Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης vodafone wifi calling κατω απο την ενεργοποιηση έχει επιλογη για προτεραιοτητα στο δικτυο της κινητης.Αυτο να το ενεργοποιησω ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης vodafone wifi calling κατω απο την ενεργοποιηση έχει επιλογη για προτεραιοτητα στο δικτυο της κινητης.Αυτο να το ενεργοποιησω ή όχι?

 

Προσωπική προτίμηση είναι.

Εάν έχεις δίκτυο δεδομένων (ακόμη από άλλη κάρτα με καλύτερο σήμα), θέλεις το VoLTE να πηγαίνει από εκεί, ή από WiFi;

Link to comment
Share on other sites

στα 169 που παίζει τώρα στις μεγάλες αλυσίδες θεωρείτε πως είναι καλή ευκαιρία με 2ετη εγγύηση; το θελω για δεύτερο και στη συνέχεια να το κάνω δώρο σε άτομο χωρίς τρελές απαιτήσεις
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

στα 169 που παίζει τώρα στις μεγάλες αλυσίδες θεωρείτε πως είναι καλή ευκαιρία με 2ετη εγγύηση; το θελω για δεύτερο και στη συνέχεια να το κάνω δώρο σε άτομο χωρίς τρελές απαιτήσεις

 

Κάμερα αξίζει με χιλια. Οθόνη πολύ τίμια για τα λεφτά. Αυτονομία ικανοποιητικη. Αλλα δεν νομιζω να σε καλυψει εσένα σε ταχύτητα. Εμενα τουλαχιστον δεν με καλυψε αν και το κράτησα καιρο λόγω κάμερας + ικανοποιητικής αυτονομίας.

 

Καμερα μιλαω παντα για gcam.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

απο οτι θυμαμαι που είχα μιλήσει με την εξυπηρετηση πελατων κληση volte με δεδομενα τηλεφωνου δεν γινεται.Μονο με wifi...

 

Λογικό είναι αν είχες δεδομένα θα είχες και τηλέφωνο

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα αξίζει με χιλια. Οθόνη πολύ τίμια για τα λεφτά. Αυτονομία ικανοποιητικη. Αλλα δεν νομιζω να σε καλυψει εσένα σε ταχύτητα. Εμενα τουλαχιστον δεν με καλυψε αν και το κράτησα καιρο λόγω κάμερας + ικανοποιητικής αυτονομίας.

 

Καμερα μιλαω παντα για gcam.

 

οκ ευχαριστώ.

η gcam ειναι στο ιδιο επίπεδο με το mate 20 pro στα νυχτερινά; στα πορτρέτα σίγουρα θα είναι ανώτερη γιατί η χαβάη βγάζει cartoon

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ.

η gcam ειναι στο ιδιο επίπεδο με το mate 20 pro στα νυχτερινά; στα πορτρέτα σίγουρα θα είναι ανώτερη γιατί η χαβάη βγάζει cartoon

 

Εξαρτάται αν μιλας για μεση νυχτερινή ή κατράμι σκοτάδια. Σε κατράμι σκοτάδια δεν έχει ανταγωνισμό η χαβαη (αν και με εντυπωσιάζει τελευταία το 1+7 εκει). Σε μέση νυχτερινή πιστεύω πως είναι παρόμοια και ισως και ενα κλικ πάνω το rn7 αναλόγως και τα γούστα και συνθήκες (πχ σε κίνηση ή πρόσωπα το rn7 gcam δεν παιζόταν)

 

Βέβαια μιλάω έχοντας δουλέψει μόνο το p20 pro (καλοκαίρι) και βλέποντας μονο δείγματα του mate στο forum. Να βελτιώθηκε τόσο πολύ το mate? Εγώ από τα δείγματα που ειδα κατάλαβα ότι έγιναν απλά πιο φυσικές (λιγότερο sharpening και ισως λιγο χαμηλότερο nr).

 

Επειδή τα της φωτογραφίας μερικές φορές ειναι και υποκειμενικά κάποια πράγματα, δες το παρακάτω έμμεσο συγκριτικό με P20 pro. Πρώτα rn7 gcam και μετα p20 pro. Εκ πρώτης, λογω sharpening σε ξεγελά ότι έχει περισσότερη λεπτομέρια το p20 pro. Αλλα αν προσέξεις πχ τα φύλλα του δέντρου αριστερά έχει καλύτερη λεπτομέρια το rn7. Αυτή τραβήχτηκε με την πρώτη προτεινόμενή μου (δες link πρώτο post)

 

48123357957_535891f729_z.jpgIMG_20190625_014151 by Andreas L., on Flickr

 

32921329647_b4622d9bc6_z.jpgIMG_20190517_010851 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ.

 

η gcam ειναι στο ιδιο επίπεδο με το mate 20 pro στα νυχτερινά; στα πορτρέτα σίγουρα θα είναι ανώτερη γιατί η χαβάη βγάζει cartoon

Βασίλη κάνει σκόνη το mate 20 pro με gcam, έχω κολλήσει εδώ και 7 μήνες με την συσκευή λόγο κάμερας και φαντάσου η προηγούμενη συσκευή μου ήταν OnePlus 6t και mate 20 pro

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα γιατι τετοια χαοτική διαφορά στο white balance; κατράμια δεν τραβάω σχεδόν ποτέ..

 

Βαγγέλη δεν εχω λογο να σε αμφισβητήσω.. αλλά θεωρώ πως η καμερα του mate έχει στρώσει αρκετά μετα απο 7 μήνες (μιλάω για το auto, στο night mode παραμένει το παστέλιασμα)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα γιατι τετοια χαοτική διαφορά στο white balance; κατράμια δεν τραβάω σχεδόν ποτέ..

 

Βαγγέλη δεν εχω λογο να σε αμφισβητήσω.. αλλά θεωρώ πως η καμερα του mate έχει στρώσει αρκετά μετα απο 7 μήνες (μιλάω για το auto, στο night mode παραμένει το παστέλιασμα)

 

Θέμα ρυθμίσεων. Υπάρχουν ρυθμίσεις awb και libs που έχουν πιο θερμό αποτέλεσμα αλλά γενικά η gcam έχει τη τάση για πιο ψυχρές λήψεις (σαν να προσπαθεί να ασπρίσει το θέμα) ενώ αντίθετα η huawei βγάζει πιο θερμές.

 

Βεβαια ομολογώ πως εδώ θα ήθελα ένα κλικ πιο θερμό από το rn7. Κάπου ανάμεσα στις δύο φωτογραφίες.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας χώρα Ελβετία επιτέλους κατέβασα ota την global EU miui 11

 

Και εγώ το έβαλα Ελβετία μόλις τώρα και μου έβγαλε την EU 11... Την κατεβάζω τώρα και ελπιζω να μην είναι πατάτα και το μετανιώσω γιατί μια χαρά ήταν η 10...

Link to comment
Share on other sites

Με την 11.0.3 ευ ειχα θεμα με αισθητήρα και μπαταρία τωρα με 11.0.4 απο το πρωί έφτιαξαν και ειναι πιο γρήγορο ... Την κατέβασα όλη όμως απο το σιτε και την εβαλα απο αρχη.

 

http://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700360

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έβαλα Ελβετία μόλις τώρα και μου έβγαλε την EU 11... Την κατεβάζω τώρα και ελπιζω να μην είναι πατάτα και το μετανιώσω γιατί μια χαρά ήταν η 10...

 

Πότε ρε παιδιά με χώρα Ελλάδα ? Κοντά στην Ελβετία είμαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβαζουμε την gcam ρε παιδια?Βαλτε κανα λινκ...

 

Πρώτη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα... Κανένα νέο για vowifi. Έστειλα παράπονο (είχα στείλει και με την 11.0.3.0) κι απάντηση δεν...
Link to comment
Share on other sites

Κάντε καμία αναφορά σε eea σχετικά με το WiFi call... Παίζει σε αυτή που ανέβηκε;

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως παιδια καντε καμμια ναφορα, εγω εχω κανει ηδη 4 αλλα φως δεν βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Έμεινα με την 10.3.6 δεν κατέβασα την miui 11 αν και μου ήρθε ειδοποίηση. Βολεύει πολύ το vowifi στο γραφείο που δουλεύω γιατί δεν έχω σήμα. Τελικά αυτή η xiaomi πολύ αφερέγγυα στο θέμα της miui 11: αφενός σε πολλές συσκευές που διαφήμιζε ότι θα δώσει παράλληλα android 10 δεν το έδωσε και κλασικά κάτι έφτιαξε (ειδοποιήσεις) και κάτι χάλασε(icons, vowifi).
Link to comment
Share on other sites

Έμεινα με την 10.3.6 δεν κατέβασα την miui 11 αν και μου ήρθε ειδοποίηση. Βολεύει πολύ το vowifi στο γραφείο που δουλεύω γιατί δεν έχω σήμα. Τελικά αυτή η xiaomi πολύ αφερέγγυα στο θέμα της miui 11: αφενός σε πολλές συσκευές που διαφήμιζε ότι θα δώσει παράλληλα android 10 δεν το έδωσε και κλασικά κάτι έφτιαξε (ειδοποιήσεις) και κάτι χάλασε(icons, vowifi).

 

Με το android 10 να ξέρετε πάντως πως δεν θα υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων ούτε από τις επιλογές κλήσεων του κινητού ούτε από εφαρμογή τρίτων...

 

Α να πω επίσης πως πέρασα την 11 EU μέσω Ελβετίας χαχα, δεν είδα διαφορά στο ρολάρισμα όπως γράφουν κάποιοι φίλοι, ναι έχουμε πλέον ειδοποιήσεις στην μπάρα αλλά εξακολουθεί τουλάχιστον εμένα να μη δονείται όταν κάνω κλήση και ο άλλος απαντά και αυτό μου τη σπάει όπως και με την 10. To vowifi δεν το χρησιμοποιώ.

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα... Κανένα νέο για vowifi. Έστειλα παράπονο (είχα στείλει και με την 11.0.3.0) κι απάντηση δεν...

 

εμενα δουλευει το vowifi με cosmote που το ενεργοποιησα εχθες,,σημερα μεν το απενεργοποιησα αλλα παντως με την 11.0.4.0 PFGMIXM δουλευε κανονικα εβγαζε και το σηματακι κανονικα επανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...