Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν βρήκα ξεχωριστό νήμα..

 

Γράφω εδώ..

 

Ανάμεσα από αυτά τα 2 ποιο είναι καλύτερο, ποιο προτείνεται;;

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F143007100467

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F163515775969

Βγάζει error Παναγιώτη.

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτά τα 2 βρήκα..
Πάρε από ελλαδα αυτό αλλιώς παράγγειλε το Official oneplus

 

fa5a661d6c9cf6aeb33cc5f66717be6b.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή πιθανώς πολλοί δε βλέπετε όλα τα thread του forum αλλά μπαίνετε κατευθείαν εδώ, θα μπορούσατε να ρίξετε μια ματιά εδώ μήπως μπορείτε να βοηθήσετε ή να δώσετε πληροφορίες σχετικά με παρόμοια περιστατικά και την κατάληξή τους;

 

Κάποιος υπάλληλος της MBB Logistics (η πολωνική εταιρεία warehouse απ όπου στέλνει η OnePlus σε όλη την Ευρώπη) ή της UPS πρέπει να το έκανε. Έχω ανοίξει case και στη UPS και στην OnePlus κι απλά περιμένω.

Edited by stratos_prok
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα ξεχωριστό νήμα..

Γράφω εδώ..

Ανάμεσα από αυτά τα 2 ποιο είναι καλύτερο, ποιο προτείνεται;;

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F143007100467

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F163515775969

 

ΚΑΝΕΝΑ. Το ΜΑΜΑ και ΜΟΝΟ το ΜΑΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ. Το ΜΑΜΑ και ΜΟΝΟ το ΜΑΜΑ.

 

Καταρχάς, ΜΗΝ γράφεις κεφάλαια, είναι αγενές.

Εν δευτεροις, εγώ έχω ένα της spigen και είναι μπόμπα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, ΜΗΝ γράφεις κεφάλαια, είναι αγενές.

Εν δευτεροις, εγώ έχω ένα της spigen και είναι μπόμπα.

 

Ηθελα μονο να δωσω εμφαση στις λεξεις που εγραψα με κεφαλαία. Για το Spigen δεν έχω αποψη. Οσα ομως έχω δει απο κοντα η σε φωτογραφιες στις αγγελιες που φορανε αλλα τζαμακια πλην της μαμας ολα εχουν φούσκες, κενα αερα κτλ. Έχω δοκιμάσει κι εγώ 2-3 μεταξυ των οποίων και το orzly που όλοι το έχουν ψηλα και απλα τα πέταξα στο μισάωρο. Ε εσκασα 20 ευρώ πηρα το μαμα και 3 μήνες τώρα δεν έχει καταλαβει κανεις οτι φοραω τζαμι. Γραντζουνιες 0 και η αφη του είναι ίσως και καλυτερη απο γυμνη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος χαμπαριασει στα σοβαρά τι παίζει με τα 2 partitions που δημιουργούνται πλέον?

Μπορεί κάποιος να αναλύσει να καταλάβω τι γίνεται και πως πρέπει να είναι στημένα τα πράγματα..??

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω ...αγορά από amazon ισχύει κανονικά η εγγύηση ???για αγορά από μέλος του ινσομνια θα το πάρω γι αυτό ...μπορείτε να βοηθήσετε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μια ερώτηση.

 

πως κάνουμε rollback σε stable από beta?

 

ευχαριστώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω ...αγορά από amazon ισχύει κανονικά η εγγύηση ???για αγορά από μέλος του ινσομνια θα το πάρω γι αυτό ...μπορείτε να βοηθήσετε??
Απ διάφορες επικοινωνίες που έχουν γίνει ναι ισχύει κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω ...αγορά από amazon ισχύει κανονικά η εγγύηση ???για αγορά από μέλος του ινσομνια θα το πάρω γι αυτό ...μπορείτε να βοηθήσετε??

 

Κανονικοτατα έχεις 2 έτη εγγύηση από oneplus,έχει απαντηθεί αρκετές φορές στο παρόν νήμα.

 

Παιδιά έχει κάποιος χαμπαριασει στα σοβαρά τι παίζει με τα 2 partitions που δημιουργούνται πλέον?

 

Μπορεί κάποιος να αναλύσει να καταλάβω τι γίνεται και πως πρέπει να είναι στημένα τα πράγματα..??

 

Δες post 2061 όπως και και 127 σελίδα θα σου φύγουν όλες οι απορίες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος χαμπαριασει στα σοβαρά τι παίζει με τα 2 partitions που δημιουργούνται πλέον?

Μπορεί κάποιος να αναλύσει να καταλάβω τι γίνεται και πως πρέπει να είναι στημένα τα πράγματα..??

 

Ξεκίνα από εδώ για μια καλή εισαγωγή.

 

Κάθε φορά ένα slot είναι active και δεν βλέπει/αλληλεπιδρά με το άλλο slot (inactive). Το εκάστοτε άλλο slot χρησιμοποιείται για τις αναβαθμίσεις. Αν το σύστημα σηκωθεί σωστά μετά την αναβάθμιση από το άλλο slot, τότε αυτό γίνεται active και το προηγούμενο inactive. Διαφορετικά σηκώνεται από το προηγούμενο active slot (χωρίς την αναβάθμιση εννοείται).

 

Δεν έχεις κάτι ιδιαίτερο να κάνεις για να είναι στημένα τα πράγματα, αν όμως πας σε custom recovery και άλλα μονοπάτια εκεί πρέπει να λάβεις υπόψη σου κάποια πράγματα που αλλάζουν τα ως τώρα δεδομένα. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο κεφάλαιο από μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μια ερώτηση.

 

πως κάνουμε rollback σε stable από beta?

 

ευχαριστώ.

 

Νομίζω φίλε μόνο μεσο tool μπορείς. Να φλασαρεις την stable όχι την τελευταία μια προηγούμενη.....μόνο έτσι νομίζω.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μια ερώτηση.

 

πως κάνουμε rollback σε stable από beta?

 

ευχαριστώ.

 

Κατεβάζεις και τρέχεις το εργαλείο. Θα σου περασει κατευθείαν την 9.0.11

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/how-to/tool-6t-msmdownloadtool-v4-0-oos-9-0-5-t3867448

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις και τρέχεις το εργαλείο. Θα σου περασει κατευθείαν την 9.0.11

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/how-to/tool-6t-msmdownloadtool-v4-0-oos-9-0-5-t3867448

 

σε ευχαριστώ τρέχω κάποιο συγκεκριμένο αρχείο;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Το MsmDownloadTool V4.0_factory.exe.

έχει οδηγίες με βήματα ;)

 

σβήνει τα πάντα υπόψιν από μέσα.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το MsmDownloadTool V4.0_factory.exe.

έχει οδηγίες με βήματα ;)

 

σβήνει τα πάντα υπόψιν από μέσα.

 

σε ευχαριστώ πολύ, μόλις το ολοκλήρωσα και είμαι στο boot.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Το MsmDownloadTool V4.0_factory.exe.

 

έχει οδηγίες με βήματα ;)

 

 

 

σβήνει τα πάντα υπόψιν από μέσα.

Σωστός. Κ βέβαια κλειδώνει τον bootloader. Όλα από την αρχή ...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Κατοχος κι εγω του κινητου εδω και καμια βδομαδα και ειμαι στα σεταρισματα ακομα.

Μια ερωτηση... Ειμαι στην 9.0.11 κι εχω ενεργοποιησει το αυτοματο κλεισιμο και ανοιγμα της συσκευης τα βραδια.

Οταν ομως μου ανοιγει μενει στην οθονη που θελει τον κωδικο προσβασης. Αυτο σημαινει οτι μεχρι να ξυπνησεις και να το ενεργοποιησεις χανεις τυχον κλησεις ή μηνυματα.

Υπαρχει τροπος μετα την επανεκκινηση να ανοιγει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δούλεψε έτσι και ειχα κανονικα twrp και root και custom rom εβαζα κανονικα.

Μονο multiboot rom και backup δεν δουλεψε οπως με 5T διοτι δεν μπορουσα decrypted να είμαι με 6T.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471105&page=127

 

Επίσης αν θέλεις wipe για να περάσεις με καθαρή εγκατάσταση stock rom ειτε custom και το αντίστροφο τικαρεις μόνο clear cache/dalvik και data τιποτα άλλο.

vendor,system,usb storage και internal storage δεν αγγίζεις.

 

Αντίστοιχα σε αναβάθμιση μόνο clear cache/dalvik τιποτα άλλο.

 

Σε backup πάλι τικαρεις system image και vendor image αντι για vendor σκέτο και system σκέτο και ολα τα υπόλοιπα φυσικά.

 

Αν κάτι-κάπου στραβώσει ακόλουθα τη διαδικασία μέσω usb flash.

 

Put full OTA, twrp installer, and magisk 18 on a USB drive.

Fastboot twrp image.

Disconnect from your computer

Insert USB drive

Flash full OTA and TWRP installer zip from USB

Remove USB drive and Reboot to TWRP

Insert USB drive and Flash magisk from USB

Remove USB and reboot to system

 

Επίσης αρκετοί φλασαρουν 2 φορές μια και μιλάμε πλέον για Α/Β patrition πλέον για να ελαχιστοποιησουν στο ελάχιστο κατι να πάει στραβά και η διαδικασία είναι η ακόλουθη.

 

I was able to update with no issues. Here are the steps I followed:

Install latest TWRP(εγώ έβαζα twrp-fajita-3.2.3-28-installer)

Flash OOS full update zip / TWRP / Magisk - Reboot to recovery - This will set second partition as active

Flash OOS full update zip / TWRP / Magisk - Reboot to recovery

Flash kernel (if wanting a custom kernel) / Magisk / kernel - Reboot system

 

I do it this way so I know both partitions have the latest update and to verify everything is flashed correctly.

Might be over-doing it, bit it works.

Λόγω κάποιων προσωπικών ζητημάτων δεν μπόρεσα να διαβάσω νωρίτερα τι μου γράψατε και σας ευχαριστώ πολύ, ιδιαίτερα εσένα alextrela για όλο τον κόπο που έκανες για να μου τα γράψεις όλα αυτά. Θα σχολιάσω τι και πώς σε σχέση με αυτά που έγραψες και μετά από κάτω θα γράψω που βρίσκομαι και τι έκανα (με κάποιες πληροφορίες που μπορεί να είναι χρήσιμα για κάποιον).

 

Δηλαδή ουσιαστικά στο wipe εννοείς ότι μόνο να κάνεις slide to wipe και όχι να πας από το advanced και να τα κάνεις όλα χωρίς wiped όπως έκανα με το 5Τ και 3Τ παλιότερα. Βασικά, το "έμαθα" πλέον το κολπάκι που κάνεις το wipe αφού φλασάρεις ρομ και twrp και κάνεις επανεκκίνηση στο twrp.

Ναι, αυτό όλο με τα drivers και fastboot εντολές τα έχω σεταρισμένα όλα. Το πρόβλημά μου ήταν να μην παίρνω backup από το τηλέφωνο στον υπολογιστή, αλλά είδα ότι και δεν αργεί πολύ το backup (καινούριος σταθερός πλέον, σε ssd το backup) και το κυριότερα έχω την ηρεμία μου σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά.

https://www.skroutz.gr/s/7885938/HyperX-Savage-128GB-USB-3-1.html

 

Απο τον υπολογιστή μου που έχει ssd και 3.1 θύρα γράφει 200-220mb/s σταθερά.

Βλέπεις και 250mb/s για λίγο αλλα συνήθως σταθεροποιείται στα 220.

Αυτό είναι otg για το κινητό ή πρέπει να το συνδέσεις με καλώδιο otg, γιατί δεν είδα να γράφει για usb-type c.

 

Λοιπόν, τα σβήνω όλα και σκέφτομαι να βάλω resurrection, όπως και ήταν η αρχική μου επιλογή. Την εγκαθιστώ κανονικά, κλασσική resurrection με τις άπειρες επιλογές και την πολύ καλή μπαταρία. Βασικά "μου την έσπασε" που σε καμία custom δε λειτουργεί και το δακτυλικό αποτύπωμα (ειδικά εγώ που χρησιμοποιώ και κλείδωμα στις εφαρμογές και ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα με ξενέρωσε άσχημα και στην αρχή είχα pin αλλά ήταν χρονοβόρο και το γύρισα σε μοτίβο, άπειρα χρόνια δεν το είχα χρησιμοποιήσει), γενικά πολύ ξενέρωμα. Αλλά το μεγαλύτερο ξενέρωμα ήρθε από αλλού. Το Νοέμβριο που μας πέρασε αγόρασα το πρώτο μου smartwatch (Samsung Gear S3 frontier), οπότε πάω να κατεβάσω από το market το galaxy wearable και να μην το βρίσκω με τίποτα. Κάνω αναζήτηση google και με link με στέλνει στο market και βλέπω ότι το συγκεκριμένο app έγραφε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Ψάχνοντας στο goggle βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα με την pie. Περίεργο μου φαίνεται καθώς εγώ το χρησιμοποιούσα κανονικά με pie (αργότερα το συνδύασα ότι είχα oxygen). Χρησιμοποιώ δύο τηλέφωνα (6Τ και 5Τ) και στο 5Τ είχα pie beta 24, κάνω αναζήτηση για το galaxy wearable και το βρίσκει με τη μία. Άρα το πρόβλημα ήταν στις custom roms.

Να μη συνδέεται με το τηλέφωνο το smartwatch δε γινόταν και αποφασίζω να γυρίσω σε oxygen (είχα ένα αρχείο στο κινητό νομίζοντας ότι ήταν η beta 3 αλλά ήταν η δύο). Χρειάστηκε πάλι να τα σβήσω όλα γιατί δε μου ξεκινούσε το τηλέφωνο και μου πήγαινε πάλι σε twrp. Τελικά τα έσβησα (με backup πλέον στον υπολογιστή), όλα ωραία και καλά, και διαβάζω ότι είναι πολύ καλή και γρήγορη η beta 4, οπότε την έβαλα, πάλι με clean flash, χωρίς να χρειαστεί αυτή τη φορά να σβήσω κάτι και πλέον όλα καλά, λειτουργεί και το τηλέφωνο. Για μένα πλέον custom roms όχι μέχρι να λυθεί το δαχτυλικό αποτύπωμα και να λειτουργεί το smartwatch μου.

 

Να κάνω και μια ερώτηση. Τι παίζει με την renovate ice; Διάβασα πολύ παραμετροποίηση και μου άρεσε. Πρέπει να έχω την 9.0.11 για να το φλασάρω ή μπορώ και από beta 4;

 

Αυτά για τώρα και αρχίζω να το "αγαπάω" το τηλεφωνάκι όλο και περισσότερο :)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λόγω κάποιων προσωπικών ζητημάτων δεν μπόρεσα να διαβάσω νωρίτερα τι μου γράψατε και σας ευχαριστώ πολύ, ιδιαίτερα εσένα alextrela για όλο τον κόπο που έκανες για να μου τα γράψεις όλα αυτά. Θα σχολιάσω τι και πώς σε σχέση με αυτά που έγραψες και μετά από κάτω θα γράψω που βρίσκομαι και τι έκανα (με κάποιες πληροφορίες που μπορεί να είναι χρήσιμα για κάποιον).

 

Δηλαδή ουσιαστικά στο wipe εννοείς ότι μόνο να κάνεις slide to wipe και όχι να πας από το advanced και να τα κάνεις όλα χωρίς wiped όπως έκανα με το 5Τ και 3Τ παλιότερα. Βασικά, το "έμαθα" πλέον το κολπάκι που κάνεις το wipe αφού φλασάρεις ρομ και twrp και κάνεις επανεκκίνηση στο twrp.

Ναι, αυτό όλο με τα drivers και fastboot εντολές τα έχω σεταρισμένα όλα. Το πρόβλημά μου ήταν να μην παίρνω backup από το τηλέφωνο στον υπολογιστή, αλλά είδα ότι και δεν αργεί πολύ το backup (καινούριος σταθερός πλέον, σε ssd το backup) και το κυριότερα έχω την ηρεμία μου σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά.

 

Οχι εννοώ οτι θα πηγαίνεις κανονικα advanced menu και θα τικαρεις clear cache/dalvik και data σε καθαρή εγκατάσταση οποιαδήποτε rom.

Τα υπόλοιπα δεν τα τικαρεις ποτέ.

Αντίστοιχα σε αναβάθμιση μόνο clear cache/dalvik τιποτα άλλο.

Sliding to wipe εξίσου δεν αγγίζεις ποτέ,δεν εχει κανένα νόημα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Κατοχος κι εγω του κινητου εδω και καμια βδομαδα και ειμαι στα σεταρισματα ακομα.

Μια ερωτηση... Ειμαι στην 9.0.11 κι εχω ενεργοποιησει το αυτοματο κλεισιμο και ανοιγμα της συσκευης τα βραδια.

Οταν ομως μου ανοιγει μενει στην οθονη που θελει τον κωδικο προσβασης. Αυτο σημαινει οτι μεχρι να ξυπνησεις και να το ενεργοποιησεις χανεις τυχον κλησεις ή μηνυματα.

Υπαρχει τροπος μετα την επανεκκινηση να ανοιγει κανονικα?

 

Αν ο κωδικός είναι του τηλεφώνου και όχι το pin της sim δεν χάνεις κλήσεις και μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα έχεις 2 έτη εγγύηση από oneplus,έχει απαντηθεί αρκετές φορές στο παρόν νήμα.

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ελπίζω να μην έχω κανένα θέμα ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...