Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου εγραψε και τις εντολές μέσω ADB, οπότε όχι, δεν χρειάζεται ρουτ

 

Επειδη εχω ασχοληθει πολυ παλια με ολα αυτα και δεν τα θυμαμαι καλα....

Εγκαθιστω τις εφαρμογες στο κινητο...Και μετα....? Aν ειναι απλα τα βηματα και δεν βαριεσαι να τα γραψεις θα ημουν ευγνωμων....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φανταζομαι ολα αυτα με root κτλ...
Όχι φίλε μου. Μέσω adb γίνεται χωρίς root.

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ασχοληθει πολυ παλια με ολα αυτα και δεν τα θυμαμαι καλα....

Εγκαθιστω τις εφαρμογες στο κινητο...Και μετα....? Aν ειναι απλα τα βηματα και δεν βαριεσαι να τα γραψεις θα ημουν ευγνωμων....

 

Ναι, πρώτα τις εφαρμογές και μετά συνδέεις το κινητό με το PC και μέσω ADB δίνεις τις εντολές που σου εγραψε

https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρώτα τις εφαρμογές και μετά συνδέεις το κινητό με το PC και μέσω ADB δίνεις τις εντολές που σου εγραψε

https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/

 

Εγκατεστησα τις εφαρμογες, ρυθμισα τον υπολογιστη να εχει προσβαση στο κινητο μεσω adb.

Τωρα πως δινω τις εντολες στις εφαρμογες μεσω adb?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα τις εφαρμογες, ρυθμισα τον υπολογιστη να εχει προσβαση στο κινητο μεσω adb.

Τωρα πως δινω τις εντολες στις εφαρμογες μεσω adb?

 

Κάνε copy paste τις εντολές και πάτα enter

Έγραψες ότι ρυθμισες το PC να έχει πρόσβαση, όταν δίνεις την εντολή adb devices εμφανίζεται η συσκευή?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Κάνε copy paste τις εντολές και πάτα enter

Έγραψες ότι ρυθμισες το PC να έχει πρόσβαση, όταν δίνεις την εντολή devices εμφανίζεται η συσκευή?

 

Εμφανιζει μια συσκευη. Δεν γραφει στοιχεια να καταλαβω οτι ειναι το κινητο. Σε λειτουργια μεταφορα αρχειων δεν βαζω το usb?

Πατησα μια μια τις εντολες. Δεν μου εβγαλε καποια απαντηση η γραμμη εντολων

Και δεν εχει αλλαξει κατι στο μενου Τοποθεσια...

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζει μια συσκευη. Δεν γραφει στοιχεια να καταλαβω οτι ειναι το κινητο. Σε λειτουργια μεταφορα αρχειων δεν βαζω το usb?

Πατησα μια μια τις εντολες. Δεν μου εβγαλε καποια απαντηση η γραμμη εντολων

 

Δεν βγάζει απάντηση, αν δεν έβγαλε κάποιο error τότε είσαι οκ ότι αφορά αυτό, συνεχίζεις στην εφαρμογή στο κινητό.

Δεν έχω τις εφαρμογές αλλά νομίζω ότι η ρύθμιση που θέλεις θα βρίσκεται στα quick settings στην status bar

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει απάντηση, αν δεν έβγαλε κάποιο error τότε είσαι οκ ότι αφορά αυτό, συνεχίζεις στην εφαρμογή στο κινητό.

Δεν έχω τις εφαρμογές αλλά νομίζω ότι η ρύθμιση που θέλεις θα βρίσκεται στα quick settings στην status bar

 

Ναι! Τωρα καταλαβα τι επρεπε να βγει σαν αποτελεσμα!

Εμφανιστηκε! Ευχαριστω πολυ!

Και τον alextrela βεβαιως βεβαιως!

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Τωρα καταλαβα τι επρεπε να βγει σαν αποτελεσμα!

 

Εμφανιστηκε! Ευχαριστω πολυ!

 

Και τον alextrela βεβαιως βεβαιως!

 

Τα είχα αναφέρει αναλυτικά και εδώ σελίδα 220-222.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466804&page=220

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνεις Bootloader

Φλασαρεις twrp

Wipe data,system,cache,dalvik

Φλασαρεις Oxygen Os

Κλειδώνεις bootloader ή τον αφήνεις έτσι και φλασαρεις ξανα twrp και magisk για να έχεις root :)

Είναι σίγουρο αυτό; μήπως έχει αλλάξει κάτι και δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader;

Έχω δει πως γίνεται με το stock recovery. Το έχει κάνει κάποιος;

Με τα updates τι γίνεται; έρχονται κανονικά μετά όπως σε όλους;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; μήπως έχει αλλάξει κάτι και δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader;

Έχω δει πως γίνεται με το stock recovery. Το έχει κάνει κάποιος;

Με τα updates τι γίνεται; έρχονται κανονικά μετά όπως σε όλους;

Τι θες να κάνεις ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή η τρόπος να μάθω ποτε έγινε η πρώτη ενεργοποιήσει τις συσκευής?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

όταν είναι κάποιος σε κλήση φαίνεται πως λείπει κάτι στο phone app. Φαίνεται να υπάρχει ένα κενό κάτω δεξιά κάτω από το mute (σίγαση). Σα να λείπει κάτι και υπάρχει μια κενή θέση. Υποψιάζομαι πως είναι το call recording το οποίο μάλλον είναι κομμένο λόγω νομοθεσίας. Εσείς τι λέτε;

Δείχνει πάντως άσχημο έτσι κατά τη γνώμη μου, η στοίχιση δηλαδή με τα δύο κάτω εικονίδια (add call και hold) τέρμα αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει καποιος πως λητουργει το plus beat .... Για το nofication led γιατι δεν ξερω πως λυτουργει... Βασικα το κατεβασα κανονικα αλλα δεν μου βγαζει τιν κουκιδα αν εχω ειδοποιηση...
Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει καποιος πως λητουργει το plus beat .... Για το nofication led γιατι δεν ξερω πως λυτουργει... Βασικα το κατεβασα κανονικα αλλα δεν μου βγαζει τιν κουκιδα αν εχω ειδοποιηση...
Είναι πολύ απλό.. Διαλέγεις ποιες εφαρμογές θες να σου έρχονται ειδοποιήσεις και επιλέγεις κάθε πόσο χρόνο θες να έρχονται αυτές. Μετά ότι ειδοποίηση έχεις πχ κάθε 15 Δευτέρα θα ανοίγει η οθόνη του κινητού και θα λέει έχεις το τάδε μνμ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό.. Διαλέγεις ποιες εφαρμογές θες να σου έρχονται ειδοποιήσεις και επιλέγεις κάθε πόσο χρόνο θες να έρχονται αυτές. Μετά ότι ειδοποίηση έχεις πχ κάθε 15 Δευτέρα θα ανοίγει η οθόνη του κινητού και θα λέει έχεις το τάδε μνμ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Εμένα πάντως για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει. Δεν ξέρω αν δεν έχω βάλει κάποια ρύθμιση ή το κλείνει καμμιά εξοικονόμηση ενέργειας αλλά δεν έχω ειδοποιήσεις. Με το που το πιάνω στο χέρι και ανάβει η οθόνη τότε στιγμιαία φαίνεται να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει. Δεν ξέρω αν δεν έχω βάλει κάποια ρύθμιση ή το κλείνει καμμιά εξοικονόμηση ενέργειας αλλά δεν έχω ειδοποιήσεις. Με το που το πιάνω στο χέρι και ανάβει η οθόνη τότε στιγμιαία φαίνεται να δουλεύει
Πάνω πανω λέει τι πρέπει να κάνεις ώστε να δουλεύει και να μη πέφτει σε sleep η εφαρμογή. 5e1a9a7a27a77f511b1cbb15ab404bdb.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει κ σεις το σενσορα του δαχτυλικου?

 

Κ εξηγούμαι..

 

Ήμουν έξω με κόντρα ήλιο φωτεινότητα στο φουλ κ είχα ανοιχτό ένα μεσεντζερ τσατ κ παρατήρησα από διάφορες οπτικές γωνίες μια στρογγυλή σκιά στο ύψος του δαχτυλικου..

 

Στην αρχή σκέφτηκα μήπως έχει καεί κανένα πιξελ κτλ.. Αλλά το παρατήρησα μόνο σε άσπρη οθόνη κ όχι σε άλλα χρώματα..

 

Οπότε μάλλον φαίνεται ο σενσορας από κάτω.. Το χετε δει κ σεις?

 

Τάπατοκινγκ βία 1+6t

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει κ σεις το σενσορα του δαχτυλικου?

 

Κ εξηγούμαι..

 

Ήμουν έξω με κόντρα ήλιο φωτεινότητα στο φουλ κ είχα ανοιχτό ένα μεσεντζερ τσατ κ παρατήρησα από διάφορες οπτικές γωνίες μια στρογγυλή σκιά στο ύψος του δαχτυλικου..

 

Στην αρχή σκέφτηκα μήπως έχει καεί κανένα πιξελ κτλ.. Αλλά το παρατήρησα μόνο σε άσπρη οθόνη κ όχι σε άλλα χρώματα..

 

Οπότε μάλλον φαίνεται ο σενσορας από κάτω.. Το χετε δει κ σεις?

 

Τάπατοκινγκ βία 1+6t

η οθονη εχει τρυπα και απο κατω ειναι ο σενσορας, οποτε θεωρητικα μπορει να φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη εχει τρυπα και απο κατω ειναι ο σενσορας, οποτε θεωρητικα μπορει να φαινεται.

 

Ναι ακούγεται λογικό..

 

Απλα δεν το χω ακούσει από κανέναν οπότε με έκανε να ανησυχισω λίγο

 

Τάπατοκινγκ βία 1+6t

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακούγεται λογικό..

 

Απλα δεν το χω ακούσει από κανέναν οπότε με έκανε να ανησυχισω λίγο

 

Τάπατοκινγκ βία 1+6t

 

9PhBhWw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις άλλος πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση(9.0.12) με την οθόνη του... έμενα μου έσβησε δυο φορές και επανήλθε μονό με soft reset.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις άλλος πρόβλημα μετά την τελευταία αναβάθμιση(9.0.12) με την οθόνη του... έμενα μου έσβησε δυο φορές και επανήλθε μονό με soft reset.

 

Μου έκανε κι εμένα ένα τρεμοπαιγμα μια φορά. Έπρεπε να κιλλάρω την εφαρμογή που είχα ανοικτή εκείνη την ώρα (FB για την ακρίβεια), για να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω πανω λέει τι πρέπει να κάνεις ώστε να δουλεύει και να μη πέφτει σε sleep η εφαρμογή. 5e1a9a7a27a77f511b1cbb15ab404bdb.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Οκ το εφτιαξα ευχαριστω. Αν γινοταν να ηταν και πιο αραιες οι ειδοποιησεις (παραπανω απο καθε ενα λεπτο) θα ηταν ακομα καλυτερα για εμενα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...