Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.gsmarena.com/lg_g8s_thinq-9608.php

 

εχει μικρη μπαταρια. από εγγυηση ΄;

 

Η LG ειδικά με το v30 έδειξε ότι κάνει θαύματα στην αυτονομία, και ίσως κάνει και εδώ, δεν έχω άποψη όμως.. Επίσης έχει πιο μικρή οθόνη και λίγο καλύτερο soc οπότε ίσως η αυτονομία του είναι αρκετά καλή. Επίσης το skin της LG μαρεσει πιο πολύ, παίρνει SD, έχει θύρα ακουστικών και ράδιο...

Κάμερα είμαι περίεργος να δω τι κάνει αφού ξανά γύρισε σε πιο μεγάλο αισθητήρα.. Αλλά σίγουρα δε θα υπερέχει του mate..

 

Εγγύηση η procordia καλύπτει και μάλιστα σε πολύ καλό επίπεδο.

Αντίθετα αν γίνει καμία στραβή με Google μας βλέπω να μας μένει στο χέρι το mate

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ... τι πρόβλημα να έχετε (έχουμε) με το google?

2 μικρούλια apk είναι που τα εγκαθιστά και η κουτσή Μαρία.

Γιατί τόσο άγχος με το συγκεκριμένο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ... τι πρόβλημα να έχετε (έχουμε) με το google?

2 μικρούλια apk είναι που τα εγκαθιστά και η κουτσή Μαρία.

Γιατί τόσο άγχος με το συγκεκριμένο θέμα?

 

Προσωπικά δεν το έχω ψάξει αλλά και μόνο που λένε ότι θα απαγορεύει τη χρήση πως ξέρεις ότι θα μπορείς να τα κάνεις εγκατάσταση ? Ίσως να μην σε αφήνει αν φτάσουν στα άκρα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To lg g8s έχει πλάτος 76 χιλιοστά, άρα είναι μεγάλο όπως το note 9.

To lg g8 έχει πλάτος 72 χιλιοστά, είναι μικρό όπως το mate. ( Δεν εισάγεται Ευρώπη ;;;;;).

Τώρα έχω το s10+, με πλάτος 74 χιλιοστά.

Link to comment
Share on other sites

Zητας από το μαγαζί, να σου στείλουν το imei στο email σου, και παίρνει τηλέφωνο στην Αθήνα Huawei, όπου ρωτάς ,, έχει εγγύηση ; Τα κινέζικα είναι 300€ φθηνότερα, με εγγύηση αλλά στο Hong Kong.

 

(Με εξαπάτησαν σε κινητό άλλης εταιρείας...).

Εγώ την έχω πατήσει με Samsung από μαγαζί skroutz & από τότε όταν πάω να κάνω την αγορά κάνω κλήση στην αντιπροσωπεία (το τηλεφωνικό κέντρο δουλεύει σε ώρες καταστημάτων νομίζω) δίνω imei & μαθαίνω χώρα προέλευσης.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια, ειναι τραγικο να σου πουλανε μεταχειρισμενο πραγμα πιο ακριβα απο καινουριο...

προσωπικα ποτε δεν ειχα την απαιτηση να πουλησω ετσι..το να μην το σκοτωσω επειδη το προσεχω κλπ ειναι αλλο..Τελος παντων, μακαρι να παρει γιατι θελω να χτυπησω και G8s και σκεφτομουν να το δωσω :P

Εύχομαι να το σκέφτηκες καλά... το είχα μια εβδομάδα στα χέρια μου και δεν έχει καμία σχέση με το mate 20 pro!!! άσε που δεν είναι εμπορικό και θα δυσκολευτείς να το δώσεις μετά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να το σκέφτηκες καλά... το είχα μια εβδομάδα στα χέρια μου και δεν έχει καμία σχέση με το mate 20 pro!!! άσε που δεν είναι εμπορικό και θα δυσκολευτείς να το δώσεις μετά!!!

 

η καμερα του ελεγε τιποτα? σε σχεση με το Mate που εχανε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ... τι πρόβλημα να έχετε (έχουμε) με το google?

2 μικρούλια apk είναι που τα εγκαθιστά και η κουτσή Μαρία.

Γιατί τόσο άγχος με το συγκεκριμένο θέμα?

 

Ξέρεις αν ξεκινήσει και η Κούτση Μαρία όπως λες να ψάχνει apks για τα services και τα apps υπάρχει μεγάλος κίνδυνος ασφάλειας. Ποιος μας λέει ότι τα apk αυτά δεν είναι "μολυσμένα" όταν ο καθένας θα τα κατεβάζει από όπου να ναι; Εκτός κι αν η Huawei με κάποιο τρόπο,νόμιμο, προτείνει δικο της link που θα περιέχει ασφαλή apk's. Ακόμη, ένα άλλο αγκάθι είναι οι αναβαθμίσεις αυτών των εφαρμογών και services. Θα πρέπει χειροκίνητα κάθε τόσο να κάνουμε έλεγχο αν έχει βγεί αναβάθμιση για το καθένα ξεχωριστά.

 

Τέλος σύγκριση PlayStore με το Huawei Store δεν υφίσταται, ούτε στο πλήθος εφαρμογών, ούτε στην ασφάλεια,ούτε στην εμπειρία χρήσης.

 

Άντε να δούμε τι θα δούμε γιατί ήμουν έτοιμος για την μετάβαση από το Mate 20 και τώρα...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο καλό τζαμακι??? Γιατί έχω βάλει ζελατίνα και το φοβάμαι λίγο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καθυστερημένα , είμαι και εγώ ένας ευτυχής (μέχρι τώρα) κάτοχος ενός μαύρου Mate 20 PRO ! Το έχει κανείς δοκιμάσει σε σχέση με τη στεγανότητά του; Με ενδιαφέρει πιο πολύ η αντοχή του σε αθλητικές διαδικασίες (π.χ. τρέξιμο με το κινητό στην τσέπη κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καθυστερημένα , είμαι και εγώ ένας ευτυχής (μέχρι τώρα) κάτοχος ενός μαύρου Mate 20 PRO ! Το έχει κανείς δοκιμάσει σε σχέση με τη στεγανότητά του; Με ενδιαφέρει πιο πολύ η αντοχή του σε αθλητικές διαδικασίες (π.χ. τρέξιμο με το κινητό στην τσέπη κτλ)
Καλησπέρα. Το έχω συνεχώς πάνω μου με https://flipbelt.com/classic-hydration-belt αυτό. Σε πολύωρες προπονήσεις και κάποιες φορές με έπιασε και βροχή. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια, ειναι τραγικο να σου πουλανε μεταχειρισμενο πραγμα πιο ακριβα απο καινουριο...

προσωπικα ποτε δεν ειχα την απαιτηση να πουλησω ετσι..το να μην το σκοτωσω επειδη το προσεχω κλπ ειναι αλλο..Τελος παντων, μακαρι να παρει γιατι θελω να χτυπησω και G8s και σκεφτομουν να το δωσω :P

 

Το lg g8 thinq δεν κυκλοφορεί;

(Το μικρό). Δεν το βρίσκω στο Google , δεν θα εισαχθεί Ευρώπη,, (για την εγγύηση).

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του ελεγε τιποτα? σε σχεση με το Mate που εχανε?

Η μέρα με τη νύχτα στη κάμερα. Για βραδυνές λήψεις ούτε κουβέντα... Απλά τις ξεχνάς. Καμία σχέση με το Mate 20 pro!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

και εγώ από αύριο κάτοχος του mate 20 pro.

 

Θα πάρω τζαμάκι Tmax και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

  • Έχει πλαίσιο για να μην τρέχουν οι κόλλες στο τζαμάκι για το 20 pro ή μόνο στης Samsung τα κινητά το έχουν; γιατί δεν είναι σαφές από τις περιγραφές στα καταστήματα.
  • Ποια rugged θήκη δεν το σηκώνει το τζαμάκι; Σκέφτομαι οπωσδήποτε rugged γιατι μου πέφτει το κινητό μια φορά της 3 ημέρες, αλλά να φαίνεται η ωραία πλάτη του Twilight. Άρα σκεφτόμουν για Ringke Fusion X.

Έχει κάποιος τα 2 μαζί να μου πει αν είναι συμβατά; Ποια θήκη έχετε με το Tmax;

Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζ το πήρες φίλε;

Με το καλό να σου έρθει

σκέφτομαι το mate 20 pro

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

και εγώ από αύριο κάτοχος του mate 20 pro.

 

Θα πάρω τζαμάκι Tmax και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

  • Έχει πλαίσιο για να μην τρέχουν οι κόλλες στο τζαμάκι για το 20 pro ή μόνο στης Samsung τα κινητά το έχουν; γιατί δεν είναι σαφές από τις περιγραφές στα καταστήματα.
  • Ποια rugged θήκη δεν το σηκώνει το τζαμάκι; Σκέφτομαι οπωσδήποτε rugged γιατι μου πέφτει το κινητό μια φορά της 3 ημέρες, αλλά να φαίνεται η ωραία πλάτη του Twilight. Άρα σκεφτόμουν για Ringke Fusion X.

Έχει κάποιος τα 2 μαζί να μου πει αν είναι συμβατά; Ποια θήκη έχετε με το Tmax;

 

Με το καλό να το παραλάβεις.

Δυστυχώς δεν έχει μέσα πλαίσιο κ θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός. Ένα λαθάκι κ πέταξες 20€. Σαν θήκη έχω μια απλή. Όποια κ να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα με το τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο σετ που πήρα, ( το πέρασα με την 2η), δεν είχε πλαίσιο. Κάλυψε με αυτοκόλλητα Αρ, Δξ, πάνω κάτω,, αυτά που έχει το κουτί δεν φτάνουν, βρες και άλλα. Το υγρό δεν πρέπει να πάει ούτε στους διακόπτες,, (και

φυσικά στις τρύπες ακουστικά,

μικρόφωνα,) σε έναν δεν δούλευαν μετά.

Δες βίντεο,, εγώ το πέρασα ως εξής : μια φορά με υπεριώδεις πάνω και κάτω για να κολλήσει και σκούπισμα όλο γύρω, Και όχι τρις φορές από την αρχή.

Αφού σκουπίσουμε δίνουμε από τρις φορές, και στα ενδιάμεσα.

Μερικοί δεν ρίχνουν όλο το υγρό, για να μην τρέχει Αρ, Δξ,, εγώ το έριξα όλο, πραξε όπως θες.

Όταν ρίξεις το υγρό, μετά το τζαμακι θα επιπλέει, κεντραρισετο ,, σε μένα Αρ στο edge δεν πρόσεξα και δεν πήγε κόλα, ένα κενό μια γραμμή 2 εκατοστά,, αλλά είναι στα πλάγια, δεν φαίνεται,, να μην αφήσεις κενά χωρίς κόλλα,, όπως εγώ,, κίνησε το Αρ Δξ, με μικρή κίνηση

ώστε η κόλλα να μην έχει κενά. , και καλή επιτυχία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/qN53N5bK

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχω συνεχώς πάνω μου με https://flipbelt.com/classic-hydration-belt αυτό. Σε πολύωρες προπονήσεις και κάποιες φορές με έπιασε και βροχή. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τέλεια, σε ευχαριστώ καλές προπονήσεις!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

και εγώ από αύριο κάτοχος του mate 20 pro.

 

Θα πάρω τζαμάκι Tmax και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

  • Έχει πλαίσιο για να μην τρέχουν οι κόλλες στο τζαμάκι για το 20 pro ή μόνο στης Samsung τα κινητά το έχουν; γιατί δεν είναι σαφές από τις περιγραφές στα καταστήματα.
  • Ποια rugged θήκη δεν το σηκώνει το τζαμάκι; Σκέφτομαι οπωσδήποτε rugged γιατι μου πέφτει το κινητό μια φορά της 3 ημέρες, αλλά να φαίνεται η ωραία πλάτη του Twilight. Άρα σκεφτόμουν για Ringke Fusion X.

Έχει κάποιος τα 2 μαζί να μου πει αν είναι συμβατά; Ποια θήκη έχετε με το Tmax;

Μεγάλη προσοχή το επίπεδο που θα έχεις το κινητό όταν βάζεις την κόλλα. Να είναι τελείως επίπεδο (την πάτησα γι αυτό το επισημαίνω). Αν θες να είσαι σίγουρος , πάρε ελάχιστο απιονισμένο νερό και ρίξε μερικές σταγόνες πάνω στην οθόνη , ώστε να επιβεβαιώσεις τον τρόπο συμπεριφοράς που θα έχει η κόλλα στο συγκεκριμένο επίπεδο , και μετά καθάρισε και βάλε τη κόλλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά επειδή έχω αρχίσει και ψήνομαι στα 418 που υπάρχει στο μπεστπραισ

Η οθόνη εχει ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα; η μονο τους άλλους τρόπους;

Link to comment
Share on other sites

Φθηνό UV τζαμάκι δοκιμασμένο από μένα,τοποθέτηση με την πρώτη. Το συνιστώ:

https://www.aliexpress.com/item/32949657432.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.57564c4drqfcj9

Με θήκη Ringke Fusion-X κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά επειδή έχω αρχίσει και ψήνομαι στα 418 που υπάρχει στο μπεστπραισ

 

Η οθόνη εχει ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα; η μονο τους άλλους τρόπους;

Όχι.. Δεν έχει διπλό χτύπημα.. Μόνο αν βάλεις νόβα νομίζω..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Δεν έχει διπλό χτύπημα.. Μόνο αν βάλεις νόβα νομίζω..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο Nova launcher δεν έχει καμία σχέση με το double tap to wake.

Αυτό μπορεί να γίνει μόνο μέσω custom kernel ο οποίος θα το υποστηρίζει, και ως γνωστό το κινητό μας δεν μπορεί να πάρει custom kernel.

 

O Nova launcher σού δίνει τη δυνατότητα μόνο να κλειδώσεις την συσκευή με double tap, μέσω των gestures.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...