Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτήν ακριβώς... 7.99

Άμαζον Γερμανίας..

 

Τελεια..φευγει λιαν συντομως παραγγελια..σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

για θηκες για δειτε και λιγο εδω ?

https://www.uniqueshop.gr/catalogsearch/result/?q=lg+g8s

 

επισης παιδακια Tempered Glass εχετε να προτεινετε κατι ?

Link to comment
Share on other sites

για θηκες για δειτε και λιγο εδω ?

https://www.uniqueshop.gr/catalogsearch/result/?q=lg+g8s

 

επισης παιδακια Tempered Glass εχετε να προτεινετε κατι ?

 

Δεν εχει πουθενα παιδια μαυρη σκέτη. Μονο πολυχρωμες κατι λιγες βριακω που δεν ψήνομαι καλυτερα να το αφησω ετσι. Μια απλη μαυρη ψαχνω οσο πιο λεπτη γίνεται. Δυστυχώς ετρεξαν ολοι και εφεταν περισσοτερες για G8 οχι για G8s.. Μονη ελπίδα μου μεχρι να φερουν μηοως καποιος απο εσας εχει καμμια μαυρη και δεν την θέλει να την αγορασω αλλιως πρεπει να περιμενω

Link to comment
Share on other sites

7 μήνες τώρα δεν βρήκα κάτι καλό, τώρα θα φέρουν; Το χω με την μαμά θήκη

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζαμακι παιδιά έχουμε κάτι; δεν βρίσκω τίποτα :(

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει προβληματιστει κανενας για το χαμηλο download speed που δινει η συσκευή? Το λιγοτερο που εχω δει ειναι 600 mbits/sec και οι περισσοτερες συσκευες εχουν 1200 κτλ. Το LG G8s εχει 300 mbits/sec. Στην πραξη υπαρχει καποια επίπτωση που το chipset δεν υποστηρίζει πανω απο 300 η αφου ουτως η αλλως δεν πιανουμε τετοιες ταχυτητες δεν εχει νοημα.Κι αν ισχυει το δευτερο γιατι στις αλλες συσκευες εχουν τοσο υψηλα νουμερα download?
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που ψάχνουν θήκες μαύρες και τζαμάκια έχει ανέβει αγγελία στο insomnia με αυτά ακριβώς τα πράγματα..

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΑΓΓΕΛΙΑ.

για βοήθεια το γράφω επιδή έτυχε και το είδα....

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που ψάχνουν θήκες μαύρες και τζαμάκια έχει ανέβει αγγελία στο insomnia με αυτά ακριβώς τα πράγματα..

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΑΓΓΕΛΙΑ.

για βοήθεια το γράφω επιδή έτυχε και το είδα....

 

Φιλε αν εννοείς μια μαυρη και μια κοκκινη μαζί τις πηρα

εχει μια πολυ ωραια αγγελια με 2 μαυρες θηκες και ενα εξαιρετικο τζαμακι :)! ευχαριστουμε τον φιλο πανω ...

παιδια γενικα να ρωτησω τωρα με την πανδημια αν παραγγείλεις θηκη κτλ απο το εξωτερικό τα στελνουν κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα από amazon.de 3 θήκες και κάτι ανταπτοράκια...

Περίπου 1 εβδομάδα παράδοση....

 

ok thanks φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog804/

Ανέβασε τα frames σε 15 και ενεργοποίησε τα noise reduction,υπόψιν μην προσπαθήσεις να αλλάξεις φακό γιατί κρασάρει.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαίνουμε και noise model και parametrs και κανουμε active σε ολα?

Link to comment
Share on other sites

Σε gcam και night mode εκανα χθες βραδυ μια σύγκριση με το mi 8 και η αληθεια ειναι οτι το mi παιρνει περισσοτερο φως ειναι πιο φωτεινές σε δύσκολες συνθηκες. Γενικα φωτόγραφια εχει καλύτερη οπως δειχνει το LG (οχι εντυπωσικακα καλυτερες αλλα ίσως ενα κλικ πανω) απλα ειχα βγάλει στα Τζουμερκα βράδυ κατι εντυπωσιακες με το Mi και ειπα να το ελέγξω. Οτι gcam εχω βρει σε 7.3 δεν λειτουργει παντως σωστα.. οποιος βρει καποια νεα εκδοση να λειτουργει σωστα μετα την 6.1 που εχουμε τωρα gcam ας το επικοινωνησει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσοι σχολιαζετε εδω μεσα εχετε το G8s ή το G8;

 

To G8s έχουν. Λόγω της περιορισμένης κυκλοφορίας του G8, δεν το έχει πάρει κανείς εδώ. Είχα ζητήσει από την ομάδα διαχείρισης να διορθώσει τον τίτλο αλλά δεν ασχολήθηκε κανένας όπως δεν ασχολείται πλέον γενικώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δυστυχώς εχει πλέον λιγο κόσμο στη διαχειριση. Δεν ειναι ότι αδιαφορούν απλά δεν έχει κόσμο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είπα πουθενά ότι αδιαφορούν, είπα ότι δεν ασχολείται πλέον κανείς. Ουσιαστικά το ίδιο λέμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πουθενά ότι αδιαφορούν, είπα ότι δεν ασχολείται πλέον κανείς. Ουσιαστικά το ίδιο λέμε.

 

Ναι το καταλαβα. Το επισήμανα απλά για αποφυγή παρεξηγήσεων προς τρίτους. :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες μετα απο πολυ λιώσιμο και ψαξιμα για gcam εγκατέστησα διάφορες εκανα δοκιμες πολυ ωρα.. καποια στιγμη η οθονη ήταν σαν να πεθανε.. άρχισε να σβηνει να αχνοφαίνεται μεσα λιγο οι εικονες κοκκινες και να σβηνουν κτλ.. εκανα restart και ολα οκ.. δουλευουν κανονικα ολα.. σας εχει τυχει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Χθες μετα απο πολυ λιώσιμο και ψαξιμα για gcam εγκατέστησα διάφορες εκανα δοκιμες πολυ ωρα.. καποια στιγμη η οθονη ήταν σαν να πεθανε.. άρχισε να σβηνει να αχνοφαίνεται μεσα λιγο οι εικονες κοκκινες και να σβηνουν κτλ.. εκανα restart και ολα οκ.. δουλευουν κανονικα ολα.. σας εχει τυχει κατι τετοιο?

 

Εννοείς κατά τη διάρκεια που πειραματιζοσουν με gcam? Αν ναι και δεν αποτελεί προβληματική οθόνη, να θυμάσαι στις gcams που βάζεις να απενεργοποιεις το hexagon DSP που έχουν κάποιες ως ρύθμιση. Έχω δει πολλά περίεργα σε συσκευές της LG αν δεν το κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κατά τη διάρκεια που πειραματιζοσουν με gcam? Αν ναι και δεν αποτελεί προβληματική οθόνη, να θυμάσαι στις gcams που βάζεις να απενεργοποιεις το hexagon DSP που έχουν κάποιες ως ρύθμιση. Έχω δει πολλά περίεργα σε συσκευές της LG αν δεν το κλείσεις.

 

Δεν την βρισκω αυτη την επιλογή. Η καλυτερη gcam μετα απο πολλες δοκιμες που εψαξα ειναι η mgc_7.3.020_Pit_v1.3. Λειτουργει σχεδον αψογα στο τηλεφψνο μας με awb και sab ενεργοποιημενα.Τωρα δεν ξερω αν ειναι θεμα προβληματικής οθονης.. μεχρι στιγμης δεν μου εχει ξανακανει κατι η οθονη αν και ειναι 10 μερες κινητό ωστόσο μια χαρα λειτουργει. Πολυ παλια θυμάμαι ενα sony κινητο που ειχα και ισως το software της καμερας επεφτε λιγο βαρυ στο hardware του κινητου και αν ζορίζοταν εκανε κατι κουλα.. μπορει να ζοριστηκε..ζεσταθηκε προχθες.. απο καποια gcam μη συμβατή και το έκανε (αν και εκεινη τη στιγμη που το εκανε ηταν αυτη η gcam που λειτουργει καλα) παντως μετα το restart δεν εχει ξανακανει κατι.. ελπιζω ολα να ναι καλα.. Πληροφόρηση παντως αυυη ειναι η καλυτερη gcam αλλες κολλανε εντελώς αλλες στο night mode γυρνάς οθονη να φωτογραφίσεις γυρναει και η εικονα.. αυτη που μας ειχε πει ενας φιλος εδω μεσα καλη ηταν αλλα στο night mode θελει δυο η τρεις φορες να κανεις φοκους την πρωτη φορα για να τραβηξει φωτο.. του pit δείχνει να εχει πολυ καλα αποτελέσματα

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρισκω αυτη την επιλογή. Η καλυτερη gcam μετα απο πολλες δοκιμες που εψαξα ειναι η mgc_7.3.020_Pit_v1.3. Λειτουργει σχεδον αψογα στο τηλεφψνο μας με awb και sab ενεργοποιημενα.Τωρα δεν ξερω αν ειναι θεμα προβληματικής οθονης.. μεχρι στιγμης δεν μου εχει ξανακανει κατι η οθονη αν και ειναι 10 μερες κινητό ωστόσο μια χαρα λειτουργει. Πολυ παλια θυμάμαι ενα sony κινητο που ειχα και ισως το software της καμερας επεφτε λιγο βαρυ στο hardware του κινητου και αν ζορίζοταν εκανε κατι κουλα.. μπορει να ζοριστηκε..ζεσταθηκε προχθες.. απο καποια gcam μη συμβατή και το έκανε (αν και εκεινη τη στιγμη που το εκανε ηταν αυτη η gcam που λειτουργει καλα) παντως μετα το restart δεν εχει ξανακανει κατι.. ελπιζω ολα να ναι καλα.. Πληροφόρηση παντως αυυη ειναι η καλυτερη gcam αλλες κολλανε εντελώς αλλες στο night mode γυρνάς οθονη να φωτογραφίσεις γυρναει και η εικονα.. αυτη που μας ειχε πει ενας φιλος εδω μεσα καλη ηταν αλλα στο night mode θελει δυο η τρεις φορες να κανεις φοκους την πρωτη φορα για να τραβηξει φωτο.. του pit δείχνει να εχει πολυ καλα αποτελέσματα

 

Αμα δεν την εχει τη ρύθμιση καλυτερα βγάλτην. Μπορει να σου κανει random θέματα (πχ κρασαρισματα ή μεχρι και επανεκκινησεις συσκευής). Γενικά τα lg έχουν θεματάκια με gcam και πρέπει να προσέξεις ποια θα βάλεις. Μπορεί να σου κάνει θέματα ακόμα και αν δεν την δουλεύεις και την έχεις απλά εγκατεστημένη. Ειδικά στο v30 μου είχαν σπάσει τα νεύρα.

 

Δεν ξερω αν ειναι η "καλυτερη" gcam (παίζει μεγάλο ρόλο και το υποκειμενικό κομμάτι). Αλλα εγώ προσωπικά έχω στήσει αυτές τις δυο

 

  • Ιδανική για βασικό φακό (2 xml... το ενα λιγο καλυτερο τη μερα και το άλλο λίγο καλύτερο τη νυχτα): https://t.me/hellasmobiles/153711
  • Δουλευουν και οι 3 φακοί (ακόμα και ο tele) και στο βασικό φακό λιγο πιο φυσικο στα πρόσωπα (μπαίνει παράλληλα με προηγούμεγη gcam): https://t.me/hellasmobiles/104447

 

Κατα τα άλλα, δεν πολυχρειάζεται gcam η συσκευή μας... μια χαρά μένεις και με στοκ. Πιο μεγάλη διαφορά βλέπω στην ultrawide.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...