε δεν εχει νοημα να το παω πισω.

Ουτε ειναι να πεις οτι μπορω να ζητησω επιστροφη χρηματων γιατι ειναι απο την προσφορα σαν δωρο.

 

Ασε που ουτως ή αλλως το θεμα με το μικροφωνο το εχουν ολα τα ακουστικα αυτου του τυπου συγκεκριμενα,απλα αλλα περισσοτερο και αλλα λιγοτερο.

 

Ευτυχως τα buds τα χρησιμοποιω περισσοτερο για μουσικη παρα για ομιλιες,απλα τις λιγες φορες που θα ειμαι στον δρομο ειναι ξενερα να γινεται αυτο το πραγμα συνεχεια,γιατι κατα τα αλλα ειναι τελεια και στον ηχο,και στην εργονομια,και κυριως στην τιμη τωρα που επεσε η τιμη τους.

 

Τελος το αλλο μου παραπονο ειναι που δεν φαινεται η μπαταρια της θηκης. Δηλαδη αν δοκιμασω να την φορτισω μεσω του κινητου μεσω ασυρματης φορτισης,δεν μπορω να ξερω ποσο την εχω γεμισει,παρα μονο με το notification led. Αλλη βλακεια και αυτη.

 

Επισης στα Iphone αν και τα ακουστικα λειτουργουν κανονικα,δεν υπαρχει η επιλογη του galaxy wearables στο App store αν δεν κανω λαθος,αρα και σε αυτη την περιπτωση δεν ειναι οτι το καλυτερο.

 

Γενικα αν επρεπε να γραψω ενα mini review απο τοτε που τα ειχα τα ακουστικα θα ηταν καπως ετσι στο περιπου

+εργονομια

+τιμη(σε σχεση με αλλα επωνυμα ακουστικα οπως τα Oneplus bullets wireless V2 και Airpods)

+χρωματικες επιλογες

+ωραια εφαρμογη και ρυθμισεις μεσω του galaxy wear

+καλη ως τωρα υποστηριξη(εχει παρει 4 με 5 updates απο τοτε που βγηκαν αν δεν κανω λαθος)που βελτιωσαν τα touch controls

+πολυ καλη αποδοση συνολικα στην μουσικη

+λειτουργουν καλυτερα σε Samsung συσκευες

+αυτο κατι προσωπικο αλλα τα θεωρω και ψιλο ομορφα(κυριως τα μαυρα)σε σχεση με τα airpods πχ)

+ιδανικα για φορτιση μεσω της αντιστροφης ασυρματης φορτισης

 

-δεν λειτουργουν το ιδιο καλα σε αλλες συσκευες Android και κυριως σε Ios που απουσιαζει και η παραπανω εφαρμογη για να τα ρυθμισεις

-δεν υπαρχει ενδειξη της μπαταριας της κεντρικης συσκευης/θηκης και αρα ειναι δυσκολο να γνωριζεις ποσο εχει υπολοιπο μεσα με αποτελεσμα να μην καταλαβαινεις ευκολα ποτε πλησιαζει στο τελος η μπαταρια της(περαν της κοκκινης ενδειξης)

-τα γνωστα θεματα με το μικροφωνο της συσκευης.

 

Overall θα τους εβαζα 7.5/10 για την αρχικη τους τιμη,το οποιο γινεται 8/10 τωρα που η τιμη τους εχει πεσει παρα πολυ και πλησιαζει τα 100-110ευρω και για τις χρωματικες επιλογες που εχουν(Αν σκεφτουμε πχ οτι η Apple στα Airpods σου χρεωνει την ασυρματη θηκη φορτισης με το led 75ευρω).

 

Κριμα για το μικροφωνο παντως.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με την χαμηλή ένταση στο ένα ακουστικό, βγήκε update που το διορθώνει!!! Για δείτε το :)
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ πάντως πρόβλημα με το μικρόφωνο δεν εχω κανένα. Με ακούν πολύ καλά...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα έχω paired με το note 9, τα χρησιμοποιώ για μουσική, συνήθως spotify. Αν βάλω το κινητό σε πίσω τσέπη στο παντελόνι τότε κατα 95% χάνεται η σύδνεση τελείως. Κάποιες λίγες φορές παίζει με διακοπές.

 

έχετε θέμα με την απόσταση; ειδικα αν υπάρχει εμπόδιο μπροστά;

Link to comment
Share on other sites

τα έχω paired με το note 9, τα χρησιμοποιώ για μουσική, συνήθως spotify. Αν βάλω το κινητό σε πίσω τσέπη στο παντελόνι τότε κατα 95% χάνεται η σύδνεση τελείως. Κάποιες λίγες φορές παίζει με διακοπές.

 

έχετε θέμα με την απόσταση; ειδικα αν υπάρχει εμπόδιο μπροστά;

 

Το είχα και εγώ αυτό, έκανε διακοπές. Με την αναβάθμιση που έγινε πριν από δύο εβδομάδες, έφτιαξε.

 

Για ομιλία πάντως είναι τραγικά, αναγκάζομαι πολλές φορές να τα βγάλω γιατί δε με ακούν καθόλου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πάντως που αρκετοί όπως εγώ δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με το μικρόφωνο αλλά επίσης αρκετοί έχουν. Μήπως πρέπει να τα πάτε στην smartec;
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πάντως που αρκετοί όπως εγώ δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με το μικρόφωνο αλλά επίσης αρκετοί έχουν. Μήπως πρέπει να τα πάτε στην smartec;
Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά το παρατήρησα σήμερα. Στη πρώτη κλήση μ είπαν ότι δεν με ακούν... Είχα τοποθέτηση το ακουστικό λίγο πιο δεξιόστροφα απ ότι πρέπει με αποτέλεσμα η τρυπιτσα του μικροφώνου να έχει κλήση προς την πλάτη μ κ Όχι κάθετα όπως πρέπει. Όταν το έβαλα λίγο πιο καλά δηλαδή η τρύπα να είναι ακριβώς κάθετα κ λίγο προς τα μπροστά με άκουγαν και τους άκουγα τέλεια...Μια ιδέα δίνω μήπως φταίει αυτό...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά το παρατήρησα σήμερα. Στη πρώτη κλήση μ είπαν ότι δεν με ακούν... Είχα τοποθέτηση το ακουστικό λίγο πιο δεξιόστροφα απ ότι πρέπει με αποτέλεσμα η τρυπιτσα του μικροφώνου να έχει κλήση προς την πλάτη μ κ Όχι κάθετα όπως πρέπει. Όταν το έβαλα λίγο πιο καλά δηλαδή η τρύπα να είναι ακριβώς κάθετα κ λίγο προς τα μπροστά με άκουγαν και τους άκουγα τέλεια...Μια ιδέα δίνω μήπως φταίει αυτό...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό, το μικρόφωνο κάθετε στο σωστό σημείο στα δικά μου αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Buds

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...