Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος με την 9.1.0 να δω τι οθόνη φοράω ή ξέρουμε αν από κάποια ημερομηνία κατασκευής και μετά δεν υπάρχει θέμα με τις οθόνες; Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει προσπαθήσει κανένας από εσάς να περάσει google pay υπηρεσίες; Πήγα να κατεβάσω την εφαρμογή από το play store και μου έβγαλε την ένδειξη ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στη συσκευή μου.

 

Σε δύο κινητά το ίδιο γράφει.

Και κοίταξα στο Google, δεν πρέπει να υποστηρίζει τώρα στην Ελλάδα. Έχουν παρόμοιες εφαρμογές οι τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει προσπαθήσει κανένας από εσάς να περάσει google pay υπηρεσίες; Πήγα να κατεβάσω την εφαρμογή από το play store και μου έβγαλε την ένδειξη ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στη συσκευή μου.
Υπάρχει τρόπος περνάς manual το apk αλλά ποιος ο λόγος από την στηγμη που δεν δέχεται ελληνικές κάρτες οεο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω ενεργοποιημενο " Παρουσιαση στην οθονη παντα" μαζι με το "Ολη την ημερα" και οταν εχω μυνηματα αναπαντητες mails κτλ δεν μου τα εμφανιζει πριν παρω και εγω την 320 αναβαθμιση ηταν κομπλε!! τι να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος περνάς manual το apk αλλά ποιος ο λόγος από την στηγμη που δεν δέχεται ελληνικές κάρτες οεο?

 

παίζει με revolut :)

Link to comment
Share on other sites

παίζει με revolut :)

 

ε καλά είπαμε να πας στην Αθήνα μεσώ απο Χαλκιδική........

και το revolut το φορτώνεις με άλλη κάρτα κλπ

 

ουσιαστικά το google pay είναι για ευκολία να συνδέσεις την κάρτα σου εκει και απλά να πληρώνεις αντι για την κάρτα σου... και οχι να φορτώνεις την revolut και από εκεί google pay μόνο και μόνο να φανείς cool....

εγω το ονομάζω μαζοχισμό πάντως

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι τόσο τραγικό.

Εγώ έχω DiPocket που τη βγάζεις σε 10 λέπτά.

Αντί να έχεις την κάρτα σου στο google pay την έχεις στη DiPocket, κα την DiPocket στο google pay.

Δεν παίρνει πάνω απο 10 δευτερόλεπτα να τη φορτίσεις. Ούτε θα τη φορτίζεις σε κάθε αγορά.

Βάζεις πχ μια φορά στο τόσο ένα κατοστάρικο σε χρόνο dt και τέλος. Και δεν παίρνει και προμήθεια.

Αλλά και σε κάθε αγορά να θες να το κάνεις, απλά μπαινεις στην εφαρμογή, πατάς φόρτιση και τέλος.

Γεινικά είναι βολικό το g-pay για κάποιον που δεν θέλει να κουβαλάει πορτοφόλι, ούτε να έχει την κάρτα του χύμα στην τσέπη ή βασικά δεν θέλει να έχει την κάρτα επάνω του (πχ έχει πάει για μπάνιο).

Ή έστω για back up. Σκέψου να βγεις και να έχεις ξεχάσει να πάρεις λεφτά ή την κάρτα. Το κινητό όμως δεν παίζει να μην το έχεις μαζί.

Τεσπά, είμαστε off topic οπότε σταματάω.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι τόσο τραγικό.

Εγώ έχω DiPocket που τη βγάζεις σε 10 λέπτά.

Αντί να έχεις την κάρτα σου στο google pay την έχεις στη DiPocket, κα την DiPocket στο google pay.

Δεν παίρνει πάνω απο 10 δευτερόλεπτα να τη φορτίσεις. Ούτε θα τη φορτίζεις σε κάθε αγορά.

Βάζεις πχ μια φορά στο τόσο ένα κατοστάρικο σε χρόνο dt και τέλος. Και δεν παίρνει και προμήθεια.

Αλλά και σε κάθε αγορά να θες να το κάνεις, απλά μπαινεις στην εφαρμογή, πατάς φόρτιση και τέλος.

Γεινικά είναι βολικό το g-pay για κάποιον που δεν θέλει να κουβαλάει πορτοφόλι, ούτε να έχει την κάρτα του χύμα στην τσέπη ή βασικά δεν θέλει να έχει την κάρτα επάνω του (πχ έχει πάει για μπάνιο).

Ή έστω για back up. Σκέψου να βγεις και να έχεις ξεχάσει να πάρεις λεφτά ή την κάρτα. Το κινητό όμως δεν παίζει να μην το έχεις μαζί.

Τεσπά, είμαστε off topic οπότε σταματάω.

Το θέμα είναι να κάνεις την ζωή σου εύκολη και όχι δύσκολη με μεταφορές κλπ, εκτός και αν το κάνεις για μόστρα τότε πάω πάσο

 

 

1 εκατοαταρικο το χρόνο? Τι να κλασει ένα εκατοστικο όταν το μήνα από κάρτα και μόνο φεύγουν για αγορές κάνα 350 ευρώ.. Όπως είπα αν είναι για μόστρα πάω πάσο αν είναι για φισιολογικη χρήση απλά δεν παίζει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες ! Επιτέλους ευτυχής κάτοχος και εγώ!

Το μόνο που δεν μου δουλεύει είναι οι ειδοποιήσεις στη smart θήκη (αυθεντική). Τα μόνα που δείχνει είναι την ώρα, αναπάντητες κλήσεις. Όλα τα υπόλοιπα τίποτα, ακόμα και αν με καλέσει κάποιος στο viber δεν μου δίνει την δυνατότητα να απαντήσω με κλειστή τη θήκη.

Το τηλέφωνο είναι με την τελευταία ενημέρωση (9.1.0320) και με την προηγούμενη πάλι δεν δούλευαν οι ειδοποιήσεις. Αγορασμένο απο Ολλανδία (εκεί μένω) και χρησιμοποιώ nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες ! Επιτέλους ευτυχής κάτοχος και εγώ!

 

Το μόνο που δεν μου δουλεύει είναι οι ειδοποιήσεις στη smart θήκη (αυθεντική). Τα μόνα που δείχνει είναι την ώρα, αναπάντητες κλήσεις. Όλα τα υπόλοιπα τίποτα, ακόμα και αν με καλέσει κάποιος στο viber δεν μου δίνει την δυνατότητα να απαντήσω με κλειστή τη θήκη.

 

Το τηλέφωνο είναι με την τελευταία ενημέρωση (9.1.0320) και με την προηγούμενη πάλι δεν δούλευαν οι ειδοποιήσεις. Αγορασμένο απο Ολλανδία (εκεί μένω) και χρησιμοποιώ nova launcher

Αν και δεν είχα θυκη αυτή αν θυμάμαι καλά δεν έχει και πολλές δυνατότητες το aod της Huawei
Link to comment
Share on other sites

σε συγκριση με Samsung τις μισες ειδοποιήσεις δειχνει, και όταν το ανοιγω τοτε δειχνει. ετσι είναι από την αρχη που το πηρα.
Link to comment
Share on other sites

σε συγκριση με Samsung τις μισες ειδοποιήσεις δειχνει, και όταν το ανοιγω τοτε δειχνει. ετσι είναι από την αρχη που το πηρα.
Έτσι δουλεύει από ότι ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να κάνεις την ζωή σου εύκολη και όχι δύσκολη με μεταφορές κλπ, εκτός και αν το κάνεις για μόστρα τότε πάω πάσο

 

 

1 εκατοαταρικο το χρόνο? Τι να κλασει ένα εκατοστικο όταν το μήνα από κάρτα και μόνο φεύγουν για αγορές κάνα 350 ευρώ.. Όπως είπα αν είναι για μόστρα πάω πάσο αν είναι για φισιολογικη χρήση απλά δεν παίζει

"μια φορα στο τόσο" ειπα, όχι στο χρόνο. Βάζεις και χιλιάρικο τημέρα αμα λάχει.

Την κανονική κάρτα δεν την πληρώνεις? Δεν γενάει λεφτα φαντάζομαι.

Κάπως πρέπει να της βάζεις χρήματα. Ή πας σε ΑΤΜ ή ηλεκτρονικά.

Το ίδιο κάνεις κι εδώ.

Αμα τα βάλεις στη mastercard της Πειραιως η ζωή σου είναι εύκολη ενώ αμα τα βάλεις στη mastercard της dipocket είναι δύσκολη?

Ενυγουέυ, αλλους τους βολεύει και άλλους όχι.

Εμένα το καλοκαίρι που ήμουν στην παραλία με κινητό και κλειδιά με βόλεψε. Εσύ μπορεί να θες τσαντάκι με κάρτες και μετρητά (και κάποιον να τα προσέχει) . Ο καθένας όπως γουστάρει.

 

Στα του κινητού τώρα.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτό το σπαστικό πράγμα που βάζει αυτόματα κενό μετά την τελεία?

Πας να γράψεις ένα μέηλ η μια διεύθυνση και πρέπει να γυρνας να σβήνεις τα κενα.

Edited by Theiosbill
Link to comment
Share on other sites

"μια φορα στο τόσο" ειπα, όχι στο χρόνο. Βάζεις και χιλιάρικο τημέρα αμα λάχει.

Την κανονική κάρτα δεν την πληρώνεις? Δεν γενάει λεφτα φαντάζομαι.

Κάπως πρέπει να της βάζεις χρήματα. Ή πας σε ΑΤΜ ή ηλεκτρονικά.

Το ίδιο κάνεις κι εδώ.

Αμα τα βάλεις στη mastercard της Πειραιως η ζωή σου είναι εύκολη ενώ αμα τα βάλεις στη mastercard της dipocket είναι δύσκολη?

Ενυγουέυ, αλλους τους βολεύει και άλλους όχι.

Εμένα το καλοκαίρι που ήμουν στην παραλία με κινητό και κλειδιά με βόλεψε. Εσύ μπορεί να θες τσαντάκι με κάρτες και μετρητά (και κάποιον να τα προσέχει) . Ο καθένας όπως γουστάρει.

 

Στα του κινητού τώρα.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτό το σπαστικό πράγμα που βάζει αυτόματα κενό μετά την τελεία?

Πας να γράψεις ένα μέηλ η μια διεύθυνση και πρέπει να γυρνας να σβήνεις τα κενα.

 

με την κανονική κάρτα δεν ασχολούμαι καν λεφτά από μισθοδοσία και διάφορες δραστηριότητες πανε εκεί αυτόματα και δεν μπαίνω καν στο κόπο να κάνω κάποια μεταφορά

 

για το Keyboard δεν εχει.... τοσα request ειχαν κανει στην swift τελευταια χρονια τπτ δεν εκαναν...... πρεπει να βαλεις αλλο keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου!

Έφαγα τη μέρα μαζί του σήμερα.

 

Το tmax το βαζουν σε καταστημα απο όπου πήρα τη θήκη, είναι στην Καλλιθέα, απ'ό,τι μου είπαν. Δεν το έχουν τώρα διαθέσιμο αλλά θα είναι σύντομα.

 

Με polarised γυαλια βλεπεις και με ορθιο και με πλαγια το κινητο, είτε τα γυαλιά έχουν κάθετη πόλωση είτε οριζόντια, γιατι η κατεύθυνση των ακτίνων είναι διαγωνια. Άρα σε αντίθεση με άλλα κινητα παλαιότερα το χρησιμοποιείς μια χαρά με polarised γυαλιά.

 

Επίσης, όσον αφορα στην κάμερα ναι είναι εξαιρετικές οι φωτογραφίες για κινητο και το βραδυ, δεν γνωρίζω σε συγκριση με άλλες πρόσφατες ναυαρχίδες. Αλλά ό,τι και να λέμε οι βραδινές λήψεις απέχουν μια δεκαετία από τις dslr. Άρα όχι και πολύ ενθουσιασμός για αυτό. Η διαφορά είναι χαοτική.

Edited by astan1990
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορεί να αλλάζει μόνο του homescreen wallpaper? Oχι lockscreen, homescreen.

 

Επίσης κολλάει η ειδοποίηση ότι είναι έτοιμες οι ενημερώσεις εφαρμογων, συνδέσμου σε wifi. Ακόμα και αφού τις κατεβάσεις επιμένει και έκανα force stop τη διεργασία για να σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Eχει ερθει κανενας απο το s8? Σκεφτομαι να το παρω και ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο τα βιντεο και τις φωτο του s8. Kυριως η σταθεροποιηση με προβληματιζει που στο s8 ειναι τελεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

. Αλλά ό,τι και να λέμε οι βραδινές λήψεις απέχουν μια δεκαετία από τις dslr. Άρα όχι και πολύ ενθουσιασμός για αυτό. Η διαφορά είναι χαοτική.

 

Διαφωνω. Ειχα dslr και την πουλησα για να παρω s8. Βιντεο σιγουρα κλασεις καλυτερο, φωτο οχι αλλα μονο και μονο η ευκολια του κινητου σε σχεση με την απαισια γκουμουτσα που ερχοταν να την σπασω καθε φορα που την κουβαλουσα κανει την διαφορα.

Ασε που τη νυχτα το s8 ξεσκιζει σε point and shoot, στην αλλη ηθελε manual ρυθμισεις για ενα καλο αποτελεσμα επρεπε να αφιερωσεις λεπτα(ημαρτον δηλαδη).

Για εναν που ασχολειται σοβαρα με φωτογραφια, αλιμονο αν παρει κινητο. Πρεπει να ειναι φελλος.

Link to comment
Share on other sites

Eχει ερθει κανενας απο το s8? Σκεφτομαι να το παρω και ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο τα βιντεο και τις φωτο του s8. Kυριως η σταθεροποιηση με προβληματιζει που στο s8 ειναι τελεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διαφωνω. Ειχα dslr και την πουλησα για να παρω s8. Βιντεο σιγουρα κλασεις καλυτερο, φωτο οχι αλλα μονο και μονο η ευκολια του κινητου σε σχεση με την απαισια γκουμουτσα που ερχοταν να την σπασω καθε φορα που την κουβαλουσα κανει την διαφορα.

Ασε που τη νυχτα το s8 ξεσκιζει σε point and shoot, στην αλλη ηθελε manual ρυθμισεις για ενα καλο αποτελεσμα επρεπε να αφιερωσεις λεπτα(ημαρτον δηλαδη).

Για εναν που ασχολειται σοβαρα με φωτογραφια, αλιμονο αν παρει κινητο. Πρεπει να ειναι φελλος.

 

Εγώ φίλε ήρθα από s8+ σε όλα κλάσεις ανώτερο το mate και εγω ανησυχούσα για το βίντεο αλλά τελικά κανένα παραπονο! Με κλειστά μάτια παρτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Κάτοχος πλέον και γω του Mate 20 pro, προερχόμενος από mate 9. Αυτό που παρατήρησα πριν λίγο είναι ότι η εφαρμογή για sms έχει αλλάξει και είναι αυτή της google σε σχέση με αυτήν του mate 9. Υπάρχει τρόπος να βρούμε την παλιά και να την εγκαταστήσουμε στο mate 20 pro ή αναγκαστικά θα πρέπει να δουλέψω με αυτήν της google ? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην αφήσεις αυτή την εφαρμογή της Google. Σκέψου ότι τώρα αν ο άλλος που στέλνεις μήνυμα έχει της ίδια εφαρμογή και είναι online δε χρεώνεστε. Λειτουργεί σα το Imessage της Apple.
Link to comment
Share on other sites

 

Εδω παντως το video φαινεται απαραδεκτο

 

Για να λέμε την αλήθεια, στο θέμα βίντεο πάσχει η Huawei.

Η συσκευή παίρνει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ φωτογραφίες και λειτουργικά πετάει. Αλλά απο βίντεο....

Οκ, σε συνθήκες καλού φωτισμού είναι τίμιο (στα 60fps γιατι στα 30 ούτε με καλό φωτισμό δεν το έχει).

Σε χαμηλό φωτισμό όμως είναι για χαστούκια.

Δες

και θα καταλάβεις.

Το θετικό είναι οτι είναι καθαρά θέμα software οπότε με μελλοντικά updates πιστεύω θα βελτιώνεται.

Ή μπορείς για τα βίντεο να χρησιμοποιείς κάποια άλλη εφαρμογή. Οι κάμερες σπέρνουν εξάλλου, απλά δεν τις αξιοποιεί σωστά η εφαρμογή.

Edited by Theiosbill
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε την αλήθεια, στο θέμα βίντεο πάσχει η Huawei.

Η συσκευή παίρνει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ φωτογραφίες και λειτουργικά πετάει. Αλλά απο βίντεο....

Οκ, σε συνθήκες καλού φωτισμού είναι τίμιο (στα 60fps γιατι στα 30 ούτε με καλό φωτισμό δεν το έχει).

Σε χαμηλό φωτισμό όμως είναι για χαστούκια.

Δες

και θα καταλάβεις.

Το θετικό είναι οτι είναι καθαρά θέμα software οπότε με μελλοντικά updates πιστεύω θα βελτιώνεται.

Ή μπορείς για τα βίντεο να χρησιμοποιείς κάποια άλλη εφαρμογή. Οι κάμερες σπέρνουν εξάλλου, απλά δεν τις αξιοποιεί σωστά η εφαρμογή.

 

Έχεις κάποια άλλη εφαρμογή να προτείνεις για βίντεο με καλά αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...