Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί να έχουν πεθάνει και τα ακουστικά :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι, δε καταλάβατε (?)

Από τα ακουστικά είναι όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ε, το καλώδιο είναι λίγο μικρό.

Τελοσπάντων, καλά να πάθω...

Τι να πω, θα προσπαθήσω να το δώσω, για να αγοράσω το 3GS....

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκεφτεί να το πάρεις απο ebay πχ μπας κ ειναι φθηνοτερο το καινούργιο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

one-tree hill απο την πολυ μανία σου με το τηλεφωνο το χαλασες....

Τουλάχιστον τώρα το φως δεν φαίνεται.. :-)

Δεν ανοιγουμε ενα τηλέφωνο 600 ευρω για τετοια προβλήματα...Ειδικα οταν δεν ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσια ειναι οτι χαθηκε και η εγγυηση εφοσων ανοιχτηκε ..:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η ουσια ειναι οτι χαθηκε και η εγγυηση εφοσων ανοιχτηκε ..:rolleyes:

Σιγα την εγγυηση..Ας γελάσω....

Τα κουμπια τα σπας εσυ σου λενε, οι οθονες εχουν υγρασια....

καλα....

Link to comment
Share on other sites

Σιγα την εγγυηση..Ας γελάσω....

Τα κουμπια τα σπας εσυ σου λενε, οι οθονες εχουν υγρασια....

καλα....

 

Το γελιο κανει καλο :rolleyes:

Συγκρινεται με το να πας μια συσκευη για service

και να φαινεται ανοιγμενη ? :shifty:

 

Τωρα για τα κουμπακια τι να σου πω .. παιζει ρολο και η προσοχη

που του δινεις .. Iphone 2g & 3g κανενα προβλημα για μενα μεχρι τωρα

τουλαχιστον ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την κριτική, nervous. Όσο για άνοιγμα κινητών, γνωρίζω αρκετά. Ηταν ατυχη στιγμή. Το ανταλλακτικό το βρήκα στο ebay αλλά θα το πάρω αργότερα. Προς το παρόν έχω ενα bluetooth Nokia. Τέλεια λύση.

Στην τελική, με το 3G θα μείνω το περισσότερο μέχρι το Μάρτιο του 2010..

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που πριν από μια περίπου εβδομάδα συζητούσαμε ακριβώς αυτό το θέμα, ότι το iPhone δεν είναι συσκευή για ερασιτέχνες ηλεκτρονικούς ... φαίνεται ότι η μάθηση απαιτεί και εμπειρική απόδειξη :) Και εις άλλα ... θα μπορούσε να είχε γίνει πολύ μεγαλύτερη ζημιά !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που το σκέφτομαι kkalog... Θα μπορούσε πχ, να σπάσει το γυαλί στη βεντούζα...

Το bluetooth αποτελεί πολύ καλή λύση. Στο νούμερο που έχω στο iPhone, δε μιλώ ΚΑΘΟΛΟΥ, μόνο σε ανάγκη, οπότε...

Συν του ότι θα μείνω μέχρι να βγει το νέο iPhone, μετά το 3GS (θα βγει;)

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που το σκέφτομαι kkalog... Θα μπορούσε πχ, να σπάσει το γυαλί στη βεντούζα...

Το bluetooth αποτελεί πολύ καλή λύση. Στο νούμερο που έχω στο iPhone, δε μιλώ ΚΑΘΟΛΟΥ, μόνο σε ανάγκη, οπότε...

Συν του ότι θα μείνω μέχρι να βγει το νέο iPhone, μετά το 3GS (θα βγει;)

 

Ε βέβαια θα βγεί ... κάθε χρόνο βγαίνει νέο μοντέλο, και τι θα έχουμε να συζητάμε από τον Οκτώβριο τα κρύα βράδια του χειμώνα που θα έχει εκτονωθεί η συζήτηση για το 3GS, δε θυμάσαι τι video κάμερες στην μπροστινή όψη περιμέναμε, τι χαμηλό προφιλ, τι μαύρη ματ πίσω πλευρά, σε συζήτηση να είμαστε ! :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ηταν ατυχη στιγμή.

 

Φιλε μου συμβαινουν αυτα ,εσυ να'σαι καλα .:)

Οι συσκευες ερχονται και φευγουν .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καταρχάς ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ, αλλά μην απογοητεύεσαι...

 

Εδώ: http://www.ifixit.com/Guide/Device/iPhone_3G έχει οδηγούς για να φτιάξεις τα προβλήματα μόνος σου. Αν θες προμηθεύσου το ανάλογο αξεσουάρ και προσπάθησέ το.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καταρχάς ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ, αλλά μην απογοητεύεσαι...

 

Εδώ: http://www.ifixit.com/Guide/Device/iPhone_3G έχει οδηγούς για να φτιάξεις τα προβλήματα μόνος σου. Αν θες προμηθεύσου το ανάλογο αξεσουάρ και προσπάθησέ το.

 

Τώρα μη μας βάζεις ιδέες ! υπάρχουν και χειρότερες ζημιιές που μπορεί να γίνουν με τέτοιους οδηγούς :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα από ebay με 8 evro το άλλαξα μόνος μου μετά από ένα video που είδα στο youtube αλλά ενώ τα έκανα όλα κανονικά το tuch screen δέν λειτουργεί στο κέντρο της οθόνης μόνο στα ψιλά και στα χαμηλά και αυτό γιατί κάνει μία ελαφρά κοιλιά το τζάμι δέν πατάει κανονικά όταν ρώτησα στον Γερμανό μου είπαν επιδί είναι ιμιτασιόν και έχει περάσει και σκόνη κάτω από το τζάμι
Link to comment
Share on other sites

pata sto google 9volto kai des 8a sto ftiaxoun sigoura!!!

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Για να μη σου πω ότι μπορείς να ρισκάρεις (άμα βρεις τη βίδα) να το πας στο service και να κάνεις τον κινέζο ότι δεν ξέρεις πως το έπαθε και ξαφνικά δε σε ακούνε...

Στην τελική απ' ότι ξέρω δεν τα ανοίγουν τα κινητά εδω..

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου επεσε (οριζοντια ομως λογω νευρων και οχι καθετα λογω βαρυτητας) και εχει γινει θρυψαλλα, περιπου το 40% της οθονης, το υπολοιπο με μεγαλες ρωγμες απ' ακρη σ' ακρη! Η πλακα ειναι οτι εκτος απο τον δεκτη gps, ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα, απλα δε φαινεται τοσο καλα τi γραφω και τι διαβαζω :p
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Loipon to piga sto 9Volto kai to eftiaxan ixe spasei i eswteriki o8oni kamia sxesi me ygrasia pou elege o Germanos!!!!!!!!!!!!!:!:

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες, απορίες και εμπειρίες σε οτιδήποτε αφορά τις κάρτες SIM. Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά φορουμ διαβάζω για σπασμενα τζαμια και οθόνες με την παραμικρή πτώση.

Αρχίζω να πιστευω οτι το αλουμίνιο που υπάρχει στο πλάϊ της συσκευής αντι να προστατευει είναι υπευθυνο για το σπάσιμο στο τζαμι.

Πιθανως επειδη ειναι μεταλλικό, δεν δινει τις ανοχές που θα είχε ενα πλαστικό προστατευτικό, οποτε η δυναμη πρόσκρουσης μεταβιβάζεται αυτούσια στο τζαμι.

Επίσης δεν ξέρω αν το ζυγισμα του είναι τετοιο που το αναγκάζει να "σκάει" με την πλευρα της οθόνης προς τα κάτω.

Γεγονος είναι οτι σπάνια βγαινει αλόβητο απο μια πτώση. Πολυ κακό αυτό γιατί δυσκολα να μην συμβει ενα πεσιματάκι.

 

Το HTC HD που είχα μεχρι πρότινος μου είχε πέσει 2 φορες. Την μια το ειχα σε φορτιση στο γραφειο μου και καποιος μαμακας το πήρε σβαρνα.

Επεσε δηλαδή απο υψος 75 εκ. σε δαπεδο με πλακακια. Μοναδική ζημια μια ανεπάισθητη γρατζουνια στην γωνία η οποία ειχε πάχος 1mm και φαινονταν μονο υπο συγκεκριμενη γωνια.

Την δευτερη φορά το εριξε η μικρη απο το κομοδινο αλλα εσκασε στο χαλι πριν γλυστρισει στα πλακάκια και δεν επαθε τιποτα.

Πάντα ζηλεβα το στιλάτο νικελ προστατευτικό του iphone και δεν μπορουσα να καταλάβω την εμονη των περισσοτερων εταιρειων να χρησιμοποιουν πλαστικο περιβλημα γυρω απο το τζαμι της οθόνης. Να που ισως εκτος απο το κοστος να υπάρχει εξηγιση.

 

Οπως και να 'χει αυτες οι συσκευες χρειαζονται απο την πρωτη μερα θηκη και screen protector.

Προσωπικα παρ' ολο που τις απεχθάνομαι παραγγειλα αυτήν εδω

http://cretouch.com/product_info.php/cPath/32_35/products_id/66

Δεν παρεχει 100% προστασια, αλλα αν δεν πέσει κατευθειαν με την οθονη, κατι θα γινει αφου οι γωνιες καλυπτονται και θα αποροφίσουν το μεγαλυτερο ποσοστο της προσκρουσης.

Το θεμα βεβαια ειναι να μην σου τυχει, αλλα δεν μπορω να κανω την συσκευη καρναβαλο με κατι θηκες πλαστικες που προσφερουν πραγματικη ασφαλεια.

Οι λεπτες σιλικονης είναι υποφερτες αλλα δεν προσφερουν μεγαλη προστασια εκτος απο αποφυγη γρατζουνιας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...