Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή βλέπω πολλά Mate 20 pro, με τη default ρύθμιση των animations στο 0Χ (και κατά συνεπεια "ξερά animations"), ενεργοποιήστε τις επιλογές προγραμματιστη κι επιλέξτε 0,5Χ ή 1Χ... Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι έχω το t max, σπάνια δεν δουλεύει το αποτύπωμα,, και το καθαρίζω με το δάχτυλο και ok.

Μπορεί να κάνουν δουλειά και άλλα ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα για αντικατάσταση του Mate 10pro στα 548 ευρώ από mediamarkt Γερμανία. Τζαμακι σωστό που να δουλεύει το δακτιλικο υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

548 το Mate 20 pro τελική; ή 548 έδωσες επιπλέον;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά 250 ευρώ περίπου ακριβότερο.αν δεν κάνω λαθος

 

Το περιεργο που ακριβως το βλεπεις?

Εχτες κυκλοφορησαν τα κινητα .

Για γυρισε λιγο τον χρονο πισω να δεις ποια ηταν η αρχικη τιμη του mate 20pro πριν λιγους μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο που ακριβως το βλεπεις?

Εχτες κυκλοφορησαν τα κινητα .

Για γυρισε λιγο τον χρονο πισω να δεις ποια ηταν η αρχικη τιμη του mate 20pro πριν λιγους μηνες?

 

Φιλε μου άσε το πριν το τώρα μετράει.φεν είναι επιχείρημα το τι είχε πριν.σε 4 μήνες ξανασυζητάμε για τιμές ήδη το νότε 9 το βρίσκεις και 650 αν ψάξεις.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα για αντικατάσταση του Mate 10pro στα 548 ευρώ από mediamarkt Γερμανία. Τζαμακι σωστό που να δουλεύει το δακτιλικο υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

TMΑΧ εβαλα και εγω. Πολυ καλη ποιοτητα και σπανια δεν θα πιασει το δακτυλικο.

Εαν εισαι Αθηνα και εχεις τη δυνατότητα πήγαινε στη Νεα Σμυρνη να στο περασουν επιτοπου στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

548 το Mate 20 pro τελική; ή 548 έδωσες επιπλέον;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

548 με βγήκε το mate 20 pro και θα δώσω σε ένα μαγαζί το mate 10 στα 280

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου άσε το πριν το τώρα μετράει.φεν είναι επιχείρημα το τι είχε πριν.σε 4 μήνες ξανασυζητάμε για τιμές ήδη το νότε 9 το βρίσκεις και 650 αν ψάξεις.

 

Δεν θυμαμαι να ανεφερε καποιος οτι ειναι μεταξυ καποιων συσκευων για να μιλαμε για το τι τωρα.

 

Θεωρητικη κουβεντα εκανες και πηρες αναλογη απαντηση.

 

Το mate20pro κυκλοφορησε πριν σχεδον μισο χρονο.Λογικο και αναμενομενο να εχει αισθητα χαμηλοτερη τιμη απο ενα κινητο που κυκλοφορησε χτες.Και αυτο δεν ειναι επιχειρημα,πραγματικοτητα ειναι και λιγο πολυ ειναι γνωστο πως πεφτουν οι τιμες στο Android.

 

Και αρα με βαση το παραπανω(και δεδομενου οτι μιλαμε μεταξυ Mate20pro και S10+),προφανως σαν value αγορα ειναι το φθηνοτερο mate20pro.

 

Το παραπανω που αναφερεις φυσικα θα ισχυει και οταν βγει το P30pro που εκει η τιμη του mate θα εχει πεσει ακομα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε αδέλφια... Τι συσκευαρα είναι αυτή!!!! Την πηρα σήμερα με ανταλλαγή mix 3 το οποίο είναι ότι πιο τίμιο υπάρχει στα λεφτά του. Βασικά το πήρα μπας κ ξεκολλήσω από rom kernel klp κ επειδή έψαχνα κινητό με Κάμερα! Τεσταρισα στο public το mate με s10+. Μπροστά ο Κινέζος! Να αναφέρω κ εδώ το super duper mi9 του οποίου η κάμερα τη νύχτα είναι για τα σκουπίδια. (το κράτησα 1 μέρα). Κατά τα άλλα οθόνη boe κλπ χωρίς πρόβλημα. Μπαταρία δεν έχω δει, περιμένω τις δικές σας γνώμες. ΠΟΛΎ ΩΡΑΊΑ ΣΥΣΚΕΥΉ!!!!Gk7Z2P3Mhr5tis3R6
Link to comment
Share on other sites

Βρε αδέλφια... Τι συσκευαρα είναι αυτή!!!! Την πηρα σήμερα με ανταλλαγή mix 3 το οποίο είναι ότι πιο τίμιο υπάρχει στα λεφτά του. Βασικά το πήρα μπας κ ξεκολλήσω από rom kernel klp κ επειδή έψαχνα κινητό με Κάμερα! Τεσταρισα στο public το mate με s10+. Μπροστά ο Κινέζος! Να αναφέρω κ εδώ το super duper mi9 του οποίου η κάμερα τη νύχτα είναι για τα σκουπίδια. (το κράτησα 1 μέρα). Κατά τα άλλα οθόνη boe κλπ χωρίς πρόβλημα. Μπαταρία δεν έχω δει, περιμένω τις δικές σας γνώμες. ΠΟΛΎ ΩΡΑΊΑ ΣΥΣΚΕΥΉ!!!!Gk7Z2P3Mhr5tis3R6

 

καλως ηρθες φιλε,περασα ξανα και εγω απο Public το μονο στο οποιο υπερεχει ειναι το ηχειο,,εκει μας πιτσιλαει για να μην πω κατι ποιο βαρυ! στα αλλα μπροστα το Mate για μενα! ακομα και η σελφι του που ειναι ενα απο τα αδυναμα στοιχεια στην συσκευη μας και καλα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αυτή την αναβάθμιση?, https://photos.app.goo.gl/iZCufhQxez2TEBQB9
Ούτε καν.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα ρε παιδιά για κακη απόδοση στις κλήσεις κι αυτό που βλέπω εγώ σε 1 μήνα χρήσης είναι μια συσκευή μπετόν αρμέ σε όλα της. GSM reception υποδειγμάτικη, χαμένη κλήση ούτε για αστείο. Απόλυτα αξιόπιστη συσκευή σε όλα της.
Link to comment
Share on other sites

Ο ΝΑΙ 445 ευρω μονο !!!

 

Συγγνώμη παίδες, αλλά μπερδεύτηκα...

 

Ως τελική τιμή για το Mate 20 pro, από την οποία θα αφαιρεθεί το κουπόνι, είναι

- αυτή που εμφανίζεται στη σελίδα trande'n'save

ή

- αυτή που "τρέχει" στο μαγαζί, λόγω της προσφοράς του ΦΠΑ;

 

Εγώ λέω να δώσω Honor 8 και μού βγάζει το Mate 20 Pro

- 790€ στη σχετική σελίδα

- αλλά 587€ από την τελική τιμή του καταστήματος...

 

Προφανώς δεν σκέφτομαι καν τη πρώτη πιθανότητα, για τη δεύτερη ψιλοψήνομαι, αλλά και το P20 Pro, που βγαίνει καμιά 200€ λιγότερο είναι εξαιρετική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα και το tmpred glass της spigen.πολυ καλή ποιότητα στιβαρότητα αλλά θέλει λίγο παραπάνω πίεση η οθόνη.το δακτυλικό οκ αλλά στην άκρη εκεί στο edge σημείο κάποιες φορές θέλει πιο μεγάλη πίεση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω έναν wireless charger .εχετε κάποιον καλό να προτείνετε.?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον original.

 

Από που τον πήρες?ειχε μέσα καλώδιο και φορτιστή?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος όταν λέει simlock ή without simlock τι σημαίνει?

Ποιο προτιμάμε και γιατί;

 

Κλείδωμα σε παροχο. Εννοείται πως επιλέγεις without simlock...

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα σε παροχο. Εννοείται πως επιλέγεις without simlock...

Ευχαριστώ Βαγγέλη. Γνωρίζεις αν από Imei ή S/N μπορούμε να δούμε αν το κινητό είναι without και αν έχει Boe οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βαγγέλη. Γνωρίζεις αν από Imei ή S/N μπορούμε να δούμε αν το κινητό είναι without και αν έχει Boe οθόνη?

 

Αν είναι κλειδωμένο από imei /sn δε μπορείς να το ξέρεις. Για boe οθόνη στο σειριακό, αποτυπώνεται σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ήτοι αν το γράμμα λίγο πριν τη μέση του σειριακου είναι C και οτιδήποτε μεταγενεστερο... Αν δεν έχεις γράμμα τότε έχεις μπει στο 2019, που όλα πλέον έχουν boe screen...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τις rom αυτές, αλλά νομίζω πως είναι καλύτερα να μην ρισκαρουμε.

Άλλωστε πλέον όλα είναι σε αξιοπρεπέστατα επίπεδα και δεν υπάρχει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα που επείγει να λυθεί.

Όσο για την τιμή τελικά το παιδί είχε έκπτωση και θα το έπαιρνε και από τη Γερμανία περίπου στα 800 στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή κάνει 850 η samsung δίνει ήδη 150 ευρώ από την πρώτη μέρα σχεδόν, έκπτωση στο δικό της κινητό αυτό σημαίνει ότι σε λίγες μέρες παρόλη τη διαφορά των μηνών τα δύο κινητά θα έχουν περίπου την ίδια τιμή.

 

Από αυτό φαίνεται ότι η κατασκευή του mate είναι ακριβότερη και ίσως να έχει και καλύτερη μεταπωλητική αξία παρόλη τη διαφορά των μηνών σε λίγο καιρό πράγμα λογικό αφού σαν κινητό είναι πιο πλήρες αλλά κ σαν κόστος η τρισδιάστατη αναγνώριση είναι πολύ σημαντικό πλεονέκτημα, εγώ έχω πλέον κλειστό το δαχτυλικο γιατί είχα συνηθίσει με τα μήλα κ δε βλέπω καμιά διαφορά. Εν αντίθεση με το σαμμυ που ανοίγει με φωτογραφία σαν κατι σιαομι του 200ευρου.

Πολύ καλό το ότι είναι το μοναδικό που τα συνδιάζει όλα, αλλά αν δεν έχεις θέμα με συχνό κράνος (όπως ένας φιλος) ή άλλο αντίστοιχο λόγο ώστε να χρησιμοποιείς αναγκαστικά το ένα από τα δύο, η τρισδιάστατη αναγνώριση είναι ασφαλέστατη, ταχύτατη κ βολικοτερη.

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...