Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγώ το παθαίνω λογικά είναι bug

 

Εγω το παθαίνω σε 5Τ μετά την αναβάθμιση σε Pie. Και διαβάζω και άλλους με το 5αρι που έχουν το ίδιο θέμα.

bug του oxygenos είναι λογικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

έβαλα animation McLaren, θεωρώ ότι ανοίγει αρκετά πιο γρήγορα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε παιδιά, placebo effect.

 

Είναι δυνατόν να ανοίγει πιο γρήγορα με άλλο animation και να μην το δίνει στην κανονική έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, placebo effect.

 

 

 

Είναι δυνατόν να ανοίγει πιο γρήγορα με άλλο animation και να μην το δίνει στην κανονική έκδοση;

κι όμως... δοκίμασε το

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω το δοκίμασα και λεω είναι placebo επίσης

 

Συμφωνώ. Το μόνο που εμένα που φαίνεται λίγο πιο γρήγορο στο μάτι είναι να το βγάλεις εντελώς το animation. Αλλά και πάλι μάλλον η ιδέα μου είναι!

Link to comment
Share on other sites

κι όμως... δοκίμασε το

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα δοκιμάσει από όταν πρωτοβγήκε, πριν κάνα μήνα.

 

Αν είναι δυνατόν να λέγεται ότι αλλάζοντας το εφφε ξεκλειδώνει πιο γρήγορα και η oneplus το κρατάει μόνο για το McLaren μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξερουμε ποσα χρονια υποστήριξη εχει η oneplus σε update ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνωμη αν εχει υποθει σε θεμα καμερας σε σχεση με το 6.....είναι βελτιωμενο το T ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.com/dp/B01GGKYT7M/ref=twister_B06W5GRV4B?_encoding=UTF8&psc=1

Αυτο αγόρασα περίοδο εορτών Χριστουγεννων αλλα στην μισή τιμη απο οσο είναι τώρα δηλαδη στα 9 δολάρια.

Αυτό είναι από type c σε type c εγώ θέλω σε κανονικό USB, αλλά και πάλι είναι ακριβό. Πάντως σε ευχαριστώ πολύ

έστελνε κανονικά γιατί από τις παραγγελίες μου πήρα το λινκ..

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Πάντως τώρα μου έβγαλε ότι δε στέλνουν Ελλάδα.

Σε ευχαριστώ πολύ. Μάλλον είναι αυτό που ψάχνω. Τα έχεις αγοράσει εσύ; Και αν ναι, τα συστήνεις να τα αγοράσω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Μάλλον είναι αυτό που ψάχνω. Τα έχεις αγοράσει εσύ; Και αν ναι, τα συστήνεις να τα αγοράσω;

 

Ναι τα έχω αγοράσει. Το ένα μόνιμα στο αυτοκίνητο για Android Auto. Φορτίζει και γρήγορα. Το άλλο ριγμένο στην τσάντα για περίπτωση ανάγκης.

Ειναι μια χαρά, δεν έχω δει κάποια διαφορά από αυτό του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

να βγαλω το εργοστασιακο προστατευτικο τις οθονης;;;;;;;;;;
Όσο είναι οκ γιατί να το βγάλεις; εκτός αν πάρεις κάνα tempered...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι οκ γιατί να το βγάλεις; εκτός αν πάρεις κάνα tempered...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Να πάρεις ένα tempered glass και να το βγάλεις, γιατί μαζεύει απίστευτη σκόνη, από τα χνούδια της τσέπης.

Μόλις βάλεις tempered, θα βρεις την υγειά σου.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μάλλον είναι αυτό που ψάχνω. Τα έχεις αγοράσει εσύ; Και αν ναι, τα συστήνεις να τα αγοράσω;

 

Εγώ κοιτούσα αυτά:

 

2 καλώδια usb 2.0 στα 3A

https://www.amazon.co.uk/dp/B072152BWQ/?coliid=IF6Y8YMXAJM9U&colid=32SAVMTBFYL4S

 

3 καλώδια usb 3.0

https://www.amazon.co.uk/dp/B01HF0YGCK/?coliid=I2MIEZM4MU15ZS&colid=32SAVMTBFYL4S

 

Έχουν και lifetime warranty λέει. Τώρα πόσο καλύτερα είναι από τα κινέζικα ώστε να δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή θα σε γελάσω. Δεν έχω παραγγείλει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω αγοράσει. Το ένα μόνιμα στο αυτοκίνητο για Android Auto. Φορτίζει και γρήγορα. Το άλλο ριγμένο στην τσάντα για περίπτωση ανάγκης.

Ειναι μια χαρά, δεν έχω δει κάποια διαφορά από αυτό του κινητού.

Πάρα πολύ ωραία. Εγώ θα τα χρησιμοποιήσω και τα δύο στο αυτοκίνητο. Χρησιμοποιώ δύο κινητά (OnePlus 6T και 5Τ) και τα θέλω και τα δύο σε περίπτωση που χρειάζεται αν φορτίσω. Έχω και άλλα δύο καλώδια που τα έχω στην τσάντα (εκπαιδευτικός είμαι) το ένα usb-t πρόπερσι το πήρα από aliexpress όταν είχα αγοράσει το 3Τ, και μια χαρά κάνει τη δουλειά του και ένα άλλο κλασικό αλλά με αντάπτορα για να γίνεται usb-c ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για κανένα bluetooth να φορτίσω.

Εγώ κοιτούσα αυτά:

 

2 καλώδια usb 2.0 στα 3A

https://www.amazon.co.uk/dp/B072152BWQ/?coliid=IF6Y8YMXAJM9U&colid=32SAVMTBFYL4S

 

3 καλώδια usb 3.0

https://www.amazon.co.uk/dp/B01HF0YGCK/?coliid=I2MIEZM4MU15ZS&colid=32SAVMTBFYL4S

 

Έχουν και lifetime warranty λέει. Τώρα πόσο καλύτερα είναι από τα κινέζικα ώστε να δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή θα σε γελάσω. Δεν έχω παραγγείλει ακόμα.

Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα εγώ τα καλώδια αυτά τα θέλω για πολύ απλή και γενική χρήση, απλά να φορτίζουν (ούτε για quick charge στα συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι, ούτε τίποτα). Οπότε μάλλον θα πάρω αυτά που ανέφερε παραπάνω ο φίλος.

 

Και για την εργοστασιακή ζελατίνα που αναφέρθηκε, πω πω τι σπάσιμο είναι αυτό; Θα μου "φύγουν" τα πνευμόνια με τόσο πολύ φύσημα που του κάνω!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνωμη αν εχει υποθει σε θεμα καμερας σε σχεση με το 6.....είναι βελτιωμενο το T ??

 

Η κάμερα του 6T είναι λιγάκι καλύτερη. Εάν ρωτάς γιατί έχεις πχ το OP6 για να κάνεις αναβάθμιση σε OP6T, δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες σαν hardware είναι ολοιδιες αλλά η διαφορά στο 6τ είναι ότι έχει κάτι σαν επεξεργασία στις φώτο.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά τουλάχιστον ίσως και για λόγους πωλήσεων υπήρχε διαφορετική επεξεργασία ελαφρώς καλύτερο σε βραδυνες είχα δει συγκριτικά, τώρα αν παίρνει το ίδιο apk το 6 άλλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν δεν ξέρω πόσοι ρουτάρετε και δοκιμάζετε ρομ αλλά εγώ τώρα έχω σήμερα όλη τη μέρα παλεύω με το κινητό.

Είχα 9.0.11 με twrp κανονικά και προσπαθώ να βάλω κάποια ρομ (τη resurrection συγκεκριμένα) ακολουθώ όλα τα βήματα αλλά τίποτα. Είμαι encrypted και σε twrp και όταν μπουτάρει η ρομ. Φλασάρω επί εποχής windows 6.1 (πριν βγει το android) αλλά αυτό το πράγμα δεν το έχω δει πουθενά. Δε λειτουργεί τίποτα. Ό,τι twrp και να έβαλα, ό,τι ρομ και να δοκίμασα, ό,τι οδηγώ και να διάβασα, τα αποτελέσματα ήταν τελείως διαφορετικά.

Αυτήν είναι η εταιρεία με την καλή υποστήριξη στο xda (ναι, μέχρι πριν από μια εβδομάδα ίσως και να κακοχαρακτήριζα αυτούς που την κατηγορούσαν, αλλά τώρα μου έχει γυρίσει το μυαλό); Αν ήξερα ότι είναι έτσι τα πράγματα, θα αγόραζα ένα s9 ή ένα p20 pro, θα ήξερα ότι δε θα είχα ρουτ αλλά θα είχα καλύτερη φωτογραφική μηχανή και γενικώς φοβερά κινητά (στα λεφτά από το oneplus) και θα τελείωνε το παραμύθι. Όχι να πουλάει ιστορίες, τάχα μου γρήγορο και από εκεί και πέρα τίποτα άλλο. Αυτό με την υποστήριξη στο xda μια απατεωνιά είναι.

Δεν είναι το πρώτο μου OnePlus αλλά το τρίτο!!! 3Τ, 5Τ 6Τ. Η ******* είναι ότι τώρα το αγόρασα. Τα έχω πάρει τελείως μιλάμε. Ο καθένας το χαβά του και ειδικά στο θέμα του twrp γίνεται του Κουτρούλη η χαρά. Ο καθένας λέει και διαφορετικό τρόπο φλασαρίσματος.

 

Τέλος, γιατί σας ζάλισα και εσάς, υπάρχει τώρα κάποιος τρόπος να δω τα αρχεία μου από τον υπολογιστή χωρίς να τα χάσω ώστε να κάνω backup; Υπάρχει τρόπος να κάνω το κινητό decrypted ώστε να μην έχω αυτήν την ηλιθιότητα στο twrp; Τελικά θα ήθελα να ξέρω εδώ μέσα οι περισσότεροι ρουτάρετε ή το έχετε μαμά και κοιμάστε ήσυχα τα βράδια;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν δεν ξέρω πόσοι ρουτάρετε και δοκιμάζετε ρομ αλλά εγώ τώρα έχω σήμερα όλη τη μέρα παλεύω με το κινητό.

 

Είχα 9.0.11 με twrp κανονικά και προσπαθώ να βάλω κάποια ρομ (τη resurrection συγκεκριμένα) ακολουθώ όλα τα βήματα αλλά τίποτα. Είμαι encrypted και σε twrp και όταν μπουτάρει η ρομ. Φλασάρω επί εποχής windows 6.1 (πριν βγει το android) αλλά αυτό το πράγμα δεν το έχω δει πουθενά. Δε λειτουργεί τίποτα. Ό,τι twrp και να έβαλα, ό,τι ρομ και να δοκίμασα, ό,τι οδηγώ και να διάβασα, τα αποτελέσματα ήταν τελείως διαφορετικά.

 

Αυτήν είναι η εταιρεία με την καλή υποστήριξη στο xda (ναι, μέχρι πριν από μια εβδομάδα ίσως και να κακοχαρακτήριζα αυτούς που την κατηγορούσαν, αλλά τώρα μου έχει γυρίσει το μυαλό); Αν ήξερα ότι είναι έτσι τα πράγματα, θα αγόραζα ένα s9 ή ένα p20 pro, θα ήξερα ότι δε θα είχα ρουτ αλλά θα είχα καλύτερη φωτογραφική μηχανή και γενικώς φοβερά κινητά (στα λεφτά από το oneplus) και θα τελείωνε το παραμύθι. Όχι να πουλάει ιστορίες, τάχα μου γρήγορο και από εκεί και πέρα τίποτα άλλο. Αυτό με την υποστήριξη στο xda μια απατεωνιά είναι.

 

Δεν είναι το πρώτο μου OnePlus αλλά το τρίτο!!! 3Τ, 5Τ 6Τ. Η ******* είναι ότι τώρα το αγόρασα. Τα έχω πάρει τελείως μιλάμε. Ο καθένας το χαβά του και ειδικά στο θέμα του twrp γίνεται του Κουτρούλη η χαρά. Ο καθένας λέει και διαφορετικό τρόπο φλασαρίσματος.

 

 

 

Τέλος, γιατί σας ζάλισα και εσάς, υπάρχει τώρα κάποιος τρόπος να δω τα αρχεία μου από τον υπολογιστή χωρίς να τα χάσω ώστε να κάνω backup; Υπάρχει τρόπος να κάνω το κινητό decrypted ώστε να μην έχω αυτήν την ηλιθιότητα στο twrp; Τελικά θα ήθελα να ξέρω εδώ μέσα οι περισσότεροι ρουτάρετε ή το έχετε μαμά και κοιμάστε ήσυχα τα βράδια;

Φίλε μου και το γω το ρουταρα αλλά είδα ότι χάνοταν η μπάλα με το twrp. Το ξανακλειδωσα τον bootloader και ησύχασα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και το γω το ρουταρα αλλά είδα ότι χάνοταν η μπάλα με το twrp. Το ξανακλειδωσα τον bootloader και ησύχασα

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες ώρες σήμερα ασχολούμαι με αυτό. Άλλο να ασχολείσαι με το κινητό για κάτι που σου αρέσει και άλλο για να λύσεις ένα θέμα. Μου φαίνεται μόνο το ρουτ για να κλείνω τις διαφημίσεις, μη σου πω ούτε αυτό

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...