Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. έχω κατεβάσει μία εφαρμογή από το internet την οποία τη χρησιμοποιώ για πλοήγηση στη θάλασσα. το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι κάθε φορά που την ανοίγω μου βγάζει ένα σφάλμα και κλείνει και θα πρέπει να μπω μέσα από τις εφαρμογές στα special permission να ορίσω σε όλα ναι και μετά να την ξαναπατήσω για να ανοίξει κανονικά και να δουλέψει. μπορεί αυτό το πράγμα με κάποιο τρόπο να γίνει μία φορά και όποτε την ανοίγω να ανοίγει κανονικά και να μην χρειάζεται να κάνω την παραπάνω διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που είπε για ξεβαμενα χρώματα στον ήλιο, θα πάει ρυθμίσεις προγραμματιστη και θα βγάλει την επιλογή ενίσχυση στον ήλιο ή κάπως έτσι.

Όταν το βγεις δεν κάνει ένα κόλπο όπου χαμηλώνει τα χρώματα και αυξάνει τα λευκά κτλ ώστε να την κάνει πιο ευανάγνωστη.

Αν και αυτό έχει πρακτικά αποτέλεσμα πράγματι αν το προσέξεις φαίνονται το "ξεβαμενα"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μίας που και εγώ περ από μέρα σε μέρα το ματε είναι εύκολο να μου προτείνετε καμία καλή θήκη και κανένα καλό τζάμι; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το 1ο συγκριτικο αναμεσα σε s10+ και Mate 20 pro το ανεβασα για οποιον ενδιαφερεται:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7891192#post7891192

 

 

Κοιτα δεν εκατσα να κανω μετρησεις στην οθονη οπως το Displaymate για να σου πω''α υπερτερει σε αυτο,α χανει στο αλλο''.

Ειναι πολυ καλη η οθονη δεν λεωτο αντιθετο.

Πχ ειμαι σιγουρος οτι απο Nokia 9,παλιοτερα oneplus,mate10pro,Xiaomi κινητα,LG και παει λεγοντας ειναι ανωτερη.Απλα δεν θα την ελεγα κορυφη(ειχα παρτιδα Γεναρη).Το λευκο πχ το εβρισκα πολυ καλυτερο στο Iphone απο οτι στο mate20pro οπως και στο τοτε Note9.

Αναμενουμε στο mate30pro να δουμε τι θα δωσει.

 

χθες τα εβαλα 3 το μεσημερι κατω απο τον ηλιο με ιδιες εφαρμογες χρηση (social) καθως και 2-3 φωτο που εβγαλα, δεν ειδα καμια διαφορα υπερ του s10..τις θεωρω ισαξιες σε θεμα φωτεινοτητας, τουλαχιστον στον ηλιο που ειχε χθες...τωρα αν σε νουμερα πιανει λιγο παραπανω το ενα δεν ξερω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που είπε για ξεβαμενα χρώματα στον ήλιο, θα πάει ρυθμίσεις προγραμματιστη και θα βγάλει την επιλογή ενίσχυση στον ήλιο ή κάπως έτσι.

Όταν το βγεις δεν κάνει ένα κόλπο όπου χαμηλώνει τα χρώματα και αυξάνει τα λευκά κτλ ώστε να την κάνει πιο ευανάγνωστη.

Αν και αυτό έχει πρακτικά αποτέλεσμα πράγματι αν το προσέξεις φαίνονται το "ξεβαμενα"

 

Φίλε μου είσαι άρχοντας, νομίζω ότι 99% λύθηκε, το έκανα και σήμερα όταν βγήκα έξω στον ήλιο, κανένα ξεθώριασμα, Άλλη συσκευή , σε ευχαριστώ! Νόμιζα πως είχα θέμα με την οθόνη και μπήκα σε σκέψεις!

Link to comment
Share on other sites

Το ανεφερα και στο διπλα θεμα του p30pro,αλλα η ιστορια με Αμερικη δεν τελειωσε οπως φαινεται

http://Https://www.theverge.com/platform/amp/2019/8/28/20837492/huawei-mate-30-no-google-apps-launch-play-store-trump-white-house-ban

Huawei Mate 30 can’t launch with official Google apps, says Google

Link to comment
Share on other sites

ο χαλια ηχος οταν τραβαει βιντεο εχει διορθωθει; με ενδιαφερει η αγορα του αλλα με ανησυχει η ποιοτητα ηχου κατα την καταγραφη βιντεο
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κια εμένα την αναβάθμιση, 310,εχθές μόνο του... Δεν βλέπω καμία διαφορά φυσικά...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ μια προστασία οθόνης για την συσκευή που να εχει αψογα αποτελεσματα κ να εφαρμοζει τέλεια (εκτος απο t-max). Eυχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 320, τπτ σημαντικό μόνο security patch Αυγούστου

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας εδώ, κοίταξα το κινητό,, είχε κατεβάσει μόνο του την ενημέρωση την νύχτα,, ένα αρχείο 160 mg,, και απλά το εγκατέστησα.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ μια προστασία οθόνης για την συσκευή που να εχει αψογα αποτελεσματα κ να εφαρμοζει τέλεια (εκτος απο t-max). Eυχαριστω..

 

Για μένα η καλύτερη είναι αυτη που σου περνάνε στα media markt της zagg. Δεν είναι τζάμι αλλά έχει πολύ καλή αίσθηση self healing και αντικρουστικη

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ μια προστασία οθόνης για την συσκευή που να εχει αψογα αποτελεσματα κ να εφαρμοζει τέλεια (εκτος απο t-max). Eυχαριστω..

 

εγω περασα μονος αυτην και καθεται πολυ καλα στο κινητο υστερα απο post που ειδα εδω

https://www.skroutz.gr/s/16798113/3MK-Arc-Curved-Screen-Protector-Huawei-Mate-20-Pro.html

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω τα Apple Airpods 2...τα έχει κανείς σε συνδυασμό με το Mate 20? Κάποιο πρόβλημα ή κάτι που παρατηρείτε?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα μονος αυτην και καθεται πολυ καλα στο κινητο υστερα απο post που ειδα εδω

https://www.skroutz.gr/s/16798113/3MK-Arc-Curved-Screen-Protector-Huawei-Mate-20-Pro.html

Ναι ειναι πολύ καλη.Τη συνιστώ και εγω, αρκει να μπει ακριβώς.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα μονος αυτην και καθεται πολυ καλα στο κινητο υστερα απο post που ειδα εδω

 

https://www.skroutz.gr/s/16798113/3MK-Arc-Curved-Screen-Protector-Huawei-Mate-20-Pro.html

Δουλεύει και το δαχτυλικο απόβληματιστα φίλε μ;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και το δαχτυλικο απόβληματιστα φίλε μ;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικα δεν εχω προβλημα δουλευει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εγω επιτελους χτες καταφερα να βαλω το tmax tempered glass με επιτυχια, αφου χαλασα πρωτα ενα ... Αψογο ομως
Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο πριν μήνες. το πρώτο το χάλασα, συγκεκριμένα δεν ήτανε εντελώς οριζόντιο το τραπέζι, και έτρεξε το υγρό και είχε κενά.

Δυσκολη διαδικασία, αν μου τύχει να το ξαναπεράσω, δεν θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οτνσ αφαιρείς το προστατευτικο η παλιά κόλλα βγαι ει εύκολα;;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ετριψα με υγρό, αυτό για τις οθόνες του υπολογιστή, και το αντίστοιχο πανακι,, εύκολα βγαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Η 320 ήρθε πριν μια εβδομάδα.

Συγνώμη δεν το είχα διαβάσει κάπου... Εγώ με Vodafone και έλεγχο καθημερινά ήρθε πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν το είχα διαβάσει κάπου... Εγώ με Vodafone και έλεγχο καθημερινά ήρθε πριν λίγο.

 

Καλησπέρα.

Δεν μοιράζεται η ενημέρωση σε όλους την ίδια μέρα που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω.Και εγώ την 310 έχω.Παίζει ρόλο ο πάροχος και το serial number της συσκευής.Εγώ έχω Vodafone και δεν έχω ακόμη την ενημέρωση για την 320.Λογικά θα την πάρω εντός λίγων ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...