Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο iphone παιζει πχ σποτιφαι το συνδεω παιζει.

 

στο galaxy τυποτα.

 

βγάζει USB error.

 

Το αμάξι έχει ΒΤ?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος ξέρει, ας πει πια ρύθμιση πρέπει να κάνω, δείχνει έγχρωμο κάδρο στα Gmail, dialer.

Έκανα wipe cache partition, τίποτα. Θέλω να αποφύγω το factory reset.

 

Edit. Ήτανε μια ρύθμιση, το έφτιαξα.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι έχει ΒΤ?

 

όχι αν είχε θα το βαζα στο BT να τελειώνω.

έχω ενεροποιήσει και μια ρίθμηση από το κρυφό μενου ώστε να μπορεί να το δει σαν media αλλά δεν.

Link to comment
Share on other sites

όχι αν είχε θα το βαζα στο BT να τελειώνω.

 

έχω ενεροποιήσει και μια ρίθμηση από το κρυφό μενου ώστε να μπορεί να το δει σαν media αλλά δεν.

Έχεις επιτρέψει στο κινητό τη σύνδεση? Εμένα συνδέεται κανονικότατα σε golf.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μπορείτε να μου πείτε αν η κατανάλωση της μπαταρίας σας είναι τόσο χάλια όσο η δικιά μου στα screenshots?

10-15 μέρες φτάνω το 3ωρο οθόνης μετά βίας.

Δεν έχω βάλει περίεργες εφαρμογές.

Όλα ξεκίνησαν εντελώς ξαφνικά χωρίς να μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Έχω κάνει wipe cache από το recovery.

Έχω μπει στο beta program των Google Play Services και πάλι τα ίδια χάλια. 231d3e7208c7a95d9e1e58566e494f43.jpg6da2c0c124ec025e2e33a0d84c5e564d.jpg

Δε βλέπω κάτι περίεργο Βασίλη. Από την πρώτη μέρα εκεί κινούμαι και εγώ. Βέβαια τα πάντα ανοιχτά bt με 3 συσκευές, 4g, 2 καρτες κτλ και με κακό σήμα τις περισσότερες ώρες της μέρας.

2771fc18a74f593c5853db2b363f53a2.jpgaf41e218f5f2deb31c9f63a71f07ef76.jpg

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας καλος τροπος για ηχογραφηση κλησεων που να παιζει καλα εχει υπαρξει?

Καποια native εφαρμογη οπως στη Huawei πχ?

Link to comment
Share on other sites

2771fc18a74f593c5853db2b363f53a2.jpgaf41e218f5f2deb31c9f63a71f07ef76.jpg

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρε, μια γρήγορη ερώτηση, μιας και το είδα στα screenshots σου:

Το YouTube Vanced μου κίνησε την περιέργεια.

Τελικά αξίζει; Μπορεί να αναπαράγει ήχο απο το YT ακόμη κι αν είναι το κινητό μου σε αδράνεια;

Κι αν ναι, έχει επιπτώσεις στην κατανάλωση μπαταρίας;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε, μια γρήγορη ερώτηση, μιας και το είδα στα screenshots σου:

 

Το YouTube Vanced μου κίνησε την περιέργεια.

 

Τελικά αξίζει; Μπορεί να αναπαράγει ήχο απο το YT ακόμη κι αν είναι το κινητό μου σε αδράνεια;

 

Κι αν ναι, έχει επιπτώσεις στην κατανάλωση μπαταρίας;

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

:happy:

Δεν θα μπορούσα πλέον χωρίς αυτή την εφαρμογή. Εννοείται παίζει στο παρασκήνιο με off screen οθόνη και ακούω όλα τα playlist από εκεί στο αυτοκίνητο δουλειά κτλ. Χωρίς διαφημίσεις κτλ. Εννοείται ότι αξίζει με χίλια. Εγκατέστησε την άμεσα και θα με θυμηθείς. Σίγουρα όταν τρέχει καταναλώνει μπαταρία όταν δεν την ενεργοποιησεις καμία κατανάλωση. Επίσης δουλεύουν άψογα και οι ειδοποιήσεις της σκέψου ότι ακολουθώ καμία 200 κανάλια και δεν χάνω ποτέ ειδοποίηση.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσα πλέον χωρίς αυτή την εφαρμογή. Εννοείται παίζει στο παρασκήνιο με off screen οθόνη και ακούω όλα τα playlist από εκεί στο αυτοκίνητο δουλειά κτλ. Χωρίς διαφημίσεις κτλ. Εννοείται ότι αξίζει με χίλια. Εγκατέστησε την άμεσα και θα με θυμηθείς. Σίγουρα όταν τρέχει καταναλώνει μπαταρία όταν δεν την ενεργοποιησεις καμία κατανάλωση. Επίσης δουλεύουν άψογα και οι ειδοποιήσεις της σκέψου ότι ακολουθώ καμία 200 κανάλια και δεν χάνω ποτέ ειδοποίηση.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Με έφτιαξες!!!!

Μόλις κατέβασα και τα δύο αρχεία που χρειάζονται και σπεύδω στην εγκατάστασή τους!

Να είσαι καλά, Λάζαρε!

God bless you!!!

:up::up::up:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω μπλεξει με το S10 Plus και τα LED Notifications. Προσπαθησα με Holey Light αλλα με aod στο hide δεν μου εδειχνε τιποτα.

Κανω κατι λαθος;

Τελοσπαντων το αλλαζω σε Always On Edge και ειμαι ικανοποιημενος. Ωστοσο βλεπω μια καταναλωση μπαταριας χωρις να ναι κατι τραγικο αλλα απ οσο βλεπω με AOD Hide ουσιαστικα ενεργοποιει την οθονη παρ ολο που αναβει μονο το LED. Και το καταλαβα γιατι οταν αναβε, αυξανοταν και το SoT με αποτελεσμα να χω αναληθη νουμερα οθονης.

Καμια ιδεα-συμβουλη για ομαλο Led Notification;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω μπλεξει με το S10 Plus και τα LED Notifications. Προσπαθησα με Holey Light αλλα με aod στο hide δεν μου εδειχνε τιποτα.

Κανω κατι λαθος;

Τελοσπαντων το αλλαζω σε Always On Edge και ειμαι ικανοποιημενος. Ωστοσο βλεπω μια καταναλωση μπαταριας χωρις να ναι κατι τραγικο αλλα απ οσο βλεπω με AOD Hide ουσιαστικα ενεργοποιει την οθονη παρ ολο που αναβει μονο το LED. Και το καταλαβα γιατι οταν αναβε, αυξανοταν και το SoT με αποτελεσμα να χω αναληθη νουμερα οθονης.

Καμια ιδεα-συμβουλη για ομαλο Led Notification;

Ευχαριστω!

 

Νομίζω τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το κλασικό Led notification που είχαμε σε παλαιότερα samsung μοντέλα. Πχ s9 plus.

 

Οι λύσεις με το δαχτυλίδι γύρω από την κάμερα δεν με εξυπηρετούν καθόλου.

Ανάβει λίγα δευτερόλεπτα και τέλος.

Δεν μένει μόνιμα αναμμένο μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση.

Δεν καταλαβαίνω καν το λόγο ύπαρξης μιας τέτοιας λειτουργίας.

 

Aod δεν χρησιμοποιώ ποτέ από την στιγμή που πρώτο εμφανίστηκε μέχρι σήμερα.

Μια λύση που με ψηλό βόλεψε λίγες μέρες τώρα είναι η εφαρμογή

Notify buddy.

 

Ανάβει ένα led πάνω αριστερά στην οθόνη και μένει εκεί αναμμένο μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση.

Το κακό είναι ότι δεν βλέπω αρκετά έντονο φωτισμό,

Οτι θέλει διπλό ταπ για να ξεκλειδώσει με δακτυλικο,

Καο ότι δεν ανάβει στις αναπάντητες.

 

Κουτσουρεμενη λύση σε σχέση με το κανονικό λεντ.

Αλλά για μένα καλύτερη από τις λύσεις που ανάβει το δαχτυλίδι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η 5η φορά που περνάω το honey light, προσπάθησα να το ρυθμίσω. Είναι σωστό, ότι ανάβει για μερικά δευτερόλεπτα , και μετά σβήνει ;; !!!!!!!!!,. Ένας φίλος από εδώ το νημα , πριν έναν μήνα, είχε ανεβάσει τις ρυθμίσεις. Πρέπει να ψάξω να βρω το post.

Είχα περάσει το notify boddy, αλλά έχω original case flip cover, και μόλις ανοίξει το καπάκι, ανοίγει η οθόνη, οπότε δεν βλέπω τίποτα.

Το notify boddy δούλεψε μια !φορά σε xiaomi mi 9,

Link to comment
Share on other sites

Η 5η φορά που περνάω το honey light, προσπάθησα να το ρυθμίσω. Είναι σωστό, ότι ανάβει για μερικά δευτερόλεπτα , και μετά σβήνει ;; !!!!!!!!!,. Ένας φίλος από εδώ το νημα , πριν έναν μήνα, είχε ανεβάσει τις ρυθμίσεις. Πρέπει να ψάξω να βρω το post.

Είχα περάσει το notify boddy, αλλά έχω original case flip cover, και μόλις ανοίξει το καπάκι, ανοίγει η οθόνη, οπότε δεν βλέπω τίποτα.

Το notify boddy δούλεψε μια !φορά σε xiaomi mi 9,

Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει καθόλου, αλλά την πρώτη φορά που το εγκατέστησα συμβουλεύτηκα το παρακάτω βίντεο:

Ελπίζω να σε βοηθήσει.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τις ρυθμίσεις που έχω. Πάντα ενεργοποιημενη η aod για μένα και δεν σταματάει να αναβοσβήνει το δαχτυλίδι έως ότου ξεκλειδωθεί η συσκευή. Δουλεύει άψογα το holey Light. 893f531e9183cb9be54d1142ad929efc.jpgf5aeecf891d950058f2a4707aff4d124.jpgd86f110bb3771a7625c246d4ad86aa74.jpg

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε, συγνώμη αλλά πρέπει να ρωτήσω, απάντησε όταν θα έχετε χρόνο.!!!!!!!

Έχω original case flip cover, μόλις άνοιξω το κάλυμμα ξεκλειδώνει το κινητό,, έχω face unlock,, έκανα τις ρυθμίσεις copy paste.

Αυτές πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις σε μένα ; ( Νομίζω ότι εσύ πρέπει να έχεις θήκη μόνον για την πλάτη του κινητού, οπότε κλειδώνει και βλέπεις τις ειδοποιήσεις,, ενώ σε μένα πέφτει το κάλυμμα από πάνω.).

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε, συγνώμη αλλά πρέπει να ρωτήσω, απάντησε όταν θα έχετε χρόνο.!!!!!!!

 

Έχω original case flip cover, μόλις άνοιξω το κάλυμμα ξεκλειδώνει το κινητό,, έχω face unlock,, έκανα τις ρυθμίσεις copy paste.

 

Αυτές πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις σε μένα ; ( Νομίζω ότι εσύ πρέπει να έχεις θήκη μόνον για την πλάτη του κινητού, οπότε κλειδώνει και βλέπεις τις ειδοποιήσεις,, ενώ σε μένα πέφτει το κάλυμμα από πάνω.).

Σωστά εγώ έχω κάλυμμα πλάτης. Μα αν έχεις flip case πως θα βλέπεις το ring;δε νομίζω ότι γίνεται.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται νέα βελτίωση σε κάμερα κ σε WiFi μόλις το. Διάβασα με το update Ιουλίου.. Οτι μας φέρνουν είναι ΠΑΝΤΑ ευπρόσδεκτο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο στην οθόνη σήμερα.πανω απο το ποσοστό της μπαταρίας κατά την διάρκεια της κλήσης(Όταν καλώ μόνο εγώ ομως) αναβοσβήνει μια κουκίδα.υπαρχει περίπτωση να είναι pixel?συμβαίνει μόνο στην διάρκεια της κλήσης όμως.ουτε σε βίντεο ούτε όταν διαβάζω ένα κείμενο.εχει συμβεί σε κάποιον άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο στην οθόνη σήμερα.πανω απο το ποσοστό της μπαταρίας κατά την διάρκεια της κλήσης(Όταν καλώ μόνο εγώ ομως) αναβοσβήνει μια κουκίδα.υπαρχει περίπτωση να είναι pixel?συμβαίνει μόνο στην διάρκεια της κλήσης όμως.ουτε σε βίντεο ούτε όταν διαβάζω ένα κείμενο.εχει συμβεί σε κάποιον άλλον?
proximity sensor είναι το έχουν όλα τα S10 μην ανησυχείς
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή aodnotify. Ανάβει την aod όταν έχεις ειδοποίηση και αν θες έχει και notified led γύρω από την κάμερα. Μπορείς να βάλεις στην aod μια μαύρη φώτο και τότε το μόνο που θα βλέπεις είναι το notification lee γύρω από την κάμερα. Και για όσο χρονικό διάστημα θες.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!πάλι καλά.

 

Την ίδια ερώτηση έκανε πριν μήνες στο νήμα ένας, και ίδια ήταν η απάντηση,, Δεν έχεις πρόβλημα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά εγώ έχω κάλυμμα πλάτης. Μα αν έχεις flip case πως θα βλέπεις το ring;δε νομίζω ότι γίνεται.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα την ρύθμιση σου, αφήνοντας το καπάκι ανοιχτό, Και δουλεύει μάλλον άψογα.

Το πρωί αναβοσβηνε , λήψη Gmail, όλην την νύκτα,, και παρήγγειλα δυστυχώς,, 30 ευρωλακια, θήκη την original με το Σταντ πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από s8 plus που είχα κ s9 plus. Κ s10 plus. Να πιξελιζει σε αρκετές σκηνές στο μαύρο στο Netflix κτλ. Αλλάζουν οθόνη στη σμαρτεκ για αυτό το λόγο;; στο s8 plus που είχα αλλάξει για burn in το πιξελισμα δεν διορθώθηκε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή aodnotify. Ανάβει την aod όταν έχεις ειδοποίηση και αν θες έχει και notified led γύρω από την κάμερα. Μπορείς να βάλεις στην aod μια μαύρη φώτο και τότε το μόνο που θα βλέπεις είναι το notification lee γύρω από την κάμερα. Και για όσο χρονικό διάστημα θες.

 

Μπορείς να ανεβάσεις τις ρυθμίσεις για αυτήν την εφαρμογή ; Όταν θα έχεις χρόνο, δεν υπάρχει βιασύνη, είδα το βίντεο είναι στα αγγλικά και δυσκολεύομαι να το ρυθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...