Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει κ γω μερικά από αυτά για την μπαταρία... Βάση λογικής θα γλιτώνεις κάτι απτή μπαταρία αν δεν το έχεις στο έντονο... Αλλά είναι κρίμα για μένα τέτοια οθόνη να φαίνεται τέρμα ξέπλυμα μου αρέσουν πολύ τα έντονα που έχει είναι όσο πρέπει... Γιαυτό καλύτερα να το βάλεις εκεί που σαρεσει..

Η συσκευή είναι διαμάντι ας τις χαρούμε... Μακάρι να χωρούσε 2 κάρτες σιμ κ SD για να πετούσα πάνω κ μια μεγάλη κάρτα αλλά το δεύτερο νούμερο δεν το βγάζω

 

Έχεις δίκιο σε αυτό με την οθόνη...Μόλις το άνοιξα, παραξενεύτηκα με τα χρώματα στη φυσική λειτουργία...ένιωσα κάπως αμήχανα! Το έβαλα δίπλα δίπλα με το S7 Edge και ένιωσα ακόμα πιο αμήχανα...

 

Εννοείται ότι είναι διαμάντι και ο,τι ομορφότερο έχω κρατήσει στο χέρι μου μέχρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε τέτοια ανάλυση στα φορολογικά σημαίνει ότι το S10+ ρολλάρει μια χαρά :lol:

 

 

Ρολλαρει αναμενομενα οπως ρολλαρει καθε νεα ναυαρχιδα οταν πρωτο κυκλοφορει.

 

Σε βαθος χρονου και κυριως μετα το πρωτο(ειδικα το 2ρο)μεγαλο update του Android ειναι που συνηθως αρχιζουν τα περιεργα.

 

Ασε που ουτως ή αλλως μετα απο αυτα που εγιναν προσφατα και απο Huawei/Ηπα μερια,ειναι πλεον στην Ελλαδα παρα πολυ περιορισμενες οι επιλογες που εχει καποιος απο πλευρας ναυαρχιδων,ειδικα τωρα που πεσανε πολυ και οι τιμες των S10.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο δεν μπορούμε να προσθέσουμε περισσότερα από 1 widget καιρού (του original, της samsung) σε δεύτερη οθόνη του κινητού αν έχουμε ήδη ένα στην κεντρική οθόνη για παράδειγμα;

Έχω την εντύπωση ότι στο S9+ δεν υπήρχε αυτός ο περιορισμός, μπορούσες σε κάθε οθόνη (αν είχες περισσότερες από μία) να βάλεις σε κάθε μία κι ένα widget καιρού, ακόμη και δύο για παράδειγμα στην ίδια οθόνη!

Γνωρίζει κανείς κάποια λύση;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο στην smartech, και μου ειπαν να το παω στον γερμανο, για ένα διαγνωστικο,, το πηγα και το αφησα εκει.

εχω πρόβλημα στο touch, ετρεξα μια εφαρμογή απο play store, δεν εδειξε πρόβλημα σε ολη την οθονη, αρα μου ειπανε ότι δεν εχει πρόβλημα με το ~~~ digi… << δεν ξερω την λεξη..>>. με επανεκινηση φτιαχνει για μια φορα, και με factory reset,εκανα 2, νομιζω ειχε φτιαξει, αλλα όταν περασα τις εφαρμογες, κολλουσε παλι. να είναι θεμα software ;

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο στην smartech, και μου ειπαν να το παω στον γερμανο, για ένα διαγνωστικο,, το πηγα και το αφησα εκει.

εχω πρόβλημα στο touch, ετρεξα μια εφαρμογή απο play store, δεν εδειξε πρόβλημα σε ολη την οθονη, αρα μου ειπανε ότι δεν εχει πρόβλημα με το ~~~ digi… << δεν ξερω την λεξη..>>. με επανεκινηση φτιαχνει για μια φορα, και με factory reset,εκανα 2, νομιζω ειχε φτιαξει, αλλα όταν περασα τις εφαρμογες, κολλουσε παλι. να είναι θεμα software ;

 

Αφου οπως ειπες το προβλημα σου ξανα εμφανιστηκε μετα απο factory reset,στειλε το κινητο οπως ειναι στην Smartec χωρις πολλα πολλα.

Αγνοησε το διαγνωστικο του Γερμανου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον Γερμανό, και το πήρα.

Ο τεχνικός , που είναι παλιός, δεν είναι νέος, μου είπε: ότι η οθόνη δεν έχει τίποτα, είναι πρόβλημα του λογισμικού.

Τι κάνω; Να τον πιστέψω ; Να το φλασαρω με odin ; , έχω εμπειρία, φλασαρα παλιά n4, n8, n9, και πρέπει να πληρώσω το sammobile, για έναν μήνα,,, χώρια που κάνουν αυτόματα ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κατάστημα δεν μπορεί να αποκρύψει ΦΠΑ τιμολογίου γιατί υπάρχουν διασταυρώσεις στις δηλώσεις, να μην πληρώσει ναι αλλά όχι να κρύψει. Στις αποδείξεις λιανικής άλλη ιστορία...

 

Αν αναφέρεις σε μένα, για απόδοση μίλησα, αλλά και απόκρυψη παίζει, όσο για τις διασταυρωσεις οκ, υπάρχουν άλλα αυτός που πάει να κλέψει δε τον ενδιέφερε και τόσο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρολλαρει αναμενομενα οπως ρολλαρει καθε νεα ναυαρχιδα οταν πρωτο κυκλοφορει.

 

Σε βαθος χρονου και κυριως μετα το πρωτο(ειδικα το 2ρο)μεγαλο update του Android ειναι που συνηθως αρχιζουν τα περιεργα.

 

Ασε που ουτως ή αλλως μετα απο αυτα που εγιναν προσφατα και απο Huawei/Ηπα μερια,ειναι πλεον στην Ελλαδα παρα πολυ περιορισμενες οι επιλογες που εχει καποιος απο πλευρας ναυαρχιδων,ειδικα τωρα που πεσανε πολυ και οι τιμες των S10.

 

Δηλαδή τα S8, S9,note 9 έχουν κάποιο θέμα ή πάνε χειρότερα από την αρχική έκδοση ? Μη λέμε μύθους επειδή κάποια στιγμή βγήκε μια κακή αναβάθμιση που έγινε καραμέλα ως τακτική της εταιρείας για να μας πάει στο επόμενο μοντέλο, δεν ισχύουν αυτά, απλά τυχαίνει καμία φορά μια αναβάθμιση να χαλάσει καμία αυτονομία και συνήθως συμβαίνει σε πολλές εταιρείες, όχι μόνο σε μια

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το θέμα με την φυσική και έντονη οθόνη...

...εσείς ποια προτιμάτε;

2 μήνες το λειτουργούσα με φυσική και τώρα το γύρισα στην έντονη να δω τις διαφορές.

Έχω έντονα χρώματα, ειδικά στο κόκκινο, αλλά δεν ξέρω το πόσο ενεργοβόρο είναι σε θέμα κατανάλωσης μπαταρίας.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Το τσίμπησα τλκ το εργαλείο (ερχομενος από OnePlus 5T).

Πρώτες εντυπώσεις:

1. Οθοναρα

2. πανέμορφο το white prism

3. Μπαταρία so far πολύ καλή

4. Δεν έχω κανένα θέμα με wifi

5. One UI καλό αν και ακόμη μου λείπει το Oxygen OS αλλά θα το συνηθίσω

6. Selfie camera για κάποιο λόγο την περίμενα καλύτερη. Back camera δεν έχω ακόμη ασφαλή συμπεράσματα.

7. Παρατήρησα ότι ζεσταινεται αρκετά η συσκευή από την αριστερή μεριά

8. Η συσκευή πάει σφαίρα (όπως το περίμενα άλλωστε)

 

Αυτά προς το παρόν από εμένα !

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το θέμα με την φυσική και έντονη οθόνη...

...εσείς ποια προτιμάτε;

2 μήνες το λειτουργούσα με φυσική και τώρα το γύρισα στην έντονη να δω τις διαφορές.

Έχω έντονα χρώματα, ειδικά στο κόκκινο, αλλά δεν ξέρω το πόσο ενεργοβόρο είναι σε θέμα κατανάλωσης μπαταρίας.

 

 

Εννοείται την έντονη... Είναι τελείως ξεπλυμενη η φυσική για τα γούστα μου.. Όσο κ να κερδίζεις σε μπαταρία μισή ώρα sot η μία. Δεν με νοιάζει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρα με odin, κατεβασα το firmware απο sammobile, πληρωσα 8,5€,, δεν γινοταν να περιμενω 4 ωρες free, προς το παρον δεν βλεπω προβλημα στο touch, κατεβαζω τις εφαρμογες. Θα δειξει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Το τσίμπησα τλκ το εργαλείο (ερχομενος από OnePlus 5T).

Πρώτες εντυπώσεις:

1. Οθοναρα

2. πανέμορφο το white prism

3. Μπαταρία so far πολύ καλή

4. Δεν έχω κανένα θέμα με wifi

5. One UI καλό αν και ακόμη μου λείπει το Oxygen OS αλλά θα το συνηθίσω

6. Selfie camera για κάποιο λόγο την περίμενα καλύτερη. Back camera δεν έχω ακόμη ασφαλή συμπεράσματα.

7. Παρατήρησα ότι ζεσταινεται αρκετά η συσκευή από την αριστερή μεριά

8. Η συσκευή πάει σφαίρα (όπως το περίμενα άλλωστε)

 

Αυτά προς το παρόν από εμένα !

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Και 'γω με 5Τ για 1.5 χρόνο σκέφτομαι το S10+.

Γενικότερα η εμπειρία χρήσης από 5Τ σε S10 πως σου φάνηκε;

Στο 5Τ πήγα μετά από S7 edge και η εμπειρία χρήσης μου φάνηκε πολύ καλύτερη στο OnePlus! Πολύ πιο "αεράτο" και γρήγορο το 5Τ!

Μόνο στην κάμερα υστερούσε, ελαφρώς!

Φαντάζομαι στο S10, τρεις γενιές μετά, θα είναι διαφορετικά τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω με 5Τ για 1.5 χρόνο σκέφτομαι το S10+.

Γενικότερα η εμπειρία χρήσης από 5Τ σε S10 πως σου φάνηκε;

Στο 5Τ πήγα μετά από S7 edge και η εμπειρία χρήσης μου φάνηκε πολύ καλύτερη στο OnePlus! Πολύ πιο "αεράτο" και γρήγορο το 5Τ!

Μόνο στην κάμερα υστερούσε, ελαφρώς!

Φαντάζομαι στο S10, τρεις γενιές μετά, θα είναι διαφορετικά τα πράγματα!

Κοίταξε εγώ με το OnePlus 5t είχα Google camera οπότε ήταν σχεδόν Pixel στις φωτογραφίες οπότε δεν είχα θέμα από αυτό. Στο S10+ πήγα κυρίως για τη μπαταρία, για το design (μαρεσε για κάποιο λόγο το holepunch) , για το wireless charging (αν και μου λείπει λίγο το super fast charge του OnePlus) αλλά και γιατί είδα ότι το OneUI είναι καλύτερο από τις προηγούμενες γενιές Galaxy. Πλέον υποστηρίζει αρκετή παραμετροποίηση και έχει ωραία καλουδια. Είμαι χαρούμενος με την επιλογή μου!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την οθόνη επειδή ασχολούμαι με την φωτογραφία και με σώνει πολλές φορές όταν δεν κρατάω dslr,είναι απαγορευτικό να το έχω στο έντονο.η επεξεργασία είναι λεπτομερής και το αποτέλεσμα πρέπει να μοιάζει όσο γίνεται σε περισσότερες οθόνες.Πολλές φορές το αποτέλεσμα που θα δώσω θα έχει έντονα στοιχεία, γι'αυτό το λόγο δεν γίνεται να υπάρχουν από πριν. Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την οθόνη επειδή ασχολούμαι με την φωτογραφία και με σώνει πολλές φορές όταν δεν κρατάω dslr,είναι απαγορευτικό να το έχω στο έντονο.η επεξεργασία είναι λεπτομερής και το αποτέλεσμα πρέπει να μοιάζει όσο γίνεται σε περισσότερες οθόνες.Πολλές φορές το αποτέλεσμα που θα δώσω θα έχει έντονα στοιχεία, γι'αυτό το λόγο δεν γίνεται να υπάρχουν από πριν.

Έχω εδώ κ λίγο καιρό που μου κάνουν παράπονα... Όταν πάνε ναμε πάρουν στο Vodafone

Κάνει ένα τουτ μέσα στων άλλων τη συσκευή κ τους γράφει η κλήση τερματίστηκε... Εγώ κανονικά κάνω κλήσεις μετά από λίγη ώρα με παίρνουν κανονικά...

Λογικά θέμα δικτύου θα είναι φαντάζομαι;; τους έχεις κλείσει η γραμμή σε τρία άτομα σίγουρα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεται το πρόβλημα μου.

Το φλασαρα με odin, κατεβασα τις εφαρμογές, περίπου 100, στις πρώτες 50 δούλευε σωστά το touch, είπα Οκ, τις πέρασα όλες και πάλι έχει πρόβλημα, δεν ξέρω να κολλάει κάποια εφαρμογή ? . Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, θα το κρατήσω έτσι, δεν το στέλνω στην smartech, θεωρώ ότι είναι πρόβλημα στο software, και όχι στο hardware,,, το ίδιο μου είπαν και στον Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα να βγάζεις μια μια να δεις ποια φταίει.. Καλή υπομονή αλλά μη μασάς κ πρόβλημα να έχει η σμαρτεκ είναι εγγύηση έστω στην ατυχία σου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Eλεγξα με δύο εφαρμογές το touch, δεν δείχνει πρόβλημα, άρα δεν έχω θέμα με digitizer,,, αυτό μου είπαν από smartech, έτσι δεν είναι ??

 

http://imgur.com/AboMSxL

 

http://imgur.com/N9s2oeu

http://imgur.com/hdpWdJo

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα εφαρμογής που βάζεις.

Αναγκαστικά μία μία και δοκιμή.

Μη βάζεις και τις 100 μαζί.

Ξέρω, είναι χρονοβόρο, αλλά και ο μόνος τρόπος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι μια εφαρμογή που δεν είναι απόλυτα προσαρμοσμένη για S10 και δημιουργεί ένα τύπου bug στην οθόνη σου
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τέτοια περίεργα θέματα τα προκαλούν επίσης εφαρμογές που επηρεάζουν τα χρώματα της οθόνης.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το p30pro και απογοητευτηκα και σκέφτομαι να πάρω το s10plus αλλά διαβάζω διαφορά για το δαχτυλικο αποτύπωμα τελικά δουλεύει καλα; η κάμερα διαβάζω πιο πάνω έχει θέματα; υπερθέμενετε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απογοητευτικες με το p30 pro.. Που αν επιτρέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτικες με το p30 pro.. Που αν επιτρέπετε;
Καταρχήν γιατί ειχα το p20pro για μένα είναι το ίδιο κινητό δεν είδα κάτι διαφορετικό στην καθημερινότητα, Οθόνη σκοτεινή για εμένα και όπως είπε ένα παιδί εδώ την οθόνη βλέπω κάθε μέρα στο κινητό και δεν μιλάω για ανάλυση οκ 1080 έχω το s10plus αλλα ειναι πιο φωτεινή πιο ζωντανά τα χρώματα δεν μιλάω για την ρύθμιση της φωτεινότητας βάλε και τα δύο στο ίδιο επίπεδο στο p30pro μου φαινόταν μουντά σκούρα, το ηχείο κάτω από την οθόνη θα μπορούσε κάλλιστα να είναι δεύτερο για μουσική και βίντεο,οι φωτογραφίες δεν με ενθουσίασαν το night mode όταν θέλω να βγάλω πχ κάτι γρήγορα δεν βγάνει γιατί πρέπει λόγο κλείστρου να είναι ακίνητο οπότε για landscape και έργα τέχνης οκ τέλειο! το hdr έπρεπε να είναι αυτόματο και όχι ξεχωριστή επιλογή κάθε φορά, τα ζουμ θέλουν να είναι τελειος ακίνητο γιατί κούνιετε και βγαίνουν θολές, βίντεο μέτριο, γενικά ενα ίδιο p20pro σε μεγαλύτερες διαστάσεις, τώρα μπαταρία ναι έτσι όπως τα βλέπω καλύτερη στο p30pro αλλα και το s10plus μου βγάζει 1,5 μερα και αποτύπωμα και στο p30pro δεν έπιανε πάντα ναι ενα κλικ πιο πάνω σε ταχύτητα αλλά όχι τις μπου@δες των πωλητών ότι δεν πιάνει στο s10plus μια χαρά πιάνει και τελος το emui οι ρυθμίσεις του σε σχέση με το p20pro οι ίδιες χαλια αλλού το ένα αλλού το αλλο και μου έκανε ένα μπέρδεμα με τις επαφές που μου έκανε το ίδιο και το p20pro δεν τις διαβάζει από το Google στην αρχή μετά τις διπλό περνάει σβήνει ούτε ξέρω τι κάνει και μένει να κρατάει σε κάθε επαφή ενα τηλέφωνο και να σβήνει τα αλλα αυτό ναι είναι δικο μου λάθος κάτι κάνω εγώ αλλα στα samsung δεν είχα ποτέ τέτοια θεμα. Αυτή είναι η άποψη στην καθημερινότητα που το είχα, τωρα ένας άλλος μπορεί να του αρέσει και μπράβο γιατί είναι ενα καλό κινητό το p30pro και πιστεύω ότι αμα δεν έβαζε τις μπαταρίες της 4κmah η huawei, η σαμσουνκ ακόμη θα λέγαμε για 3.800 και τέτοια ο ανταγωνισμός μας βοηθάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...