Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω.που μπορουμε να το βρουμε;

Και εγώ θα ήθελα να μάθω που βρίσκουμε το apk για τη gcam. Μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος;

Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.ποιο αρχειο κατεβαζουμε ομως;

 

διάβασμα φίλε μου ψάξιμο και δοκιμές ανάλογα την συσκευή που έχεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζεται στην Ινδία 28 Φεβρουαρίου...

https://www.gizchina.com/2019/02/14/redmi-note-7-india-launch/

Λίγο υπομονή να δούμε τι άλλο θα φέρει μαζί.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε το Global, δε θα αργήσει

 

Κι εγώ το περιμένω.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 7 CN Version 6GB + 64GB στα 230,56€ + 11,69€ EU Priority Line

 

φαντάζει μια πολύ καλή αγορά

Πανάκριβο αν σκεφτείς ότι σήμερα με ~25Ευρώ παραπάνω παίρνεις pocophone από σκρουτζομάγαζο! Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 7 CN Version 6GB + 64GB στα 230,56€ + 11,69€ EU Priority Line

 

φαντάζει μια πολύ καλή αγορά

 

Καθολου καλη τιμη....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 7 CN Version 6GB + 64GB στα 230,56€ + 11,69€ EU Priority Line

 

φαντάζει μια πολύ καλή αγορά

 

Πανάκριβο αν σκεφτείς ότι σήμερα με ~25Ευρώ παραπάνω παίρνεις pocophone από σκρουτζομάγαζο!

 

Καθολου καλη τιμη....

 

Για τους μη έχοντες πολλές γνώσεις σχετικά με την αγορά/ ανταγωνισμό, θα μπορούσατε να μας αναφέρετε για ποιο λόγο θεωρείτε η τιμή του καλή ή κακή?

Link to comment
Share on other sites

Για τους μη έχοντες πολλές γνώσεις σχετικά με την αγορά/ ανταγωνισμό, θα μπορούσατε να μας αναφέρετε για ποιο λόγο θεωρείτε η τιμή του καλή ή κακή?
Γιατί είναι κινέζικη έκδοση, θέλει ξεκλείδωμα και αλχημείες (custom rom flash) για να παίξει ελληνικά, με κίνδυνο σε κάποιο λάθος να αποκτήσεις ένα πανάκριβο "τούβλο" με την νέα πολιτική της Xiaomi. Δεν έχει και 800άρα μπάντα που χρειάζεται στην Ελλάδα. Κάνει αρκετό καιρό να έρθει ακόμα και ΑΝ είναι σε στοκ, με κίνδυνο (έστω και μικρό) τελωνείου. Είναι υπερτιμημένο στα χρήματα αυτά. Σε ένα/δυο μήνες θα υπάρχει Ελλάδα σε πολύ καλύτερη τιμή. Υποτίθεται τιμή ΚΙΝΑΣ θα είναι 130Δολάρια (120Ευρώ), συνεπώς όταν βγει η GLOBAL και έχουν στοκ τα εδώ σκρουτζομάγαζα θα το βρίσκεις φτηνότερα από την παραπάνω τιμή ( 242 ευρώ) . Και επίσης σ'αυτή την τιμή ή κοντά σε αυτή υπάρχουν καλύτερα κινητά όπως το Pocophone F1 (Σκρουτζ ~268Ευρώ), διάβασε στο αντίστοιχο νήμα. Όποιος βιάζεται το πληρώνει ακριβά δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι κινέζικη έκδοση, θέλει ξεκλείδωμα και αλχημείες (custom rom flash) για να παίξει ελληνικά, με κίνδυνο σε κάποιο λάθος να αποκτήσεις ένα πανάκριβο "τούβλο" με την νέα πολιτική της Xiaomi. Δεν έχει και 800άρα μπάντα που χρειάζεται στην Ελλάδα. Κάνει αρκετό καιρό να έρθει ακόμα και ΑΝ είναι σε στοκ, με κίνδυνο (έστω και μικρό) τελωνείου. Είναι υπερτιμημένο στα χρήματα αυτά. Σε ένα/δυο μήνες θα υπάρχει Ελλάδα σε πολύ καλύτερη τιμή. Υποτίθεται τιμή ΚΙΝΑΣ θα είναι 130Δολάρια (120Ευρώ), συνεπώς όταν βγει η GLOBAL και έχουν στοκ τα εδώ σκρουτζομάγαζα θα το βρίσκεις φτηνότερα από την παραπάνω τιμή ( 242 ευρώ) . Και επίσης σ'αυτή την τιμή ή κοντά σε αυτή υπάρχουν καλύτερα κινητά όπως το Pocophone F1 (Σκρουτζ ~268Ευρώ), διάβασε στο αντίστοιχο νήμα. Όποιος βιάζεται το πληρώνει ακριβά δυστυχώς.

 

Υπό αυτήν την προσέγγιση το καταλαβαίνω ότι είναι ακριβό.

 

Εγώ κυρίως για το κόστος της συσκευής αναφέρομαι, οπότε δεν έπιασα αυτήν την σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι κινέζικη έκδοση, θέλει ξεκλείδωμα και αλχημείες (custom rom flash) για να παίξει ελληνικά, με κίνδυνο σε κάποιο λάθος να αποκτήσεις ένα πανάκριβο "τούβλο" με την νέα πολιτική της Xiaomi. Δεν έχει και 800άρα μπάντα που χρειάζεται στην Ελλάδα. Κάνει αρκετό καιρό να έρθει ακόμα και ΑΝ είναι σε στοκ, με κίνδυνο (έστω και μικρό) τελωνείου. Είναι υπερτιμημένο στα χρήματα αυτά. Σε ένα/δυο μήνες θα υπάρχει Ελλάδα σε πολύ καλύτερη τιμή. Υποτίθεται τιμή ΚΙΝΑΣ θα είναι 130Δολάρια (120Ευρώ), συνεπώς όταν βγει η GLOBAL και έχουν στοκ τα εδώ σκρουτζομάγαζα θα το βρίσκεις φτηνότερα από την παραπάνω τιμή ( 242 ευρώ) . Και επίσης σ'αυτή την τιμή ή κοντά σε αυτή υπάρχουν καλύτερα κινητά όπως το Pocophone F1 (Σκρουτζ ~268Ευρώ), διάβασε στο αντίστοιχο νήμα. Όποιος βιάζεται το πληρώνει ακριβά δυστυχώς.

 

Τα είπες όλα και πολύ σωστά!!

Να συμπληρώσω κι εγώ πως από αυτό το τηλέφωνο αξίζει μόνο η Global Version του PRO με τον 675 και την SONY κάμερα.

(Στην ουσία μιλάμε για άλλη αναβαθμισμένη συσκευή!!!)

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-7-pro

Οπότε, έχουμε μέλλον...ακόμη δεν παρουσιάστηκε στην Ινδία που ήταν για 12-2-2019.

Οποιος θέλει καλό και τίμιο κινητό ΤΩΡΑ αγοράζει POCO!!!

Link to comment
Share on other sites

για ινδια έχουν πει για 20/02/19

Διόρθωση: 28 Φεβρουαρίου, 20 θα είναι η παρουσίαση του νέου Xiaomi MI 9.

Έχει αναφερθεί και στην προηγούμενη σελίδα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση: 28 Φεβρουαρίου, 20 θα είναι η παρουσίαση του νέου Xiaomi MI 9.

Έχει αναφερθεί και στην προηγούμενη σελίδα.

 

Βασίλη στο απλό αναφέρεται το άρθρο που παραθέτεις....

Λέει "The brand is reportedly working on the Redmi Note 7 Pro but hasn’t released any official launch date, and we are not sure whether the device will first launch in India before heading to more markets."

 

"Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι" που λένε και στο χωριό μου!!!

 

Πάμε για Pocophone F1 (128GB, Armoured Edition with Kevlar) που κι αυτό όμως βλέπω ότι σπανίζει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη στο απλό αναφέρεται το άρθρο που παραθέτεις....

Λέει "The brand is reportedly working on the Redmi Note 7 Pro but hasn’t released any official launch date, and we are not sure whether the device will first launch in India before heading to more markets."

 

"Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι" που λένε και στο χωριό μου!!!

 

Πάμε για Pocophone F1 (128GB, Armoured Edition with Kevlar) που κι αυτό όμως βλέπω ότι σπανίζει!!!!

Έχω προϋπηρεσία απο το redmi note 3 pro και καταλαβαίνω που το πάει η Redmi. Αλλά δεν θα καθυστερήσει άλλο. Πιστεύω στις 28 θα ξεκινήσει η πώληση/προπώληση στην Ινδία, σαν ντεμπούτο της global version που σίγουρα θα ακολουθήσει (με τα ίδια χαρακτηριστικά+4G μπάντες). Άλλωστε στο άρθρο στο τέλος έχει ενα tweet:

"We promised a game changer & here it is! The #ǝɟᴉ7ƃnɥʇ phone #RedmiNote7 will launch on 28th Feb, 2019!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

28-2 θα παρουσιαστεί και λογικά ταυτόχρονα θα ξεκινήσει η διάθεση....το παράξενο είναι ότι αρχίζουν να υπάρχουν αναφορές για in-display fingerprint scanner, πως όμως θα συμβεί κάτι τέτοιο σε ips οθόνη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...