Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

426 το είχα υπολογίσει και εγω, όμως στο κατάστημα μου είπε 402, μόνο την έναρξη επαγγέλματος μου ζήτησε και αυτή κατά την παραλαβή.
Link to comment
Share on other sites

400 λίγο δύσκολο...

529 μειον 24%φπα βγαίνει 426

 

Να ρωτήσω πόσο διήρκεσε ο έλεγχος των απαραίτητων δικαιολογητικών για απαλλαγή φπα?

Γιατί σε κάποια skrouzoμαγαζα θέλουν μέχρι και 1.5 μήνα ταχα μου για να ελέγξουν...

 

Αυτό που λένε για τάχα έλεγχο δεν μετράει. Αν το κατάστημα είναι καλό και έχει οργανωμένο λογιστήριο γίνεται την ίδια στιγμή. Το έχω κάνει αρκετές φορές. Μόνο μία εκτύπωση θέλει με ημερομηνία πρόσφατη από το taxisnet της εταιρίας.

 

Μπορείτε να μου πείτε αν την ανάλυση της οθόνης την αφήνουμε στην έξυπνη λειτουργία ή το βάζω στη μέγιστη ανάλυση?

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

426 το είχα υπολογίσει και εγω, όμως στο κατάστημα μου είπε 402, μόνο την έναρξη επαγγέλματος μου ζήτησε και αυτή κατά την παραλαβή.
Προφανώς ο υπεύθυνος δεν ήξερε να υπολογίσει σωστά τον ΦΠΑ.

Έγραψε 529-24% = 402 το οποίο είναι λάθος.

Το σωστό είναι 529/1.24 = 426. Γιατί 426+24%=529.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη μετάβαση από p20 pro σε mate 20 pro! Για προστασία οθόνης τι προτείνετε??

 

Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις σου;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει παραλάβει πρόσφατα να μας πει τον αριθμό s/n της συσκευής?

Lhs7n1922711 6th χθεσινό

Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη παρήγγειλα από κατάστημα σκρουτζ το τηλέφωνο στα 437 με παράδοση άγνωστη καθώς ήταν κατόπιν παραγγελίας,έγινε πληρωμή με πιστωτική κάρτα.Σημερα το κατάστημα έχει το τηλέφωνο στα 417 δηλαδή 20 ευρώ μείον.Μπορω να ζητήσω να το πάρω στην τιμη αυτή καθώς είναι άγνωστο πότε θα έχω την παραγγελία μου;
Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη παρήγγειλα από κατάστημα σκρουτζ το τηλέφωνο στα 437 με παράδοση άγνωστη καθώς ήταν κατόπιν παραγγελίας,έγινε πληρωμή με πιστωτική κάρτα.Σημερα το κατάστημα έχει το τηλέφωνο στα 417 δηλαδή 20 ευρώ μείον.Μπορω να ζητήσω να το πάρω στην τι η αυτή καθώς είναι άγνωστο πότε θα έχω την παραγγελία μου.

Βάση νομοθεσίας είναι η τιμή που χρεωθηκες κατά τη παραγγελία. Τώρα είναι στη διακριτική ευχέρεια του καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς αν σε κάποια ενημέρωση μπορεί να υποστηρίξει το κινητό μας και να πάρουμε dual video και AR Measure σαν το P30 Pro?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει cosmote branded mate 20 pro, ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware που έχει λάβει; Και φαντάζομαι τις ενημερώσεις τις δίνει η Cosmote..

 

Μόλις μου ήρθε η 310

Edited by argp74
Link to comment
Share on other sites

Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις σου;

Μετά από 2 μέρες φουλ χρήση μπορώ να πω ότι έκανα καλή επιλογή. Η διαφορά στη οθόνη είναι εμφανές. Τώρα στη κάμερα δεν ξέρω..... Κάτι γίνεται η κάτι δεν έχω κάνει καλά και μου φαίνεται ότι με το προηγούμενο τραβούσα καλύτερες φωτογραφίες. Μάλλον θα πρέπει κάποιος να μου πει τι ακριβώς κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Έχει αγοράσει κάποιος το official 40W powerbank ( CP12S ) να μου πει εντυπώσεις; Το βρήκε σε λογική τιμή και αν ναι από που;
Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη παρήγγειλα από κατάστημα σκρουτζ το τηλέφωνο στα 437 με παράδοση άγνωστη καθώς ήταν κατόπιν παραγγελίας,έγινε πληρωμή με πιστωτική κάρτα.Σημερα το κατάστημα έχει το τηλέφωνο στα 417 δηλαδή 20 ευρώ μείον.Μπορω να ζητήσω να το πάρω στην τιμη αυτή καθώς είναι άγνωστο πότε θα έχω την παραγγελία μου;
Από ποιό κατάστημα έκανες την παραγγελία?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χτες, μέχρι τώρα πολύ θετικές εντυπώσεις, έκανα κατευθείαν και το update σε 9.1. Η τελευταία έκδοση είναι η 9.1.0.300?
Link to comment
Share on other sites

H .310 είναι η τελευταία, θα την κατεβάσει το κινητό μόνον του, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του κινητού μετά από πολύ καιρό στη Huawei, το έχω παράλληλα με s10 plus και οι εντυπώσεις είναι αναμεικτες μέχρι στιγμές. Πολύ γρήγορο, ωραία οθόνη, μαζεμένο σε διαστάσεις για μένα που θέλω γενικά μικρά, και βελτιωμένο στο μενού σε σχέση με παλιότερα. Μένει να δω κάμερα, με ενοχλεί η έλλειψη SD κακώς έχω ήδη 150gb υλικό και η έλλειψη θύρας ακουστικών καθώς μιλάω πολλές ώρες και έχω 4-5 hands-free αν ξεχάσω το ένα σπίτι να έχω το άλλο στο αμάξι κ.ο.κ. Αλλά οκ αυτό είναι το τελευταίο. Θέλω πολύ να δω τις διαφορές σε κάμερες με άμεση σύγκριση, στα πρόσωπα σε κλειστούς χώρους, στις wide που μου αρέσει πολύ να παίρνω τοπία κλπ.

Μπαταρία μέχρι στιγμής βραχος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω και η κάμερα για φώτο θα είναι σούπερ Νίκο, μόνο η τρύπα στην οθόνη είναι λίγο μεγαλούτσικη αλλά λογικά συνηθίζεται..

Εγώ ίσως πάω στο μέλλον σε huawei όταν θα είναι σε όλα φουλ διπλό ηχείο 2k οθόνη τέλειο βίντεο γιατί στο p30 pro είναι πίσω σε αυτά.. Πράσινη οθόνη πιστεύω δεν θα υπάρχουν τώρα πια έτσι δεν είναι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω και η κάμερα για φώτο θα είναι σούπερ Νίκο, μόνο η τρύπα στην οθόνη είναι λίγο μεγαλούτσικη αλλά λογικά συνηθίζεται..

Εγώ ίσως πάω στο μέλλον σε huawei όταν θα είναι σε όλα φουλ διπλό ηχείο 2k οθόνη τέλειο βίντεο γιατί στο p30 pro είναι πίσω σε αυτά.. Πράσινη οθόνη πιστεύω δεν θα υπάρχουν τώρα πια έτσι δεν είναι;

 

Η οθόνη είναι άψογη, τώρα για ηχεία και 2κ αναλύσεις δε με απασχολούν, δεν άκουσα ποτέ μουσική από ηχείο ούτε με ενδιαφέρει ο ήχος κλήσης αν βγαίνει από Dolby... Ομοίως ανάλυση οθόνης το θεωρώ αστείο όταν όλοι έχουμε το πολύ 2κ στα pc μας πχ και αντε καμία 4κ TV σπίτι, να θέλουμε 2 και 4κ αναλύσεις στην οθόνη κινητού που δεν βλέπεις καμία μα καμία διαφορά.. Οπότε σε αυτά δε δίνω σημασία..

Αυτά που κοιτάζω είναι πιο ουσιαστικά και πρακτικά για μένα, πχ SD, έχω 512 κάρτα και θέλω να κρατάω αρχεία μέσα καθώς μεγαλώνουν τα παιδιά μου, όχι άπειρο υλικό αλλά από κάθε περίοδο στιγμές που πλέον πιάνουν χώρο λόγω υψηλής ανάλυσης βίντεο και φώτο. Ομοίως θύρα ακουστικών λόγω δουλειάς και χρήσης αρκετής hands-free.

Τέλος το πιο σημαντικό μαζί με αυτονομία είναι η ή κάμερα για μένα που στη Samsung είναι πολύ καλή αλλά θεωρώ ότι εδώ θα έχω καλύτερη λεπτομέρεια σε κλειστούς χώρους. Μένει να δω.

Επίσης το μενού ήταν τραγικό, τώρα κάπως το έχει βελτιώσει.

Προσωπικά δε νομίζω να δώσω το s10 plus αλλά αν καταργήσει SD σε σ11 τότε ίσως πάω προς Huaweiγια βασικό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλός όρισες στην Chinese Global Entertainment (Huawei)

Είναι μια υπέροχη συσκευή που αν είχε προσέξει το μεγάφωνο της και είχε βάλει και το δακτύλικο του P30 PRO θα ηταν Hands down... Ότι αφορά το software αν περιμένεις 2 με 3 μήνες με το emui 10 το σκιν της θα πλησιάσει πολύ αυτό του one ui της Samsung... Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θα είναι καλό... Φοβάμαι μην πειράξουν Fullscreen caller, τις ειδοποιήσεις στην κουρτινα οταν την κατεβάζεις και αλλα τέτοια τραγελαγικα που έκανε η Samsung...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτή φοράω...εγγύηση για γρατσουνιά,πιάνει όλη την οθόνη,έχει αυτο ίαση,έχει ένα σχετικό πάχος...αλλά για πτώσεις...:worry::worry::worry:

 

https://www.ebay.co.uk/itm/ScreenKnight-Huawei-Mate-20-Pro-SCREEN-PROTECTOR-Military-Shield-Curved-Fit/153241976699?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Το δαχτυλικο σου δουλεύει καλά;εμενα με nilkin που το πλήρωσα 14 ευρώ και δεν δουλεύει καλά. Ο αντίχειρας δεν πιάνει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένα το t max, είναι (Ίσως) , η καλύτερη επιλογή, το αποτύπωμα δουλέυει πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλός όρισες στην Chinese Global Entertainment (Huawei)

Είναι μια υπέροχη συσκευή που αν είχε προσέξει το μεγάφωνο της και είχε βάλει και το δακτύλικο του P30 PRO θα ηταν Hands down... Ότι αφορά το software αν περιμένεις 2 με 3 μήνες με το emui 10 το σκιν της θα πλησιάσει πολύ αυτό του one ui της Samsung... Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θα είναι καλό... Φοβάμαι μην πειράξουν Fullscreen caller, τις ειδοποιήσεις στην κουρτινα οταν την κατεβάζεις και αλλα τέτοια τραγελαγικα που έκανε η Samsung...

 

Νάσαι καλά. Οι ειδοποιήσεις στην κουρτίνα τι έχουν χειρότερο της Samsung? Τις βρίσκω πιο πλήρεις..

Καταρχάς κατεβάζεις με swipe την κουρτίνα ενώ στο mate έχω βάλει 4ο κουμπί κάτω δεξιά που δε βολεύει τόσο γιατί το δάχτυλο πάει εκεί για back συνήθως. Κατά τα άλλα δεν είχα θέμα με μενού, κομπλέ είναι γενικά.

Κάμερα δεν έχω προλάβει να δω, ήθελα hdr πιο εύκολο αλλά και η Samsung χάλια το έχει κάνει. Γενικά μέχρι στιγμής το κινητό είναι άψογο στη χρήση και οθόνη κορυφή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νάσαι καλά. Οι ειδοποιήσεις στην κουρτίνα τι έχουν χειρότερο της Samsung? Τις βρίσκω πιο πλήρεις..

Καταρχάς κατεβάζεις με swipe την κουρτίνα ενώ στο mate έχω βάλει 4ο κουμπί κάτω δεξιά που δε βολεύει τόσο γιατί το δάχτυλο πάει εκεί για back συνήθως. Κατά τα άλλα δεν είχα θέμα με μενού, κομπλέ είναι γενικά.

Κάμερα δεν έχω προλάβει να δω, ήθελα hdr πιο εύκολο αλλά και η Samsung χάλια το έχει κάνει. Γενικά μέχρι στιγμής το κινητό είναι άψογο στη χρήση και οθόνη κορυφή

 

Οταν έχω ειδοποιήσεις στην κουρτινα και θελω να τις 1)διαγράψω το εκκαθάριση ολως είναι στον Θεό ενω στην Huawei είναι χαμηλά κάτω

2)Στην Huawei πάλι οπως και παλιά στην Samsung οταν εχω πολλές ειδοποιήσεις στην κουρτινα και θέλω να τις ανοιξω κατέβαζα την κουρτινα και μετά την ξανά κατευαζα πιο κάτω και ερχόντουσαν οι ειδοποιησεις στα χέρια μου να τις φτάνω... Τώρα με το One UI με το 2ο τράβηγμα εξαφανιζονται οι ειδοποιησεις για να κατέβουν χαμηλά τα εικονίδια και έτσι δεν έχεις πρόσβαση στις ειδοποιήσεις...

Από ότι είδα με το Emui 10 δεν θα υπάρχει αυτό το θέμα γιατί μόλις κατεβάσεις την κουρτινα για 2η φορά θα κρατάει κάτω κάτω μια μπάρα με τις ειδοποιήσεις σιυ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένα το t max, είναι (Ίσως) , η καλύτερη επιλογή, το αποτύπωμα δουλέυει πάντα.

Είναι εύκολο να στείλεις ένα λινκ? Και εγώ έβαλα ένα προστατευτικο γυαλί αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχω ειδοποιήσεις στην κουρτινα και θελω να τις 1)διαγράψω το εκκαθάριση ολως είναι στον Θεό ενω στην Huawei είναι χαμηλά κάτω

2)Στην Huawei πάλι οπως και παλιά στην Samsung οταν εχω πολλές ειδοποιήσεις στην κουρτινα και θέλω να τις ανοιξω κατέβαζα την κουρτινα και μετά την ξανά κατευαζα πιο κάτω και ερχόντουσαν οι ειδοποιησεις στα χέρια μου να τις φτάνω... Τώρα με το One UI με το 2ο τράβηγμα εξαφανιζονται οι ειδοποιησεις για να κατέβουν χαμηλά τα εικονίδια και έτσι δεν έχεις πρόσβαση στις ειδοποιήσεις...

Από ότι είδα με το Emui 10 δεν θα υπάρχει αυτό το θέμα γιατί μόλις κατεβάσεις την κουρτινα για 2η φορά θα κρατάει κάτω κάτω μια μπάρα με τις ειδοποιήσεις σιυ...

 

Με μπέρδεψες λίγο αλλά θα το δω. Προς το παρόν η ουσιαστική διαφορά για μένα στη χρήση των 2 είναι όσο αφορά το στήσιμο και τη διαχείριση της μπαταρίας. Εδώ δεν βρίσκω τρόπο να έχω μόνιμα περιορισμένες εφαρμογές με εύκολο τρόπο. Στο σ10 πχ διαλέγεις αν θα είναι περιορισμένη μια εφαρμογή ή στις εξαιρέσεις, πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα. Αυτό δεν ξέρω πως θα επηρεάσει την χρήση του smartwatch μετά από ώρες και τυχόν αποσυνδέσεις κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...