Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον δεν το εχεις ψαξει καλα.....αυτη στο λινκ εχω παρει.... οποτε την σωστη εχω παρει, εσυ δεν εισαι καλα πληροφορημενος.

 

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_apple-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-iphone-xr-clear-case-1219677.html

 

και ειναι η επισημη.....

 

https://www.apple.com/shop/product/MRW62ZM/A/iphone-xr-clear-case

 

Ναι εχεις δικιο. Ξεχασα οτι εβγαλε clear case για το XR

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο. Ξεχασα οτι εβγαλε clear case για το XR

 

Ρε παιδιά τι διαφορά θα έχει από τη δική μου που είναι clear case και την πήρα 11 ευρώ; Πλαστική δεν είναι; Δε θα κιντρινήσει;

Link to comment
Share on other sites

Απο θηκη πηρα μια spigen .μου κανει εντυπωση που δεν εχου βγει γνησιες στο εμποριο εκτος απο μια διαφανη.

Θελω να ρωτησω οποιον εχει διαθεση και ξερει τι ακουστικα ψειρες να αγορασω.Οχι bluetooth ενσυρματα.Δινω μεχρι 60 ευρω μαξ

Link to comment
Share on other sites

Απο θηκη πηρα μια spigen .μου κανει εντυπωση που δεν εχου βγει γνησιες στο εμποριο εκτος απο μια διαφανη.

Θελω να ρωτησω οποιον εχει διαθεση και ξερει τι ακουστικα ψειρες να αγορασω.Οχι bluetooth ενσυρματα.Δινω μεχρι 60 ευρω μαξ

 

Ανάλογα τι χρήση θέλεις να κανείς

Εάν μας πεις ίσως σε βοηθήσουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κλησεις και λιγοτερο μουσικη

 

Για κλήσεις δεν θα πάρεις in ear

Πιο καλά τα on ear για να έχεις και επαφή με τον γύρω κόσμο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μονο για ιν ψαχνω χειρες με καλο μικροφωνο .καλο ομως οχι μπαχατελα

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψειρες μονο.Τα οριτζιναλ ειναι απαραδεκτα

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται Πω ιν είναι καλύτερα Ανάλογα βέβαια και την ποιότητα των ακουστικών αλλά τα 60 € ίσως και να είναι πολλά μπορείς να βρεις με πολύ καλύτερα χρήματα ποιοτικά ακουστικά κυρίως αν δεν είναι bluetooth.Τώρα όσο αφορά τις θήκες εγώ όσες είχα σε όλα τα κινητά όλα τα χρόνια σε διαφανή από τη στιγμή που ήταν τpu, όλες μετά από λίγο καιρό κιτρίνισαν οπότε το καλύτερο για μένα είναι όποιος θέλει να έχει διάφανη θήκη είναι να πάρει κάποια μάρκα όπως Spigen ή Νιλκιν και να τις αλλάζει ανά τακτά χρονικά διαστήματα αφού και το κόστος τους δεν είναι τόσο μεγάλο διαφορετικά εγώ έχω πάρει μία μαύρη σιλικόνης που είναι ουσιαστικά ίδια Με αυτή της Apple Με το βελούδο εσωτερικά (ώστε να μην υπάρχει περίπτωση γρατζουνιάς από την μέσα πλευρά της θήκης όπως έχω διαβάσει σε πολλά σχολια) σε πολύ καλή τιμή και νομίζω πως είναι το καλύτερο.

 

Άσχετο αλλά διαβάζω και εδώ και στο facebook και σε διάφορα Φόρουμ ότι το xs έχει ένα θέμα με την πτώση του ποσοστού της μπαταρίας σε πολλούς, υπάρχει κάποιος που έχει εξαρ (ή μαξ) και του έχει πέσει μπαταρία κάτω από το 100% ή 99%;

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ενδιαφέρουσα σύγκριση στις φωτό σε σχέση με XS

 

https://www.phonearena.com/news/iPhone-XR-vs-XS-Night-Portrait-Mode-Comparison_id113350

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες την beta 2 του 12.2 και στην οθόνη κλειδώματος μου εμφανίζει το ποσοστό μπαταρίας! (το τηλεφωνο δεν ειναι συνδεμενο σε καποιο φορτιστη) Ελπίζω να μην είναι bug και όντως να ειναι λειτουργία που θα προστεθεί επίσημα στην επόμενη αναβάθμιση. Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες την beta 2 του 12.2 και στην οθόνη κλειδώματος μου εμφανίζει το ποσοστό μπαταρίας! (το τηλεφωνο δεν ειναι συνδεμενο σε καποιο φορτιστη) Ελπίζω να μην είναι bug και όντως να ειναι λειτουργία που θα προστεθεί επίσημα στην επόμενη αναβάθμιση.

 

Για bug το κόβω. Αυτό κανονικά το βγάζει όταν το φορτίζεις. Δε νομίζω να έβγαλαν την ημερομηνία για να βάλουν ποσοστό μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες την beta 2 του 12.2 και στην οθόνη κλειδώματος μου εμφανίζει το ποσοστό μπαταρίας! (το τηλεφωνο δεν ειναι συνδεμενο σε καποιο φορτιστη) Ελπίζω να μην είναι bug και όντως να ειναι λειτουργία που θα προστεθεί επίσημα στην επόμενη αναβάθμιση.

 

Σίγουρα είναι bug

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πραγματικά ενδιαφέρουσα η σύγκριση και χαζό αυτό που κάνει η απλ αφού ο κεντρικός φακός είναι ίδιος θα μπορούσαν να πετυχαίνουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Όπως κάνουν (στο χ τουλαχιστον γινόταν) στο οπτικό ζουμ, που όταν πατάς το 2χ κάτω από ένα επίπεδο φωτισμού, κάνει ψηφιακό ζουμ συνεχίζοντας να χρησιμοποιεί την κανονική κάμερα... Αυτό είναι ακόμα ένα σημάδι που δείχνει ότι η δεύτερη κάμερα είναι ελάχιστα σημαντική έχοντας και χαζό μείωνεκτηματα όπως φαίνεται. (Αν και φταίει προφανώς το σοφτγουερ και η απλ σε αυτό)

 

Όσο αφορά το άλλο το θέμα με την ημερομηνία είναι απίστευτα σπαστικό και δεν νομίζω να είναι bug, προφανώς δοκιμή είναι.

 

Είναι καλό που φαίνεται εκεί μόνο η φόρτιση αλλά θα έπρεπε να μπορείς πατώντας επάνω στην ώρα να σου δείχνει ημερομηνία στυλ: 12/3/19 για 3 δευτερόλεπτα ή κάπως έτσι θα ήταν αρκετά έξυπνο. Αυτό τώρα που πρέπει να πα ημερολόγιο, είναι χαζό και ελπιζω να αφαιρεθεί. Γενικά το κινητό είναι άψογο σε όλα του και η μπαταρία του σε αντίθεση με πολλά χς κ κάποια μαξ, στο 100% ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Mία δόκιμη ανάλυση περί της ανάλυσης οθόνης των iPhones και γιατί το XR έχει "χαμηλή" ανάλυση σε σχέση με τα αδελφάκια του.

 

 

Ο OP έλαβε υπόψιν του αυτό το επίσης πολύ κατατοπιστικό άρθρο.

https://daringfireball.net/2017/08/d22_display_conjecture

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eπίσης ένα review από τον John Gruber για όποιον ενδιαφέρεται.

https://daringfireball.net/2018/10/the_iphone_xr

 

Ωραίο review με απτή ανάλυση χωρίς να κουράζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι θήκες οι οποίες αναφέρθησαν σε προηγούμενα posts (spiegen etc) επιτρέπουν ασύρματη φόρτιση ;
macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος του XR και θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τα tempered glass. Εχει κανεις προσωπικη εμπειρια απο αυτο της spigen που καλυπτει το notch?

https://www.skroutz.gr/s/16614294/Spigen-GLAS-tR-Full-Face-Tempered-Glass-iPhone-XR.html

 

Να το προτιμησω σε σχεση με αυτο της belkin που βαζουν στα istorm και δεν καλύπτει το notch?

Επίσης για την θηκη liquid air της spigen τι γνωμη εχετε?

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω στο xs και είμαι πολύ ευχαριστημένος .το είχα και στο x χωρίς κανένα θέμα .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του xr. Θέλω οπωσδήποτε όμως να έχω και δεύτερη sim η οποία είναι καρτοκινητή cosmokarta.

Μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί με esim cosmote να μου πει αν το τηλέφωνο λειτουργεί σωστά. (Δηλαδη δεν χάνει κλήσεις., μηνύματα κλπ).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω οπωσδήποτε όμως να έχω και δεύτερη sim η οποία είναι καρτοκινητή cosmokarta.

 

Μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί με esim cosmote να μου πει αν το τηλέφωνο λειτουργεί σωστά. (Δηλαδη δεν χάνει κλήσεις., μηνύματα κλπ).

 

Με FROG esim λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά να ρωτήσω. Πως θα δώ αν το τηλέφωνό μου έχει eSim?

 

Τι εννοείς; Έχει, στο λέει ο κατασκευαστής, τι θέλεις να δεις; Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αν έχεις cosmote.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...