Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος δεν βαριέται και θέλει να δοκιμάσει το animation ξεκλειδώματος του McLaren, μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή Settings Database Editor απ' το Play Store, να βρει τη γραμμή op_custom_unlock_animation_style και να αλλάξει την τιμή σε 3 από 0 που θα είναι. Δουλειά 5 δευτερολέπτων. Μου φαίνεται ότι ξεκλειδώνει και λίγο πιο γρήγορα με αυτό το animation.
Εφέ είναι δεν είναι πιο γρήγορο, είναι όμως ωραίο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όποιος δεν βαριέται και θέλει να δοκιμάσει το animation ξεκλειδώματος του McLaren, μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή Settings Database Editor απ' το Play Store, να βρει τη γραμμή op_custom_unlock_animation_style και να αλλάξει την τιμή σε 3 από 0 που θα είναι. Δουλειά 5 δευτερολέπτων. Μου φαίνεται ότι ξεκλειδώνει και λίγο πιο γρήγορα με αυτό το animation.

 

Και με value 2 είναι ωραίο το animation!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί κλείνουν οι εφαρμογές στο άκυρο?

 

Έχω παρατηρήσει ότι σε αραιά διαστήματα (περίπου 2 φορές την εβδομάδα) κλείνουν μόνες τους οι εφαρμογές.

Πχ εκεί που κοίταγα κάτι στο φβ, ξαφνικά φεύγει η εφαρμογή. Στον browser το ίδιο.

 

Στην αρχή νόμιζα ότι πάτησα κατά λάθος το home button αλλά μετά ήμουν πιο προσεκτικός και είδα ότι κλείνουν μόνες τους. Έχει αρχίσει να γίνεται εκνευριστικό.

Ξέρει κανείς τίποτα?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται πάντα βγάζει ένα εφέ ... δοκίμασα με 6,7
Φίλε μου εμένα δε βγάζει εφέ δες στο xda υπάρχει θέμα ανάλογο, βέβαια εγώ το έκανα με adb δε ξέρω αν παίζει ρόλο, βάλε άλλη τιμή και κανε restart.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω smart tv πατάω εκεί που λέει μετάδοση αλλά δεν βρίσκει τίποτα.... Πώς κάνει screen share ; Με το s9 τη βρίσκει κατευθείαν

 

Επίσης στο always on display όταν όχι έχω ένα μήνυμα με βγάζει την ένδειξη αλλά όχι το μήνυμα. Αλλάζει αυτό ;

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω smart tv πατάω εκεί που λέει μετάδοση αλλά δεν βρίσκει τίποτα.... Πώς κάνει screen share ; Με το s9 τη βρίσκει κατευθείαν

 

 

 

Επίσης στο always on display όταν όχι έχω ένα μήνυμα με βγάζει την ένδειξη αλλά όχι το μήνυμα. Αλλάζει αυτό ;

Ανοίγεις το cast βρίσκει τη τηλεόραση σου και μετ; στέλνει την εικόνα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το cast βρίσκει τη τηλεόραση σου και μετ; στέλνει την εικόνα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Το πρόβλημα είναι ότι δε τη βλέπει....ενώ με άλλα προγράμματα τη βρίσκει για να κανω stream media....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω μια Samsung πάω και ενεργοποιώ στη τηλεόραση το screen share και μετ; συνδέω το κινητό.. Μήπως το δικό σου είναι απενεργοποιημενο;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι ενεργοποιημένη .αφού το Samsung κατευθειαν τη βλέπει... Μήπως φταίει που έχω τη beta 3
Με την 11 βλέπω κανονικά την Samsung τηλεόραση μου.
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι ενεργοποιημένη .αφού το Samsung κατευθειαν τη βλέπει... Μήπως φταίει που έχω τη beta 3

Beta 3 εδώ,τη βλέπω κανονικά432c06505675ce5c5c60ca7dc1fce0fc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτά εδώ και 5 μήνες και είναι μια χαρά, πολύ χοντρό με μόνιμο βελκρο για να το μαζεύεις.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01GRKGQ36/

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Και εμένα θα με ενδιέφερε ένα καλώδιο (ή και περισσότερα, χαμένα δε θα πάνε), αλλά αυτά από το Amazon λέει ότι δε στέλνει Ελλάδα.

Παρατήρησε κάποιος ότι το κινητό είναι μαγνήτης χνουδιων? Δεν ξέρω αν φταίει πιθανόν η εργοστασιακή ζελατίνα.

Μόνο το παρατήρησα; Χαμός γίνεται από τη σκόνη. Χρησιμοποιώ δύο κινητά και το δεύτερό μου είναι το OnePlus 5T και δεν έχει το παραμικρό χνούδι ή σκόνη. 50-50 είμαι να βγάλω τη ζελατίνα και από αυτό.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ok τελικά συνδέθηκε...έπρεπε να πατήσω ενεργοποίηση ασύρματης φόρτισης..

Κάτι τελευταίο: έχω πατήσει την επιλογή να δείχνει την κίνηση δεδομένων αλλά το κάνει μόνο όταν κατεβάζω τη μπάρα ειδοποιήσεων.... Δεν το δείχνει στη status bar... Μήπως φταίει που έχω δύο σιμ και δεν χωράει

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε ένα καλώδιο (ή και περισσότερα, χαμένα δε θα πάνε), αλλά αυτά από το Amazon λέει ότι δε στέλνει Ελλάδα.

.

https://www.amazon.com/dp/B01GGKYT7M/ref=twister_B06W5GRV4B?_encoding=UTF8&psc=1

Αυτο αγόρασα περίοδο εορτών Χριστουγεννων αλλα στην μισή τιμη απο οσο είναι τώρα δηλαδη στα 9 δολάρια.

Ok τελικά συνδέθηκε...έπρεπε να πατήσω ενεργοποίηση ασύρματης φόρτισης..

Κάτι τελευταίο: έχω πατήσει την επιλογή να δείχνει την κίνηση δεδομένων αλλά το κάνει μόνο όταν κατεβάζω τη μπάρα ειδοποιήσεων.... Δεν το δείχνει στη status bar... Μήπως φταίει που έχω δύο σιμ και δεν χωράει

Το notch φταίει πολυ απλα και εχεις περιορισμό στο αριθμο εμφάνισης εικονιδίων status bar,πρέπει κατι να βγάλεις για να εμφανιστεί κίνηση data.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε ένα καλώδιο (ή και περισσότερα, χαμένα δε θα πάνε), αλλά αυτά από το Amazon λέει ότι δε στέλνει Ελλάδα.

 

 

έστελνε κανονικά γιατί από τις παραγγελίες μου πήρα το λινκ..

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βαριέται και θέλει να δοκιμάσει το animation ξεκλειδώματος του McLaren, μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή Settings Database Editor απ' το Play Store, να βρει τη γραμμή op_custom_unlock_animation_style και να αλλάξει την τιμή σε 3 από 0 που θα είναι. Δουλειά 5 δευτερολέπτων. Μου φαίνεται ότι ξεκλειδώνει και λίγο πιο γρήγορα με αυτό το animation.
Καλησπέρα!

 

Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει αυτή η γραμμή; Έβαλα την εφαρμογή, την ψάχνω αλλά δεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει αυτή η γραμμή; Έβαλα την εφαρμογή, την ψάχνω αλλά δεν

Να μη φαίνεται καθόλου το εφέ; ναι υπάρχει μέσω adb Ψαξτο λίγο στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Να μη φαίνεται καθόλου το εφέ; ναι υπάρχει μέσω adb Ψαξτο λίγο στο xda.
Όχι, εννοώ πως δε βρίσκω τη γραμμή

 

op_custom_unlock_animation_style

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...