Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Πανω στη μπάρα διπλα από την ώρα μου εμφανίζεται η ένδειξη των ακουστικών ,χωρίς να τα έχω συνδεδεμένα κι έτσι ούτε μπορώ να ακούσω τραγούδια,ούτε τον συνομιλητή μου.Παρ όλα αυτά αν συνδέσω όντως τα ακουστικά λειτουργεί κανονικά; Ο ήχος ,είτε στη κλήση , είτε στη μουσική.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το Νοτε 7 global.

Για τζαμακι παραγγελνω για Νοτε 7 η για Νοτε 7 pro? :O

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πανω στη μπάρα διπλα από την ώρα μου εμφανίζεται η ένδειξη των ακουστικών ,χωρίς να τα έχω συνδεδεμένα κι έτσι ούτε μπορώ να ακούσω τραγούδια,ούτε τον συνομιλητή μου.Παρ όλα αυτά αν συνδέσω όντως τα ακουστικά λειτουργεί κανονικά; Ο ήχος ,είτε στη κλήση , είτε στη μουσική.

 

Μηπως πήρε υγρασία η θύρα των ακουστικών; Για άφησε τη να στεγνώσει να δεις. Το κινητό βρίσκει οτι έχει συνέχεια ακουστικά συνδεδεμένα, επειδή κάνει κάτι γείωση στη θύρα. Η υγρασία είναι, η πας για θύρα. Δοκίμασε να βάλεις/βγάλεις και τα ακουστικά καμια 50αρια φορές μπας και νιώσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πανω στη μπάρα διπλα από την ώρα μου εμφανίζεται η ένδειξη των ακουστικών ,χωρίς να τα έχω συνδεδεμένα κι έτσι ούτε μπορώ να ακούσω τραγούδια,ούτε τον συνομιλητή μου.Παρ όλα αυτά αν συνδέσω όντως τα ακουστικά λειτουργεί κανονικά; Ο ήχος ,είτε στη κλήση , είτε στη μουσική.
Δοκίμασε και με άλλα ακουστικά μήπως φταίνε αυτά που έχεις
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έκανες την αγορά μέσω PayPal? Αν ναι θα βγάλεις άκρη πιστεύω. Μίλα βέβαια πρώτα με το κατάστημα και αν σου κάνουν το κινεζο ανοίγεις case.

Ναι ολες τις αγορες μου τις κανω με Paypal. Μαλιστα ενα quick charge που ειχα παραγγειλει απο το ιδιο καταστημα και μου εστειλαν λαθος μου εκαναν επιστροφη χρηματων. Εστειλα χθες μηνυμα μου απαντησαν σημερα αλλα μου ζητησαν το bar code αποστολης του δεματος και εγω δεν το εχω.Βεβαια πριν 10 μερες τους εγραψα σχολια για την παραλαβη οτι ολα ΟΚ.. Τωρα θα περιμενω απαντηση τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ποιο κατάστημα το αγόρασες; Και ποια έκδοση έχεις;

Εκδοση 4/64 global και εχω και επιβεβαιωση για την global απο το site γνησιοτητας της mi. Το καταστημα ειναι Bang@@@d (δεν ξερω αν επιτρεπεται διαφημιση καταστηματος)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το Νοτε 7 global.

Για τζαμακι παραγγελνω για Νοτε 7 η για Νοτε 7 pro? :O

 

Δεν αλλάζει κάτι ...ίδια είναι.

Μόνο πρόσεξε μην παραγγείλεις για το Redmi 7 που είναι λίγο μικρότερο !!!

Edited by DragonD
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάτι τιπς από παθόντες κι όντως νομίζω ότι μπήκε λίγο νερό πριν εμφανιστεί η συγκεκριμένη ένδειξη.Φυσηξα τη θύρα 7-8 φορές κι άλλες τόσες ρουφηξα για 10-15 δευτερόλεπτα τον αέρα που είχε μέσα αυτη .Εν τέλει όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι ...ίδια είναι.

Μόνο πρόσεξε μην παραγγείλεις για το Redmi 7 που είναι λίγο μικρότερο !!!

 

Εννοειται!. Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Ειχα το 3, το 4, το 5 απλο, το νοτε 5, τωρα το 6 και θυμαμαι οτι παραγγελναμε για pro, γι αυτο και η απορια μου και φυσικα καλυτερα να ρωτας παρα να την πατας.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου συνδέεται στο bluetooth του αυτοκινήτου. Ξέρει κανείς τι παίζει; Στο ρολόι και στο headset συνδέεται κανονικα.. Μήπως δεν είναι συμβατό; Μου κάνει εντύπωση γτ το 4αρι συνδεόταν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις μάλλον αυτό εννοείςc83270aaa66ac4accf0fa0191738aab7.jpg

 

 

Διάβασα με καθυστέρηση το post σου και βλέπω ότι στο δικό μου δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

Μήπως οφείλεται σε διαφορετική έκδοση miui;

Έχω την 10.3.4

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον συνδέεται στις άλλες bt συσκευές, δεν φταίει το κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις να εμφανίζονται στο πάνω μέρος της οθόνης έχουμε κάποιο νεότερο?

 

Γιατι που εμφανιζονται φιλε σε εσενα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γιατι που εμφανιζονται φιλε σε εσενα?

 

Προφανως εννοει αν παραμένουν ή φευγουν μετα από λίγο.

 

Στη stable δεν εχει αλλαξει κάτι. Συνεχιζουν να φευγουν μετα από λιγα δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου συνδέεται στο bluetooth του αυτοκινήτου. Ξέρει κανείς τι παίζει; Στο ρολόι και στο headset συνδέεται κανονικα.. Μήπως δεν είναι συμβατό; Μου κάνει εντύπωση γτ το 4αρι συνδεόταν κανονικά

 

Το δικό μου συνδέεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα ακόμη μικρό πρόβλημα.

Αγόρασα πρόσφατα ένα καλώδιο C-type (από ΠΛΑΙΣΙΟ) για το φορτιστή του αυτ/του και, δυστυχώς, δεν φορτίζει με κανένα συνδυασμό το RN7.

Αντικατέστησα τα καλώδια με εκείνο της συσκευασίας (Xiaomi) και φορτίζουν κανονικά, δηλαδή το αγορασμένο φορτίζει και μεταφέρει αρχεία με το φορτιστή ρεύματος και το Xiaomi κάνει το ίδιο στο αυτ/το.

Που οφείλεται και πως εξηγείται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι που εμφανιζονται φιλε σε εσενα?

Ωραίος!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανως εννοει αν παραμένουν ή φευγουν μετα από λίγο.

 

Στη stable δεν εχει αλλαξει κάτι. Συνεχιζουν να φευγουν μετα από λιγα δευτέρα.

 

Thanks Ανδρέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Thanks Ανδρέα!!!

Ναι την εχω την ομορφια.......γεγονος αυτο......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση 4/64 global και εχω και επιβεβαιωση για την global απο το site γνησιοτητας της mi. Το καταστημα ειναι Bang@@@d (δεν ξερω αν επιτρεπεται διαφημιση καταστηματος)

 

Κράτα μας ενήμερους με το πως κινήθηκες για να ξέρουμε, επίσης τι χρώμα το πήρες όχι ότι παίζει κάποιο ρολό από περίεργα;;;

Link to comment
Share on other sites

Κράτα μας ενήμερους με το πως κινήθηκες για να ξέρουμε, επίσης τι χρώμα το πήρες όχι ότι παίζει κάποιο ρολό από περίεργα;;;[

Περιμενω απαντηση τους μετα τις φωτο που τους εστειλα. Τους εστειλα και το πακετο συσκευασιας που μου ζητησαν (το ειχα κρατησει) oxι ομως και το bar code ,το οποιο δεν ειχα κρατησει. Μαλλον θελουν να κανουν ελεγχο για προβλημα στην μεταφορα ,αν και στα σχολια για την παραλαβη τους ειχα γραψει ολα ΟΚ. Χρωμα μπλε πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το redmi note 4 (3/32) χωρίς κανένα πρόβλημα. σκέφτομαι να το αλλάξω απλά γιατί το βαρέθηκα:p και να αγοράσω το rn7 (4/64).

Θέλω να σας ρωτήσω όσον αφορά τις φωτογραφίες που βγάζει το rn7, τα 48 mpixel κάνουν τη διαφορά? Δηλαδή δεν υπάρχει σύγκριση με τις φωτο που βγάζει το rn4? Μιλάμε για απλή χρήση της κάμερας, χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις και χωρίς πειράγματα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια πρόχειρη και αρκετά καλή λύση ώστε οι ειδοποιήσεις να εμφανίζονται μόνιμα είναι το "notch notifications for miui' μπορείς να τοποθετήσεις τις ειδοποιήσεις σε οποιαδήποτε σημείο θέλεις εγώ το δοκιμάζω τώρα έβαλα τις ειδοποιήσεις δίπλα την ώρα. Υπάρχει και pro με αγορά για περισσότερες παραμετροποιήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το redmi note 4 (3/32) χωρίς κανένα πρόβλημα. σκέφτομαι να το αλλάξω απλά γιατί το βαρέθηκα:p και να αγοράσω το rn7 (4/64).

Θέλω να σας ρωτήσω όσον αφορά τις φωτογραφίες που βγάζει το rn7, τα 48 mpixel κάνουν τη διαφορά? Δηλαδή δεν υπάρχει σύγκριση με τις φωτο που βγάζει το rn4? Μιλάμε για απλή χρήση της κάμερας, χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις και χωρίς πειράγματα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Είχα το RN4,εδώ και μερικές μέρες έχω το RN 7,σε σύγκριση οι φωτό του 7 είναι ανώτερες λογικό είναι φυσικά...Με Gcam γίνεται ακόμα καλύτερη η φωτογραφία...

Εγώ το πήρα σε μπλε,και είναι πανέμορφο....

Θήκη πήρα την Spigen Rough Armour είναι πολύ καλή και καλύπτει την κάμερα...

Τζαμακι πήρα το πιο φτηνό που βρήκα,δεν καλύπτει τις άκρες αλλά έχει κάτσει πολύ καλά...Κατά τ αλλά καλή συσκευή φαίνεται,για δεύτερη είναι ότι πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το redmi note 4 (3/32) χωρίς κανένα πρόβλημα. σκέφτομαι να το αλλάξω απλά γιατί το βαρέθηκα:p και να αγοράσω το rn7 (4/64).

Θέλω να σας ρωτήσω όσον αφορά τις φωτογραφίες που βγάζει το rn7, τα 48 mpixel κάνουν τη διαφορά? Δηλαδή δεν υπάρχει σύγκριση με τις φωτο που βγάζει το rn4? Μιλάμε για απλή χρήση της κάμερας, χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις και χωρίς πειράγματα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Εντελως αλλο επιπεδο οι φωτογραφιες του RN7 απο το RN4...Εδω λεγεται οτι οι φωτογραφικες επιδοσεις του 7 πλησιαζουν τις σημερινες ναυαρχιδες,οποτε φαντασου....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...