Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα ιδια μου φαινεται η μπαταρια προς το παρον.... χαλια δηλαδη...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμενα ιδια μου φαινεται η μπαταρια προς το παρον.... χαλια δηλαδη...

 

δες τις άδειες στο auto start

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το κατέβασα από το Playstore με keywords 'mls maic' και το εγκατέστησα. Δουλεύουν: η κλήση, οι χάρτες, διάφορα εργαλεία (πχ 'ορισμός ξυπνητηριού), ορισμός μουσικής αναπαργωγής, κλπ κλπ. Κολλάει όταν του λες να στείλει sms. Γενικά μιλώντας, η εμπειρία είναι φανταστική. Να δούμε πώς θα τα πάει από διαχείριση μπαταρίας.

 

Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος αλλα για να ενεργοποιησεις τη φωνητικη λειτουργια, εκτος απο το πατημα καποιου κουμπιου δυστυχως δεν μπορει να γινει απο το bluetooth μια και ενεργοποηται μονο το αντιστοιχο της google, πραγμα που καθιστα π.χ. τη φωνητικη κληση οχι και τοσο πρακτικη μια και πρεπει να εχεις στα χερια το τηλεφωνο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αλήθεια ότι στη χώρα Ινδία έχει πιο πολύ ένταση το ηχείο ;

 

Το δοκίμασα, αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Επίσης, όταν βάζεις Ινδία, εμφανίζονται και κάτι εφαρμογές συστήματος οι οποίες δεν σβήνουν. Το αλλαξα σε Ελβετία γιατί διάβασα οτι και με αυτή τη ρύθμιση είναι αυξημένη η ένταση. Μόνο με ντεσιμπελομετρο θα είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έβγαλε 11.0.3.0 με το pach του Νοεμβρίου

 

Εμένα σήμερα που το πήρα έβγαλε την 11.0.2.0 και έμεινε εκεί !!

 

Τελικά την έβαλα χειροκίνητα

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχει κανείς θέμα με την εφαρμογή του fb, μου κάνει όλη την ώρα και καλά ενημέρωση της εφαρμογής, την απεγκατεστησα και ξανά τα ίδια ...

 

Με όλα κλειστά τα παραπάνω, συνεχίζει το ίδιο βιολί, θα με τρελάνει!!!

 

Βρήκες λύση στο πρόβλημα;; εδώ και 2 μέρες το παρουσιάζει και σε εμένα και δεν ξέρω πως να το σταματήσω! :(

Link to comment
Share on other sites

Μπα , τίποτα , σταμάτησε εδώ δύο μέρες μόνο του. Θεωρώ για λίγο πάλι!!!

Διάβασε και τα τελευταία μηνύματα στο θέμα του mi9t pro, λέει ένα παιδί για μια λύση !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα βγηκε update για την εφαρμογη και εμενα μετα εστρωσε... Ισως ηταν καποιο κολλημα που εκανε trigger στα κινητα μας! :lol:

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Update ακούω και update δεν βλέπω....

Δακτυλικό κάθε μέρα το αλλάζω μιας και για τόσο το αναγνωρίζει, στην κάμερα βάζεις αυτόματο φλας....και μόλις κλείσει η εφαρμογή το σβήνει και πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

Μπαταρία καμία σχέση με πριν....

Κολλήματα αρκετές φορές εχω δει....

Ωστόσο στο iPad που εχω , έχει πάρει τρία update σε δυο βδομαδες.

Apple μοναδικά μόνη....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update ακούω και update δεν βλέπω....

Δακτυλικό κάθε μέρα το αλλάζω μιας και για τόσο το αναγνωρίζει, στην κάμερα βάζεις αυτόματο φλας....και μόλις κλείσει η εφαρμογή το σβήνει και πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

Μπαταρία καμία σχέση με πριν....

Κολλήματα αρκετές φορές εχω δει....

Ωστόσο στο iPad που εχω , έχει πάρει τρία update σε δυο βδομαδες.

Apple μοναδικά μόνη....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Γιατι τετοια εμπαθεια με το τηλεφωνο; Αν εχεις τοσα πολλα προβληματα και δεν εχει στρωσει με hard reset που εχεις κανει τοτε πας στο service γιατι πιθανοτατα ειναι hardware το προβλημα. Και εγω ειχα το προβλημα με το flash που αναβε μονο του, ο ηχος που ενεργοποιοταν μονος του μετα απο σιγαση αλλα μετα το hard reset δεν εχω κανενα προβλημα. Εκτος απο τις ασυμβατες εφαρμογες που ακομα δεν εχουν κανει update σε Android 10. Δεν ειναι προβλημα του mi9 αυτο! Και μια παρενθεση, το οτι δινει πολλα update μια εταιρια δεν παει να πει οτι ειναι καλο κιολας. Διαφορετικα η Google με το Pixel θα μπορουσε καθε ωρα να pushαρει ενα update και να λεει οτι φτιαχνει παπαδες. Θελει δοκιμες ενα update πριν βγει ωστε να μην μεινει ο κοσμος δυσαρεστημενος. Καθως χρηστης της σειρας Nexus και γνωριζοντας τι παει να πει early update μονο για το hype! :D:)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία εμπάθεια με την συσκευή όχι.

Επαναφορά όχι δεν έχω κάνει αλλα με ενοχλεί το να παίρνω υποτίθεται μια ανάβαθμιση και να μου κάνει χειρότερα κάποια πράγματα ναι δεν μου αρέσει.

Έχουμε 4 συσκευές στην οικογενεια όλες xiaomi και πονάνε και οι 4 μετά την αναβάθμιση.

Απλά τα αναφέρω και εγώ όπως και τόσοι άλλοι.

Για την κάμερα δεν ξαναείπα κάτι εκανα προπόνηση χαχαχχα και εμαθα να τραβάω όπως θέλει εκείνο.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία εμπάθεια με την συσκευή όχι.

Επαναφορά όχι δεν έχω κάνει αλλα με ενοχλεί το να παίρνω υποτίθεται μια ανάβαθμιση και να μου κάνει χειρότερα κάποια πράγματα ναι δεν μου αρέσει.

Έχουμε 4 συσκευές στην οικογενεια όλες xiaomi και πονάνε και οι 4 μετά την αναβάθμιση.

Απλά τα αναφέρω και εγώ όπως και τόσοι άλλοι.

Για την κάμερα δεν ξαναείπα κάτι εκανα προπόνηση χαχαχχα και εμαθα να τραβάω όπως θέλει εκείνο.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή έχει αναφερθεί πολλές φορές η αναγκαιότητα του hard reset, να πούμε ότι δε συνίσταται από τον κατασκευαστή αλλά εάν επικοινωνήσεις με κάποιον αντιπρόσωπο το πρώτο που θα σε ρωτήσουν είναι εάν έχεις κάνει επαναφορά (hard reset).

Ναι μεν δε συνιστάται αλλά εάν παρουσιαστεί κάποια αστάθεια αυτό θα σου πούνε.

Μη μπαίνεις στο τριπάκι του vs με την Apple διότι υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος. Πρώην χρήστης iPhone είμαι και νυν iPad.

Το νήμα απ' όσο διαβάζω, δεν έχει fans με τη κακή έννοια. Δεν έχουμε κάποιο συμφέρον από την Xiaomi. Εάν έχεις θέματα με τη συσκευή επικοινώνησε με την αντιπροσωπεία. Εμείς προσπαθούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον, γι αυτό είναι το φόρουμ.

Σωστά κάνεις και τα γράφεις, δίνουμε feedback έτσι.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε infoquest, για να το στείλει ς για τεχνικο έλεγχο,, δεν θυμάμαι το τηλέφωνο του service..

Έστειλα ένα redmi note 7, και μου άλλαξαν οθόνη, εντός εγγύηση ς, δεν πλήρωσα χρήματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Service Center

Λεωφόρος Κηφισού 127 (είσοδος από Μπιχάκη 42), 18233 Άγ. Ιωάννης Ρέντης

 

τηλ: +30 211 999 1260

 

e-mail: qservices@quest.gr

 

Επικοινωνήστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πιστεύετε πως ότι ανέφερα παραπάνω πως πρέπει να πάει αντιπροσωπεία ;

Να πάει και του μικρού μου γιου το mi9t που σχεδόν Κάνει τα ίδια;

Περίεργο μου φαίνεται.

Πριν την αναβάθμιση ωστόσο δεν είχα θέμα με όλα τα παραπάνω εκτός της κάμερας που ξαναλέω διάβασα έμαθα ...και την έμαθα πως πρέπει να τραβάει.

Θα προβώ σε ένα hard reset και αν δεν στρώσει τότε ίσως το πάω.

Ευχαριστω πάντως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί την ζημιά να την κάνει κάποια εφαρμογή. Αν μετά το factory reset δουλεύει σωστά,, χωρίς να περάσεις εφαρμογές,, τότε πρέπει να τις περνάς μια μια, και να ελέγχει το κινητό.

(Το έχω πάθει σε κινητό άλλης μάρκας.).

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανα το 11.0.6 update και διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει η επιλογη για το συρταρι των εφαρμογων εβαλα την alpha εκδοση του MIUI System Launcher (MIUI System Launcher ALPHA-4.10.6.1025-06141703) υπαρχει πλεον η επιλογη. Οποτε μετα απο τοσο καιρο με τον Poco Launcher ειπα να το δοκιμασω. Μεχρι τωρα φαινεται μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω εγκατασταση της εκδοσης (ALPHA-4.10.6.1025-06141703) αλλα μου εβγαζε οτι δεν μπορει να κανει εγκατασταση. Οσοι δεν μπορουν κανουν την συγκεκριμενη εγκατασταση, μπορουν να δοκιμασουν την (ALPHA-4.15.0.1366-11211612) που εχει γινει release στις 22 Νοεμβριου. Αυτη με αφησε το συστημα για να κανω εγκατασταση!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω εγκατασταση της εκδοσης (ALPHA-4.10.6.1025-06141703) αλλα μου εβγαζε οτι δεν μπορει να κανει εγκατασταση. Οσοι δεν μπορουν κανουν την συγκεκριμενη εγκατασταση, μπορουν να δοκιμασουν την (ALPHA-4.15.0.1366-11211612) που εχει γινει release στις 22 Νοεμβριου. Αυτη με αφησε το συστημα για να κανω εγκατασταση!

 

Την έκανα, αλλά το app drawer μου το έχει απενεργοποιημένο...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα, αλλά το app drawer μου το έχει απενεργοποιημένο...

 

Κατω από την επιλογή του default launcher εχει την επιλογή home screen και ενεργοποιείς το συρταρι ή όχι αν θελεις!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατω από την επιλογή του default launcher εχει την επιλογή home screen και ενεργοποιείς το συρταρι ή όχι αν θελεις!

 

Τέλειος, ευχαριστώ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω εγκατασταση της εκδοσης (ALPHA-4.10.6.1025-06141703) αλλα μου εβγαζε οτι δεν μπορει να κανει εγκατασταση. Οσοι δεν μπορουν κανουν την συγκεκριμενη εγκατασταση, μπορουν να δοκιμασουν την (ALPHA-4.15.0.1366-11211612) που εχει γινει release στις 22 Νοεμβριου. Αυτη με αφησε το συστημα για να κανω εγκατασταση!

 

Κι εγω τελικα αυτην (ALPHA-4.15.0.1366-11211612) ειχα βαλει απλα εκανα copy paste την εκδοση απο το site που το ειχα βρει γιαυτο γραφει την παλαιοτερη εκδοση... Το link αλλωστε ενημερωνει για το οτι υπαρχει η συγκεκριμενη νεοτερη εκδοση.

Σορυ αν μπερδεψα καποιους... :O

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε άλλη 24h wallpaper εκτος από αυτή που έχουμε;Πχ υπήρχε μια πολύ ωραία στο miui 10 στο θέμα spacewalk που δεν μπορώ τώρα να το βρω στο miui 11.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...