Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή θήκη σιλικόνης και καλό τζαμάκι για το p30 pro; Τι προτείνετε;

Επίσης το huawei ID το χρησιμοποιείτε; Τι λειτουργίες έχει;

Edited by trankLL
Link to comment
Share on other sites

Καλή θήκη σιλικόνης και καλό τζαμάκι για το p30 pro; Τι προτείνετε;

Θήκες θα βρεις ότι σου ταιριάζει μιας και υπάρχει μεγάλη ποικιλία εκεί εξω... Προσωπικά αν έχεις μια συσκευή με χρώμα και όχι μαύρη θα πήγαινα σε spigen liquid crystal διαφανή να βλέπω το χρώμα αλλιως μόνο την original Huawei μαύρη με το carbon σχέδιο (οχι την απλή σιλικόνης)

Για tempered glass με ολα αυτά που γράφονται και τον βαθμό δυσκολίας να τοποθετηθεί τέλεια να συμβαδίζει με θήκες και να λειτουργεί το καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα under display στην αγορά τέλεια τότε καλύτερα παίξε joker... Εγω έβαλα στα Media Markt την αντικρουστικη μεμβράνη της zaggs με 18€ και ξενοιασα απ όλα... Εντάξει δεν είναι γυαλί αλλα είναι τίμια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το απλό το 10 (και όχι το Pro) με snapdragon 730 βρίσκετε σε άλλη κατηγορία από το P30 pro... Τώρα η Pro έκδοση με τον 855 plus οταν και αν έρθει Ελλάδα ειδωμεν...
Μέχρι τότε το p30 pro θα παίζει στην ίδια και πιο χαμηλή τιμή.. Και ας μην έχει 855+..εχει καλύτερη εγγύηση

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό μια εβδομάδα. Αυτή η ειδοποίηση όταν σε καλούν να βάλεις το αυτί στην οθόνη και κρύβει τη φώτο αυτού που σε καλεί πότε επιτέλους θα φύγει;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το κινητό μια εβδομάδα. Αυτή η ειδοποίηση όταν σε καλούν να βάλεις το αυτί στην οθόνη και κρύβει τη φώτο αυτού που σε καλεί πότε επιτέλους θα φύγει;

 

Όταν σου βγάλει το μήνυμα πάτα πάνω σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Δεν γίνεται κάτι

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή τηλεφώνου...

 

Τζίφος. Και δεν βρίσκω τίποτα και στο Internet

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος. Και δεν βρίσκω τίποτα και στο Internet

 

Πως γίνεται αυτό μόνο σε σένα; Εγώ που έκανα 2 φορές factory reset μου το εμφάνισε 1, 2 φορές πάτησα πάνω στο εικονίδιο και δεν ξαναεμφανίστηκε.... Δεν μπορώ να καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό μόνο σε σένα; Εγώ που έκανα 2 φορές factory reset μου το εμφάνισε 1, 2 φορές πάτησα πάνω στο εικονίδιο και δεν ξαναεμφανίστηκε.... Δεν μπορώ να καταλάβω

 

Θσ δοκιμάσω γενικό clear cache

.

.

.

Ούτε αυτό δούλεψε. Με βλέπω για επαναφορα

Και το βαριέμαι...

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην κάμερα, τι ανάλυση χρησιμοποιείται στα mpixels; Έχει 10, 40, 7 και πλήρη οθόνη λέει 6. Επίσης έχετε ενεργοποιημένο το master AI ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην κάμερα, τι ανάλυση χρησιμοποιείται στα mpixels; Έχει 10, 40, 7 και πλήρη οθόνη λέει 6. Επίσης έχετε ενεργοποιημένο το master AI ή όχι;

 

Στα 40 MP το κακό είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις εναλλαγή στο zoom η να βάλεις ευρύ φακό.. Εγώ παίζω με τα 10MP για τον λόγο που ανέφερα.

Χρησιμοποιώ το Master AI. Τυχαίνει βέβαια πχ να θέλω να βγάλω ένα πρόσωπο χωρίς να θέλω γίνει το μποκε εφέ που αναγνωρίζει η AI κ σε εκείνη την περίπτωση το κλείνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Πρόκειται να παραγγείλω το κινητό ερχόμενος από s9 plus.

 

Θεωρώ τεράστιες διαφορές σε καθημερινή χρήση δεν θα δω.

Με το s9 plus φτάνω το βράδυ με 20% μπαταρία. Θεωρώ με το p30 pro θα είναι καλύτερα τα πράγματα να βγάζω 2 μέρες.

Φωτογραφίες δεν καίγομαι αν και θεωρώ θα είναι καλύτερες.

Στα υπόλοιπα δεν θεωρώ θα δω διαφορές.

 

Πέραν της παραπάνω άποψης που αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα.

 

1. Η οθόνη έχει φοβερή διαφορά λόγω μικρότερης αναλυσης;

2. Στην οθόνη κλειδώματος έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά από εφαρμογες; viber, fb messenger lite, , Aquamail...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Πρόκειται να παραγγείλω το κινητό ερχόμενος από s9 plus.

 

Θεωρώ τεράστιες διαφορές σε καθημερινή χρήση δεν θα δω.

Με το s9 plus φτάνω το βράδυ με 20% μπαταρία. Θεωρώ με το p30 pro θα είναι καλύτερα τα πράγματα να βγάζω 2 μέρες.

Φωτογραφίες δεν καίγομαι αν και θεωρώ θα είναι καλύτερες.

Στα υπόλοιπα δεν θεωρώ θα δω διαφορές.

 

Πέραν της παραπάνω άποψης που αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα.

 

1. Η οθόνη έχει φοβερή διαφορά λόγω μικρότερης αναλυσης;

2. Στην οθόνη κλειδώματος έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά από εφαρμογες; viber, fb messenger lite, , Aquamail...

 

Ευχαριστω

 

Στο θεμα φωτογραφιών θα δεις μεγάλη βελτίωση και διάφορα σε εσωτερικούς και σκοτεινούς χώρους μόνο..

Στο θέμα μπαταρίας αν η μέρα σου κλείνει με 20% υπόλοιπο στο s9+ τότε με το p30 Pro σε βλέπω να κλείνει στην καλύτερη περίπτωση με 40% υπόλοιπο οπότε μαλλον θα πρέπει να φορτίσεις ξανα το βράδυ για να είσαι σίγουρος ότι θα σε βγάλει ολόκληρη την υπόλοιπη νύχτα και μέρα... Ειοαμε έχει καλύτερη αυτονομία απο ολα τα Samsung αλλα όχι και 40 με 50% καλύτερη!!! Και έχει να κάνει καθαρά με τα σενάρια χρήσης σου... Εμένα ας πουμε με το Note 10+ εχω την 2η μέρα το βράδυ (40 ώρες) υπόλοιπο 10 με 15% ενω με το p30 Pro ειχα 25 με 35%...

Η οθόνη του P30 Pro είναι εξαιρετική σε όλους τους τομείς αλλα συγκεκριμένα στο θέμα ανάλυσης fhd με qhd δεν θα καταλάβεις τίποτα... Απο εκεί και πέρα υπαρχουν διάφορες στα χρώματα και στην φωτεινότητα της κάθε συσκευής αλλα σε γενικές γραμμές είναι εξαιρετική...

Στην οθόνη κλειδώματος και στην always on display πλεον έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις με τα εικονίδια τους σε λευκό χρώμα (οχι έγχρωμα οπως στην Samsung) αλλα έρχονται όλες...

Τώρα αν με ρωτήσεις αν αξίζει η μετάβαση... Για μένα στα χρήματα που παίζει τώρα ναι λόγω της καλύτερης overall κάμερας, το καλύτερο δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από οθόνη, εξαιρετική αυτονομία, pc mode ασύρματα χωρίς καλώδια και dex, διπλό κλικ για ξύπνημα της οθονης, ξύπνημα της οθόνης με την λήψη οποιαδήποτε ειδοποίησης, ir blaster, πολύ πιο όμορφη συσκευή...

Στα πλην ο ήχος (δεν είναι στέρεο) Jack ακουστικών...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ειμαι ενας ευχαριστημενος κατοχος του p20 pro και θελω να κανω την μεταβαση στο p30 pro για λογους ανανεωσης αισθητικης αλλα και καλυτερων επιδοσεων, ειδικα τωρα που εχει πεσει η τιμη του. Το ερωτημα που θελω να σας θεσω και αν μπορειτε να μου δωσετε σαφεις απαντησεις ειναι σχετικα με την απαγορευση που υπαρχει στην google , αν υπαρχει καποιο προβλημα οπως για παραδειγμα λενε για το mate 30 pro. Αυτο γιατι για μενα ειναι ζωτηκης σημασιας καθως χρειαζομαι οποσδηποτε τα google maps και καποιες αλλες εφαρμογες που χρειαζονται google Για να τρεξουν
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ειμαι ενας ευχαριστημενος κατοχος του p20 pro και θελω να κανω την μεταβαση στο p30 pro για λογους ανανεωσης αισθητικης αλλα και καλυτερων επιδοσεων, ειδικα τωρα που εχει πεσει η τιμη του. Το ερωτημα που θελω να σας θεσω και αν μπορειτε να μου δωσετε σαφεις απαντησεις ειναι σχετικα με την απαγορευση που υπαρχει στην google , αν υπαρχει καποιο προβλημα οπως για παραδειγμα λενε για το mate 30 pro. Αυτο γιατι για μενα ειναι ζωτηκης σημασιας καθως χρειαζομαι οποσδηποτε τα google maps και καποιες αλλες εφαρμογες που χρειαζονται google Για να τρεξουν

 

Το p30 pro έχει κανονικά ολα τα Google services και την άδεια της Google να τα χρησιμοποιεί η Huawei... Τώρα εγγυητικές για υο μελλον δεν μπορεί να σου δώσει κάνεις... Ούτε γνωρίζει κανείς αν αύριο η google αποφασίσει να μπλοκάρει τα services της απο όλες τις συσκευές Huawei, μεθαύριο απο τις συσκευές τις xiaomi, παρά μεθαύριο απο τις Samsung κ.ο.κ...

Αν και πάντα θα υπάρχει τρόπος να περαστούν και να λειτουργουν μια χαρά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το p30 pro έχει κανονικά ολα τα Google services και την άδεια της Google να τα χρησιμοποιεί η Huawei... Τώρα εγγυητικές για υο μελλον δεν μπορεί να σου δώσει κάνεις... Ούτε γνωρίζει κανείς αν αύριο η google αποφασίσει να μπλοκάρει τα services της απο όλες τις συσκευές Huawei, μεθαύριο απο τις συσκευές τις xiaomi, παρά μεθαύριο απο τις Samsung κ.ο.κ...

Αν και πάντα θα υπάρχει τρόπος να περαστούν και να λειτουργουν μια χαρά

 

ναι εννοειτε φυσικα με τα τωρινα δεδομενα, το εγραψα γιατι σε καποια σαιτ αναφερουν για προβληματα βλεπε...https://techblog.gr/mobile/to-p30-pro-antimetopizei-provlima-me-to-google-pay-kai-i-huawei-to-epivevaionei/

γι αυτο ηθελα να ρωτησω τους κατοχους των τηλεφωνων

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειτε φυσικα με τα τωρινα δεδομενα, το εγραψα γιατι σε καποια σαιτ αναφερουν για προβληματα βλεπε...https://techblog.gr/mobile/to-p30-pro-antimetopizei-provlima-me-to-google-pay-kai-i-huawei-to-epivevaionei/

γι αυτο ηθελα να ρωτησω τους κατοχους των τηλεφωνων

 

Όχι φίλε ότι αφορά το σήμερα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα Google services... Αυτό ήταν απλά ενα bug που αντιμετωπισαν κάποιοι και διορθώθηκε.... Δεν είχε καμία σχέση με τον αποκλεισμό...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να βαλω στο καινουργιο κινητο whitestone dome να την συνδυάσω με θηκη της huawei την διαφανής; ή spigen liquid crystal καλυτερα ; τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να βαλω στο καινουργιο κινητο whitestone dome να την συνδυάσω με θηκη της huawei την διαφανής; ή spigen liquid crystal καλυτερα ; τι λέτε;

H Spigen θα στο πετάξει αργα η γρήγορα, εκτός αν το βάλεις φορωντας τη θήκη γιατι πρεπει να κατσει με ακρίβεια 1/10 του χιλιοστού. Η αυθεντική δε θα στο πεταξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να βαλω στο καινουργιο κινητο whitestone dome να την συνδυάσω με θηκη της huawei την διαφανής; ή spigen liquid crystal καλυτερα ; τι λέτε;
Εγώ που έχω βάλει το dome σε θήκη uag το έχω κανένα τρίμηνο & δεν έχει θέμα. Όταν πας να πάρεις το γυαλί κάνε πρόβα τις θήκες & δες αν κάθεται καλά & σε ποία θήκη. Σε t max έχει αναφερθεί ασυμβατότητα με κάποιες θήκες όπως & πρόβλημα διάθλασης στην selfie. Σε dome δεν έχω αντιληφθεί να έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όταν έχω το κινητό σε αναμονή, μου βγάζει δίαφορες ειδοποιήσεις πχ από το google, κάποια είδηση, ή οτι μου ήρθε κάποιο email ή ότι έγινε ενημέρωση μια εφαρμογή ή για την θερμοκρασία του καιρού την επόμενη ημέρα. Πώς μπορώ να το βγάλω αυτό; να μην ερχονται ειδοποιήσεις; και επίσης πως μπορώ να βάλω να γίνετε έλεγχος για ενημερώσεις αλλά να επιλέγω εγώ πότε και αν θα γίνουν; Οι μόνες ειδοποιήσεις που θέλω να έρχονται όταν είναι το κινητό σε αναμονή (κλειδωμένο) είναι του τα μηνύματα,messenger, fb, instagram. Επίσης όταν βάλατε την κάρτα sim σας, σας ζήτησε να κάνε κάποιο update; Το κάνουμε κανονικά έτσι; Edited by trankLL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...