Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έκανες αναβάθμιση μέσω του εργαλείου του funky έγινε κ factory reset???

Όχι δεν γίνεται factory reset,!!!!!!!

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο

Τώρα έχει την .210, δεν την περνάω, αρκετά λεφτά τους έδωσα, θέλει κάθε φορά 20$, και να κλείσετε το antivirus,, Σημαντικό!!

Link to comment
Share on other sites

. 187

 

Βαλε οπωσδήποτε animations στο 1Χ Άκη. Μην τα αφήσεις στα κοφτά 0Χ τα default... Επιλογές προγραμματιστη...θα δεις λουρπακιλα:lol:

 

 

 

Βαγγέλη μείνε εδώ. Μην κουνηθείς..Άκουσε με. Σήμερα το έδωσα. Μπαταρία τουλάχιστον 30 % κάτω και μπορεί και πιο πάνω. Άσε. Και μεγάλο πρόβλημα με το bluetooth. Τουλάχιστον τώρα..Στο μέλλον δεν ξέρω. Και μιλάω για το s10 plus. Μεγάλη πατάτα από Samsung.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλά Mate 20 pro, με τη default ρύθμιση των animations στο 0Χ (και κατά συνεπεια "ξερά animations"), ενεργοποιήστε τις επιλογές προγραμματιστη κι επιλέξτε 0,5Χ ή 1Χ...

Πως??Μία μικρή βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Πως??Μία μικρή βοήθεια??
Ρυθμίσεις-σύστημά-πληροφορίες για το τηλέφωνο-αριθμός έκδοσής...πατάς 7 φορές πάνω του και γίνεσαι προγραμματιστής.

Μετά back,βρίσκεις το μενού προγραμματιστών και θα κάνεις πλοήγηση ωσπου να βρεις τα x πού θέλεις να αλλάξεις.εγώ τα έχω στο 0,5....άψογο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μείνε εδώ. Μην κουνηθείς..Άκουσε με. Σήμερα το έδωσα. Μπαταρία τουλάχιστον 30 % κάτω και μπορεί και πιο πάνω. Άσε. Και μεγάλο πρόβλημα με το bluetooth. Τουλάχιστον τώρα..Στο μέλλον δεν ξέρω. Και μιλάω για το s10 plus. Μεγάλη πατάτα από Samsung.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι είδα που το έδωσες αρον αρον Δημήτρη.

30% διαφορά είδα και φεύγοντας από note 9, για το mate 20 pro. Ήλπιζα να αλλάξει κάτι με το s10+, αλλά... Φευ...thanks για το feedback...Το διάβασα και από 2 ακόμα χρήστες που εμπιστεύομαι απόλυτα στο θεμα αυτό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως??Μία μικρή βοήθεια??

 

Σου απάντησε ο ταξιδιώτης. 0,5Χ αν θες χρυσή τομή ταχύτητας και smoothness. Αν θες να απολαύσεις τα animations επιλέγεις 1Χ και στις 3 ρυθμίσεις...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

... Μαλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλο, γιατί δεν έχω κάνει εγώ αυτά τα σχόλια...

Αλλά μιας και θετεις το θέμα, καλύτερα να εγκατέλειπε το ξεκλείδωμα προσώπου ή Samsung στη νέα σειρά, καθώς η έλλειψη αισθητήρων δεν παρέχει καμία απολύτως ασφάλεια. Με άλλα λόγια, είναι κάκιστα υλοποιημένο...

Αναφορικά με την κάμερα, σε low light φώτο υπάρχει θέμα, το οποίο θεωρώ πως θα διορθωθεί σύντομα, καθώς οι φακοί έχουν άλλο potential. Τη μέρα απλά έχει κάποια θέματα focus, που κι αυτά θεωρώ ότι λύνονται. Για την ωρα, όμως, υστερεί και σε θέματά φωτογραφίας το s10+...

 

 

Οχι δεν σε μπερδεύω με Κανένα.. Απλά απάντησα σε κάποιον εδώ μέσα..

Ε καλά γράφει ο άλλος τα 2gb παραπάνω είναι για τους νουμερακηδες.. Ε καλά ότι βγήκε η καλύτερη οθόνη στο s10+ κ στο mate τρέμουν δυστυχώς κ κρίμα κ το εννοώ μην τους βγει πάλι ο hulk σε οσους δεν άλλαξαν 3 φορές ως τώρα αλλά τι την θες την καλύτερη οθόνη ταινίες θα δεις σιγά την διαφορά...

Ε καλά ηχείο έχει καλύτερο το σαμσουνγκ αλλά τι το θες γάμο θα κάνεις; ε καλά το βίντεο του λένε όλοι τα καλύτερα αλλά τι το θες θα τραβήξεις επαγγελματικά βαπτιση; φωτογραφία τρώει σκόνη λέει ο άλλος σε 5 μέρες συσκευή.. Οκ κ γω συμφωνώ θα έπρεπε απτην πρώτη μέρα να είναι κομπλέ..

Το γνωστό site πάντως στο θέμα. Φώτο τον ίδιο βαθμό τους έδωσε που δεν είναι κ υπέρ της sami αυτό το site .....

Μπαταρία λέει χάλια στο samsung 4 μέρες συσκευή που ακόμα δεν το έχουν φορτίσει 3 με 4φορές η σελφι που δεν έχει φλας για το βράδυ το mate πάρα μόνο στο αυτόματο κ σε club όταν θέλει βγάζει με φλας;; για τα στραβά κολλημένα πάνελ του Mate για 1050 ευρώ Ε δεν το λες και για να. Χαρείς

Κ το νοτς που είναι τεράστιο στο Mate κάποιοι το βλέπετε όμορφο περι ορέξεως...

Βαγγέλη σε θεωρώ πιο αντικειμενικο κ γιαυτό καλώς παραθέτω στα λόγια σου...

Γράφουμε κ μεις Αλήθειες... Επίσης να αναφέρω ότι το σκέφτομαι για το mate παρά τα τόσα αρνητικά που βρήκα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σε μπερδεύω με Κανένα.. Απλά απάντησα σε κάποιον εδώ μέσα..

Ε καλά γράφει ο άλλος τα 2gb παραπάνω είναι για τους νουμερακηδες.. Ε καλά ότι βγήκε η καλύτερη οθόνη στο s10+ κ στο mate τρέμουν δυστυχώς κ κρίμα κ το εννοώ μην τους βγει πάλι ο hulk σε οσους δεν άλλαξαν 3 φορές ως τώρα αλλά τι την θες την καλύτερη οθόνη ταινίες θα δεις σιγά την διαφορά...

Ε καλά ηχείο έχει καλύτερο το σαμσουνγκ αλλά τι το θες γάμο θα κάνεις; ε καλά το βίντεο του λένε όλοι τα καλύτερα αλλά τι το θες θα τραβήξεις επαγγελματικά βαπτιση; φωτογραφία τρώει σκόνη λέει ο άλλος σε 5 μέρες συσκευή.. Οκ κ γω συμφωνώ θα έπρεπε απτην πρώτη μέρα να είναι κομπλέ..

Το γνωστό site πάντως στο θέμα. Φώτο τον ίδιο βαθμό τους έδωσε που δεν είναι κ υπέρ της sami αυτό το site .....

Μπαταρία λέει χάλια στο samsung 4 μέρες συσκευή που ακόμα δεν το έχουν φορτίσει 3 με 4φορές η σελφι που δεν έχει φλας για το βράδυ το mate πάρα μόνο στο αυτόματο κ σε club όταν θέλει βγάζει με φλας;; για τα στραβά κολλημένα πάνελ του Mate για 1050 ευρώ Ε δεν το λες και για να. Χαρείς

Κ το νοτς που είναι τεράστιο στο Mate κάποιοι το βλέπετε όμορφο περι ορέξεως...

Βαγγέλη σε θεωρώ πιο αντικειμενικο κ γιαυτό καλώς παραθέτω στα λόγια σου...

Γράφουμε κ μεις Αλήθειες... Επίσης να αναφέρω ότι το σκέφτομαι για το mate παρά τα τόσα αρνητικά που βρήκα..

 

Το ότι κάποιος γράφει ή μάλλον διαφωνεί δεν είναι κακό .απλα κάποιοι φίλοι μέσα εδώ παθιάζονται τόσο πολύ που όταν γράψει κάτι που δεν τους αρέσει αρχίζουν την αντιπαράθεση.κανεις δεν προσπαθεί να πείσει κανένα.γνωμες εκφράζουν.αλλωστε η προσωπική εμπειρία του καθενός είναι αναντκαταστατη.εμενα άμα με βολεύει κάτι αυτό θα πάρω ακόμα και αν είμαι ο μοναδικός που θα το πάρει.σεβαστη η προσωπική εμπειρία του καθενός με την ΚΑθε συσκευή.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σε μπερδεύω με Κανένα.. Απλά απάντησα σε κάποιον εδώ μέσα..

Ε καλά γράφει ο άλλος τα 2gb παραπάνω είναι για τους νουμερακηδες.. Ε καλά ότι βγήκε η καλύτερη οθόνη στο s10+ κ στο mate τρέμουν δυστυχώς κ κρίμα κ το εννοώ μην τους βγει πάλι ο hulk σε οσους δεν άλλαξαν 3 φορές ως τώρα αλλά τι την θες την καλύτερη οθόνη ταινίες θα δεις σιγά την διαφορά...

Ε καλά ηχείο έχει καλύτερο το σαμσουνγκ αλλά τι το θες γάμο θα κάνεις; ε καλά το βίντεο του λένε όλοι τα καλύτερα αλλά τι το θες θα τραβήξεις επαγγελματικά βαπτιση; φωτογραφία τρώει σκόνη λέει ο άλλος σε 5 μέρες συσκευή.. Οκ κ γω συμφωνώ θα έπρεπε απτην πρώτη μέρα να είναι κομπλέ..

Το γνωστό site πάντως στο θέμα. Φώτο τον ίδιο βαθμό τους έδωσε που δεν είναι κ υπέρ της sami αυτό το site .....

Μπαταρία λέει χάλια στο samsung 4 μέρες συσκευή που ακόμα δεν το έχουν φορτίσει 3 με 4φορές η σελφι που δεν έχει φλας για το βράδυ το mate πάρα μόνο στο αυτόματο κ σε club όταν θέλει βγάζει με φλας;; για τα στραβά κολλημένα πάνελ του Mate για 1050 ευρώ Ε δεν το λες και για να. Χαρείς

Κ το νοτς που είναι τεράστιο στο Mate κάποιοι το βλέπετε όμορφο περι ορέξεως...

Βαγγέλη σε θεωρώ πιο αντικειμενικο κ γιαυτό καλώς παραθέτω στα λόγια σου...

Γράφουμε κ μεις Αλήθειες... Επίσης να αναφέρω ότι το σκέφτομαι για το mate παρά τα τόσα αρνητικά που βρήκα..

 

Η κάθε συσκευή έχει τα υπέρ και τα κατά της. Τα έχω γράψει κι εγώ πολλάκις στο myphone. Μάπα μπαταρια σε καμία περίπτωση δεν θα έχει το s10+, αλλά 4100 με αυτή τη συμπεριφορά είναι πρόβλημα. Το 30% που αναφέρει ο Δημήτρης (skoj) είναι αυτό που ακριβώς ανέμενα.

Με τις οθόνες στο mate εληξε οριστικά το θέμα. Πλέον φέρουν όλα άψογες boe οθόνες.

Στο δια ταύτα αν ήταν στο ίδιο price range θα ήταν πολύ δύσκολη επιλογή.

Στα 690 vs 950 αυτή τη στιγμή που μιλάμε δεν τίθεται καν θέμα. Η επιλογή είναι ξεκαθαρη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα σε άλλο νήμα και συγκεκριμένα του s10plus,οτι το mate πάσχει στην ακουστικότητα κατά την συνομιλία...

Αν και μιλάω πάντα με bt handset,εχει τύχει να μιλήσω και κανονικά...ειλικρινά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα στον τομέα του ακουστικού.

Δυνατό και καθαρό.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα απολύτως θέμα. Άψογο ακουστικό, χωρίς hissing noise, υψισυχνους θορύβους και άλλα τέτοια. Άψογο GSM, Wifi reception επίσης...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στο noise cancelation ομως των μικρόφωνων το mate δεν έχει αντίπαλο..Κόβει τα πάντα. Όπου και να είσαι ακούνε μόνο εσένα. Και κάτω από ηχείο να βρεθείς κανένα πρόβλημα. Με το s10 plus πέρναγε η μουσική και ο θόρυβος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στο noise cancelation ομως των μικρόφωνων το mate δεν έχει αντίπαλο..Κόβει τα πάντα. Όπου και να είσαι ακούνε μόνο εσένα. Και κάτω από ηχείο να βρεθείς κανένα πρόβλημα. Με το s10 plus πέρναγε η μουσική και ο θόρυβος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι το παρατήρησα κι εγώ σε μαγαζί πρόσφατα. Δημήτρη, όταν δηλώνουμε εντυπωσιασμενοι από μια συσκευή δεν είναι τυχαίο...;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλά Mate 20 pro, με τη default ρύθμιση των animations στο 0Χ (και κατά συνεπεια "ξερά animations"), ενεργοποιήστε τις επιλογές προγραμματιστη κι επιλέξτε 0,5Χ ή 1Χ...

 

Μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο πάνω σε αυτό;π.χ. τι διαφορά θα δούμε κτλ;

Κάπου είχα διαβάσει ότι όσο λιγότερο είναι,τόσο πιο γρήγορα θα δουλεύει η συσκευή,όμως δεν γνωρίζω τα υπερ και τα κατά της κάθε περίπτωσης...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο πάνω σε αυτό;π.χ. τι διαφορά θα δούμε κτλ;

Κάπου είχα διαβάσει ότι όσο λιγότερο είναι,τόσο πιο γρήγορα θα δουλεύει η συσκευή,όμως δεν γνωρίζω τα υπερ και τα κατά της κάθε περίπτωσης...

 

Στην περιπτωση ρυθμισης 0Χ (η default δηλαδη), πρακτικα δεν υπαρχουν animations. Οποτε η συσκευη δειχνει και ειναι οσο πιο γρηγορη γινεται.

Αν, ομως, θελεις το ανοιγμα των παραθυρων, εφαρμογων, η μεταβαση στα μενου κλπ, να δειχνει πιο ομαλη και φυσικη, τοτε καλο ειναι να τα ενεργοποιησεις. Προσωπικα το εχω στο 1Χ και τα animations επιτρεπουν ολες αυτες οι κινησεις, να μοιαζουν φυσικες, "γλυκες" και τελικα η χρηση να σε ευχαριστει περισσοτερο (εχεις τη μικροτερη δυνατη απωλεια frame στα animations). Δεν υπαρχουν υπερ και κατα, ειναι καθαρα θεμα γουστου και τι "σου αρεσει περισσοτερο στο ματι"...

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χειροκινητα την 211 για δοκιμή κ κατεβάζω την 222.χωρις πληρωμή κ χωρίς διαγραφή data! https://photos.app.goo.gl/6aQ1av85CEpAv67D9
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χειροκινητα την 211 για δοκιμή κ κατεβάζω την 222.χωρις πληρωμή κ χωρίς διαγραφή data! https://photos.app.goo.gl/6aQ1av85CEpAv67D9
Πως;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/how-to/manual-upgrading-mate-20-pro-bl-locked-t3905924

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα ότι τα χρώματα στην κάμερα αγγίζουν το φυσικό!!!

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/how-to/manual-upgrading-mate-20-pro-bl-locked-t3905924

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα ότι τα χρώματα στην κάμερα αγγίζουν το φυσικό!!!

 

Τι έχει αλλάξει με το update

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Security updates Μαρτίου, camera colors,super macro mode call quality κ διαφορά άλλα. (έβαλα κ την 9.0.0.222)Vf3gt1egHerx1CKZ9

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αστραπιαία ανοίγματα εφαρμογών!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic ,αλλά πριν μερικές ώρες πέρασα κι εγώ update για note 8 Μαρτίου με ανάλογα αποτελέσματα...αστραπιαία όλα με έκαναν να ακυρώσω τελευταία στιγμή την εδώ μετάβαση σε mate 20 pro.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το funky Huawei ξερω να το δουλεψω.

αυτό πως δουλευει ?? είναι official firmware ? καποιος οδηγος ??

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι στο λινκ που έβαλα.. Εύκολο είναι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Official φυσικά!! Απλά δεν έχουν μοιραστεί ακομη

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει κάποιος ας ενημερώσει και εμάς που δεν ξέρουμε κ είναι η πρώτη μας φορά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν και εχει μαλλον απαντηθει το ερωτημα,

μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιος εαν υπαρχει προβλημα που το φορτιζω με φορτστη 9v/2A?

Συγκεκριμενα με τον παρακατω

https://www.skroutz.gr/s/11249048/Huawei-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-AP32.html

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο κινητό ακόμα κι οταν ειχε το θεμα με την οθονη πολυ τρεξανε να το βγαλουν αχρηστο θεωρο πως ειμαι πολυ τυχερος που το βρηκα και το πηρα μεταχιρισμενο στα 500 με lg οθονη κιολας τοτε που εκανε 1045 ευρω απλα το κινητο δεν υπαρχει πεζω παιχνιδια και κανει να αδιαση η μπαταρια 2,5 μερες απλα φοβερο !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...