Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
https://www.flickr.com/gp/144746476@N03/B64ij6

 

Σήμερα φώτο από pixel 3 XL που τράβηξα...

Άκου γνώμες

 

Αναμενόμενα εξαιρετικές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενα εξαιρετικές.

 

Έτσι νομίζο και εγω

Από τα καλύτερα κάμερα phones που έχω πιάσει

Αλήθινα χρώματα και εξαιρετικά portrait mode φωτός

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το μικρο δεν κανει 1000ευρω, κανεi 600-700.

Θυμισε μου, ποσο πηρες την κινεζικη συσκευη που εχεις αυτον τον καιρο Αλεξ; 400ευρω; :rolleyes:

Φυσικα και εχει σημασια η αποδοση των ηχειων, αλλα εσυ εφερες σαν παραδειγμα τα s9/note που ΔΕΝ εχουν front firing speakers, αυτο σου τονισα.

Τι δινει ο ανταγωνισμος στις 5.5-5.8; Η sammy δινει S9 με μπαταρια και καμερα χειροτερη του pixel, για να μη μιλησω για τα 4gb ram που κανουν reload το συμπαν.

 

Ο ανταγωνισμος στα 700ευρω συο δινει αυτη την στιγμη note 9,Mate 20 pro(προσφορα απο Πλαισιο),Sony XZ3 φθηνοτερο,Oneplus6t επισης φθηνοτερο (ειδικα σε σχεση με το Pixel3xl 128gb),p20 pro επισης φθηνοτερο και παει λεγοντας.

 

Μπραβο στην Google που εβγαλε μια ποιοτικη οθονη στο 3xl σε σχεση με το 2xl,μπραβο στην Google που εβαλε επιτελους ακουστικα στο κουτι,μπραβο στην Google για τα 3χρονια updates και τα μπροστα ηχεια.

 

Αλλα πρεπει να ανεβασει το παιχνιδι της αν περιμενει οντως να πουλησει παραπανω στα κινητα.

 

Θυμαμαι και για το pixel2xl τι καλα λογια που διαβαζα πριν 1 χρονο και πλεον δεν εχει μεινει σχεδον κανενας με αυτο.

Μια καλη καμερα απο μονη της δεν αρκει για να σου φερει τον κοσμο.

 

Ειδα τις προαλλες φωτογραφιες απο pixel2xl που το αποθεωναν ολοι.Καλες φωτογραφιες εβγαζε σε point and shoot.Ειδα μετα και του S9.Επισης καλες φωτογραφιες και με πολυ λιγοτερα χρηματα.Πουθενα δεν ειδα αυτο το ουαου που γραφεται στα διαφορα forum.

 

Καποιος ανεφερε και για μεταπωληση με τα Samsung.Τι να πουν δηλαδη και οι κατοχοι pixel οταν βλεπουν ηδη στο νεο κινητο τους να το πουλανε στο εξωτερικο 250ευρω κατω σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα?Δεν θυμαμαι να εχω πετυχει ποτε ξανα τοσο χαμηλη τιμη,ειδικα οταν μιλαμε και για Android

https://www.saturn.de/de/search.html?query=pixel+3&searchProfile=onlineshop&channel=sedede

 

Το μονο πραγμα που με χαλαει στο notch των Pixel ειναι που δεν εχουν εστω ενα notification led βαλει σε αυτο.

Oneplus(6),LG,Huawei,xiaomi ολες τους με τετοιο μεγαλο notch εχουν εστω ενα notification led.Γιατι ρε Google δεν βαζεις και εσυ ενα?

1000ευρω ζητας ουτως ή αλλως.

 

Τελος καποιος ανεφερε το Amazon οσον αφορα την εγγυηση.Δεκτο αλλα εγω βλεπω στο Αγγλικο πχ ολοι οι πωλητες να ειναι ασχετοι με το Amazon.

https://www.amazon.co.uk/Google-PIXEL-G013C-64GB-Smartphone/dp/B07KPM58DZ/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1547593111&sr=8-5&keywords=pixel%2B3%2Bxl&th=1

Και στο Pixel 2xl απο το ιδιο amazon,παλι αλλους πωλητες εχει(αν και σε μερικα εχει εστω fullfiled by amazon απο το τιποτα).

Και απο Γερμανια που ξεκιναει απο τα 700ευρω,παλι πουθενα πωλητης το ιδιο το amazon

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07JVLK8WZ/ref=olp_page_1?ie=UTF8&f_all=true&f_new=true

 

Να το θεσω πιο απλα?Δεν ειναι οτι το Pixel 3xl(ή το 2 πριν απο αυτο)ειναι γενικα ενα κακο κινητο.Ειναι οτι ο κοσμος περιμενει το κατι παραπανω απο την ιδια την Google,γιατι ακομα και στις καμερες μια χαρα εχει ανεβει ο ανταγωνισμος .

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμος στα 700ευρω συο δινει αυτη την στιγμη note 9,Mate 20 pro(προσφορα απο Πλαισιο),Sony XZ3 φθηνοτερο,Oneplus6t επισης φθηνοτερο (ειδικα σε σχεση με το Pixel3xl 128gb),p20 pro επισης φθηνοτερο και παει λεγοντας.

 

Mιλησα για το τι δινει ο ανταγωνισμος στις 5.5 -5.8 ιντσες, φιλε μου, διαβαζε σε παρακαλω καλυτερα τι λεω.

Τα κινητα που αναφερεις ειναι απο 6" και πανω.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικο μου :D

Πρώτες εντυπώσεις. ΤΕΛΕΙΟ.

 

Λίγο ξενέρωμα γιατί ήρθε με 20% μπαταρία και δεν το έλιωσα οσο επρεπε :P

Περισσότερα μετά την φόρτιση. :)

 

Τελικά το τζαμάκι που είχα πάρει ηταν μαπέ. Είχε κολλα μονο γυρω γυρω και στο κεντρο τπτ.

Και με την ultra clear θηκη της spiegen δεν ταίριαξε. Η θηκη το σηκωνε οπότε και το έβγαλα.

 

Αλλά τωρα τι φταίει το τζαμακι ή η θηκη. Με αυτά που προτείνατε θα έχω θεμα παλι με αυτη τη θηκη ή θα παιζουν;

Τι συνδιασμους θηκη-τζαμακι έχετε; Γιατί μαλλον δεν βολευουν και πολλά από αυτά που κυκλοφορούν.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

 

Απο που ειναι καλύτερο το Android Pie απο το προηγούμενο?

 

1.Απο οτι καταργήθηκε το call recording(αντικειμενικα μια επιλογη λιγοτερο στον χρήστη)

2.Απο οτι καταργήθηκε το battery saver mode στα location(αντικειμενικα μια επιλογή λιγότερη στον χρήστη)

3.Απο το οτι εχεις μια επιλογή λιγότερη σε customization οπως με την κατάργηση χρήση substratum themes.

4.Απο την τραγική υλοποίηση των gesture navigation που ειναι ενα φρανκεσταιν υλοποίηση ούτε λειτουργικοτητα ούτε ευχρηστία ουτε φιλικότητα παρέχει στον χρήστη ουτε και καμιά αξιοποίηση full screen που ειναι απο το No 1 πλεονέκτημα της χρήσης gesture navigation εναντι navigation button.

5. Ούτε ενα dark native theme δεν έβαλαν τοσο χρόνια οι άχρηστοι της google.

6.Απο την τραγική υλοποίηση-πισωγύρισμα μενού εμφάνισης ήχων οταν πατάς volume button που σε περιορίζει σε μόνο 1 κατηγορία αυξομείωσης απο 3 η και 4 αν έβαζες διαχωρισμό ήχο κλήσεων από ήχο notification.

 

Ψάχνω να βρω ενα πλεονέκτημα της Pie που πραγματικά και αντικειμενικα σε επίπεδο feature η λειτουργίας που να το κανει καλύτερο απο Oreo και δεν βρίσκω ουτε 1.

 

Εκτος αν θεωρούμε το αμφιλεγόμενο ΑΙ σε διαχείριση μπαταρίας η αυξομείωσης φωτεινότητας που μεγαλύτερη παπατζα δεν εχει υπάρξει ever.

 

Tα πιο πολλά παράπονα χρηστών μεταξύ όλων των OEM που υιοθέτησαν την Pie ειναι πάνω σε αυτο το δήθεν πρόοδος feature που περισσότερο ειναι πισωγύρισμα θα έλεγα.

 

Sorry αλλά το stock android είναι για τα ΜΠΑΖΑ στην κυριολεξία σαν υλοποίηση της Google(βιασμός της φιλοσοφίας του Android σαν OS) χίλιες φορές μια AOSP extended rom που εχει ολα τα καλα του stock android πχ ενημερώσεις με ενα πλούτο σε επιλογές,features και customoization και το μόνο που το σώζει PIxel σειρά είναι η δυνατότητα root.

 

Αλλιώς και τζάμπα να μου έδιναν Pixel θα το πέταγα στη χωματερή ανεξάρτητα hardware,ντιζάιν και ας έψηνε καφέ.

 

Ότι εσένα δεν σου αρέσει το gesture navigation είναι δικαίωμά σου. Εμένα με έχει βολέψει ιδανικά. Τα substratum themes που χρησιμοποιείς εσύ, δεν τα χρησιμοποιώ εγώ. Η καταγραφή κλήσης είναι και θέμα νομικό και τέλος πάντων βάλε μία εφαρμογή αν σε χαλάει τόσο και θες να κρατάς αρχεία τις συνομιλίες σου. Σταμάτα όμως να θεωρείς τις δικές σου ανάγκες ως θέσφατο. Πες "το Pixel είναι χάλια για μένα γιατί δεν με βολεύει".

 

Η μπαταρία μου με το P βελτιώθηκε πολύ, η χρήση έγινε καλύτερη και πιο γρήγορη, ενώ το Android της Google που δεν σου αρέσει σε μένα αρέσει και πάει σφαίρα. Αυτά είναι που βλέπω εγώ στο κινητό μου της χωματερής. Εσύ δεν ξέρω τι κάνεις στη δική σου κινητάρα και ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφάκι.

Τα bezels προσωπικά μου ήταν πάντα αδιάφορα και μου λείπουν κιόλας, ειδικά οταν χάνω στερεοφωνικά ηχεία. Τα notches που δεν μου αρέσουν καθόλου είναι το αποτέλεσμα της μπεζελομαχίας σας. Για μένα είναι χάλια όσο μεγάλα και μικρά να είναι, είτε είναι σταγόνα, είτε αστεράκι, είτε μπανιέρα, είτε πεντάλφα.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Mιλησα για το τι δινει ο ανταγωνισμος στις 5.5 -5.8 ιντσες, φιλε μου, διαβαζε σε παρακαλω καλυτερα τι λεω.

Τα κινητα που αναφερεις ειναι απο 6" και πανω.

 

Ο ανταγωνισμος δεν δινει σε αυτες τις ιντσες πολλα,γιατι ολως τυχαιως δεν υπαρχει και μεγαλη ζητηση στις μικρες ιντσες σε android τουλαχιστον.

Αν υπηρχε δεν θα βλεπαμε κινητα 6.2-6.3+κινητα να βγαινουν περισσοτερο.

 

Τα λεγαμε πιο παλια και στα θεματα των XZ Compact κινητων πως ολως τυχαιως η ζηγτηση για αυτα εχει μειωθει. Και μαλιστα για φετος ακουγεται οτι η Sony παιζει να μην κυκλοφορησει καν compact κινητο.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμος στα 700ευρω συο δινει αυτη την στιγμη note 9,Mate 20 pro(προσφορα απο Πλαισιο),Sony XZ3 φθηνοτερο,Oneplus6t επισης φθηνοτερο (ειδικα σε σχεση με το Pixel3xl 128gb),p20 pro επισης φθηνοτερο και παει λεγοντας.

Χειρότερη κάμερα στο σύνολο της απόδοσης της από όλα σε καταστάσεις αυτόματο(το βγάζω από την τσέπη και τραβάω). Καλά για 6T και p20 pro ούτε καν λόγος. Η OP για μένα βγαίνει εντελώς εκτός κουβέντας από την στιγμή που στα 550 προσφέρει κάμερα επιπέδου καλών xiaomi που έχουν ακόμα λιγότερο.

 

Στα άλλα που λες παρακάτω θα έλεγα ότι συμφωνώ.

 

Τελος καποιος ανεφερε το Amazon οσον αφορα την εγγυηση.Δεκτο αλλα εγω βλεπω στο Αγγλικο πχ ολοι οι πωλητες να ειναι ασχετοι με το Amazon.

https://www.amazon.co.uk/Google-PIXEL-G013C-64GB-Smartphone/dp/B07KPM58DZ/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1547593111&sr=8-5&keywords=pixel%2B3%2Bxl&th=1

Και στο Pixel 2xl απο το ιδιο amazon,παλι αλλους πωλητες εχει(αν και σε μερικα εχει εστω fullfiled by amazon απο το τιποτα).

Και απο Γερμανια που ξεκιναει απο τα 700ευρω,παλι πουθενα πωλητης το ιδιο το amazon

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07JVLK8WZ/ref=olp_page_1?ie=UTF8&f_all=true&f_new=true

Δεν έχει σημασία ο πωλητής αλλά αν είναι έστω fulfilled by amazon. Είχα πετύχει τα Χριστούγεννα τέτοιον πωλητή στα 750. Θα το ξαναβγάλει σε τέτοια τιμή.

 

 

Να το θεσω πιο απλα?Δεν ειναι οτι το Pixel 3xl(ή το 2 πριν απο αυτο)ειναι γενικα ενα κακο κινητο.Ειναι οτι ο κοσμος περιμενει το κατι παραπανω απο την ιδια την Google,γιατι ακομα και στις καμερες μια χαρα εχει ανεβει ο ανταγωνισμος .

Εδώ συμφωνώ και διαφωνώ μαζί. Συμφωνώ στο προφανώς και δεν είναι κακό κινητό. Δεν είναι DOA ή για τα μπάζα επειδή σε κάποιον/κάποιους δεν τους δίνει αυτά που θέλουν και στην τιμή που θεωρούν ότι έπρεπε να είναι. (Αλεξ αφορμή παίρνω από σένα κάποιες λέξεις, μην παρεξηγηθώ)

 

Διαφωνώ στο δεύτερο κομμάτι. Ο κόσμος περιμένει πάντα το τέλειο κινητό! Πάντα θα βρει να γκρινιάξει για όλα!!!!!

Θέλει το τέλειο πανελ οθόνης 6+ χωρίς notch, τρύπες, δάκρυα και μεγάλα bezels, led ειδοποιήσεων, τον τελευταίο snapdragon, quick/dash/fast charge με 0-100 σε 80 λεπτά, 8GB ram(γιατί νομίζει ότι τα χρειάζεται), 128gb minimum αποθήκευση, 4 φακούς κάμερας πίσω για να έχω ζουμ, μονοχρομ, bokeh, ευγώνια κλπ, 2 για σέλφι για να έχω και ευρυγώνια να πιάνει εμένα και 100 φίλους, 4000+ μπαταρία, audio jack, stereo speakers, τέλεια ένταση και ποιότητα ηχείων σε αναπαραγωγή αλλά και κλήσεις. Και αυτά μόνο στο h/w. Μετά θα αρχίσουμε να γκρινιάζουμε για τις επιλογές του s/w και λείπει αυτό, λείπει εκείνο, λείπει το άλλο. Θέλει ρουτ για μένα, δεν έχει theming support για τον άλλο, α δεν έχει ωραία εφέ, δεν έχει καλά gestures, το UI είναι βαρετό, ή δεν είναι smooth κλπ.

Τέλος θα φτάσουμε στην τιμή. Τα θέλουμε αυτά στα 500 άντε 700. Όχι στα 1000 ή στα 1500!

 

Ακόμα και όλα τα παραπάνω δηλαδή βγουν από ένα κινητό πάλι για έβρισκε μεγάλη μερίδα να πει κάτι. Να γκρινιάξει. Δεν υπάρχει τέλειο κινητό. Η οικονομική πολιτική έχει ξεφύγει χρόνια τώρα και σε αυτό φταίνε κυρίως και πρώτες οι apple, sammy.

 

Δεν το έχω το 3XL και επειδή πήρα το 2XL σκοπεύω να περιμένω το 4αρι πρώτα αλλά στο Pixel 3 XL βλέπω ένα βελτιωμένο στα σημεία 2 XL με εξαίρεση την μπαταρία που θα έλεγα ότι την έριξε και λίγο σε σχέση με τον προκάτοχο. Σαν να είπε η Google, τι κάναμε λάθος με το 2, ας το φτιάξουμε στο 3. Καλύτερη οθόνη, καλή ποιότητα κατασκευής, καλύτερα ηχεία, καλύτερη κάμερα στις λεπτομέρειες κλπ. Επίσης θεωρώ ότι ξεκάθαρα αφήνει πάντα κάτι πίσω σε σχέση με τους άλλους για να μην μπει εντελώς στα ίσα στον ανταγωνισμό. Τον λόγο δεν τον γνωρίζω. Π.χ. άφησε ακόμα 1 κάμερα και 4gb ram.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως με adb command και το application Oneplus gestures έβγαλα το navigation bar από κάτω... Δεν φτάνει που έχει bezel έχει και αυτό

Τώρα έγινε super!!!

Bye bye navigation bar...

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

 

Διαφωνώ στο δεύτερο κομμάτι. Ο κόσμος περιμένει πάντα το τέλειο κινητό! Πάντα θα βρει να γκρινιάξει για όλα!!!!!

Θέλει το τέλειο πανελ οθόνης 6+ χωρίς notch, τρύπες, δάκρυα και μεγάλα bezels, led ειδοποιήσεων, τον τελευταίο snapdragon, quick/dash/fast charge με 0-100 σε 80 λεπτά, 8GB ram(γιατί νομίζει ότι τα χρειάζεται), 128gb minimum αποθήκευση, 4 φακούς κάμερας πίσω για να έχω ζουμ, μονοχρομ, bokeh, ευγώνια κλπ, 2 για σέλφι για να έχω και ευρυγώνια να πιάνει εμένα και 100 φίλους, 4000+ μπαταρία, audio jack, stereo speakers, τέλεια ένταση και ποιότητα ηχείων σε αναπαραγωγή αλλά και κλήσεις. Και αυτά μόνο στο h/w. Μετά θα αρχίσουμε να γκρινιάζουμε για τις επιλογές του s/w και λείπει αυτό, λείπει εκείνο, λείπει το άλλο. Θέλει ρουτ για μένα, δεν έχει theming support για τον άλλο, α δεν έχει ωραία εφέ, δεν έχει καλά gestures, το UI είναι βαρετό, ή δεν είναι smooth κλπ.

Τέλος θα φτάσουμε στην τιμή. Τα θέλουμε αυτά στα 500 άντε 700. Όχι στα 1000 ή στα 1500!

 

Ακόμα και όλα τα παραπάνω δηλαδή βγουν από ένα κινητό πάλι για έβρισκε μεγάλη μερίδα να πει κάτι. Να γκρινιάξει. Δεν υπάρχει τέλειο κινητό. Η οικονομική πολιτική έχει ξεφύγει χρόνια τώρα και σε αυτό φταίνε κυρίως και πρώτες οι apple, sammy.

.

Σωστά τα λες επειδή δεν υπάρχει τέλειο κινητό για αυτο και κάνουμε την κριτική μας και καυτηριαζουμε επιλογές των OEM οπου θα μπορούσαν να είχαν κάνει καλύτερη δουλειά.

Προσωπικα τα περισσότερα που ανέφερα στην κριτική μου αφορούσαν το software πισω τα λύνω με root και χρήση τρίτων app,αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα καυτηριάσω που out of box εχει τις ελλείψεις που επισήμανα.

 

Για αυτο και δεν αποκλείω στο μελλον Pixel οσο εχει ελεύθερο root και εφόσον σε hardware,ντιζαιν με καλύπτει δεν θα έλεγα όχι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμος δεν δινει σε αυτες τις ιντσες πολλα,γιατι ολως τυχαιως δεν υπαρχει και μεγαλη ζητηση στις μικρες ιντσες σε android τουλαχιστον.

Αν υπηρχε δεν θα βλεπαμε κινητα 6.2-6.3+κινητα να βγαινουν περισσοτερο.

 

Εχουμε καποια στοιχεια για το οτι τα κινητα με ανω των 6 ιντσων οθονη πουλανε περισσοτερο απο αυτα με λιγοτερο απο 6;

Και οταν λεω στοιχεια, εννοω απο πωλησεις/shipping.

Oσο για τη λογικη σου οτι "Αν υπηρχε δεν θα βλεπαμε κινητα 6.2-6.3+κινητα να βγαινουν περισσοτερο", θα στο θεσω αντιστροφα λεγοντας: αν δεν πουλουσαν τα κινητα με 5.5" οθονη θα τα ειχαν καταργησει, πραγμα που δε συμβαινει, οπότε... ;)

 

Επισης, απο αλλου το ξεκινησα και αλλου το πηγες: εγω ειπα οτι στις ιντσες/μεγεθος του Pixel 3 (του μικρου), για μενα ο ανταγωνισμος προσφερει κατωτερες προτασεις!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το flame που ακριβως το ειδες?Το αν καποιος θελει να παρει το Pixel 3 ειναι δικαιωμα του και απολυτα σεβαστο.

Εγω τουλαχιστον τις διαφορες επιλογες της Google σχολιασα,δεν ξεκινησα flame του τυπου''χαχα γιατι πηρατε εσεις αυτο το κακο κινητο και δεν πηρατε το αλλο χ κινητο που ειναι καλυτερο''.

 

Αν δεν επεφτε κραξιμο δεξια και αριστερα,και φετος η Google δεν θα εδινε ακουστικα στην συσκευασια οπως περυσι.

 

Φίλε μου η απάντηση ήταν σε συγκεκριμένο χρήστη που μπήκε να μου πει ότι πρέπει να δω... ειδικό (χωρίς να έχω διάλογο μαζί του, επειδή ένιωσε ότι θίχτηκε). Δεν σχολίασα κανένα post σου και προφανώς δεν εννοώ εσένα. Γράφεις τις απόψεις σου με ευγενικό τρόπο (το ίδιο και σε άλλο φόρουμ, εκτός αν πρόκειται για συνωνυμία), σε κάποια συμφωνώ (όπως π.χ. στη RAM του P3 που για μένα ήταν φάουλ, ειδικά με την τόσο επιθετική διαχείριση που έκανε αρχικά), σε άλλα διαφωνώ και κυρίως είσαι κόσμιος και δεν ξεκινάς flame όπως αυτό που περιγράφεις παραπάνω.

 

Μπαίνω σχεδόν 10 χρόνια εδώ, τα ποστ μου δεν είναι πολλά και δεν ξημεροβραδιάζομαι εδώ μέσα. Όταν το κάνω θέλω να διαβάζω ενδιαφέρουσες απόψεις, να λύνω δικά μου προβλήματα που μπορεί να έχω σε συσκευές, να βοηθάω άλλους ανθρώπους που μπορεί να έχουν απορίες ή προβλήματα και να πιάνω καμιά φορά νορμάλ κουβέντα, όπως αυτό που γίνεται μαζί σου ή με άλλους χρήστες. Παραπάνω ένα παλικάρι ρωτούσε αν πρέπει να πάρει τη συσκευή, του είπα κατ' εμέ τα θετικά και τα αρνητικά. Κάποιος θα έχει άλλα. Απόψεις είναι αυτά. Οι υπερβολές όμως και η αίσθηση της αυθεντίας ορισμένων κάνουν πολλά τόπικς ανυπόφορα.

 

Για να επιστρέψουμε στην κουβέντα, θεωρώ το P3 μια αξιόλογη συσκευή. Υπάρχουν κι άλλες καλές, για παράδειγμα θεωρώ το Note 9 και το τελευταίο OnePlus εξαιρετικές και φυσικά ένα σωρό άλλες καλές, από το Essential μέχρι και εγώ δεν ξέρω τι. Φυσικά και έχει μειονεκτήματα. Όλες έχουν. Για μένα, αν κάποιος βάζει ως προτεραιότητα μια συσκευή που θα παίρνει updates γρήγορα και για καιρό, θα λειτουργεί απροβλημάτιστα στο κομμάτι software, θα βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες και θα έχει απεριόριστο χώρο να τις αποθηκεύει, θα λειτουργεί ιδανικά με άλλα προϊόντα της Google είναι ιδανική επιλογή.

Αν δεν τον νοιάζουν οι φωτογραφίες ας πάρει το φτηνότερο OP, αν θέλει μπαταρία και καλή κάμερα κι αντέχει το UI της Huawei ας πάρει το Mate και πάει λέγοντας. Λύσεις υπάρχουν για όλους πλέον και μάλιστα πολλές από αυτές οικονομικές. Μου φαίνεται τραγικό εν έτει 2019 να βλέπουμε ακόμα ποστς τύπου "ΑΠΑΤΟ!!111!" και άλλα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείτε πως με adb command και το application Oneplus gestures έβγαλα το navigation bar από κάτω...

 

Επίσης καλή εφαρμογή για αυτή τη δουλειά είναι και το Fluid Navigation Gestures.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σταματήστε να μαλώνετε επιτέλους. Μπαίνεις να ψάξεις κάτι για το κινητο και βλεπεις στις 20 σελιδες να μαλωνουν. Χάνονται τα σοβαρα ποστς. Όποιος δεν του αρεσει το κινητο με γεια του με χαρα του. Δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα. Αλλα δεν ειναι αναγκη να μπαινει σε ολα τα threads και να τα γεμιζει σκουπίδια.

 

 

Λοιπόν. Καλό θα ήταν να ποστάρουν οσοι θελουν τι συνδιασμο θηκης-τζαμάκι έχουν στην συσκευή τους για να βοηθήσουν τους νεους κατόχους, διότι από οτι φαίνεται δεν ταιριάζουν ολα με όλα. Το δικό μου τζαμάκι δεν ταίριαξε με την θηκη της spiegen και τωρα ειμαι σε αναζήτηση.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σταματήστε να μαλώνετε επιτέλους. Μπαίνεις να ψάξεις κάτι για το κινητο και βλεπεις στις 20 σελιδες να μαλωνουν. Χάνονται τα σοβαρα ποστς. Όποιος δεν του αρεσει το κινητο με γεια του με χαρα του. Δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα. Αλλα δεν ειναι αναγκη να μπαινει σε ολα τα threads και να τα γεμιζει σκουπίδια.

 

 

Λοιπόν. Καλό θα ήταν να ποστάρουν οσοι θελουν τι συνδιασμο θηκης-τζαμάκι έχουν στην συσκευή τους για να βοηθήσουν τους νεους κατόχους, διότι από οτι φαίνεται δεν ταιριάζουν ολα με όλα. Το δικό μου τζαμάκι δεν ταίριαξε με την θηκη της spiegen και τωρα ειμαι σε αναζήτηση.

Τζαμι της Dome και θηκη της Nillkin ή της ιδιας της Google!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα την αυθεντική fabric θήκη της Google για το Pixel 3 XL, τη Fog (ανοιχτό γκρί) συγκεκριμένα. Επειδή ομώς το κινητό το έχω δώσει, αν ενδιαφέρεται κάποιος, μου λεει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής και εγώ παιδιά, εδώ και λίγες ημέρες!

 

Το τέρας νοτσ που κορόιδευα άρχισα να το συνηθίζω..

 

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,

Καλό κράτημα στο χέρι και εύκολο για της ίντσες του,

Οθόνη επίσης πολύ καλή,

Τέλειος ήχος,και κάμερα..... Απλά pixel!

 

Ειδικά η σελφι 3 χρόνια μπροστά όπως αναφέρθηκε.!

 

Η μπαταρία δείχνει να έχει τα ίδια πολύ καλά αποτελέσματα του 2 xl.

Δεν την βλέπω χειρότερη σε καμία περίπτωση.

 

Σίγουρα, έχει ελλείψεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό που κάποιους ενοχλούν κάποιους όχι.

 

Εγώ από ότι φαίνεται πάντως, θα μείνω στο xl 3! :)

 

Και για τα αξεσουάρ λίγα λόγια,

Έχω την γνήσια θήκη,

και κάτω ευτυχώς το κενό που αφήνει είναι (μόνο) λίγο μεγαλύτερο από την θύρα φόρτισης και δεν καλύπτει πχ μόνο τις γωνίες..

 

Στην οθόνη έχω μια μεμβράνη ringke η οποία έχει κάτσει πολύ καλά,

Αφήνει όμως εύκολα δαχτυλιές.

 

Υπάρχει κάποιο tempered glass πέραν του Dome που να ταιριάζει καλά στο xl 3?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, γιατί δε θέλετε το Dome? Ναι οκ είναι λίγο τσιμπημενο, αλλά είναι μακράν το καλύτερο. Δίνουμε τόσα λεφτά στα τηλέφωνα, το 50αρικο για το τζαμακι μας πείραξε?..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χρειάζεται συνδιασμος θηκης-τζαμακι για να ταιριάξουν.

και γω ψαχνομαι γιατι το τζαμακι που πηρα δεν εκατσε καλα με την spiegen θηκη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι, γιατί δε θέλετε το Dome? Ναι οκ είναι λίγο τσιμπημενο, αλλά είναι μακράν το καλύτερο. Δίνουμε τόσα λεφτά στα τηλέφωνα, το 50αρικο για το τζαμακι μας πείραξε?..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Κάθεται καλά με την θηκη ομως;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, γιατί δε θέλετε το Dome? Ναι οκ είναι λίγο τσιμπημενο, αλλά είναι μακράν το καλύτερο. Δίνουμε τόσα λεφτά στα τηλέφωνα, το 50αρικο για το τζαμακι μας πείραξε?..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Συμφωνώ ότι το Dome είναι το καλύτερο προϊόν.

Έχω περάσει δέκα μέχρι τώρα, με 1000% επιτυχία μόνο στα 5.

Την μία μικρή φουσκαλα και στα μπεζελ να είναι δεν το θεωρώ επιτυχία.

 

Εννοείται ότι αν ήμουν σίγουρος ότι θα κάτσει 100% καλά θα το έπαιρνα.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το Dome είναι το καλύτερο προϊόν.

 

Έχω περάσει δέκα μέχρι τώρα, με 1000% επιτυχία μόνο στα 5.

 

Την μία μικρή φουσκαλα και στα μπεζελ να είναι δεν το θεωρώ επιτυχία.

 

 

 

Εννοείται ότι αν ήμουν σίγουρος ότι θα κάτσει 100% καλά θα το έπαιρνα.!

Θα κάτσει 100% καλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες και κάνεις σωστά τα βήματα. Είναι δύσκολο να κάνεις λάθος τοποθέτηση γιατί έχει "μήτρα" που τοποθετείται το τζαμακι πριν κολλήσει στην οθόνη. Έχει και σχετικό βίντεο, μη σε αγχωνει τπτ. Προχώρα άφοβα...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάτσει 100% καλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες και κάνεις σωστά τα βήματα. Είναι δύσκολο να κάνεις λάθος τοποθέτηση γιατί έχει "μήτρα" που τοποθετείται το τζαμακι πριν κολλήσει στην οθόνη. Έχει και σχετικό βίντεο, μη σε αγχωνει τπτ. Προχώρα άφοβα...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βλέπω ότι κανενας σας δεν αναφερει την θηκη που εχει. Αρα δεν έχετε πρόβλημα με την θήκη και το τζαμακι;

Ή το dome βολεύει με τις θήκες;

 

Εκτός και αν η δικιά μου έχει πρόβλημα με τα τζαμάκια.

Το dome πιάνει όλη την οθόνη και στις άκρες που είναι κυρτή ή πιάνει μονο την "καθαρή" οθόνη που βλέπουμε;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι κανενας σας δεν αναφερει την θηκη που εχει. Αρα δεν έχετε πρόβλημα με την θήκη και το τζαμακι;

Ή το dome βολεύει με τις θήκες;

 

Εκτός και αν η δικιά μου έχει πρόβλημα με τα τζαμάκια.

Το dome πιάνει όλη την οθόνη και στις άκρες που είναι κυρτή ή πιάνει μονο την "καθαρή" οθόνη που βλέπουμε;

 

Σου εχω απαντησει πριν για θηκη και τζαμι.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Απλά προσπαθώ να καταλάβω αν φταιει η θηκη ή το τζαμακι που δεν καθεται ή ο συνδιασμός τους.

 

Γιατί η θηκη που εχω μου φαίνεται νορμαλ οτι πιανει τον ιδιο χωρο με αυτες που λες. Εγώ εχω αυτην

 

https://www.spigen.com/collections/google-pixel-3/products/pixel-3-case-liquid-crystal

 

Από οτι κατάλαβα το τζαμακι δεν πρεπει να πιανει μεχρι την κυρτη γωνια

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα την αυθεντική fabric θήκη της Google για το Pixel 3 XL, τη Fog (ανοιχτό γκρί) συγκεκριμένα. Επειδή ομώς το κινητό το έχω δώσει, αν ενδιαφέρεται κάποιος, μου λεει.
Ενδιαφέρομαι . Στείλε μου προσωπικό μήνυμα με το τηλέφωνό σου να κανονίσουμε

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...