Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα τα ίδια φίλε μου σε official global stable(όχι ΕU)...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με την εγγύηση από amazon.es τι ισχύει,, . Ισχύει Ελλάδα, η , πρέπει να σταλεί Ισπανία, άγνωστο σε πιο μαγαζί; Όταν είναι prime ;;
Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση από amazon.es τι ισχύει,, . Ισχύει Ελλάδα, η , πρέπει να σταλεί Ισπανία, άγνωστο σε πιο μαγαζί; Όταν είναι prime ;;
Κλασσικά πίσω να σταλεί πρέπει
Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση από amazon.es τι ισχύει,, . Ισχύει Ελλάδα, η , πρέπει να σταλεί Ισπανία, άγνωστο σε πιο μαγαζί; Όταν είναι prime ;;
Η εγγύηση από Amazon είναι από τις καλύτερες. Εάν σου τύχει κάτι το στέλνεις με δικά τους έξοδα στην Ισπανία. Δεν έχει σχέση εάν είσαι Prime. Σημασία έχει ότι το συγκεκριμένο μοντέλο πωλείται από την ίδια την Amazon και όχι από κάποιον άλλο πωλητή. Αυτή τη στιγμή θα μπορούσα να στείλω τη συσκευή μου πίσω, να αγόραζα ξανά τη συσκευή και να κέρδιζα 150€ μιας και όταν το πήρα έκανε 450€.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχει κανείς θέμα με την εφαρμογή του fb, μου κάνει όλη την ώρα και καλά ενημέρωση της εφαρμογής, την απεγκατεστησα και ξανά τα ίδια ...

 

έχει γίνει συζήτηση και στο thread του Mi 9T Pro.. το ίδιο το FB ενημερώνει το FB κ Messenger

 

μέσα στο messenger app.. ρυθμίσεις.. App Updates

εγώ απενεργοποίησα μόνο το κομμάτι των Notifications.

(να κάνει updates δλδ, αλλά να ΜΗΝ με ειδοποιεί γι αυτά)

 

στο Facebook App.. Settings -> Media and Contacts (προς το τέλος) -> App Updates (τελευταίο)

απενεργοποιείστε το κομμάτι των Notifications

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει συζήτηση και στο thread του Mi 9T Pro.. το ίδιο το FB ενημερώνει το FB κ Messenger

 

μέσα στο messenger app.. ρυθμίσεις.. App Updates

εγώ απενεργοποίησα μόνο το κομμάτι των Notifications.

(να κάνει updates δλδ, αλλά να ΜΗΝ με ειδοποιεί γι αυτά)

 

στο Facebook App.. Settings -> Media and Contacts (προς το τέλος) -> App Updates (τελευταίο)

απενεργοποιείστε το κομμάτι των Notifications

 

Είσαι άρχοντας!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή "android auto"? Σε μένα ενώ δείχνει ότι είναι εγκατεστημένη στο play store, εντούτοις δεν εμφανίζεται πουθενά στις εφαρμογές ούτε μπορεί να ανοίξει στο play store. Έχει μόνο επιλογή κατάργηση εγκατάστασης. Την κάνω απεγκατάσταση... πάλι εγκατάσταση αλλά το ίδιο πράμα γίνεται. Νομίζω αυτό το κάνει μετά την αναβάθμιση σε Miui 11. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

 

χάνω κάτι και δεν βλέπω την υπερ-προσφορά? τι τιμή δηλαδή?

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή "android auto"? Σε μένα ενώ δείχνει ότι είναι εγκατεστημένη στο play store, εντούτοις δεν εμφανίζεται πουθενά στις εφαρμογές ούτε μπορεί να ανοίξει στο play store. Έχει μόνο επιλογή κατάργηση εγκατάστασης. Την κάνω απεγκατάσταση... πάλι εγκατάσταση αλλά το ίδιο πράμα γίνεται. Νομίζω αυτό το κάνει μετά την αναβάθμιση σε Miui 11. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;

 

το σύνδεσες με αυτοκίνητο και δεν λειτούργησε?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το android auto δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και πρέπει να εγκατασταθεί με apk η με google account με ξένη διεύθυνση. Μετά την εγκατάσταση, ανοίγει μόλις συνδεθεί με συμβατό αυτοκίνητο αλλά και μόνο του από το app drawer.
Link to comment
Share on other sites

Το android auto δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και πρέπει να εγκατασταθεί με apk η με google account με ξένη διεύθυνση. Μετά την εγκατάσταση, ανοίγει μόλις συνδεθεί με συμβατό αυτοκίνητο αλλά και μόνο του από το app drawer.

 

Με apk το εγκατέστησα αλλά δεν φαίνεται πουθενα σαν εφαρμογη μετα την εγκατάσταση. Αντιθετα Σε ένα tablet Samsung που έχω φαινεται το εικονιδιο της εφαρμογής και εκτελείται κανονικά. Το app drawer τι είναι και που το βρισκω;

Δεν το συνέδεσα με αυτοκίνητο για να διαπιστώσω αν λειτουργεί. Στο αυτοκίνητο έχω ένα aftermarket android gps radio στο οποίο πρέπει μαλλον να συνδέσω ένα usb dongle για android auto για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει συζήτηση και στο thread του Mi 9T Pro.. το ίδιο το FB ενημερώνει το FB κ Messenger

 

μέσα στο messenger app.. ρυθμίσεις.. App Updates

εγώ απενεργοποίησα μόνο το κομμάτι των Notifications.

(να κάνει updates δλδ, αλλά να ΜΗΝ με ειδοποιεί γι αυτά)

 

στο Facebook App.. Settings -> Media and Contacts (προς το τέλος) -> App Updates (τελευταίο)

απενεργοποιείστε το κομμάτι των Notifications

 

Με όλα κλειστά τα παραπάνω, συνεχίζει το ίδιο βιολί, θα με τρελάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Με apk το εγκατέστησα αλλά δεν φαίνεται πουθενα σαν εφαρμογη μετα την εγκατάσταση. Αντιθετα Σε ένα tablet Samsung που έχω φαινεται το εικονιδιο της εφαρμογής και εκτελείται κανονικά. Το app drawer τι είναι και που το βρισκω;

Δεν το συνέδεσα με αυτοκίνητο για να διαπιστώσω αν λειτουργεί. Στο αυτοκίνητο έχω ένα aftermarket android gps radio στο οποίο πρέπει μαλλον να συνδέσω ένα usb dongle για android auto για να δουλέψει.

 

Το app drawer είναι το μενού με όλες τις εφαρμογές. Έχει αναφερθεί πρόσφατα ένα θέμα σαν το δικό σου μετά από update σε Android 10, αλλά μόνο σε τηλέφωνα Pixel https://9to5google.com/2019/07/19/android-auto-missing-app-drawer-heres-why/.

Για να ανοίξει αυτόματα, θα πρέπει η συσκευή σου να υποστηρίζει Android Auto και να τη συνδέσεις με ένα απλό USB καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλη είδηση η MLS έβγαλε τη MAIC και για άλλες android συσκευές! Την έχει κανείς δοκιμάσει στο δικό μας, μπας και μετά από τόσα χρόνια χαρούμε κι εμείς οι Ελληνόφωνοι την ευκολία της φωνητικής αναγνώρισης, ιδίως αυτοί που δεν μπορούν ή δεν θέλουν να προφέρουν Haereyi PPPottea®;;;

 

Τροποποίηση: Το κατέβασα από το Playstore με keywords 'mls maic' και το εγκατέστησα. Δουλεύουν: η κλήση, οι χάρτες, διάφορα εργαλεία (πχ 'ορισμός ξυπνητηριού), ορισμός μουσικής αναπαργωγής, κλπ κλπ. Κολλάει όταν του λες να στείλει sms. Γενικά μιλώντας, η εμπειρία είναι φανταστική. Να δούμε πώς θα τα πάει από διαχείριση μπαταρίας.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Το app drawer είναι το μενού με όλες τις εφαρμογές. Έχει αναφερθεί πρόσφατα ένα θέμα σαν το δικό σου μετά από update σε Android 10, αλλά μόνο σε τηλέφωνα Pixel https://9to5google.com/2019/07/19/android-auto-missing-app-drawer-heres-why/.

Για να ανοίξει αυτόματα, θα πρέπει η συσκευή σου να υποστηρίζει Android Auto και να τη συνδέσεις με ένα απλό USB καλώδιο.

 

Ψάχνοντας για το app drawer βρήκα αυτό

στο youtube και εγκατέστησα το system launcher που δείχνει και παρατήρησα ότι ξεκλειδώνει κάποιες κρυφές επιλογές, όπως το app drawer που δεν είχα πριν. Μπορείς πλέον να έχεις επιλογή στην αρχική οθόνη να βλέπεις όλες τις εφαρμογές με σύρσιμο της οθόνης προς τα πάνω.

Μέσα από τις ρυθμίσεις του τελικά κατάφερα να ανοίξω και το android auto

Edited by dimig
Link to comment
Share on other sites

Νέο update 11.0.6.0 με security patch Νοεμβρίου

 

όσοι την περάσετε θα δείτε θεαματική βελτίωση στην μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έφτιαξαν και τα sms με την καινούργια αναβάθμιση και στέλνει 160 χαρακτηρες(GSM αλφάβητο)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...