Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκλείδωσα και εγκατέστησα την xiaomi eu, το wifi call δουλεύει κανονικά οπότε λογικά σε επόμενο update θα δουλέψει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

την eu ή την ελληνική έβαλες τελικά? stable ή dev?

με cosmote? δλδ δοκίμασες με airplane mode και έκανες κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσα και εγκατέστησα την xiaomi eu, το wifi call δουλεύει κανονικά οπότε λογικά σε επόμενο update θα δουλέψει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμείς με Global να περιμένουμε αναβάθμιση;;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

την eu ή την ελληνική έβαλες τελικά? stable ή dev?

 

με cosmote? δλδ δοκίμασες με airplane mode και έκανες κλήση?

Την xiaomi eu Dev εβδομαδιαία έβαλα και δουλεύει και σε airplane mode

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμείς με Global να περιμένουμε αναβάθμιση;;
Θα το διορθώσουν στο μέλλον σίγουρα, εφόσον έχει διορθωθεί στην κινεζική εβδομαδιαία dev, σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί και στα global

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. σκέφτομαι να το αγοράσω και θέλω την γνώμη σας αν αξίζει; ευχαριστώ...

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το τηλέφωνο θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι άλλο πιο καινούργιο π.χ mia3, mi9 lite.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα διαβασεις απο εδω τα δεδομενα αυτων που κατεχουν τη συσκευη, ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της. Αν βεβαια εισαι διατεθιμενος να ξοδεψεις παραπανω, τοτε ναι πας σε κατι πιο καινουριο, πιο δυνατο. Εσυ θα κρινεις .....

Για μενα στα λεφτα αυτα αξιζει με το παραπανω, μια και την εχω τη συσκευη ... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά για της απαντήσεις σας. μάλλον θα καταλήξω να το πάρω...

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Να επιβεβαιωσω και εγω οτι το κινητο ειναι πολυ τιμιο για την τιμή του.

Ηθελα να ρωτησω το εξης.

Ψαχνοντας για το πώς μπορω να εχω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τις 2 sim ΚΑΙ memory card , βρηκα τα παρακατω σχετικα.

Εχει δοκιμασει κανεις να το κανει ??

Μπορει να βοηθησει κανεις ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

1. https://www.magic-sim.com/compatibility/xiaomi/redmi-note-7

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Να επιβεβαιωσω και εγω οτι το κινητο ειναι πολυ τιμιο για την τιμή του.

Ηθελα να ρωτησω το εξης.

Ψαχνοντας για το πώς μπορω να εχω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τις 2 sim ΚΑΙ memory card , βρηκα τα παρακατω σχετικα.

Εχει δοκιμασει κανεις να το κανει ??

Μπορει να βοηθησει κανεις ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

1. https://www.magic-sim.com/compatibility/xiaomi/redmi-note-7

 

Έχω δουλέψει κινητό με τέτοιο μετατροπέα (όχι το RN7). Δεν είναι ό,τι κομψότερο έχεις δει, αλλά δουλεύει.

Πάντως με μία γρήγορη ματιά στο link σου, οι τιμές είναι εξωφρενικές. Σε ebay και ali τα βρίσκεις λιγότερο από ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε βίντεο έχω δει Ινδό να χρησιμοποιεί την πατέντα αυτή.

Δεν το έψαξα περισσότερο αλλά όταν αγόρασα το τηλέφωνο δεν γνώριζα ότι για χρησιμοποιήσω την έξτρα μνήμη θα έπρεπε να θυσιάσω την μια sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Να επιβεβαιωσω και εγω οτι το κινητο ειναι πολυ τιμιο για την τιμή του.

Ηθελα να ρωτησω το εξης.

Ψαχνοντας για το πώς μπορω να εχω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τις 2 sim ΚΑΙ memory card , βρηκα τα παρακατω σχετικα.

Εχει δοκιμασει κανεις να το κανει ??

Μπορει να βοηθησει κανεις ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

1. https://www.magic-sim.com/compatibility/xiaomi/redmi-note-7

στο redmi note 3 χρησιμοποιούσα ένα τέτοιο χωρίς πρόβλημα

https://www.aliexpress.com/item/32975329470.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.60a04fd7IIsyP5&algo_pvid=65251535-d4f8-4c05-829c-c497b05cef47&algo_expid=65251535-d4f8-4c05-829c-c497b05cef47-4&btsid=d32260cf-0a6c-4207-9a4c-933caa20ebeb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55

στο 7 δεν το δοκίμασα ακόμη μιας και δεν το χρειάζομαι πλέον, φοβάμαι όμως ότι θα είναι πολύ δυσκολότερη(αλλά όχι αδύνατη) η εφαρμογή του, μιας και το 7 έχει o-ring και "σφραγίζει" το συρταράκι

 

φυσικά αυτά που βρήκες είναι εξωφρενικά ακριβά!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. σκέφτομαι να το αγοράσω και θέλω την γνώμη σας αν αξίζει; ευχαριστώ...

 

Πάρτο με κλειστά τα μάτια. Ακόμα και απ' το Redmi Note 8 Pro η κάμερα του είναι πιο μπροστά. Βγάζει απίστευτη φωτογραφία κ ειδικά τη νύχτα. Το μόνο του μείον είναι προς το παρών το Wificall, αλλά και αυτό σύντομα θα φτιαχτεί.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με κλειστά τα μάτια. Ακόμα και απ' το Redmi Note 8 Pro η κάμερα του είναι πιο μπροστά. Βγάζει απίστευτη φωτογραφία κ ειδικά τη νύχτα. Το μόνο του μείον είναι προς το παρών το Wificall, αλλά και αυτό σύντομα θα φτιαχτεί.

 

H κάμερα του Redmi Note 8 Pro σαφώς και είναι καλύτερη από το Redmi Note 7. Μόνο εάν βάλεις Gcam το Note 7 έχει καλύτερη νυχτερινή φωτό γιατί δεν έχει βγει ακόμη gcam που να δουλεύει καλά με τον Mediatek του Note 8 Pro. Στις stock κάμερες όμως το Note 8 pro είναι καλύτερο.

 

Τέλος δεν βρίσκω το λόγο να πάρει ο φίλος το Note 7 από τη στιγμή που υπάρχει το νεότερο Note 8 που παίζει και στις ίδιες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα του Redmi Note 8 Pro σαφώς και είναι καλύτερη από το Redmi Note 7. Μόνο εάν βάλεις Gcam το Note 7 έχει καλύτερη νυχτερινή φωτό γιατί δεν έχει βγει ακόμη gcam που να δουλεύει καλά με τον Mediatek του Note 8 Pro. Στις stock κάμερες όμως το Note 8 pro είναι καλύτερο.

 

Τέλος δεν βρίσκω το λόγο να πάρει ο φίλος το Note 7 από τη στιγμή που υπάρχει το νεότερο Note 8 που παίζει και στις ίδιες τιμές.

 

Έχω και τα δύο. Σε όλα είναι η κάμερα του 7 πολύ πιο μπροστά. Μόνο στη σελφι υστερεί. Ειδικά αν βάλει gcam στο 7 είναι αιώνες μπροστά από το 8. Αλλά και η στοκ οκ λίγο καλύτερο αλλά πάλι καλύτερο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. σκέφτομαι να το αγοράσω και θέλω την γνώμη σας αν αξίζει; ευχαριστώ...
Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του,αλλά δεν έχει nfc ,δεν έχει αυτήν την στιγμή wificall ,αυτό μπορεί με επόμενο όμως update να φτιάξει και η μπαταρία του δεν είναι και κανένα τέρας αυτονομίας .Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά χτυπά το με κλειστά μάτια αξίζει.Αν όμως είσαι πιο high end πάνε πάρε το 8 pro.Ανωτερο κινητό σε όλα και στις στοκ κάμερες πάνω κάτω στα ίδια.Ειναι ένα all around κινητό για μέτριους χρήστες.Για πιο δυνατές απαιτήσεις πας αλλού. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν είναι ανοιχτή η φούσκα του messenger εάν κατεβάσεις την μπάρα έχει μια μόνιμη (όσο φαίνεται η φούσκα) ειδοποίηση ότι η εφαρμογή είναι "πάνω" από τις άλλες;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν είναι ανοιχτή η φούσκα του messenger εάν κατεβάσεις την μπάρα έχει μια μόνιμη (όσο φαίνεται η φούσκα) ειδοποίηση ότι η εφαρμογή είναι "πάνω" από τις άλλες;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Γιατί είναι ιδιαίτερα σημαντική άδεια αυτή που επιτρέπει σε μία εφαρμογή να δείχνει πάνω από τις άλλες. Εάν κάποια εφαρμογή την καταχραστεί, μπορεί να σου υποκλέψει στοιχεία, να πάρει τη συγκατάθεσή σου για κάτι που δεν θέλεις, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει gcam με φοβερό αποτέλεσμα και ταχύτητα δουλεύει σε miui 11

 

 

https://t.me/gcamnote7/10580

 

Και το xml αρχείο

 

https://t.me/gcamnote7/10828

 

Έχω μείνει άναυδος με τα αποτελέσματα ειδικά σε indoor και πρόσωπα

 

Το group στο telegram είναι αυτό

Redmi Note 7 Gcam & OT Group (Lavender)

https://t.me/gcamnote7

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα εγγαταστησει την Gcamera χθες χάθηκε το εικονίδιο κάμερας ,κατέβασα πάλι το link,έγινε η λήψη αλλά δεν μπορεί να γίνει εγγατασταση. Μου δείχνει ότι υπάρχει η εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να την βρω.Ουτε στις εφαρμογες μπορω να βρω το εικονιδιο για να κανω απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα. ειχα του BSG την 6.2.0.30 και δεν μπορω να βρω και εδω το ποστ του Ανδρεα με αυτες που προτεινει?
Link to comment
Share on other sites

 

Και άσε τους άλλους να λένε. Έτσι μου έρχεται να πάω να πάρω άλλο ένα να το έχω στη ντουλάπα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

στο redmi note 3 χρησιμοποιούσα ένα τέτοιο χωρίς πρόβλημα

https://www.aliexpress.com/item/32975329470.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.60a04fd7IIsyP5&algo_pvid=65251535-d4f8-4c05-829c-c497b05cef47&algo_expid=65251535-d4f8-4c05-829c-c497b05cef47-4&btsid=d32260cf-0a6c-4207-9a4c-933caa20ebeb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55

στο 7 δεν το δοκίμασα ακόμη μιας και δεν το χρειάζομαι πλέον, φοβάμαι όμως ότι θα είναι πολύ δυσκολότερη(αλλά όχι αδύνατη) η εφαρμογή του, μιας και το 7 έχει o-ring και "σφραγίζει" το συρταράκι

 

φυσικά αυτά που βρήκες είναι εξωφρενικά ακριβά!

 

Αυτό έχω από το rendmi note 3...και τώρα στο 7... Και με μια 64 sd μέσα. Δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κερδίσουμε ακριβώς με το android 10; Όπως διαβάζω το 10 θα έχει αρκετούς περιορισμούς και λιγότερες δυνατότητες όπως πχ τέλος η δυνατότητα εγγραφής συνομιλίας ακόμη και από τρίτες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Να επιβεβαιωσω και εγω οτι το κινητο ειναι πολυ τιμιο για την τιμή του.

Ηθελα να ρωτησω το εξης.

Ψαχνοντας για το πώς μπορω να εχω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τις 2 sim ΚΑΙ memory card , βρηκα τα παρακατω σχετικα.

Εχει δοκιμασει κανεις να το κανει ??

Μπορει να βοηθησει κανεις ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

1. https://www.magic-sim.com/compatibility/xiaomi/redmi-note-7

 

Εννοείται πως λειτουργεί, έτσι το έχω εγώ από το καλοκαίρι και δουλεύει άψογα... 2 sim και κάρτα sd συγχρόνως!!!

Αν είσαι Αθήνα στείλε μου μήνυμα, έχω άλλο 1 ανταπτωράκι αχρησιμοποίητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Καποια ειδοποιηση μου εβγαλε προχτες να να κανει κατι οταν το φορτιζω,οπως καταλαβαινετε δεν εδωσα πολυ σημασια,και εγω απλα το δεχτηκα.Τωρα λοιπον οταν το βαζω για φορτιση αναβει η οθονη και μολις σβησει ξανα αναβει στην οθονη κλειδωματος και ετσι αναβει-σβηνει συνεχεια...Οταν το ξεκελειδωνω μετα απο αυτα,ανοιγει την εφαρμογη του google:επειδη δεν εχω πολυ διαθεση να κατσω να ψαξω για βοηθηστε λιγακι.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...