Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση οταν εχεις darkmode το φοντο ειναι πιο κιτρινο επισης χαθηκε η κινηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης γενικα εγινε πιο κιτρινη αποτι ηταν η οθονη.Οταν κατεβαζεις τον πινακα και μετα γυρνας στην αρχικη οθονη σε παει στη πρωτη αρχικη ασχετα με τοποια εχεις ρυθμισει εσυ σαν βασικη οθονη.Αυτο με το κιτρινισμα εχει αρχισει να μου τη δινει

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά!!!!! Πρόσεξε κανείς πόσα προγράμματα προφορτισε η Samsung στο ssmsung store???? Έχουν σχέση με την μπαταρία και την ασφάλεια!!!! Πως Σας φαίνονται????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση οταν εχεις darkmode το φοντο ειναι πιο κιτρινο επισης χαθηκε η κινηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης γενικα εγινε πιο κιτρινη αποτι ηταν η οθονη.Οταν κατεβαζεις τον πινακα και μετα γυρνας στην αρχικη οθονη σε παει στη πρωτη αρχικη ασχετα με τοποια εχεις ρυθμισει εσυ σαν βασικη οθονη.Αυτο με το κιτρινισμα εχει αρχισει να μου τη δινει

 

Μήπως έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις στην "Επιλογή οθόνης" ;;;

Από Έντονο έχουν γίνει απαλό....και έχει πάει προς το "θερμό" η μπαρα;;;

Γιατί εμένα όπου είναι μαύρο...μαύρο παραμένει. Και όπου είναι άσπρο...άσπρο παραμένει....κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Cube acr αυτό δουλεύει σίγουρα

 

Στις ρυθμίσεις εγγραφής γνωρίζεις ποια είναι η καλύτερη ρύθμιση ώστε να ακούγεται το καλύτερο δυνατόν ? Εννοώ στις ρυθμίσεις "Recording" και μετά στο "Phone Recording Audio Source". Μου έχει σαν προεπιλογή το "Voice recognition software". Είναι οκ ή να το αλλάξω σε κάτι άλλο ? Κάποια άλλη ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις εγγραφής γνωρίζεις ποια είναι η καλύτερη ρύθμιση ώστε να ακούγεται το καλύτερο δυνατόν ? Εννοώ στις ρυθμίσεις "Recording" και μετά στο "Phone Recording Audio Source". Μου έχει σαν προεπιλογή το "Voice recognition software". Είναι οκ ή να το αλλάξω σε κάτι άλλο ? Κάποια άλλη ρύθμιση ?

 

Και σε 'μένα αυτό είχε προεπιλεγμένο και ακούγεται μια χαρά. Πάντως έκανα δοκιμές με τις άλλες επιλογές και δεν βρήκα διαφορές .

Ψάξτο και αστο οπου σε ικανοποιεί.

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση οταν εχεις darkmode το φοντο ειναι πιο κιτρινο επισης χαθηκε η κινηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης γενικα εγινε πιο κιτρινη αποτι ηταν η οθονη.Οταν κατεβαζεις τον πινακα και μετα γυρνας στην αρχικη οθονη σε παει στη πρωτη αρχικη ασχετα με τοποια εχεις ρυθμισει εσυ σαν βασικη οθονη.Αυτο με το κιτρινισμα εχει αρχισει να μου τη δινει

 

Ρυθμισεις-εμφανιση-σκουροχρωμη λειτουργία και απενεργοποιείς την επιλογή 'εφαρμογή στο φοντο'

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-εμφανιση-σκουροχρωμη λειτουργία και απενεργοποιείς την επιλογή 'εφαρμογή στο φοντο'

 

Οκ το βρηκα.Αλλα γενικα το ασπρο του νομιζω κιτρινησε κι αλλο.Βεβαια βελτιώνεται απο τη μπαρα που ειπε ο φιλος παρα πανω.Για τη κινηση στο φοντο εχετε βρει κατι?

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μετά την αναβάθμιση έχω κάτι θεματακια με το σήμα (φαίνεται κλειστό όταν με καλούν κάποιες φορές)

 

Το χειρότερο είναι ότι χάθηκε το gesture με εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών με swipe στο home button

 

Any ideas?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δε χαθηκε πηγαινε στις ρυθμισεις και ρυθμισε το ξανα εχουν μπει και καινουριες λειτουργιες αν θες να βαλεις.Ουσιαστικα ενσωματωσαν το one hand operation κατα καποιο τροπο.Αυτο με το σημα αν κανεις επανεκκινηση φτιαχνει?Αν ναι ισως φταιει η εταιρία κινητης κανουν κατι σχεδια τις τελευταιες μερες
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Δε χαθηκε πηγαινε στις ρυθμισεις και ρυθμισε το ξανα εχουν μπει και καινουριες λειτουργιες αν θες να βαλεις.Ουσιαστικα ενσωματωσαν το one hand operation κατα καποιο τροπο.Αυτο με το σημα αν κανεις επανεκκινηση φτιαχνει?Αν ναι ισως φταιει η εταιρία κινητης κανουν κατι σχεδια τις τελευταιες μερες
Πήγα στο advanced features - - > motions and gestures αλλα Δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο :(

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο advanced features - - > motions and gestures αλλα Δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο :(

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Ρυθμισεις -εμφανιση-Γραμμη πλοηγησης. Απο κει θα το φτιαξεις

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει,απλά θελει επαναγκατασταση με bluetooth,wifi,NFC ανοικτα την ωρα της επανεγκαταστασης.Ωστοσο λειτουργει μόνο το swirl και το pie.Οχι το holey light (ο κύκλος δηλαδη)...

 

Τα έχω ολα ανοιχτα, συνδεδεμένη με bluetooth η συσκευή αλλα και πάλι δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο browser παιζει σε ολόκληρη οθονη;;; και επίσης κατω απο το πλήκτρολογιο βγαινει μια μπαρα... Δεν γινεται να αφαιρεθει;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει.

Υπόψιν ότι το double tap to wake καταναλώνει τρελή μπαταρία...

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Η μπαταρία που καταναλώνει είναι απειροελάχιστη. Ανάλογη της κατανάλωσης της AOD. Το digitizer δεν δεσμεύει επεξεργαστική ισχύ ώστε να καταναλώνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δει μεγάλη διαφορά όταν το είχα ανοιχτό και στην επόμενη φόρτιση το έβγαζα.

https://www.tomsguide.com/us/galaxy-s10-tap-to-wake-bug,news-29660.html

Αυτό το είχα δει όταν ήταν καινούριο, και δεν ξέρω αν μπορεί να ήταν και bug που μπορεί να διορθώθηκε. Έτσι κι αλλιώς δεν το ενεργοποίησα ποτέ ξανά καθώς δεν χρειάζεται στο e που έχω, γιατί ο αισθητήρας για τα δακτυλικά αποτυπώματα στο power button δουλεύει ακαριαία.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο browser παιζει σε ολόκληρη οθονη;;; και επίσης κατω απο το πλήκτρολογιο βγαινει μια μπαρα... Δεν γινεται να αφαιρεθει;;

 

Εγώ δεν έχω βρει κάτι και το επιζητω εδώ κ καιρό αν ξέρει κάποιος πως γίνεται ας το γράψει γιατί είναι παράλογο που δεν έχουν ολόκληρη την οθόνη όταν σερφαρεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και σε 'μένα αυτό είχε προεπιλεγμένο και ακούγεται μια χαρά. Πάντως έκανα δοκιμές με τις άλλες επιλογές και δεν βρήκα διαφορές .

Ψάξτο και αστο οπου σε ικανοποιεί.

 

Εμενα δυστυχως δεν λειτουργει σωστα και εχω βαλει διαφορες επιλογες.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-εμφανιση-σκουροχρωμη λειτουργία και απενεργοποιείς την επιλογή 'εφαρμογή στο φοντο'

Η εφαρμογη της σκουρόχρωμης λειτουργίας στο φόντο,έχει αντικρυσμα στη μπαταρία?Εχει νόημα δηλαδη να υποστούμε την κιτρινίλα για καλύτερη μπαταρία?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχω ένα "γαλλικό" S10+ και είμαι με Cosmote. Προ περίπου δύο εβδομάδων έκανα την αναβάθμιση σε Android 10 / UI 2.0. Βλέποντας διάφορα video σχετικά με τις βελτιώσεις, παρατήρησα ότι υπάρχει ένα χαρακτηριστικό το οποίο δεν έχω. Στην εφαρμογή Phone, πλέον πρέπει να εμφανίζεται εκτός από τα κλασικά Keypad / Recents / Contacts και ένα τέταρτο tab = Places. Στην δικιά μου περίπτωση, αυτό δεν υπάρχει! Η ερώτηση λοιπόν είναι, εσείς το έχετε? υπάρχει κάποια ρύθμιση για να εμφανιστεί? Η είναι εξαρτώμενο από την χώρα στην οποία είναι "δεμένο" το συγκεκριμένο τηλέφωνο? Ευχαριστώ (σημείωση: έχω κάνει factory reset).

Ούτε ένας ρε παιδιά μία απάντηση????

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω βρει κάτι και το επιζητω εδώ κ καιρό αν ξέρει κάποιος πως γίνεται ας το γράψει γιατί είναι παράλογο που δεν έχουν ολόκληρη την οθόνη όταν σερφαρεις

Σε εμένα ο browser (microsoft edge) παίζει σε ολόκληρη οθόνη. Σχετικά με την μπάρα του πληκτρολογίου: πήγαινε - settings / display / navigation bar και στο κάτω μισό της οθόνης έχει επιλογή "Show button to hide keyboard" - βάλτο στο off.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένας ρε παιδιά μία απάντηση????

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα ο browser (microsoft edge) παίζει σε ολόκληρη οθόνη. Σχετικά με την μπάρα του πληκτρολογίου: πήγαινε - settings / display / navigation bar και στο κάτω μισό της οθόνης έχει επιλογή "Show button to hide keyboard" - βάλτο στο off.

Η αλήθεια είναι πως πρόκειται για αρκετά χρήσιμο χαρακτηριστικό γιατί εκτός από το places, έχει και δωρεάν αναγνώριση spam κλήσεων για προωθητικές ενέργειες. Όντως έχει να κάνει με τη χώρα για την οποία προορίζεται η συσκευή, αλλά και με τη SIM που θα εισαχθεί πριν το πρώτο στήσιμο της.

 

Για παράδειγμα η δική μου συσκευή ήρθε με πολωνικό λογισμικό, έστησα τη συσκευή και μετά πέρασα ελληνική SIM, δουλεύει κανονικά.

Ίδια ιστορία με δεύτερη συσκευή αλλά με εισαγωγή της SIM πριν το στήσιμο, δεν εμφανίζεται η επιλογή. Ούτε με επαναφορά συσκευής δυστυχώς.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένας ρε παιδιά μία απάντηση????

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα ο browser (microsoft edge) παίζει σε ολόκληρη οθόνη. Σχετικά με την μπάρα του πληκτρολογίου: πήγαινε - settings / display / navigation bar και στο κάτω μισό της οθόνης έχει επιλογή "Show button to hide keyboard" - βάλτο στο off.

 

 

Το κατέβασα.. Αλλά συνεχίζει στο σερφαρισμα ΔΕΝ είναι διάθεσιμη όλη η οθόνη το ρολόι τέρμα πάνω υπάρχει όπως κ το σήμα και η μπαταρία φαίνονται κανονικά αν υπάρχει τρόπος να τα κρύψω όταν σερφαρω γράψτο μ φίλε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα.. Αλλά συνεχίζει στο σερφαρισμα ΔΕΝ είναι διάθεσιμη όλη η οθόνη το ρολόι τέρμα πάνω υπάρχει όπως κ το σήμα και η μπαταρία φαίνονται κανονικά αν υπάρχει τρόπος να τα κρύψω όταν σερφαρω γράψτο μ φίλε

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Δεν νομίζω να μπορείς να αποφύγεις την επάνω μπάρα όπου εμφανίζονται βασικά στοιχεία ειδοποιήσεων, μπαταρίας, σήματος κλπ.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά υπάρχει η δυνατότητα στον φωτισμό edge με κλειστή οθόνη να κάνει το εφέ με όλες της ειδοποιήσεις??

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά υπάρχει η δυνατότητα στον φωτισμό edge με κλειστή οθόνη να κάνει το εφέ με όλες της ειδοποιήσεις??

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.zunder.edgelightingfixforallappsv2

 

 

Ακολουθείς τις οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.zunder.edgelightingfixforallappsv2

 

 

Ακολουθείς τις οδηγίες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ και ναι δούλεψε επιτέλους

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...