Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω αλλο προβληματακι τωρα...δεν μου αλλαζει η φωτηνοτητα απο την lockscreen οταν κατεβαζω την μπαρα...(ειμαι με την 11.0.4 PFGEUXM) Θα πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα και μετα να αλλαξω την φωτηνοτητα απο την μπαρα ειδοποιησεων
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

Έχω μια απορία,όταν κλείνω το wifi στην θέση του εμφανίζεται ένα Η. τι ακριβώς είναι αυτό? γιατί τα δεδομένα τα έχω κλειστά

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερώνει σε τι τύπο δικτύου (2G/3G/4G) το κινητό σου είναι συνδεδεμένο. Το "Η" σημαίνει 3G και δεδομένα ανοιχτά σου δείχνει ότι έχεις μόνο όταν δίπλα από τον τύπο δικτύου έχει και δύο βελάκια.
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα στην gcam για το 7 έχει xml η απλά εγκαθιστούμε το apk;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αν δεν απατώμαι, τα περισσότερα 7ρια δεν έχουν ακόμα xml.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αλλάξετε έκδοση εκτός και αν τραβάτε με τρίποδο αστέρια (για το mode της αστροφωτογραφίας μιλάω)

Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχουν xml και για την 7.

πχ για του Parrot043 υπάρχουν: AZ-Main-Camera-HDR, AZ-NightSight-2, AZ-Tripod-NightSight-Astro

Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχουν xml και για την 7.

πχ για του Parrot043 υπάρχουν: AZ-Main-Camera-HDR, AZ-NightSight-2, AZ-Tripod-NightSight-Astro

 

Εχεις δικιο. Απλα έχω μεινει λιγο πισω μιας και δεν εχουν βγει πολλες 7ρες για 1+7 που ειμαι τώρα. :)

Σιγα σιγα αυξανονται οι ρυθμισεις στις 7ρες και βγαινουν και xml.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω το κινητό, συνεχίζει να υπάρχει η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων με την miui 11? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω το κινητό, συνεχίζει να υπάρχει η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων με την miui 11? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ναι. Εάν φύγει, θα είναι με την έλευση του Android 10.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση οι εισερχόμενες κλήσεις μέσω Viber και μέσω της εφαρμογής της Grandstream (έχω αριθμό VoIP) δεν κουδουνίζουν αλλά λειτουργούν στο παρασκήνιο.

Αν δηλαδή την ώρα που δεχτώ εισερχόμενη βλέπω την οθόνη η οποία ανάβει στιγμιαία και κατεβάσω την κουρτίνα μπορώ να αποδεχτώ την κλήση. Φυσικά είναι αδύνατον να παρακολουθώ την οθόνη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι και σε καμερα ειναι μπροστα το 8.Εννοειται οτι μιλαμε για το pro.

Αν μιλάς για stock, εννοείται.

Με gcam όμως, θεωρώ ότι το rn7 υπερτερεί.

Χθες κατάφερα να το πιάσω για πρώτη φορά στα χέρια μου και να το επεξεργαστώ.

Πολύ όμορφο και δυνατό κινητό, τόσο σχεδιαστικά όσο και σε επιδόσεις.

Με τις λίγες γνώσεις που έχω όμως και μετά από 5-6 μήνες συμβίωσης με το rn7 (ρεκόρ για εμένα), θεωρώ ότι οι φωτό με gcam είναι σαφώς καλύτερες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για stock, εννοείται.

Με gcam όμως, θεωρώ ότι το rn7 υπερτερεί.

Χθες κατάφερα να το πιάσω για πρώτη φορά στα χέρια μου και να το επεξεργαστώ.

Πολύ όμορφο και δυνατό κινητό, τόσο σχεδιαστικά όσο και σε επιδόσεις.

Με τις λίγες γνώσεις που έχω όμως και μετά από 5-6 μήνες συμβίωσης με το rn7 (ρεκόρ για εμένα), θεωρώ ότι οι φωτό με gcam είναι σαφώς καλύτερες.

 

Υπάρχουν συγκριτικά reviews για το 7 και το 8. Εξ όσων έχω δει με gcam και στα δύο, το rn7 υπερτερεί ειδικά στις νυκτερινές φωτό. Με τη στοκ ελαφρώς καλύτερο το 8 pro.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για stock, εννοείται.

Με gcam όμως, θεωρώ ότι το rn7 υπερτερεί.

Χθες κατάφερα να το πιάσω για πρώτη φορά στα χέρια μου και να το επεξεργαστώ.

Πολύ όμορφο και δυνατό κινητό, τόσο σχεδιαστικά όσο και σε επιδόσεις.

Με τις λίγες γνώσεις που έχω όμως και μετά από 5-6 μήνες συμβίωσης με το rn7 (ρεκόρ για εμένα), θεωρώ ότι οι φωτό με gcam είναι σαφώς καλύτερες.

 

Nαι,δεν μπαινουν ολοι σε διαδικασια να αλλαζουν,οτι κανουν με την μαμα καμερα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν συγκριτικά reviews για το 7 και το 8. Εξ όσων έχω δει με gcam και στα δύο, το rn7 υπερτερεί ειδικά στις νυκτερινές φωτό. Με τη στοκ ελαφρώς καλύτερο το 8 pro.
Στοκ με στοκ δεν είναι ελαφρώς αλλά πολύ καλύτερο από το 7. Ειδικά αν τραβάς με την επιλογή των 64mpixel (ηπιότερη επεξεργασία). Αλλά ναι με gcam ανώτερο το 7 χωρίς όμως να σημαίνει ότι είναι κακή η στοκ του 8pro

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.δε ξέρω αν έχει απαντηθεί ξανά αλλά μου έβγαλε ενημέρωση στο play store την ίδια εφαρμογή με διαφορετικό μέγεθος.γνωριζετε τον λόγο;
Link to comment
Share on other sites

11.0.5.0 πια.:)
Μούφα; :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή δεν είμαι βέβαιος πως δεν άλλαξα κι άλλες επιλογές από την επιλογή που ήθελα στις << Επιλογές για προγραμματιστές >>, υπάρχει κάποια λειτουργία/ρύθμιση/επιλογή ώστε να τις επαναφέρω ξανά όπως ήταν αρχικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Η υπηρεσια VoLTE ενεργοποιημενη και απο την συσκευη και απο τον παροχο(vodafone) δεν μου εμφανιζει στην οθονη το σημα. Σε επικοινωνια που ειχα με την εταιρια μου ειπαν οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν εμφανιζεται το σημα volte στην οθονη. Ισχυει κατι τετοιο?Miui σταθερη 11,0,4,0 PFGEUXM Edited by manos1958_
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κινητό σε κατάσταση πτήσης και άνοιξε το WiFi και στη συνέχεια προσπάθησε να κάνεις κλήση. Λογικά δε θα σε αφήσει αφού έχει θέμα η συσκευή με την αναβάθμιση και μετά. Αν πάλι σε αφήσει προφανώς παίζει και απλά δε δείχνει το εικονίδιο

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Η υπηρεσια VoLTE ενεργοποιημενη και απο την συσκευη και απο τον παροχο(vodafone) δεν μου εμφανιζει στην οθονη το σημα. Σε επικοινωνια που ειχα με την εταιρια μου ειπαν οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν εμφανιζεται το σημα volte στην οθονη. Ισχυει κατι τετοιο?Miui σταθερη 11,0,4,0 PFGEUXM

 

Εμένα, με Qcard, μου το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κινητό σε κατάσταση πτήσης και άνοιξε το WiFi και στη συνέχεια προσπάθησε να κάνεις κλήση. Λογικά δε θα σε αφήσει αφού έχει θέμα η συσκευή με την αναβάθμιση και μετά. Αν πάλι σε αφήσει προφανώς παίζει και απλά δε δείχνει το εικονίδιο

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο φίλος αναφέρει το VoLTE και όχι το Vowifi. κανονικά έπρεπε να το εμφανίζει όπως εμένα που έπαψε να λειτουργεί το Vowifi όμως το VoLTE λειτουργεί κανονικά και με το σηματάκι μόνιμα στη θέση του 4G.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος αναφέρει το VoLTE και όχι το Vowifi. κανονικά έπρεπε να το εμφανίζει όπως εμένα που έπαψε να λειτουργεί το Vowifi όμως το VoLTE λειτουργεί κανονικά και με το σηματάκι μόνιμα στη θέση του 4G.

Σε λειτουργια πτησης δεν επιτρεπει την πραγματοποιηση κλησης . Πρεπει να γινει συνδεση σε ασυρματο δικτυο. Βασικα δεν με ενδιαφερει το VoWifi διοτι δεν εχω προβλημα με το σημα δικτιου.Για καλυτερη ποιοτητα κλησης θα ηθελα με κλειστο wifi και ενεροποιημενα δεδομενα να χρησιμοποιω το VoLTE. Εχει και η vodafone αυτη την εφαρμογη της το vodafone wifi calling και δεν ακους τιποτα και ολο διακοπες .Τελος παντων αυτο που μου ειπαν απο την vodafone για την εμφανηση του εικονιδιου λογω αναβαθμισης ειναι ακυρο? Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργια πτησης δεν επιτρεπει την πραγματοποιηση κλησης . Πρεπει να γινει συνδεση σε ασυρματο δικτυο. Βασικα δεν με ενδιαφερει το VoWifi διοτι δεν εχω προβλημα με το σημα δικτιου.Για καλυτερη ποιοτητα κλησης θα ηθελα με κλειστο wifi και ενεροποιημενα δεδομενα να χρησιμοποιω το VoLTE. Εχει και η vodafone αυτη την εφαρμογη της το vodafone wifi calling και δεν ακους τιποτα και ολο διακοπες .Τελος παντων αυτο που μου ειπαν απο την vodafone για την εμφανηση του εικονιδιου λογω αναβαθμισης ειναι ακυρο? Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Κανονικά όπως και στην cosmote έπρεπε να στο εμφανίζει..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όπως και στην cosmote έπρεπε να στο εμφανίζει..

Μηπως πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις και απο τη συσκευη , γιατι απο την συσκευη βρισκω μονο την επιλογη υπαρχει δυνατοτητα κλησης μεσω wifi και ειναι on,αλλα εχω κατεβασει την εφαρμογη MIUI QUICK SETTING και στην επιλογη Πληροφοριες τηλεφωνου ειναι on το wifi και το VoLTE.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε το κινητό σε κατάσταση πτήσης και άνοιξε το WiFi και στη συνέχεια προσπάθησε να κάνεις κλήση. Λογικά δε θα σε αφήσει αφού έχει θέμα η συσκευή με την αναβάθμιση και μετά. Αν πάλι σε αφήσει προφανώς παίζει και απλά δε δείχνει το εικονίδιο

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/

Οταν βαζω λειτουργια πτησης κλεινει αυτοματα και το wifi και τα δεδομενα. ετσι γινεται η ειναι προβλημα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...