Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβαζω το αρχειο update.....

δεν εχω προηγουμενη εμπειρια.

για να δουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξιόπιστο κινητό ακόμα κι οταν ειχε το θεμα με την οθονη πολυ τρεξανε να το βγαλουν αχρηστο θεωρο πως ειμαι πολυ τυχερος που το βρηκα και το πηρα μεταχιρισμενο στα 500 με lg οθονη κιολας τοτε που εκανε 1045 ευρω απλα το κινητο δεν υπαρχει πεζω παιχνιδια και κανει να αδιαση η μπαταρια 2,5 μερες απλα φοβερο !!!!!

 

στειλτο στην αντιπροσωπεια για να σου αλλαξουν οθονη boe, η , όπως εγω καινουργια συσκευή ( μαλλον).

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω το αρχειο update.....

δεν εχω προηγουμενη εμπειρια.

για να δουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στειλτο στην αντιπροσωπεια για να σου αλλαξουν οθονη boe, η , όπως εγω καινουργια συσκευή ( μαλλον).

 

Τσαμπα ασχολεισαι :)

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω το αρχειο update.....

 

δεν εχω προηγουμενη εμπειρια.

 

για να δουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

στειλτο στην αντιπροσωπεια για να σου αλλαξουν οθονη boe, η , όπως εγω καινουργια συσκευή ( μαλλον).

Αν θες γράψε την διαδικασία μήπως το καν κ εγώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα, αφού έλιωσα !!!!!!, μήπως κάνω λάθος.

Θέλει κάποιες γνώσεις αγγλικών, ακολούθησε τις οδηγίες στο παράθυρο cmd,, κλείσιμο το antivirus.

Και με το funky Huawei, και με αυτην την μέθοδο, στο ίδιο καταλήγει:

Να συνδεθείτε με τους server tis Huawei.

Θέλει ρύθμιση του file host.

Είναι λίγο προχωρημένα.

 

http://imgur.com/ADy70Bv

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα, αφού έλιωσα !!!!!!, μήπως κάνω λάθος.

Θέλει κάποιες γνώσεις αγγλικών, ακολούθησε τις οδηγίες στο παράθυρο cmd,, κλείσιμο το antivirus.

Και με το funky Huawei, και με αυτην την μέθοδο, στο ίδιο καταλήγει:

Να συνδεθείτε με τους server tis Huawei.

Θέλει ρύθμιση του file host.

Είναι λίγο προχωρημένα.

 

http://imgur.com/ADy70Bv

Αλλά εδώ είναι τσάμπα, όχι 20αευρα.πως σου φαίνεται η 222?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν μπορεί να είσαι ακόμη με ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου. Και μάλιστα σε ναυαρχίδα..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν μπορεί να είσαι ακόμη με ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου. Και μάλιστα σε ναυαρχίδα..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ειναι ενα σημαντικο θεμα (δε γινεται να μοιραζει τα software releases με... ανυπαρκτο χρονικο pattern), αλλα το κυριοτερο κατ'εμε ειναι να κανει κατι με την εργονομια και την τελικη εμφανιση του emui. Πρεπει να ξαναγραψει καποια στιγμη from scratch η huawei αυτο το σκουπιδαριο που λεγεται emui android shell, κανοντας ριζικη ανανεωση (σε iconography, εργονομια, γραμματοσειρες, τα παντα ολα)... Ειναι σαν να συσταθηκε μια ομαδα μηχανικων λογισμικου ανα τον κοσμο, που δεν εχει ιδεα απο εργονομια software, γουστο δυτικου κοσμου, ενω τα remote teams δε βρεθηκαν ποτε στο ιδιο τραπεζι, για τις κυριες φασεις των παραδοτεων του τελικου προϊοντος...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εξυπνη βοηθεια->Προσβασημοτητα->Προηγμενα εφε

Οταν αυτη η επιλογη ειναι ενεργη τοτε τα animations του UI ειναι στο 1X, ενω οταν ειναι απενεργοποιημενη τοτε τα animations ειναι στο off.

Απο default ειναι ενεργη και τα animations ειναι στο 1X και λαθος ειπωθηκε οτι ειναι απενεργοποιημενα by default.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο mate 20 pro παραγωγής Γενάρη default ρύθμιση είναι το 0Χ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρτε και το pure Google phone app

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4702227&d=1549715198

Δίνετε όλα τα δικαιώματα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για καινουργιο απτό σκρουτζ να μην έχω θέμα με την οθόνη; η αν βρω μεταχειρισμένο απλα να κοιτάξω μόνο για οθόνη Boe? Ειμαι ανάμεσα σε mate κ s10+ αν κ. Πιστεύω το νέο p30 pro θα είναι φοβερό. Τα αναδιπλωμενα λένε δεν θα τα φέρουν Ελλάδα αν και δεν στέκει Ναμη φέρουν καθόλου

Έχω διαβάσει πολλά παράπονα για τον launcher της Huawei οκ καταλαβαίνω πως πρέπει κ εκεί να είναι κομπλέ μια συσκευή αλλά αφού υπάρχει ας πούμε ο nova launcher η αγοράζεις τον prime και τον στήνεις όπως θες δεν θα ήταν καλύτερα έτσι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το mate χτύπα αξίζει καλύτερα, χτες τελευταία στιγμή στα 550 δεν το πήρα, αποφάσισα να μείνω με το πενάκι του Ν8 μου που παρεμπιπτόντως με το update Μαρτίου απλά σπέρνει... όπως και να χει το mate με οθόνη BOE φυσικά είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή διαφορετικά αν κάποιος θέλει s-pen χτυπάει στα ίδια περίπου χρήματα το note 9.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το mate χτύπα αξίζει καλύτερα, χτες τελευταία στιγμή στα 550 δεν το πήρα, αποφάσισα να μείνω με το πενάκι του Ν8 μου που παρεμπιπτόντως με το update Μαρτίου απλά σπέρνει... όπως και να χει το mate με οθόνη BOE φυσικά είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή διαφορετικά αν κάποιος θέλει s-pen χτυπάει στα ίδια περίπου χρήματα το note 9.

 

Ειμαι πολύ καλά με το s9 plus απλά όπως οι περισσότεροι έτσι για την αλλαγή

Όχι σε note 9 δεν πάω γιατί θέλω 3 κάμερες πίσω. 550 δυνατή τιμή το βρήκες περιμένω να βάλουν τπτ καμία ανταλλαγή ρε γκαμωτ η καμία έκπτωση με τράπεζα. Αν πάω σε mate ελπίζω ναμην έχω περιπέτειες με την οθόνη και γω.. Μόνο το νοτς με χαλάει λίγο στο mate 20 pro

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Notch,έλλειψη audio Jack και η "καθαρή " οθονάρα των 6,3" του Ν8 με κράτησαν κοντά του...ουσιαστικά μονάχα ο υπέρ ευρυγωνιος με κάνει να το σκέφτομαι το mate για να μου λύσει τα χέρια σε ορισμένες περιπτώσεις...είπα να περιμένω τελικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

UPDATE! Για όσους θέλουν αυτή είναι η τελευταία STABLE version με νέα έκδοση κάμερας κλπ καλούδια. είναι η 178 με Android patch MΑΡΤΙΟΥ. (Η 222 είναι δοκιμαστική έκδοση. Μπορείτε να την περάσετε με τον γνωστό τρόπο. http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1100/g104/v233827/f1/full/update_full_base.zip
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτεινότητα που πάει πάντα χαμηλά στο αυτόματο μπορεί να ρυθμιστεί καπος να μην πάει τόσο χαμηλά;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έγραψα το σκέφτομαι για το mate πιο πολύ λόγω νυχτερινών φώτο Να κοιτάξω κ από best price? Να περιμένω να βάλουν καμία επιστροφή - 20% τα μεγάλα καταστήματα αν κ σκέφτομαι κ για μεταχειρισμένο με οθόνη Boe φυσικά ελπίζω το νοτς να το συνηθίσω εκεί προτιμώ το s10. Σε περίπτωση θέματος χτύπα ξύλο έχει η Huawei service σαν τη σμαρτεκ της Samsung?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως, από το σερβις, ειχα οθονη lg, μου αλλαξαν συσκευή.

αν είναι επιπεδου smart tec δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σε μπερδεύω με Κανένα.. Απλά απάντησα σε κάποιον εδώ μέσα..

Ε καλά γράφει ο άλλος τα 2gb παραπάνω είναι για τους νουμερακηδες.. Ε καλά ότι βγήκε η καλύτερη οθόνη στο s10+ κ στο mate τρέμουν δυστυχώς κ κρίμα κ το εννοώ μην τους βγει πάλι ο hulk σε οσους δεν άλλαξαν 3 φορές ως τώρα αλλά τι την θες την καλύτερη οθόνη ταινίες θα δεις σιγά την διαφορά...

Ε καλά ηχείο έχει καλύτερο το σαμσουνγκ αλλά τι το θες γάμο θα κάνεις; ε καλά το βίντεο του λένε όλοι τα καλύτερα αλλά τι το θες θα τραβήξεις επαγγελματικά βαπτιση; φωτογραφία τρώει σκόνη λέει ο άλλος σε 5 μέρες συσκευή.. Οκ κ γω συμφωνώ θα έπρεπε απτην πρώτη μέρα να είναι κομπλέ..

Το γνωστό site πάντως στο θέμα. Φώτο τον ίδιο βαθμό τους έδωσε που δεν είναι κ υπέρ της sami αυτό το site .....

Μπαταρία λέει χάλια στο samsung 4 μέρες συσκευή που ακόμα δεν το έχουν φορτίσει 3 με 4φορές η σελφι που δεν έχει φλας για το βράδυ το mate πάρα μόνο στο αυτόματο κ σε club όταν θέλει βγάζει με φλας;; για τα στραβά κολλημένα πάνελ του Mate για 1050 ευρώ Ε δεν το λες και για να. Χαρείς

Κ το νοτς που είναι τεράστιο στο Mate κάποιοι το βλέπετε όμορφο περι ορέξεως...

Βαγγέλη σε θεωρώ πιο αντικειμενικο κ γιαυτό καλώς παραθέτω στα λόγια σου...

Γράφουμε κ μεις Αλήθειες... Επίσης να αναφέρω ότι το σκέφτομαι για το mate παρά τα τόσα αρνητικά που βρήκα..

 

Τι βρήκες στο Mate;;; Αρνητικά;;; πλάκα κάνεις ρε φίλε; Υπερπλήρες είναι και παραπάνω από ότι θα ήταν το απολύτως ικανοποιητικό. Κάμερα μπαταρία φόρτιση ξεκλειδωματα για παραδειγμα θα μπορούσαν να είναι κ λίγο χειρότερα και πάλι οκ θα ήταν αλλά είναι παραπάνω από οκ.

Γενικά το κινητό δε συγκρίνεται προς το παρών με άλλο κινητό. Αυτή είναι η αντικειμενική αλήθεια.

 

Οποίος βρίσκει αρνητικά που δεν υπάρχουν ας το πάρει πρώτα για να έχει άποψη γιατί είναι γελοίο.

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Είχα την ,222

Πέρασα την .178, μην την περνάτε, βγάζει αναλαμπές η οθόνη, και

 

http://imgur.com/D38TLNw

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ,222

Πέρασα την .178, μην την περνάτε, βγάζει αναλαμπές η οθόνη, και

 

http://imgur.com/D38TLNw

 

Από 187 που έχω αξίζει να βάλω κάποια άλλη; η 178 δεν είναι downgrade?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda, ότι η .178, είναι η τελευταία (!).

Και έχουν την .206

Καλύτερα μην το πειράζεις.

Τουλάχιστον σταμάτησαν οι αναλαμπές, κάτω κάτω στην usb φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι σε άλλο επίπεδο αυτό ηχείο δεν με έχει απογοητεύσει μοναδικό μείον για μένα είναι οι ίντσες.6,4 με ο σχήμα που έχει ούτε κατά διάνοια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για τα C432 η σωστη αναβαθμιση Μαρτιου ειναι η 210.

 

https://www.youtube.com/channel/UCu5NXBf3NVuP8PYH-a5uedw/videos

Εγω απο εδω βλεπω και παντα μου ερχεται στο mate 10 pro η εκδοση που ερχεται και σε αυτον.

 

Με τις νεες ονομασιες που εχει η Huawei στα updates της και που τα εχει κανει generic χανεις την μπαλα και δεν ξερεις ποια αναβαθμιση προοριζεται για που.

Καλο ειναι να περιμενετε την ΟΤΑ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...