Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

<<Ακρα του ταφου σιωπη στον καμπο βασιλευει>> Τι εγινε ωρε λεβεντες; ολοι ξαφανιζε ,τα πουλησατε τα εργαλεια η δεν εχετε χρονο για συζητηση;

Ειχα θεμα με το usb port ,εβγαζε σφαλμα υγρασιας, δοκιμασα 3 καλωδια (τα 2 γνησια samsung) και εβγαζε το ιδιο ,εδω και μερες χρησιμοποιω 2 καλωδια της Anker micro usb με ανταπτορακι type-c και φορτιζει κανονικα το εργαλειο με μια λεπτομερεια , κανει γρηγορη φορτιση σε μια θεση το καλωδιο ,δηλαδη ,αν το γυρισω αναποδα κανει αργη φορτιση ,τωρα τι γινετε; κατα 99% φταιει το κινητο σωστα; λετε να φταινε ολα τα καλωδια; λιγο δυσκολο θα ελεγα, υπαρχει περιπτωση; Ποια ειναι η αποψη σας;

 

Προς το παρων βολευτηκα μιας και φορτιζει και γρηγορα αλλα και χωρις τα λαθος μηνυματα υγρασιας

Link to comment
Share on other sites

<<Ακρα του ταφου σιωπη στον καμπο βασιλευει>> Τι εγινε ωρε λεβεντες; ολοι ξαφανιζε ,τα πουλησατε τα εργαλεια η δεν εχετε χρονο για συζητηση;

Ειχα θεμα με το usb port ,εβγαζε σφαλμα υγρασιας, δοκιμασα 3 καλωδια (τα 2 γνησια samsung) και εβγαζε το ιδιο ,εδω και μερες χρησιμοποιω 2 καλωδια της Anker micro usb με ανταπτορακι type-c και φορτιζει κανονικα το εργαλειο με μια λεπτομερεια , κανει γρηγορη φορτιση σε μια θεση το καλωδιο ,δηλαδη ,αν το γυρισω αναποδα κανει αργη φορτιση ,τωρα τι γινετε; κατα 99% φταιει το κινητο σωστα; λετε να φταινε ολα τα καλωδια; λιγο δυσκολο θα ελεγα, υπαρχει περιπτωση; Ποια ειναι η αποψη σας;

 

Προς το παρων βολευτηκα μιας και φορτιζει και γρηγορα αλλα και χωρις τα λαθος μηνυματα υγρασιας

 

Το είχα παθει και εγώ αυτό με την γρήγορη φόρτιση.... μου είχαν αλλάξει την υποδοχή type c στο κινητό. Λογικά αυτό είναι... δεν παίζει να χάλασαν τα καλώδια όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καιρο που μου ηρθε αυτο μνμ. Ισως και απο το S7 που ειχα πριν. Την ακυρωσα νομιζω τη λειτουργια αυτη.
Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορείτε να δείτε τί είναι το Rich Communication.

Στα Samsung η λειτουργία είναι ενσωματωμένη.

 

https://www.cosmotemessageplus.gr

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, δεν βλέπω πως μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά, ο οδηγός πιο κάτω μου βγάζει αλλού

Edit άκυρο, το βρήκα και είναι ενεργοποιημενο, πως έγινε αυτό;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κόλλημα με τις επαφές ρε παιδια. Για παράδειγμα, εχω επιλέξει όλες τις επαφές και ψάχνω τον "Γιωργος", δεν τον βρίσκω στις επαφές ούτε εμφανίζει το ονομα του όταν τον καλω γράφοντας τον αριθμό του.

 

Οταν πάω να κάνω προσθήκη νέας επαφής και γράφω "Γιωργος" μου λέει "θέλετε να συγχωνευσετε την επαφη με τον "Γιωργος"; πατάω ναι και τότε την εμφανίζει.

 

Τι γινεται; Που ειναι κρυμμένη;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 "μερη" που αποθηκευονται οι επαφες. Συσκευη, SIM, gmail. Καπου εκει γινεται το μπερδεμα
Το θέμα είναι ότι δεν την βρίσκω σε κανένα από τα 3 ψάχνοντας...μόνο αν παω να την αντικαταστήσω. Δε μιλάω για 1 επαφη αλλα για 5-6.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το εμφανίζει αυτό συνέχεια στο s8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι παίδες. Το s10 έχει τώρα την αντροιντ 10 kαι θα πάρει είπαμε μέχρι και τη 12?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέχρι και την 12 , έχουμε ψωμί ακόμη, σε δύο χρονάκια από τώρα (και αν) θα σκεφτώ να κάνω αλλαγή συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως ειναι?

Γιατι ακουγονται διαφορα απλα ελπιζω να ειναι καλυτερα απο το s8 με το οποιο εχω πλεον με το ζορι 2 ωρες οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως ειναι?

Γιατι ακουγονται διαφορα απλα ελπιζω να ειναι καλυτερα απο το s8 με το οποιο εχω πλεον με το ζορι 2 ωρες οθονη..

 

Αν το πάρεις καινουργιο ΣΙΓΟΥΡΑ θα είναι καλυτερο απο το s8 .... Αλλα μην περιμένεις κ κατι το φοβερο... Για μενα κοιτα σε s10 lite....

Φοβερή αυτόνομια, μεγαλη διαρκεια μπαταριας κ σίγουρα πιο δυνατό ακομα κ απ το s10 plus.

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που το παιρνω ειναι το μεγεθος του. Οποτε σιγουρα οχι το s10lite..

Αλλα αν εχει εστω και 4 ωρες οθονη πχ ειναι μια χαρα..

Εδω ειμαι με το s8 κανα χρονο με το ζορι 2 ωρες οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που το παιρνω ειναι το μεγεθος του. Οποτε σιγουρα οχι το s10lite..

Αλλα αν εχει εστω και 4 ωρες οθονη πχ ειναι μια χαρα..

Εδω ειμαι με το s8 κανα χρονο με το ζορι 2 ωρες οθονη..

 

με μερικες παρεμβασεις σιγουρα θα χτυπας πανω απο 6 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που το παιρνω ειναι το μεγεθος του. Οποτε σιγουρα οχι το s10lite..

Αλλα αν εχει εστω και 4 ωρες οθονη πχ ειναι μια χαρα..

Εδω ειμαι με το s8 κανα χρονο με το ζορι 2 ωρες οθονη..

Η μπαταρια ειναι καλυτερη απο το Samsung s9 που ειχα.ειδικα μετα το τελευταιο update κραταει αρκετα.τωρα κι'εγω σε αυτο το διλλημα ημουν πριν κατι μηνες..και επειδη βρηκα samsung s10 plus σε καλη τιμη το αγορασα.αποτελεσμα να το κρατησω μολις 5 μερες γιατι δεν μπορεσα το μεγεθος.και ειχα και πολλες αλλες επιλογες σε κινητα στους 16 εκατοστα

αποτελεσμα ειναι το πουλησω και πηρα το s10 το μικρο που γαι μενα ειναι ιδανικο μεγεθος.το samsung s10 lite ειναι πολυ μεγαλυτερο σε μηκος και απο το samsung s10 plus.ειναι 16.2 εκατοστα ορθιο...απο 15.7 .το μικρο ειναι μολις 15 εκατοστα.

επισης δεν πηρα το samsung s20 που ηταν περιπου στα 50 ευρο ακριβοτερο..γιατι δενε χει καλη αποδοση η μπαταρια.για το μικρο μιλαω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει για αγορά ακόμα;

 

το θεμα ειναι οτι δεν ειναι καλο διδυμο samsung και exynos, αν ρισκαρεις samsung και snapdragon, παρτο. αλλιως δωσε κατι παραπανω και παρε το 20 SE 5G με snapdragon ή το s10 lite. ( εγω επειδη εχω το s10e και βλεπω τα χαλια του exynos, μαλλον θα το ρισκαρω για το s10 με snapdragon που παιζει για αγορα απο ευρωπη ακομα).

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο;Τι σε χαλάει στον exynos;

 

οτι η μπαταρια του τρεχει σαν νερακι ακομα και σε stand bay. στο snapdragon εκτος του οτι θα εχεις ενα συν 30% περιπου στην μπαταρια, ειναι πιο δροσερος απο τον exynos και κανει πολυ καλη διαχειριση σε stand bay. υπαρχουν αναφορες μελων εδω στο νημα για 9 ωρες οθονης με τον snapdragon 855, και κανεις δεν ξεχναει ποτε οτι με τον exynos σου στερει το ραδιο. και οπως βλεπεις το s20 το απλο παει απατο με τον exynos, και να δουμε τι ψαρια θα πιασει το s20 fe με το s20 fe 5g που εχει snapdragon. ( Οι αναφορές δείχνουν ότι οι πωλήσεις Samsung Galaxy S20 είναι περίπου 50% χαμηλότερες από αυτές της σειράς Samsung Galaxy S10 όταν συγκρίνετε τις πρώτες επτά εβδομάδες πωλήσεων για τις δύο σειρές. Το χειρότερο είναι ότι οι πωλήσεις Galaxy S10 ήταν ήδη πιο αδύναμες από τις πωλήσεις της σειράς Samsung Galaxy S9, κάτι που θα έπρεπε να λέει κάτι στη Samsung. ). ναι εχω samsung, θελω ομως να εχω και την επιλογη εγω του επεξεργαστη, εφοσον αποφασιζει να βγαζει 2 εκδοσεις. η iphone εχει παγκοσμια εγγυηση για τα προιοντα της, η samsung ομως το s10 με τον snapdragon ουτε μπαταρια δεν του αλλαζει στην ευρωπη και ουτε το αναγνωριζει, να την χαιρετε την πολιτικη της.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...