Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και δεν καταλαβα καλα απο τη φωτο, δειχνει περιεργη πατέντα:wacko::lol:

 

Τι ρολο βαραει εκει ενα διαχωριστικό που στο γνησιο ανταλακτικο δεν χρειαζεται ενω στο αλλο το θέλει? Ιδιοτροπο το αιφο 5!

 

έλα μου ντε εδώ σε θέλω.. δεν είναι προτέρημα του 5 αλλά και στα 4αρια για δοκίμασέ το μία που έχεις ανοιχτή τη συσκευή, πάρε ένα κομμάτι μονοτική ταινία και διαχωρισέ τα και μου λές και μένα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως μπορω να τα δω αυτα που ρωτας?

 

Και χωρις καποιο εξαρτημα δεν μπορω να το κανω?

 

Με καποιο συνδιασμο κουμπιων ισως το home + power.

Edited by physics
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να τα δω αυτα που ρωτας?

 

Εάν δεν τα έχετε από πρώτο χέρι, χρησιμοποιήστε το serial number της συσκευής (αναγράφεται στο κουτί) για να μάθετε από εδω..

 

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια έχω ενα iPhone 5 16gb 1 χρονο περίπου αλλα ειναι γρατσουνισμενο στο πίσω μέρος και εχει μικρά χτυπήματα στις γωνιές...ποσο περίπου το κοστολογείται??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ενα iPhone 5 16gb 1 χρονο περίπου αλλα ειναι γρατσουνισμενο στο πίσω μέρος και εχει μικρά χτυπήματα στις γωνιές...ποσο περίπου το κοστολογείται??

 

Εάν δεν το δει κάποιος από κοντά δεν μπορεί να κάνει κοστολόγηση, τα χτυπήματα, φανερώνουν πτώσεις, οι πτώσεις μπορεί να έχουν προκαλέσει εσωτερικές βλάβες, οι οποίες ενδεχομένως ακόμη να μήν έχουν εμφανιστεί. Απευθυνθείτε σε έναν τεχνικό να κάνει έλεγχο και στη συνέχεια ανατρέψτε για την κοστολόηση. Μπορείε φυσικά να ανοίξετε θέμα στις αγγελίες και να αναρτήσετε μια υποκειμενική τιμή πώλησης.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια δε βρίσκεις; http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/271995-iphone-5-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7/

Φαντάσου πόσο βρίσκεις ένα 4S.......Έχετε την εντύπωση ότι τα iphone δε χάνουν τιμή όταν η αρχική τους φτάνει τα 700 και;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προλαβαίνεις δεν το προλαβαίνεις.........http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/272094-iphone-4-16-giga-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1/

 

Φίλε μου πριν 5 μήνες ήταν το μήνυμα μου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το οτι κάποιος έδωσε μια τιμή πολύ χαμηλή δεν σημαίνει οτι ειναι ο μέσος όρος.

Γενικότερα μόνα τα Apple κρατούσαν καλή τιμή μεταπώλησης.

Όλα τα αλλα το παίρνεις και μετά το σκοτώνεις η το παντρεύεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Γεια σας ξέρετε κανένα κατάστημα που να κάνει φτηνή κοπή κάρτας; Η Vodafone το έχει 5 ευρώ και μου φαίνεται λίγο ακριβό. Κανένα άλλο να προτείνετε γύρω 2-3 ευρώ; Μένω Αθήνα :)
Link to comment
Share on other sites

η θα αγορασεις μηχανημα κοπεις απο το ebay που ειναι φθηνο! ή θα παρεις νεα καρτα sim!! ισως ειναι καλυτερη η 2η επιλογη γιατι δεν θα εχεις μελλοντικο προβλημα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εγω ειχα παει στο γερμανο για να κανω τξν δικη μου micro sim και δεν μου πηρε λεφτα.

πιστευω να ισχυει τι ιδιο και γισ τις nano.

Ελπιζω να βοηθησα

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αύριο θα πάω να αγοράσω το Iphone 5s και χρειάζεται nano-sim. Η δική μου όμως δεν είναι 4g κι αναγκαστικά θα χρειαστεί να μου δώσουν καινούρια με το ίδιο νούμερο. Ότι έχω μέσα από χρήματα, λεπτά και μηνύματα θα χαθούν?
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σου καθώς και άλλες υπηρεσίες όπως δωρεάν μηνύματα κτλ. είναι συνδεδεμένα με τον λογαριασμό σου (ουσιαστικά τον αριθμό σου) και όχι με τη κάρτα SIM αυτή καθαυτή. Ως εκ τούτου, όχι, δεν θα χάσεις τίποτα από τα προηγούμενα. Αυτό που ενδέχεται να χάσεις είναι μηνύματα ή επαφές που τυχών έχεις αποθηκεύσει σε αυτή. Σε αυτή τη περίπτωση πες τους εκεί που θα πας να σου τα μεταφέρουν στη νέα. Ωστόσο, μόνο επαφές μπορείς να περάσεις από τη κάρτα SIM στο iPhone. Μηνύματα δεν μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!

 

Εγώ και η αδερφή μου έχουμε το iPhone 1 3g εδώ και 9 χρόνια....στην αρχή το είχε η αδερφή μου που το κακομεταχειριζόταν δυστυχώς και τώρα το έχω εγώ. Πριν 2 μέρες είδα κάτι μπλε γραμμούλες στην οθόνη μου οι οποίες έχοντας το κινητό όλη μέρα-νύχτα αναγκαστικά ανοικτό παρατήρησα ότι οι γραμμούλες μεγάλωσαν και άρχισαν να κατευθύνονται προς την αριστερή πλευρά της οθόνης...Από ό,τι κατάλαβα μου κάηκαν κάποια pixel.... Επειδή φέτος το πήρα από την αδερφή μου και δεν το έχω χαρεί.... αναρωτιόμουν αν μπορώ να κάνω κάτι με το θέμα της οθόνης π.χ. αν μπορούν να ''επισκευαστούν'' τα pixel μόνο που δεν το νομίζω(!)

Ελπίζω να μην σας κούρασα! :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά έσπασα την οθονη του iphone 5s ενός φίλου μου. μπήκα στο ebay είδα οθόνες με 20 ευρώ αλλα δεν ξερω πια ταιριάζει επειδη δεν εχω εμπειρία μπορει κάποιος να μου δώσει ενα λινκ απο uk για να μην αργήσει κιολας? μεχρι 20 25 ευρω ομως γιατι ειμαι πολύ στριμωγμένος και ειναι κατι που δεν το περιμενα...
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έσπασα την οθονη του iphone 5s ενός φίλου μου. μπήκα στο ebay είδα οθόνες με 20 ευρώ αλλα δεν ξερω πια ταιριάζει επειδη δεν εχω εμπειρία μπορει κάποιος να μου δώσει ενα λινκ απο uk για να μην αργήσει κιολας? μεχρι 20 25 ευρω ομως γιατι ειμαι πολύ στριμωγμένος και ειναι κατι που δεν το περιμενα...

 

εσπασες οθονη απο τηλεφωνο 600-700 ευρω και θα του βαλεις ανταλλακτικο με 20ευρω?

Ψαξε κατι στα 80ευρω και πανω γιατι θα σε βριζει 2πλα ο φιλος σου αλλιως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θελω απλα να το κανω προσωρινά να δουλέψει μέχρι να βρω χρήματα να το αντικαταστήσω πλήρως
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

θελω απλα να το κανω προσωρινά να δουλέψει μέχρι να βρω χρήματα να το αντικαταστήσω πλήρως

 

Στο eBay θα βρεις οτι θέλεις.

Το φτηνό πάντα σε βγαίνει ακριβό υπόψην

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Έρχεται η ξαδέρφη μου από Αμερική. Ο πάροχος είναι AT&T. Θα δουλέψει εδώ ή χρειάζεται κάτι να κάνει από εκεί πριν έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει, αλλά αν θέλει να βάλει Ελληνική SIM, θα πρέπει να το ξεκλειδώσει πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει, αλλά αν θέλει να βάλει Ελληνική SIM, θα πρέπει να το ξεκλειδώσει πρώτα.

Sorry, αργησα να το δω. Τι εννοείς θα δουλέψει? Ελληνικη κάρτα sim δεν θέλει να βάλει, τη δικιά της θα έχει. Θα μπορεί να επικοινωνεί μαζί μας ή εμείς με αυτή?

Μήπως εννοείς ότι θα μπορεί να εποικινωνεί μόνο με τους δικούς της Αμερική?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αργησα να το δω. Τι εννοείς θα δουλέψει? Ελληνικη κάρτα sim δεν θέλει να βάλει, τη δικιά της θα έχει. Θα μπορεί να επικοινωνεί μαζί μας ή εμείς με αυτή?

Μήπως εννοείς ότι θα μπορεί να εποικινωνεί μόνο με τους δικούς της Αμερική?

 

Εφοσον δεν αλλαξει sim, αρα θα δουλεψει με roaming και εφοσον ειναι ανοικτο το roaming απο την AT&T δεν θα εχει κανενα προβλημα ;)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν αλλαξει sim, αρα θα δουλεψει με roaming και εφοσον ειναι ανοικτο το roaming απο την AT&T δεν θα εχει κανενα προβλημα ;)

thank's...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για να χω spellcheck στα ελληνικα πρεπει να εγκαταστησω καποια εφαρμογη η cydia tweak σε ios 8.2?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πηρα ενα iphone 4 απο αμερικη και θελει ξεκλειδωμα για να μπορεσω να το χρησιμοποιησω σε αλλο δικτυο...υπαρχει καποιος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα παιδια! Η μητερα μου χρησιμοποιει ενα iPhone 4, απο δευτερο χερι, με σπασμενο το πισω τζαμι, χαλασμενο το Home button, τον αισθητηρα απενεργοποιησης της οθονης κατα την κληση, και απο σημερα το πρωι και σπαμενο το μπροστινο τζαμι. Το digitizer και το LCD panel λειτουργουν κανονικα, απ'οτι μου ειπε ("Δε βλεπω να εχει αλλοιωθει καθολου η εικονα της οθονης, και παταω και το χρησιμοποιω κανονικα το κινητο").

Αποφασισα λοιπον, αφου θα το ανοιξω το κινητο, να της κανω ενα ολικο ρεκτιφιε στο κινητο. Με μια γρηγορη αναζητηση που εκανα στο ebay βρηκα αυτο το κιτ (http://www.ebay.com/itm/Black-For-iPhone4-Replacement-LCD-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-back-button-/271750703438?hash=item3f459aa94e:g:5IgAAOSwxYxUwg4N).

Εχετε μηπως κατι διαφορετικο κατα νου? Μπορω να αντικαταστησω το μπροστινο τζαμι χωρις να αλλαξω τα υπολοιπα εξαρτηματα της οθονης?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...