Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο, Bill!

Θα το δοκιμάσω άμεσα!!!

Να είσαι καλά!

:up::up::up:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και στο παρελθόν, αλλά πλέον μετά το τελευταίο update το "One Hand Operation+" της Samsung πάει την εμπειρία σε άλλο επίπεδο!!

 

Από το edge της οθόνης πλέον μπορούμε να κάνουμε τα πάντα!!

 

Με short swipe έχω βάλει τα κλασσικά navigation gestures και με long swipe κλείνω κατευθείαν την οθόνη, και με long swipe up ενεργοποιώ κατευθείαν τον φακό.

 

 

 

Κατεβάζετε από εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=en

 

 

 

Review:

 

 

 

Και τα settings μου:

 

 

 

http://i67.tinypic.com/2ee9baw.jpg

 

 

 

http://i64.tinypic.com/jhtzjs.jpg

Εξαιρετικό το κατέβασα και είναι τέλειο

 

Στάλθηκε από το S10 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και στο παρελθόν, αλλά πλέον μετά το τελευταίο update το "One Hand Operation+" της Samsung πάει την εμπειρία σε άλλο επίπεδο!!

Από το edge της οθόνης πλέον μπορούμε να κάνουμε τα πάντα!!

Με short swipe έχω βάλει τα κλασσικά navigation gestures και με long swipe κλείνω κατευθείαν την οθόνη, και με long swipe up ενεργοποιώ κατευθείαν τον φακό.

 

/QUOTE]

 

 

Ειχες δικιο δουλευει πολυ καλα.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δουλεύει υποδειγματικά μιας και είναι εφαρμογή της Samsung. :)

Μέσα σε 1 μέρα θα έχετε ξεχάσει τα bottom navigation gestures.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε το nicelock, έχει και αυτήν την εφαρμογή, που εγώ δεν μπορώ να μάθω, δεν ξέρω αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το κατέβασα και είναι τέλειο

 

Στάλθηκε από το S10 Plus

Απιστευτο... Πάει την εμπειρία χρήσης σε άλλο επίπεδο...

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο αλλα το fluid ειναι πιο ευχρηστο,Τα δουλευω και τα δυο σε 2 συσκευες.Mου φαινεται πιο smooth

Το πρωτο πραγμα που πρεπει να γινεται σε συσκευες ειναι να εξαφανιζονται τα on screen buttons.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, νέος κάτοχος κι εγώ από το Σάββατο έχω να δηλώσω πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής, όντως φαίνεται να είναι το πιο καλό all around κινητό, οθόνη μαγεία, ταχύτητα πολύ καλή, κάμερες πολύ καλές και βελτιώθηκε ως ένα βαθμός και οι βραδινές(ελπίζουμε κι άλλο). Με νορμάλ χρήση η μπαταρία στέκεται πολύ καλά μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο.Καμιά φορά με τη χρήση κάμερας και ιδιαίτερα βίντεο ανεβάζει λίγο θερμοκρασία ζεσταίνεται κάπως ως ένα βαθμό,λογικό να υποθέσω;Είχα iphone πριν και κατά καιρούς το πάθαινε κι αυτό,ξέρω είναι και καλοκαίρι απλά δεν υπάρχει θέμα να φανταστώ;Συμβαίνει και σε σας;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι λογικο που η συσκευη ζεστενεται.

 

Μονο αν η ζεστη ειναι σε υπερβολικο βαθμο,(οπου υπερβολικο βαθμο εννοουμε να μην μπορεις να το κρατησεις το κινητο με σχετικα απλη χρηση),εκει την πας στο service.

 

Ειναι απο τις ζεστες συσκευες μαζι με τα νεα Iphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ σήμερα το πρωί παρέλαβα σε χρώμα άσπρο το έβαλα και στην θήκη και να πω πως η εμπειρία χρήσης που το δουλεύω είναι απίστευτη.ηρθε με μισογεμάτο την μπαταρία το βράδυ όταν σχολάσω θα το βάλω να φορτίσει.δεν πρέπει να το αφήνω κάτω από 20% να πέφτει η μπαταρία του σωστά?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφονται διάφορα, ότι τα κινητά πρέπει να φορτίζουν ανάμεσα σε 20 ~,80%

Και απάντησε ένας από φορυμ, σε 2 χρόνια θα αλλάξει ς μπαταρία, οπότε δεν είναι τόσο σημαντικό, να χαρείς την συσκευή..

Νομίζω δεν πρέπει να φορτίζουν όλο το βράδυ, το γράφουν συνέχεια στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ σήμερα το πρωί παρέλαβα σε χρώμα άσπρο το έβαλα και στην θήκη και να πω πως η εμπειρία χρήσης που το δουλεύω είναι απίστευτη.ηρθε με μισογεμάτο την μπαταρία το βράδυ όταν σχολάσω θα το βάλω να φορτίσει.δεν πρέπει να το αφήνω κάτω από 20% να πέφτει η μπαταρία του σωστά?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου απολαυσε τη τη συσκευη και ασε τις μπουρδες που ακους..

οι μπαταριες χαλανε αν μενουν εντελως αδειες και εντελως γεματες (πχ στη φορτιση).

Οταν αδειαζει ομως το κινητο μας, εκτος οτι δεν ειναι αδεια η μπαταρια, εχει ακομα φορτιο μεσα, δεν παθαινει και τιποτα αν παει για λιγο κοντα στο 0%..

σιγουρα αν το αφησεις 5 μηνες ετσι θα νεκρωσει η μπαταρια..

Το ιδιο αν το εχεις στη φορτιση και το δουλευεις.

Εγω τα κινητα μου τα βαζω το βραδυ κλειστα, μολις φορτισουν σταματαει να δινει καθως εχει ασφαλεια και επειδη ειναι κλειστο δεν καταναλωνει για να ξαναδωσει, ασε που και ανοιχτο να ηταν δε θα φορτιζε συνεχεια να εισαι σιγουρος.

 

Απολαυσε το λοιπον και ξεχνα τα υπολοιπα. απλα λιγη προσεκτικη χρηση σε αυτα, τιποτα το ιδιαιτερο..και αν θες τη γνωμη μου, πιο μεγαλη φθορα κανεις με τη γρηγορη φορτιση παρα αν το δουλεψεις κατω απο 20% και πανω απο 80...

Εγω φορτιζω με αργο φορτιστη, ουτε καν με τον μαμα που ειναι γρηγορος και στο αργο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κινητό, όταν φθάσει στο 0% η μπαταρία.

Είχα διαβάσει, ότι πληκτρολογήστε το πχ,, δεν το θυμάμαι),, *#....#*, και αποκτάς πρόσβαση, σε αυτό το υπόλοιπο που έχει η μπαταρία, όταν υπάρχει λόγος ανάγκη ς δηλαδή, κατι έκτακτο..

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και στο παρελθόν, αλλά πλέον μετά το τελευταίο update το "One Hand Operation+" της Samsung πάει την εμπειρία σε άλλο επίπεδο!!

Από το edge της οθόνης πλέον μπορούμε να κάνουμε τα πάντα!!

Με short swipe έχω βάλει τα κλασσικά navigation gestures και με long swipe κλείνω κατευθείαν την οθόνη, και με long swipe up ενεργοποιώ κατευθείαν τον φακό.

 

Πραγματικά, έμεινα έκπληκτος με το app! Δεν το περίμενα πως θα ήταν τόσο βολικό.

Το μόνο που μένει είναι να μάθω και να συνηθίσω τις κινήσεις.

Εύγε, Bill!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι είναι απίστευτη εφαρμογή κάνει το κινητό απόλαυση. Το είχα από παλιά από το s8. Σκέφτομαι μήπως και χαλάει λίγο μπαταρία αλλά οκ δεν βαριέσαι σου κάνει την ζωή ποιο εύκολη οπότε είναι σούπερ!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απολαυσε τη τη συσκευη και ασε τις μπουρδες που ακους

Συμφωνώ απόλυτα.

Το πιο εμπεριστατωμένο και τεχνικό άρθρο που έχω διαβάσει και βασιζόταν σε ιδιοτητες υλικών (δυστυχώς δεν μπορώ να το ξαναβρω), ανέφερε ακριβώς αυτό. Οι μόνες συμβουλές που έλεγε ήταν, αν βγαίνει, να μην αυξανει κανείς τα charging cycles, τα οποία είναι τα μόνα που μειώνουν την διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Τίποτε άλλο.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά ευχαριστώ για της απαντήσεις.αλλωστε το κινητό είναι πύραυλος πραγματικός.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει στην πρίζα για αγορα νεας συσκευής, σκέφτομαι το 10αρι αλλα κ το πλας φθάνω να αγοράσω σκετη συσκευή,σαν μπαταρία με μέση χρηση πόσο σε φτάνει στο τελος της μέρας σε σχεση με το 10αρι και ποια ειναι τα +του πλας που σε κάνουν να πας σε σχεση με το 10.(ταπιασα κ τα 2 και το ποιο μαζεμένο βολικό 10 μαρεσε αλλα αν τα επιπλέον αξίζουν ας παω σε αυτό)

Κάτοχος οπ 5τ το λεω για το μέγεθος κ την μπαταρία του που είναι της περσοτερες φορές στο 30%+ στο τελος της μερας

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει στην πρίζα για αγορα νεας συσκευής, σκέφτομαι το 10αρι αλλα κ το πλας φθάνω να αγοράσω σκετη συσκευή,σαν μπαταρία με μέση χρηση πόσο σε φτάνει στο τελος της μέρας σε σχεση με το 10αρι και ποια ειναι τα +του πλας που σε κάνουν να πας σε σχεση με το 10.(ταπιασα κ τα 2 και το ποιο μαζεμένο βολικό 10 μαρεσε αλλα αν τα επιπλέον αξίζουν ας παω σε αυτό)

Κάτοχος οπ 5τ το λεω για το μέγεθος κ την μπαταρία του που είναι της περσοτερες φορές στο 30%+ στο τελος της μερας

2 είναι οι κυριότερες διαφορές στα δύο μοντέλα:

1. Η δεύτερη front κάμερα (8Mp sensor for depth sensing, 1.12μm pixels, f/2.2 aperture) η οποία υπολογίζει το βάθος και απόσταση κατά την λήψη.

2. Η μεγαλύτερη μπαταρία: Το S10+ έχει 4100mAh και το S10 3400mAh.

 

Κατά τα άλλα είναι όμοια.

Απλώς, πιάσε στο χέρι σου και τα δύο μοντέλα και δες ποιο από τα δύο σου είναι πιο ευκολοδούλευτο για καθημερινή χρήση.

Εγώ με το S10 βγάζω άνετα την μέρα (και ίσως και λιγάκι παραπάνω) με όλα πάντα ανοιχτά (BT συγχρονισμένο με το smartband μου, WiFi και δεδομένα -εκτός από το GPS που το χρησιμοποιώ μόνο όταν το χρειάζομαι).

Τώρα, αν είσαι σκληροπυρηνικός χρήστης (παιχνίδια, ώρες με το Netflix ή το YouTube), τότε θα πρέπει να κοιτάξεις για το +.

Αν είσαι πιο light χρήστης, τότε ρίξε μια ματιά και στο S10.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα προτιμάτε για σερφάρισμα;
Samsung internet browser, η ευκολία που σου παρέχει το Samsung pass δε συγκρίνεται με τίποτα. Συν, ότι υποστηρίζει και ad blocker.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Samsung internet browser, η ευκολία που σου παρέχει το Samsung pass δε συγκρίνεται με τίποτα. Συν, ότι υποστηρίζει και ad blocker.
Μακράν απ τους καλύτερους browsers...

 

Ταχυτατος,αξιόπιστος,συγχρονίζει παντου

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνει αρκετά disconnect από τα routers 4 διαφορετικά routers και αν κάποια διάστημα βγάζει ένα θαυμαστικό δίπλα από το wifi και ξανασυνδεεται μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Με το s9 plus δεν είχα τέτοια θέματα...Τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το S10 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...