Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλα άκρη τελικά. Αφού αφαιρέσεις το app με τον τρόπο που διαβάσεις στο Reddit άνοιξε μια φορά μόνος σου το Google app και από τότε και έπειτα με το swipe up θα ανοίξει το Google Search.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φορτίζω πχ από 20-80 με κλειστό το κινητό

Όταν ανοίγω ,στα στατιστικά έχει κρατήσει τη χρήση και πριν της φόρτισης

Πώς γίνεται να ανανεώνονται τα στατιστικά μετά τη φόρτιση;

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα άκρη τελικά. Αφού αφαιρέσεις το app με τον τρόπο που διαβάσεις στο Reddit άνοιξε μια φορά μόνος σου το Google app και από τότε και έπειτα με το swipe up θα ανοίξει το Google Search.

 

Thumbs up my friend! Έβγαλα κι άλλη σαβούρα με την ευκαιρία…

 

ΥΓ - Το Miui calendar ποιο app είναι να το ξηλώσουμε κι αυτό;

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω πχ από 20-80 με κλειστό το κινητό

Όταν ανοίγω ,στα στατιστικά έχει κρατήσει τη χρήση και πριν της φόρτισης

Πώς γίνεται να ανανεώνονται τα στατιστικά μετά τη φόρτιση;

Πρέπει να πάει στο 90% για να δεις νέα στατιστικά φόρτισης
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλως τυχαία, βγάζοντας στην δουλειά κάποιες φωτογραφίες, και ενώ έψαχνα να δω και κάποιες προηγούμενες παθαίνω σοκ βλέποντας πολλές φωτογραφίες διπλές και τριπλές στην συλλογή και στην google fotos εφαρμογή.......

Κόκκαλο έμεινα.

Άρχισα να διαγράφω .......έτοιμος να το ρίξω στον τοίχο....

Σορυ ρε παίδες αλλά θεωρώ εντελώς άκυρο αυτό πο6 συνέβη, όπως και οι φωτογραφίες επαφών που δείχνουν πλέον μικρές όπως είπα σε προηγούμενο ποστ.

Το περίεργο δεν έκανα κάτι....

Αν κάποιος ξέρει ας πει τίποτα γιατί αρχίζω και φρικάρω ****το.

Ευχαριστω .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάει στο 90% για να δεις νέα στατιστικά φόρτισης
Thanks Man!

Οπότε λογικά το 90% είναι το σημείο που κόβει τη γρήγορη φόρτιση και αρχίζει τη διαχείριση μέχρι να φτάσει 100?

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλως τυχαία, βγάζοντας στην δουλειά κάποιες φωτογραφίες, και ενώ έψαχνα να δω και κάποιες προηγούμενες παθαίνω σοκ βλέποντας πολλές φωτογραφίες διπλές και τριπλές στην συλλογή και στην google fotos εφαρμογή.......

Κόκκαλο έμεινα.

Άρχισα να διαγράφω .......έτοιμος να το ρίξω στον τοίχο....

Σορυ ρε παίδες αλλά θεωρώ εντελώς άκυρο αυτό πο6 συνέβη, όπως και οι φωτογραφίες επαφών που δείχνουν πλέον μικρές όπως είπα σε προηγούμενο ποστ.

Το περίεργο δεν έκανα κάτι....

Αν κάποιος ξέρει ας πει τίποτα γιατί αρχίζω και φρικάρω ****το.

Ευχαριστω .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σήμερα όλως τυχαία, βγάζοντας στην δουλειά κάποιες φωτογραφίες, και ενώ έψαχνα να δω και κάποιες προηγούμενες παθαίνω σοκ βλέποντας πολλές φωτογραφίες διπλές και τριπλές στην συλλογή και στην google fotos εφαρμογή.......

Κόκκαλο έμεινα.

Άρχισα να διαγράφω .......έτοιμος να το ρίξω στον τοίχο....

Σορυ ρε παίδες αλλά θεωρώ εντελώς άκυρο αυτό πο6 συνέβη, όπως και οι φωτογραφίες επαφών που δείχνουν πλέον μικρές όπως είπα σε προηγούμενο ποστ.

Το περίεργο δεν έκανα κάτι....

Αν κάποιος ξέρει ας πει τίποτα γιατί αρχίζω και φρικάρω ****το.

Ευχαριστω .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εάν είναι σφάλμα της εφαρμογής photos δεν ευθύνεται η Xiaomi. Εγω χρησιμοποιώ την στοκ εφαρμογή.

Για τα μικρές φωτογραφίες των επαφών, μικρό το κακό. Προσωπικά δε με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αλλαγή οθόνης στην infoquest. Ελπίζω όταν το ανοίξω να μην είναι πάλι όλα μαύρα. Πάντως η αλλαγή στο service ταχύτατη. Σε μια εργάσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Τι rom χρησιμοποιείτε ; Είμαι ανάμεσα σε LOS και Pixel.

Χρόνια φανατικός του stock android, με έχει κουράσει πλέον το MIUI.

Όσοι έχετε αλλάξει, πως πάει με ποιότητα ήχου; Παλιότερη έκδοση της Pixel που είχα δοκιμάσει, ήταν χάλι ο ήχος. Έχετε καταφέρει να παραμείνετε L1 για netflix;

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την pixel για μερικές μέρες, αν δεις στο xda γράφουν ότι έχει πολλά θέματα, και έβαλα την eu.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://download.pixelexperience.org/cepheus

To site.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την pixel για μερικές μέρες, αν δεις στο xda γράφουν ότι έχει πολλά θέματα, και έβαλα την eu.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://download.pixelexperience.org/cepheus

To site.

 

Αυτό που έβαλες είναι η αρχαία έκδοση. Η xiaomi eu είναι χειρότερη από την Official σε αυτή τη φάση και κανένας δε ξέρει γιατί κρασάρει/σέρνεται τόσο σε σύγκριση με Official eu ή global.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αλλαγή οθόνης στην infoquest. Ελπίζω όταν το ανοίξω να μην είναι πάλι όλα μαύρα. Πάντως η αλλαγή στο service ταχύτατη. Σε μια εργάσιμη.
Καλά νέα

Για ενημέρωσε μας όταν την ανοίξεις αν είναι όπως πρέπει η οθόνη γιατί λογικά η infoquest θα βάζει γνήσια ανταλλακτικά.

Το αναφέρω γιατί από σκρούτζ 2 φορές είχα πικρή εμπειρία με Xiaomi γιαυτό δε ξανά παίρνω Xiaomi από σκρουτζομάγαζο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου άλλαξαν οθόνη, αλλά σε redmi note 7, νομίζω έχει αναβαθμιστεί το service της infoquest.. αχρειαστο...
Link to comment
Share on other sites

Φίλου Μι9 την μια μέρα έκανε επανεκκίνησεις !!

Την επόμενη τεζα έκλεισε δεν ξανάνοιξε.

Πλακέτα είναι ε ?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε νεκρωσει αλλα δεν ήταν πλακέτα. Μου άλλαξαν τη ρομ. Απο eu που φόραγε μου πέρασαν την global stable και ανοιξε μια χαρα στην ιnfoquest το είχα παει
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα

Για ενημέρωσε μας όταν την ανοίξεις αν είναι όπως πρέπει η οθόνη γιατί λογικά η infoquest θα βάζει γνήσια ανταλλακτικά.

Το αναφέρω γιατί από σκρούτζ 2 φορές είχα πικρή εμπειρία με Xiaomi γιαυτό δε ξανά παίρνω Xiaomi από σκρουτζομάγαζο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση ότι με την επαναφορά που έκαναν στο τηλέφωνο πηγαίνει πλέον σφαίρα. Είχα την τελευταία έκδοση αλλά δεν είχα κάνει reset. Η οθόνη μια χαρά. Ευτυχώς σε μια ημέρα το ξαναειχα πίσω και οφείλω να το αναφέρω αυτό για το service.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κόλλημα με μπαταρία και notch σταγόνα τότε το 9t pro αν όχι Mi9. Αν δεν βιάζεσαι μπορείς να περιμένεις το mi10 και k30

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλες είναι η αρχαία έκδοση. Η xiaomi eu είναι χειρότερη από την Official σε αυτή τη φάση και κανένας δε ξέρει γιατί κρασάρει/σέρνεται τόσο σε σύγκριση με Official eu ή global.

 

Καλή-κακή αυτή ειναι η "official" αν και εχει σταματησει η υποστηριξή της.

Η 10ρα ειναι ακομα σε "unofficial" thread στο xda και εχει πολλα θέματα με το περασμα της κυρίως απο οτι διαβαζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε και άλλοι πρόβλημα ειδοποιήσεων σε smartwatch;Ξέρει κανείς πως διορθώνεται;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά... έχει τύχει σε κανέναν να μην κλείνει το τηλέφωνο μετά από κλήση?? δηλαδή να έχεις τελειώσει το τηλεφώνημα, να πατάς το κουμπί που κλείνει και αυτό τπτ?? Καμία ιδέα μπας και γλυτώσω επαναφορά εργοστασιακων??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά... έχει τύχει σε κανέναν να μην κλείνει το τηλέφωνο μετά από κλήση?? δηλαδή να έχεις τελειώσει το τηλεφώνημα, να πατάς το κουμπί που κλείνει και αυτό τπτ?? Καμία ιδέα μπας και γλυτώσω επαναφορά εργοστασιακων??

Μου συμβαίνει όταν δεν έχω σήμα κατά το κλείσιμο της γραμμής.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί και εμένα 2-3 φορές, χωρίς να έχω καταλάβει κάτω από ποιες συνθήκες το κάνει.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει όταν δεν έχω σήμα κατά το κλείσιμο της γραμμής.

Εχω την αίσθηση ότι και μένα τότε το κάνει... όταν δεν έχει καλό σήμα...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...