Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στην εφαρμογή των επαφών πάτα πάνω στις τρεις γραμμές και μετά στις ρυθμίσεις εκεί είναι.
Εχει αλλαξει δεν υπαρχει...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις ρυθμισεις κλησεων βγαζει αυτα μονο...b39744267aa01fd73e271d116283b091.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει αλλαξει δεν υπαρχει...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις ρυθμισεις κλησεων βγαζει αυτα μονο...b39744267aa01fd73e271d116283b091.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βρήκα που είναι...οκ ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα original ακουστικά ΑΚG, που έχει το κουτί, πόσο κάνουν; Στο skroutz έχει διάφορα με πέντε δέκα ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι τέλος η εφαρμογή one hand operation η Samsung το ενσωμάτωσε στο android 10 και πολυ ποιο όμορφο και λειτουργικό!!!! Συμφωνείται???
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την πέρασα χτες.

Εντάξει κάτι super wow δεν έχω δει.

Η κάμερα πρέπει να χει βελτιωθεί αλλά ακόμα δεν έχω σωστή άποψη.

Δυστυχώς με nova launcher δε παίζουν τα gestures.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορούμε πλέον να έχουμε και theme και dark mode μαζί;
Νομίζω όχι.

Κρίμα πάντως πού δεν είναι εντελώς black το μενού.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ρε παιδιά το εφέ κίνησης όταν βάζουμε δική μας φωτο από την αρχική που το πήγαν;..

Και επίσης δεν μπορώ να βρω πως μεταφέρο video και εικόνες που εχω τραβήξει,στην κάρτα μνήμης από την μνήμη του τηλεφώνου..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Χαζη ερωτηση αλλα μ εχει μπερδεψει.

Πως θα δω το συνολικο SoT μεσα απο το Android 10 απ την τελευταια ολοκληρωμενη φορτιση;

Τωρα το βλεπω τμηματικα ή ανα μερα.

Στην 9 ηταν πιο ξεκαθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Χαζη ερωτηση αλλα μ εχει μπερδεψει.

Πως θα δω το συνολικο SoT μεσα απο το Android 10 απ την τελευταια ολοκληρωμενη φορτιση;

Τωρα το βλεπω τμηματικα ή ανα μερα.

Στην 9 ηταν πιο ξεκαθαρο.

 

Δεν νομίζω να γίνεται και εγώ έψαχνα να το βρώ αλά δεν βρήκα κάτι, μάλλον το αφαίρεσαν η κάνανε προχειροδουλεια, ελπίζω να επαναφέρουν αυτήν την δυνατότητα σε κάποιο μελλοντικό update γιατί με βόλευε πολύ και τώρα ψάχνω άλλη εφαρμογή γι αυτήν την δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την αναβάθμιση στο android 10 δεν έρχονται ειδοποίησης από το youtube με τίποτα ενώ πριν ερχόντουσαν κανονικά, έσβησα την εφαρμογή την ξανά κατέβασα και τίποτα συμβαίνει και σε εσάς?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Όλος ο κόσμος θα παίρνει Snapdragon πλέον ΕΚΤΟΣ από μας!

 

εχει και το s10 snapdragon, και πουλιεται και στην ευρώπη, το ρισκαρεις ομως να το παρεις απο την στιγμη που η samsung δεν το υποστηριζει στην ευρωπη αν παθει κατι? αυτες ειναι οι πονηριες που κανει η samsung και δεν σε αφηνει να επιλεξεις εσυ , αλλα μονο εκεινη. και απο την στιγμη που και η xiaomi και η huawei βγαζουν πλεον οθονες amoled που ηταν το μεγαλο οπλο της samsung, να δουμε τι ψαρια θα πιασει στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά service σαν της smartec δεν έχει καμία άλλη εταιρεία.... Αχρείαστο να είναι...

.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά service σαν της smartec δεν έχει καμία άλλη εταιρεία.... Αχρείαστο να είναι...

.

Συμφωνω και επαυξανω... Το καλυτερο service με χαωδη διαφορα απο το επομενο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα..

 

Τώρα που ήρθε η ενημέρωση για το Android 10 Μήπως μπορεί κάποιος που έχει το χρόνο και ξέρει να βάλει τα βήματα αναλυτικά για να την περάσουμε σωστά. Με clean install. Επίσης αν μπορεί να γίνει κάπου backup & restore για να μην ξαναστηνουμε από την αρχή καλό θα ήταν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό και του πέρασα κατευθείαν την 10ρα, άρα δε γνωρίζω αν το παρακάτω πρόβλημα θα το είχα και στην 9.

Ο proximity sensor δε μου αρέσει καθόλου, πολύ αργός και σε πολλές περιπτώσεις ανακριβης, μιλάω και ανοίγει η οθόνη στο αυτι. Παίζει να έχω απενεργοποιήσει κάτι από τις εφαρμογές συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό και του πέρασα κατευθείαν την 10ρα, άρα δε γνωρίζω αν το παρακάτω πρόβλημα θα το είχα και στην 9.

Ο proximity sensor δε μου αρέσει καθόλου, πολύ αργός και σε πολλές περιπτώσεις ανακριβης, μιλάω και ανοίγει η οθόνη στο αυτι. Παίζει να έχω απενεργοποιήσει κάτι από τις εφαρμογές συστήματος;

 

Είναι σίγουρα και πιο αργός και πιο ανακριβής σε σχέση με τον παλιό καθώς είναι κάτω από την οθόνη (all screen display θέλαμε!). Και μένα μου συμβαίνει να ανοίγει μερικές φορές η οθόνη στο τηλεφώνημα αν το ακουστικό δεν είναι σωστά ευθυγραμμισμένο στο αυτί. Επειδή λοιπόν το ακουστικό είναι πολύ καλό και ακούγεται καθαρά ακόμα και αν δεν είναι ευθυγραμμισμένο στο αυτί, πολλές φορές το κρατάς πιο κάτω και "παίρνει" φως ο αισθητήρας, οπότε και ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια γρηγορη ερώτηση γιατί όταν έχω μια ειδοποίηση από μια εφαρμογή συγκεκριμένη δεν μου έρχεται όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και έρχεται μόλις το ξεκλειδώσω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!! Η Samsung το UI το πήγε σε άλλο επίπεδο πλέον, νομίζεις ότι δεν δουλεύεις ένα κινητό android, απλά υπέροχο.... Πολύ λεπτομέρεια, τέλεια εμφάνιση και χειρισμός..... Όλες οι εταιρίες πλέον ανέβασαν της τιμές στους στα κινητά αλλά αυτό που κατάφερε να δώσει η Samsung με το one ui δεν το έπιασε κανείς!!!!! Αν δεν το χρησιμοποιήσεις και δεν το ψάξεις δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά!!!! Θα μπορούσα να πω χωρίς βέβαια να συγκρίνω ότι πλησιάζει πολύ την apple σε ποιότητα και λεπτομέρεια.... Εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημένος από το κινητό όσο για κάποια λαθάκια και βελτιώσεις αυτά τα παραβλέπω γιατί είμαι σίγουρος ότι θα γίνουν με update.... δεν σκοπεύω να αλλάξω κινητό τουλάχιστον για την επόμενη 2ετια, το μόνο που μπορώ να χρεώσω στην Samsung είναι η υποστήριξη της σε παλαιότερες συσκευές όπως ότι s8 δεν θα πάρει την αναβάθμιση, αυτό πρέπει λιγο να το κοιτάξει!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; Κι εγώ στη συσκευή μου πήρα την συγκεκριμένη αναβάθμιση, αλλά δεν βλέπω κάτι το τόσο διαφορετικό με πριν. Ρωτάω γιατί μπορεί να έχεις σταθεί σε λεπτομέρειες που πραγματικά να μην έχω προσέξει, μιας και το έχω 2 μέρες.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Μark. Φυσικα και το κινητο ηταν μια χαρα με την 9αρα και το One UI 1.0. Αυτο δεν αλλαξε... Αλλα στην ουσια η αναβαθμιση προσφερει ελαχιστα καινουργια πραγματα. Μικρες προσθηκες που δεν δικαιολογουν τον τιτλο major update. Θα ηταν ευπροσδεκτες αλλαγες σαν προσθηκη σε ενημερωσεις ασφαλειας. Αλλα σαν καινουργια εκδοση λογισμικου και interface οχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη το βλέπω σαν major update. Προσοχή στην λεπτομέρεια , απίστευτα fluid κατάσταση ( τόσο που ντροπιάζει πια τα παραδοσιακα ελαφριά skin) , μια πλήρης σουίτα που δουλεύει άψογα. Δεν βρίσκω πλέον λόγο να αντικατάστασης καμίας μαμάς εφαρμογής, με τρομερό integration. 2 πράγματα μου λείπουν πλέον και αυτο νομίζω oφειλεται στο Android και όχι στην Samsung. Airdrop και iMessage. Το πρώτο τουλάχιστον θα λυθεί γρήγορα ,αφού η Google θα φέρει το fastshare μέσα στα Google play services τους επόμενους μήνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Έχει βγει για την 10 κάτι αντίστοιχο του nice lock ή θα περιμένουμε update; Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Έχει βγει για την 10 κάτι αντίστοιχο του nice lock ή θα περιμένουμε update;

 

Περιμένουμε το update. Λογικά δεν θα αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...