Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι προφανώς, τυπογραφικό λάθος. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τώρα τελευταία αναγκάστηκα να κάνω μια "εγχείριση" στο iphone μου και εχω το εξής πρόβλημα: Ενώ όλα δουλεύουν καλά δεν λειτουργεί καθόλου το ακουστικό. Απ οτι κατάλαβα (για όσους έχουν μια εξοικειωση με το εσωτερικο του τηλεφώνου) το καλώδιο του ακουστικού είναι το Νο 3. Αυτό δηλαδή που είναι και πιο δυσκολο να τοποθετηθεί.

Η ερώτηση μου είναι αν οι χάλκινες επαφες του καλωδίου πρέπει να μπούν μέχρι μέσα ή μεχρι το σημείο που αλλάζει το χρώμα.....

Αν δεν φταίει η επαφή τι άλλο μπορεί να φταίει; ακουστικό αγόρασα και τοποθέτησα καινουριο, οπότε δεν είναι απο εκει......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μετα απο καιρο....

 

Σημερα ειχα ενα μικρο ατυχημα με το κινητο....Μου επεσε απο τα χερια με σχετικη δυναμη την ωρα που εβγαζα φωτογραφια.Οπως μου εφυγε εσκασε με το πισω μερος κατω και μαυρισε η μιση οθονη κατα μηκος και παραπανω απο τη μιση και προς το τελος εκανε κατι γραμμες ασπρες και μετα ειχε λιγο ασπρο προς το τελος της οθονης.Το πηρα στα χερια μου στεναχωρηθηκα γιατι λεω εγινε χοντρη ζημια.Λεω ας πιεσω λιγο την οθονη να δω μπας και γινει κατι.Τελικα εγινε.Ασπρισε ολη η οθονη και εμεινε ως εκει.Το κινητο κανονικα κλειδωνει ξεκλειδωνει ακουγεται μουσικη παιρνει τηλεφωνο αλλα απο ενδειξεις γιοκ!!!Εχω απελπιστει και ζηταω απεγνωσμενα βοηθεια με το τι να κανω!!!Πρωτη μου ιδεα να αντικαταστησω την οθονη αλλα λεω μηπως δε φταιει η οθονη και φταιει κατι αλλο για αυτη την ασπριλα που εχει το κινητο και δε ξερω τι να κανω!!!Ειδα διαφορα guides περι αλλαγης αλλα φοβαμαι μηπως δεν ειναι αυτο το προβλημα.Επαναλαμβανω επεσε με δυναμη με το πισω μερος και κανει κανονικα ολα αλλα δεν υπαρχει ενδειξη!!

 

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πάτησα πριν απο λίγο το κινητό όπως γυρνούσα το σπίτι μεσα στα σκοτάδια. Αποτέλεσμα να ραγίζει το γυαλί της οθόνης, το κινητό δουλεύει κανονικότατα...

 

Τι επιλογές έχω; Μιλάω για 2G iPhone. Βρήκα στο internet οτι εδώ στην Ελλάδα αλλάζουν και την οθόνη μαζί... και θέλουν 200€! Γνωρίζετε κανέναν που να αλλάζει μόνο το γυαλί;

Link to comment
Share on other sites

μην την πατήσεις και αλλάξεις μαζί και την LCD αφού δεν έχει σπάσει.

Αλλάζει και το γυαλί σκέτο κανονικά, αν δεν φοβάσαι να το διακινδυνεύσεις μπορείς να πάρεις το κατάλληλο ανταλλάκτικό απο το ebay (κάνε αναζήτηση glass digitizer iphone 2g) που κοστίζει 30-40 ευρώ και να το αλλάξεις μόνος σου.

 

Σε περίπτωση που τολμήσεις κατι τέτοιο θα σε συμβούλευα να πάρεις το τζάμι μαζι με την βάση στην οποία στηρίζεται και εφαρμόζει η LCD γιατί αλλιώς πρέπει να μπλέξεις με κόλλες κτλ και δυσκολεύει το όλο εγχείρημα.

 

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube που δείχνουν όλη την διαδικασία με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα. Ειμαι κατοχος του 3GS και εδω και καιρο ειχα στο συρταρι το 3G μου το οποιο ειχε να λειτουργισει καμποσους μηνες. καποια στιγμη εβγαλε ασπρη οθονη και δεν ανοιγει καθολου η συσκευη. Το συνδεω για φορτιση ακουω το θορυβο που κανει οταν ξεκιναει η φορτηση αλλα η οθόνη ειναι "νεκρή". μονο μια ασπρη οθόνη τιποτε αλλο. Δοκιμασα hold+sleep αλλα γινεται το ιδιο απλα σβινει και ξανανοιγει με ασπρη οθονη. (οταν το συνδεω στο pc μπορω να παρω τις φωτο κανονικα απο μεσα, δεν ειναι νεκρο τελειως δηλαδη)

 

Εχει καποιος ιδεα τι μπορει να εχει ? ή πως μπορει να φτιαχτει?

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.:)

Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αφησε το να φορτισει λιγες ωρες και μετα δοκιμασε παλι να το κανεις reset. Αν δεν διορθωθει δοκιμασε restore απο το itunes. Aν και παλι δεν δεις αποτελεσμα ισως πρεπει να το πας για service.

Δες και αυτα http://ipod.about.com/od/iphonetroubleshooting/qt/iphone-white-screen-fix.htm

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=548424

http://banagale.com/iphone-white-screen-sleep-state-problem.htm

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εμένα μου έσπασε το τζάμι της οθόνης... κατά τα άλλα το κινητό φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Επειδή έχω και ένα 2G που απλά τα έχει παίξει, μπορώ λέτε να αντικαταστήσω το τζάμι με αυτό του 2G?

Link to comment
Share on other sites

Ενα εντυπωσιακό άρθρο από New York Times για όσους έχουν να αντιμετωπίσουν hardware θέμα του iPhone εκτός εγγύησης

 

How to Fix Your iPhone (the Unofficial Edition)

Link to comment
Share on other sites

τα εκαna ολα οσα γινονταν με τα κουμπια αλλα τιποτα.. η συσκευη ανοιγει μεν (δηλαδη το ξεκλειδωνω κανονικα και ακουω τον θορυβο.. αλλα τιποτα παραπανω. του εκανα και restore αλλα παλι τιποτα :/.. Ασπρη οθονη συνεχεια..

Ευχαριστω παντως

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ μετά από μια πτώση.Δούλευαν όλα κανονικά αλλά είχα ασπρη οθόνη.Έκανα restore στα τυφλά,γιατί είχα κάνει και jailbreak, το πήγα στη vodafone και μου το άλλαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Έχω το 3G από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Δεν έχει πάθει κάτι τόσο τρομερό όσο των παραπάνω(!) αλλά και πάλι με ανησυχεί! iPhone είναι αυτό!;) Στο θέμα μας, λοιπόν. Εκτός από διάφορες γρατζουνιες/εκδωρες στο πίσω μέρος, έχω παρατηρήσει πως η γυαλιστερη επίστρωση φιλμ (film coating) στο home button έχει αρχίσει και φθείρεται από το «πατα-πατα» στις άκρες του κύκλου.. (αν καταλάβατε τι εννοώ!:$) Αυτο μάλλον θα φύγει ολόκληρο μετά από καιρό, ε; Υπαρχει τρόπος να το αντικαταστησω ή κάτι άλλο που θα πρέπει να έχω υπόψιν;! Επίσης, το ίδιο με την επίστρωση συνέβη με το πορτακι της ΣΙΜ! Μια μέρα το είδα να μην έχει ομοιομορφη υφή(!) και είπα να το καθαρισω- δεν έβγαινε όμως και νομίζοντας ότι κάτι είχε κολλήσει, το εξυσα λίγο και εγδαρα το coating που είχε! Τώρα φαίνεται άθλιο κι έχει κάπως ματ εμφάνιση.. Που μπορώ να βρω ανταλλακτικο για την υποδοχή της ΣΙΜ; Απο Ελλάδα κυρίως και κάτι φτηνό! Μη μου πιάσουν και τον κ*λο!:) Ευχαριστω γι' το χρόνο σας και σορρυ για το μεγάλο ποστ!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Έχω το 3G από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Δεν έχει πάθει κάτι τόσο τρομερό όσο των παραπάνω(!) αλλά και πάλι με ανησυχεί! iPhone είναι αυτό!;) Στο θέμα μας, λοιπόν. Εκτός από διάφορες γρατζουνιες/εκδωρες στο πίσω μέρος, έχω παρατηρήσει πως η γυαλιστερη επίστρωση φιλμ (film coating) στο home button έχει αρχίσει και φθείρεται από το «πατα-πατα» στις άκρες του κύκλου.. (αν καταλάβατε τι εννοώ!:$) Αυτο μάλλον θα φύγει ολόκληρο μετά από καιρό, ε; Υπαρχει τρόπος να το αντικαταστησω ή κάτι άλλο που θα πρέπει να έχω υπόψιν;! Επίσης, το ίδιο με την επίστρωση συνέβη με το πορτακι της ΣΙΜ! Μια μέρα το είδα να μην έχει ομοιομορφη υφή(!) και είπα να το καθαρισω- δεν έβγαινε όμως και νομίζοντας ότι κάτι είχε κολλήσει, το εξυσα λίγο και εγδαρα το coating που είχε! Τώρα φαίνεται άθλιο κι έχει κάπως ματ εμφάνιση.. Που μπορώ να βρω ανταλλακτικο για την υποδοχή της ΣΙΜ; Απο Ελλάδα κυρίως και κάτι φτηνό! Μη μου πιάσουν και τον κ*λο!:) Ευχαριστω γι' το χρόνο σας και σορρυ για το μεγάλο ποστ!

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34526

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32412

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Έχω το 3G από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Δεν έχει πάθει κάτι τόσο τρομερό όσο των παραπάνω(!) αλλά και πάλι με ανησυχεί! iPhone είναι αυτό!;) Στο θέμα μας, λοιπόν. Εκτός από διάφορες γρατζουνιες/εκδωρες στο πίσω μέρος, έχω παρατηρήσει πως η γυαλιστερη επίστρωση φιλμ (film coating) στο home button έχει αρχίσει και φθείρεται από το «πατα-πατα» στις άκρες του κύκλου.. (αν καταλάβατε τι εννοώ!:$) Αυτο μάλλον θα φύγει ολόκληρο μετά από καιρό, ε; Υπαρχει τρόπος να το αντικαταστησω ή κάτι άλλο που θα πρέπει να έχω υπόψιν;! Επίσης, το ίδιο με την επίστρωση συνέβη με το πορτακι της ΣΙΜ! Μια μέρα το είδα να μην έχει ομοιομορφη υφή(!) και είπα να το καθαρισω- δεν έβγαινε όμως και νομίζοντας ότι κάτι είχε κολλήσει, το εξυσα λίγο και εγδαρα το coating που είχε! Τώρα φαίνεται άθλιο κι έχει κάπως ματ εμφάνιση.. Που μπορώ να βρω ανταλλακτικο για την υποδοχή της ΣΙΜ; Απο Ελλάδα κυρίως και κάτι φτηνό! Μη μου πιάσουν και τον κ*λο!:) Ευχαριστω γι' το χρόνο σας και σορρυ για το μεγάλο ποστ!

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34526

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32412

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση! Να ρωτήσω όμως και κάτι άλλο; Ειμαστε σίγουροι ότι τα ανταλλακτικά αυτά είναι authorized/certified by Apple και genuine ή θα έχω αλλα θέματα μετά; Ποιος μου εγγυάται δηλαδή κάτι τέτοιο; Μπορω να εμπιστευθω άφοβα το eclick? (-γιατί αν κρίνω από τις εξωφρενικές τιμές σε προϊόντα παραεισαγωγης και λοιπών, σωθηκαμε!). Επίσης, σχετικά με το home button, προσωπικά είμαι αχρηστος από επιδιορθωσεις και δε θέλω να επιχειρησω εγώ αντικατάσταση.. Τι κάνουμε πάνω σ' αυτό; (Δε νομίζω να χω πρόβλημα και στο sim card tray!;):P )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum

 

Έχω ένα iPhone 2G και τώρα τελευταία έχει πέσει η μπαταρία του γνωρίζει κανένας εάν υπάρχει κάποιο service στην Θεσσαλονίκη που να αλλάζει την μπαταρία του και πόσο κοστίζει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση! Να ρωτήσω όμως και κάτι άλλο; Ειμαστε σίγουροι ότι τα ανταλλακτικά αυτά είναι authorized/certified by Apple και genuine ή θα έχω αλλα θέματα μετά; Ποιος μου εγγυάται δηλαδή κάτι τέτοιο; Μπορω να εμπιστευθω άφοβα το eclick? (-γιατί αν κρίνω από τις εξωφρενικές τιμές σε προϊόντα παραεισαγωγης και λοιπών, σωθηκαμε!). Επίσης, σχετικά με το home button, προσωπικά είμαι αχρηστος από επιδιορθωσεις και δε θέλω να επιχειρησω εγώ αντικατάσταση.. Τι κάνουμε πάνω σ' αυτό; (Δε νομίζω να χω πρόβλημα και στο sim card tray!;):P )

φιλε μου συγνωμη αλλα τι σωθηκαμε?για παραδειγμα ειναι δυνατον το πισω καπακι να το χρεωνουν 147 ευρω????και μαλιστα το ασπρο να ειναι πιο ακριβο?με ποια αιτιολογια αυτο γινεται;οταν αγοραζεις ασπρο iphone σε καμια περιπτωση δεν ειναι ακριβοτερο απο το μαυρο.επισης συναδελφος μου που ειχε μιλησει με το σερβις της apple πριν λιγο καιρο του ειχαν πει για την αλλαγη στο ασπρο καπακι μαζι με την τοποθεση κοντα στα 100€.ειναι δυνατον αυτοι να τα δινουν ακριβοτερα;στο ebay βρισκεις καπακια ποιοτητας OEM με 30 - 40 ευρω μαζι με τα μεταφορικα και δωρο τα εργαλεια τοποθετησης....να ξερεις οτι στις δυο περιπτωσεις το υλικο ειναι πανομοιοτυπο οπως επισης και η χωρα κατασκευης- κινα...απλα το ενα ειναι ΟΕΜ και το αλλο απλα ειναι ποιοτητας ΟΕΜ...μη μας δουλευοθν κιολας...φιλοι μου παντως που αγορασαν parts απο ebay δεν αντιμετωπισαν κανενα προβλημα...απλα το ολο θεμα μου θυμιζει εκμεταλλευση.επισης δε νομιζω ο καθεις να μπορει να εισαγει στην ελλαδα oem apple parts περαν της rainbow/isquare (για αθηνα).με την apple δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.εγω παντως πιστευω οτι προκειται για προιοντα ποιοτητας oem που τα πουλαει σαν κλασσικος ελληναρας σε τιμες πιο ακριβες και απο oem.ENTAΞEI ΔEN EIMAΣTE K XΘEΣINOI...οποτε γνωμη μου ειναι να ψαξεις στο ebay να βρεις αυτο που θες κ να το παραγγειλεις.

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

προσφατα προσεξα κατι που δε μου αρεσε και πολυ .

καποιοι κοκκοι σκονης υπαρχουν κατω απο το τζαμι της οθονης και φαινονται αρκετα την ημερα με την αντανακλαση του φωτος του ηλιου και σε φωτεινες εικονες ή ασπρο φοντο.

ειναι εκνευριστικο καθως το προσεχω παρα πολυ ωστε η οθονη (εξωτερικα) να ειναι πεντακαθαρη χωρις γρατσουνιες ουτε καν σκονη.πως στο καλο μπηκε εσωτερικα σκονη .:mad::mad::mad:

ειναι δυνατον προβληματα που ειχα με το νοκια ν82 (που το cover αποτελειται απο παρα πολλα εξξαρτηματα που μπορει να εισχωρησει σκονη) να τα βλεπω στο iphone που φαινεται αρκετα συμπαγες.

ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ????

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν περίπου δύο εβδομάδες εμφάνησε το iPhone 3GS μου ένα σοβαρό πρόβλημα και το παρέδωσα σε κατάστημα της Vodafone για να το στείλουν στο service. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν αναγνωριζόταν στον υπολογιστή και δεν μπορούσα πλέον να κάνω synchronize με το iTunes. Μάλλον πρέπει να χάλασε το κομμάτι όπου συνδέετε το κινητό με το καλώδιο του φορτιστή. Επίσης έιχε από παλιά ένα πρόβλημα η οθόνη το οποίο για εμένα δεν ήταν και τόσο σημαντικό. Κάτω από την οθόνη είχε εμφανίσει ένα μικρό ράγισμα το οποίο με τον καιρό συνεχώς μεγάλωνε αλλα ευτυχώς ήταν στο πάνω μέρος της οθόνης.

 

Σήμερα λοιπόν έλαβα μήνυμα στο κινητό μου πως η συσκευή μου βρίσκεται στο κατάστημα και μπορώ να πάω να την παραλάβω. Προς έκπληξη μου είπαν πως η συσσκευή μου αντικαθίσταται με καινούρια (refurbished) και μόνο η συσκευή. Δηλαδή παρέλαβα ένα στα μάτια μου καινούριο iPhone χωρίς γρατζουνιές μέσα σε ένα σακουλάκι.

 

Το ερώτημα τώρα το δικό μου είναι το καινούριο (refurbished) iPhone που παρέλαβα μέσα έχει μια καινούρια μπαταρία στο 100% των δυνατοτήτων τις ? Η μέσα στο καινούριο iPhone μου βάλανε την μπαταρία από το δικό μου παλιό iPhone? Ρωτάω διότι το παλιό μου iPhone το είχα ήδη 8,5 μήνες και είχε περάσει πολύ βαριά χρήση.. ήδη η μπαταρία τελειωνε αισθητά πολύ πιο γρήγορα... Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει το καινούριο γιατι το φωρτίζω ακόμη.

 

Έχει κανείς άλλος εμπειρία στο θέμα της μπαταρίας από refurbished συσκευές που δίνονται ως αντικατάσταση? Είναι καινούρια η το νέο iPhone έχει μέσα του την παλιά μπαταρία? Αν η μπαταρία είναι καινούρια τότε ύπαρχει έμμεσα κάποιο κέρδος στην όλη ιστορία!!!

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου δύο εβδομάδες εμφάνησε το iPhone 3GS μου ένα σοβαρό πρόβλημα και το παρέδωσα σε κατάστημα της Vodafone για να το στείλουν στο service. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν αναγνωριζόταν στον υπολογιστή και δεν μπορούσα πλέον να κάνω synchronize με το iTunes. Μάλλον πρέπει να χάλασε το κομμάτι όπου συνδέετε το κινητό με το καλώδιο του φορτιστή. Επίσης έιχε από παλιά ένα πρόβλημα η οθόνη το οποίο για εμένα δεν ήταν και τόσο σημαντικό. Κάτω από την οθόνη είχε εμφανίσει ένα μικρό ράγισμα το οποίο με τον καιρό συνεχώς μεγάλωνε αλλα ευτυχώς ήταν στο πάνω μέρος της οθόνης.

 

Σήμερα λοιπόν έλαβα μήνυμα στο κινητό μου πως η συσκευή μου βρίσκεται στο κατάστημα και μπορώ να πάω να την παραλάβω. Προς έκπληξη μου είπαν πως η συσσκευή μου αντικαθίσταται με καινούρια (refurbished) και μόνο η συσκευή. Δηλαδή παρέλαβα ένα στα μάτια μου καινούριο iPhone χωρίς γρατζουνιές μέσα σε ένα σακουλάκι.

 

Το ερώτημα τώρα το δικό μου είναι το καινούριο (refurbished) iPhone που παρέλαβα μέσα έχει μια καινούρια μπαταρία στο 100% των δυνατοτήτων τις ? Η μέσα στο καινούριο iPhone μου βάλανε την μπαταρία από το δικό μου παλιό iPhone? Ρωτάω διότι το παλιό μου iPhone το είχα ήδη 8,5 μήνες και είχε περάσει πολύ βαριά χρήση.. ήδη η μπαταρία τελειωνε αισθητά πολύ πιο γρήγορα... Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει το καινούριο γιατι το φωρτίζω ακόμη.

 

Έχει κανείς άλλος εμπειρία στο θέμα της μπαταρίας από refurbished συσκευές που δίνονται ως αντικατάσταση? Είναι καινούρια η το νέο iPhone έχει μέσα του την παλιά μπαταρία? Αν η μπαταρία είναι καινούρια τότε ύπαρχει έμμεσα κάποιο κέρδος στην όλη ιστορία!!!

 

Γιώργος

 

 

Καλησπέρα Γιώργο!!

Όπως γνωρίζω δίνουν συσκευές που ήδη έχουν πάει για servise και δεν είναι ολοκαίνουργιες, αλλά κάποιες που δεν είχαν σοβαρό πρόβλημα και το έφτιαξαν, αυτό που λες δεν ισχύει δλδ δεν έχει την δική σου μπαταρία.

 

Δεν έχει ακουστεί να πάρεις τέτοια συσκευή και να έχει πρόβλημα γιαυτό μην ανησυχείς.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει τρόπος στην καινούρια συσκευή να δω πόση ώρα έχει χρησιμοποιηθεί σε ομιλία πριν από εμένα? Η μήπως το service με ένα απλό restore της συσκευής σβήνει κάθε ίχνος αυτής της πληροφορίας?

 

Θα ήθελα να ήξερα αν η refurbished συσκευή που έλαβα ως αντικατάσταση έχει χρησιμοποιηθεί 10 ώρες ή 1000 ώρες.... Έχει μεγάλη διαφορά αυτό... Αλλά που μπορεί κάποιος να το δει αυτό??? Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων που μπορώ να πατήσω για να δω ποση ώρα έχει χρησιμοποιηθεί σε ομιλία μια συσκεύη iphone?

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ πίσω καπάκι και κάσωμα για το 2g? Επίσης μάλλον πάω και για μπαταρία. Ξέρετε που μπορώ να βρώ εδώ στην Ελλάδα? Και φυσικά δεν μιλάμε για original. Πάντως ακόμα καλύτερα αν ξέρετε και κάποιον που να μπορεί να τα αλλάξει όλα αυτά σε λογικές τιμές
Link to comment
Share on other sites

@mobo

ψαξε στο ebay. υπαρχουν συναρμολογημενα τα καπακια μαζι με μπαταρια καινουρια καθως και με τα εξαρτηματα που βρισκονται στο πισω τμημα. ειναι σε πολυ καλες τιμες. και το να το τοποθετησεις μονος δεν ειναι τοσο δυσκολο αφου το πισω κομματι ειναι ετοιμο. αν δεις τιμες που παιζουν θα δεις τι απατεωνες ειναι εδω στην ελλαδα που για ενα καπακι μη γνησιο στο χρεωνουν πιο ακριβα και απο την apple...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα πρόσφατα εκτός απο την σκόνη που έχει κάτω απο το γυαλί, 3 άσπρες βούλες...Είναι απλά σαν να φωτίζονται περισσότερο απο την υπόλοιπη οθόνη... Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς είναι αυτό κ αν διορθώνεται κάπως εκτός απο αντικατάσταση οθόνης?? Edited by santiagoB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...