Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα μερικές φορες πάνω στο 11 (πριν πατήσεις τις 3 τελίτσες ) ώστε να σου δώσει δικαιώματα διαχειριστή. Μετά θα δεις της δυνατότητα επιλογής πακέτου εγκατάστασης.

 

 

Edit: γράφαμε ταυτόχρονα με τον Zoo

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση παιδιά. Το βρήκα κατά τύχη κ το έκανα!

Το wifi calling σε cosmote συνεχίζει κ δουλεύει σωστά μετά την αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα και καλη δυναμη με υγεια να εχουμε ολοι.2 ερωτησεις...1) με την 11.0.7 δουλευει το wifi calling της cosmote? και 2) βρηκε κανενας λυση με τα μηνυμτα της πολιτικης προστασιας? κατι μου λεει οτι ειναι θεμα ρομ....στις γυναικας μου που ειναι με την 11.0.4 ακομα ερχονται κανονικα.με αυτη το καλοκαιρι ερχοντουσαν και σε εμενα ....τωρα τιποτα με την 6
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα και καλη δυναμη με υγεια να εχουμε ολοι.2 ερωτησεις...1) με την 11.0.7 δουλευει το wifi calling της cosmote? και 2) βρηκε κανενας λυση με τα μηνυμτα της πολιτικης προστασιας? κατι μου λεει οτι ειναι θεμα ρομ....στις γυναικας μου που ειναι με την 11.0.4 ακομα ερχονται κανονικα.με αυτη το καλοκαιρι ερχοντουσαν και σε εμενα ....τωρα τιποτα με την 6

 

Όσοι έχουν βάλει 11.0.7.0 έχουν αναφέρει ότι WiFi calling συνεχίζει να δουλεύει κανονικά.

Με 11.0.6.0 παίρνω κανονικά όλα τα alerts.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε ενημέρωση το messenger πριν λίγο...αλλά και πάλι τίποτα..αν πατήσω κοινοποίηση στο chrome μέσω messenger δεν κάνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω την 11.0.7 μέσο του γνωστού γκρουπ στο telegram. Την 11.0.6 από εκεί την έκανα. Την κατέβασε κανονικά, πάει για την επανεκκίνηση και εκεί δε με αφήνει. Τι να φταίει;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικός την έκανα. Το επίπεδο ασφαλείας Android πάντως έμεινε αμετάβλητο. 05-02-2020 με την 11.0.6 το ίδιο και με την 11.0.7.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν βάλει 11.0.7.0 έχουν αναφέρει ότι WiFi calling συνεχίζει να δουλεύει κανονικά.

Με 11.0.6.0 παίρνω κανονικά όλα τα alerts.

 

Υπαρχει καποιος φιλος με παροχο vodafone να μας πει αν λειτουργει το VoLTE και το wifi calling? Εχω την 11.0.7.0 PFGEUXM. Με την 11.0.6.0 ειχα VoLTE αλλα τωρα δεν εχω ουτε VoLTE.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος φιλος με παροχο vodafone να μας πει αν λειτουργει το VoLTE και το wifi calling? Εχω την 11.0.7.0 PFGEUXM. Με την 11.0.6.0 ειχα VoLTE αλλα τωρα δεν εχω ουτε VoLTE.

 

Στις ρυθμισεις του κινητου σου ειναι ενργοποιημενα VoLTE & wificall?

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με την τελευταία ενημέρωση (11.0.7.0) συνεχίζει να μου κλειδώνει η οθόνη σε άκυρες στιγμές και ενώ χρησιμοποιώ το κινητό. Συμβαίνει σε άλλους αυτό;

 

Συμβαίνει και σε μένα με 11.0.5.0.

Έχει κανείς κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του κινητου σου ειναι ενργοποιημενα VoLTE & wificall?

απο τον παροχο ειναι ενεργοποιημενα. Απο το κινητο το wifi calling ναι ειναι. (ρυθμισεις-καρτες σιμ- vodafone - πραγματοποιηση κλησεων μεσω wifi). Απο τον dialer ειναι ενεργοποιημενα και τα δυο με τους κωδικους 86583 και869434. Στις ρυθμισεις καρτας sim η vodafone δεν μου εχει επιλογη για VoLTE, μονο για wifi. Edit, Γνωριζω οτι η voda δεν υποστηριζει το wifi calling παρα μονο με την αθλια εφαρμογη της. Μεχρι 10 μερες πριν ειχα VoLTE και ξαφνικα χαθηκε. Αυτο εγινε πριν το τελευταιο update.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το downmix. Μέσα δεν έχει 11.07, μόνο την 11.06, την οποία και κατέβασα, αλλά δεν μου κάνει εγκατάσταση. Κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτο:

 

http://bigota.d.miui.com/V11.0.7.0.PFGEUXM/miui_LAVENDEREEAGlobal_V11.0.7.0.PFGEUXM_3b1ae2ea0f_9.0.zip

αν έχεις EEA.

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα, όπως ποσταρα προηγουμένως. Υπομονή για ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το downmix. Μέσα δεν έχει 11.07, μόνο την 11.06, την οποία και κατέβασα, αλλά δεν μου κάνει εγκατάσταση. Κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτο:

 

http://bigota.d.miui.com/V11.0.7.0.PFGEUXM/miui_LAVENDEREEAGlobal_V11.0.7.0.PFGEUXM_3b1ae2ea0f_9.0.zip

αν έχεις EEA.

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα, όπως ποσταρα προηγουμένως. Υπομονή για ΟΤΑ.

 

Δοκιμάστε αυτό που λένε τα παιδιά. Εγώ έτσι την πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα! #5644

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7994912#post7994912

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα έμενα δεν μου εμφανίζει "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" οταν παω να το επιλεξω απο τις 3 τελιτσες στην ενημερωση συστηματος

 

Τι μπορει να συμβαινει

 

Ακυρον το βρηκα και προχωραω στην εγκατασταση

 

Για την βοηθεια καποιου αλλου χρηστη που μπορει να μην γνωριζει παταμε πανω στο λογκο 7-8 φορες και σου δινει επιπλεον επιλογες

Edited by stouri
Stouri
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 9η μέρα μετά από επαναφορά που δεν έχει κάνει ενημέρωση για να έχω συρτάρι εφαρμογών.γνωριζετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα έμενα δεν μου εμφανίζει "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" οταν παω να το επιλεξω απο τις 3 τελιτσες στην ενημερωση συστηματος

 

Τι μπορει να συμβαινει

 

Ακυρον το βρηκα και προχωραω στην εγκαταση

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7995037

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το downmix. Μέσα δεν έχει 11.07, μόνο την 11.06, την οποία και κατέβασα, αλλά δεν μου κάνει εγκατάσταση. Κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την εχει την 11.0.7.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 9η μέρα μετά από επαναφορά που δεν έχει κάνει ενημέρωση για να έχω συρτάρι εφαρμογών.γνωριζετε κάτι;

Η ίδια κατάσταση στο rn8 pro μου...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε εμένα OTA με χώρα Ελλάδα. 86bd33f9ec4dfb93cdae0798bd9202a6.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση 11.0.7 αλλά μόνο 212 MB.11.0.6 PFGEUXM έχω,να την εγκαταστήσω ή να κατεβάσω από downmix που είναι 2GB;

Ή να βάλω και τις δύο μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση 11.0.7 αλλά μόνο 212 MB.11.0.6 PFGEUXM έχω,να την εγκαταστήσω ή να κατεβάσω από downmix που είναι 2GB;

Ή να βάλω και τις δύο μαζί;

 

Κατέβασε την .εγώ είμαι οκ με την ίδια

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση 11.0.7 αλλά μόνο 212 MB.11.0.6 PFGEUXM έχω,να την εγκαταστήσω ή να κατεβάσω από downmix που είναι 2GB;

Ή να βάλω και τις δύο μαζί;

 

Η αναβάθμιση έχει μέγεθος 1.9GB και την κατεβάζεις εύκολα από το downmix στο pc και τη μεταφέρεις στο κινητό (zip), στον αποθηκευτικό χώρο και από εκεί την βλεπει η ενημέρωση και την εγκαθιστά. Προηγουμένως, έχεις γίνει προγραμματιστής πατώντας την MIUI που έχεις γύρω στις 8 φορές, για να σου εμφανισει στις 3 τελίτσες τη δυνατότητα εγκατάστασης (έχω γράψει σε προηγούμενο post τη διαδρομή).

Link to comment
Share on other sites

1,9GB μέγεθος στη δικιά μας συσκευή (Note 8 Pro) ήταν το Android 10! Μπας και παίρνει και το Note 7 Android 10; Μια υπόθεση κάνω... Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...