Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχω δει να υπάρχουν δύο μοντέλα. Το LYA L09 και L29.

Ποιες διάφορες έχουν τα δύο μοντέλα;

 

Μονοκαρτο κ δικαρτο αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Για τα C432 η σωστη αναβαθμιση Μαρτιου ειναι η 210.

 

https://www.youtube.com/channel/UCu5NXBf3NVuP8PYH-a5uedw/videos

Εγω απο εδω βλεπω και παντα μου ερχεται στο mate 10 pro η εκδοση που ερχεται και σε αυτον.

 

Με τις νεες ονομασιες που εχει η Huawei στα updates της και που τα εχει κανει generic χανεις την μπαλα και δεν ξερεις ποια αναβαθμιση προοριζεται για που.

Καλο ειναι να περιμενετε την ΟΤΑ.

Λοιπον. Ασχοληθηκα να βρω τις stable rom για το C432. Ολοσωστα ανεφερες το video. Χρησιμοποιωντας το apk "firmware finder hyuwei" απο το store,βλεπουμε ΟΛΕΣ τις διαθεσιμες εκδοσεις! ΑΛΛΑ βαζουμε αυτες που λεει "firmware approved for installation". Η 210 δεν ειναι ακομη. Η τελευταία ειναι η 198 με patch Φεβρουαρίου. (οπως κ εχει ανεβασει ο τυπος σε αλλο βιντεο).

Link to comment
Share on other sites

Ωπ..για πείτε τι είναι αυτό το firmware finder?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder

 

Ρωσική εφαρμογή, δεν το

πολύ εμπιστεύομαι.

Είχα περάσει παλιά ένα firmware se honor κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το firmware finder λειτουργει ΑΡΙΣΤΑ και χωρις κανενα προβλημα.

Ειχα περασει αρκετες ROM με αυτο στο MATE 10 PRO, την χρησιμοποιείται αφοβα.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή από τις 14.00 έως και τις 18.30 έχασε πέντε τοις εκατό στην μπαταρία χωριά καμία χρήση έχει καμία ιδέα τι να φτάσει? Μου φαίνεται πολύ.. Στην αυτόματη διαχείριση είναι 2.3 εφαρμογές. Οι άλλες είναι κλειστές Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Στο mate 20 pro παραγωγής Γενάρη default ρύθμιση είναι το 0Χ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρτε και το pure Google phone app

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4702227&d=1549715198

Δίνετε όλα τα δικαιώματα...

 

Μπορεις σε παρακαλώ να μου στειλεις το λινκ, γιατι για καποιο λογο δεν μπορω να βρω download link για την 28.0.23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για να έχουμε νέα παρτίδα κ με οθόνη Boe ισχύει που διάβασα να γράφει 19**** χωρίς γράμμα μπροστά κ δεν θα υπάρχει θέμα με την οθόνη μετά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το σε έχει φάει το σαράκι του ευρυγώνιου χα χα χα... θα το ευχαριστηθείς! Εξάλλου οι τιμές έχουν πέσει πολύ σε όλα τα μοντέλα Huawei, Samsung κλπ κλπ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για να έχουμε νέα παρτίδα κ με οθόνη Boe ισχύει που διάβασα να γράφει 19**** χωρίς γράμμα μπροστά κ δεν θα υπάρχει θέμα με την οθόνη μετά

 

Ναι ισχυει, 19xxxx ειναι το δικο μου και προβλημα ΚΑΝΕΝΑ !

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εσκασε και στο δικο μου.

http://i63.tinypic.com/25uo6e0.jpg

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Mediamarkt και αγορασα το S10 PLUS 512GB για τη γυναικα.

Μια πρωτη ματια σε ποιοτητα φωτογραφιας μεταξυ MATE 20 PRO και S10 PLUS 512GB με τα παντα ολα στο AUTO...

Με το που ανοιξα το S10 PLUS, ηρθε κλασικα αναβαθμιση λογισμικου, ξανα μανα τα ιδια, το κινητο ζεματουσεεεεεε, α ρε SAMSUNG......

 

http://i66.tinypic.com/23sc8xu.jpg

 

http://i68.tinypic.com/23lyt21.jpg

 

http://i68.tinypic.com/2418ozd.jpg

Προφανώς, κατ εμε, του Mate καλυτερες φωτό,πιο ζωντανες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω και τα δυο σπιτι, MATE 20 PRO και S10 Plus.

Εαν το ζητουμενο ειναι η φωτογραφια μονο ΜΑΤΕ 20 PRO, εαν ομως θελεις βιντεο πας στο S10 Plus.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καλή εβδομάδα . Σκέφτομαι αντί για s10 να πάρω το mate k έχω δυο ερωτήσεις . Η οθόνες boe παρουσίασαν κάτι η λύθηκε το θέμα , επίσης στο skroutz διάβασα κάτι για πρόβλημα με κλήσεις κτλ

Ευχαριστώ

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καλή εβδομάδα . Σκέφτομαι αντί για s10 να πάρω το mate k έχω δυο ερωτήσεις . Η οθόνες boe παρουσίασαν κάτι η λύθηκε το θέμα , επίσης στο skroutz διάβασα κάτι για πρόβλημα με κλήσεις κτλ

Ευχαριστώ

 

Το έχω έναν μηνα και μια χαρά είναι η boe κανένα απόλυτος θέμα όπως επίσης δεν έχω κάποιο θέμα με χαμένες κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το σε έχει φάει το σαράκι του ευρυγώνιου χα χα χα... θα το ευχαριστηθείς! Εξάλλου οι τιμές έχουν πέσει πολύ σε όλα τα μοντέλα Huawei, Samsung κλπ κλπ

 

Αρρώστια είναι χα χα Μακάρι να έχουμε όλοι μόνο αυτό το άγχος αλλαγής συσκευής κ χρώματος κ τίποτα άλλο ..

Το σκέφτομαι πολύ είναι η αλήθεια.. Απλά θέλω αν κάνω μετάβαση σε s10+ η στο mate 20 pro η στο p30 που θα έρθει να καταλάβω ότι πήρα κάτι καινούργιο και ξεχωριστό... Στο mate 20 εκτός απτις οθόνες που πιστεύω θα τυχω σε καλή μόνο το νοτς δεν μαρεσει σε σχέση με του s10+ αααασε που σκέφτομαι κ το αναδιπλωμενο.. Να δω πότε θα στεριωσουμε σε ένα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγώ για αγορά και ήθελα να ρωτήσω, όσους ξέρουν, το εξής: με τα κινητά που είχαν lg οθόνη και πήγαν στο service τι έγινε;

αντικατάσταση με οθόνη boe ή καινούριο κινητό; και αν έδωσαν καινούριο κινητό ήταν σφραγισμένο; μήπως ήταν refurbished, όπως κάνει η apple; ξέρει κανείς με βεβαιότητα;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω και τα δυο σπιτι, MATE 20 PRO και S10 Plus.

Εαν το ζητουμενο ειναι η φωτογραφια μονο ΜΑΤΕ 20 PRO, εαν ομως θελεις βιντεο πας στο S10 Plus.

 

ελεγα για το βιντεο οτι δεν,παρολαυτα εχω μεινει αναυδος,το εχω 4κ αναλυση και βραδυ που βγηκα για ποτο σε club,πεντακαθαρα χωρις να χανει ποιοτητα σε εικονα και ηχο! ευχαριστημενος και με το βιντεο του τελικα! το μονο που με ενοχλει ειναι η συνεργασια του instagram με την καμερα μας!αναγκαζομαι να τραβηξω βιντεο κανονικα και μετα να το ανεβασω ιστορια!καθως και με τις φωτο που τις ανεβαζει κομμενες!

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει και στο παρελθον αλλα απαντηση δεν πηρα,ελπιζω τωρα που την εχουν περισσοτερα ατομα την συσκευη,να με διευκολυνουν!ετοιμοτητα κυψελης τι ποσοστα σας βγαζει,,το λιγοτερο που εχω δει ειναι 4% και δεν ξερω αν παιζει κατι που ειναι τοσο!διοτι δεν ειχα ξανα Huawei και οτι φιλαρακια εχουν το p20 pro ειναι μαξ 1%
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το αν έχουν μόνιμα 4g και λοιπα. Εγώ τώρα που βλέπω είμαι στο 6%, αλλάντονεχω.μονιμα σε 4g. Μη κοιτάτε στεγνά νούμερα χωρις να ξέρετε το πως δουλεύει ακριβώς ο καθένας το κινητό. Αν είναι να μιζέρια ζούμε για το 2 ή 3% έξτρα κατανάλωση ακόμη και στο mate 20 pro, το χάσαμε το παιχνίδι...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το αν έχουν μόνιμα 4g και λοιπα. Εγώ τώρα που βλέπω είμαι στο 6%, αλλάντονεχω.μονιμα σε 4g. Μη κοιτάτε στεγνά νούμερα χωρις να ξέρετε το πως δουλεύει ακριβώς ο καθένας το κινητό. Αν είναι να μιζέρια ζούμε για το 2 ή 3% έξτρα κατανάλωση ακόμη και στο mate 20 pro, το χάσαμε το παιχνίδι...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Σε πρώτη φάση λέω να ηρεμήσεις λιγο! Είμαι από τους πρώτους σχετικα που την εχουν την συσκευή και την αυτονομία πάνω κάτω την ξέρω ;) ! Δεν κοιταω τι κάνει και πως παίζει ο καθένας την συσκευή, απλά ρώτησα κατι συγκεκριμένο και αυτό είναι η κυψέλη και κατά πόσο είναι νορμάλ αυτό το ποσοστό! Καλόπροαιρετα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...